1

Temat: Rediscover the web!

Wiem, ze pewnie wiekszosc z Was juz od dawna uzywa (np Dely agitujacy juz na forum), albo chociaz cos na ten temat slyszala, ale dla tych co jeszcze trzymaja sie zapyzialego Internet Explorera podaje link:

http://www.mozilla.org/products/firefox/

Sciagajcie ludzie i cieszcie sie bezstresowym internetem.. poza tym jest okazja zrobic na zlosc microsoftowi :)
Jezeli uzywacie Opery, Netscape i innych, tez radze sie przesiasc :)

2

Odp: Rediscover the web!

qpa, swojej OPERY nie odpuszcze nigdy !!!!  :D  :D  :D

3

Odp: Rediscover the web!

ja tez ja tez choc uzywam jej dopiero od 2 miechow ;).
to samo tyczy sie the batt ;) outlok sux

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: Rediscover the web!

eh, też odkrycie...
a ja właśnie próbuję się powoli przestawić z opery (po wielu latach) na firefoxa, bo wkurzają mnie reklamy to raz, a dwa to wiele naprawdę niesamowitych rozszerzeń do firefoxa...
w sumie, w tym momencie, oprócz tego, że jestem przyzwyczajony jeszcze bardziej do klawiszologii opery, nie widzę żadnych zasadniczych zalet opery nad firefoxem... No może konfiguracja przez GUI jest ciut lepsza, ale przecież w FF można wpisać about:config i się bawić do woli :)

: 404. Stopka not found

5

Odp: Rediscover the web!

ja tez ja tez choc uzywam jej dopiero od 2 miechow ;).
to samo tyczy sie the batt ;) outlok sux

Sprobuj, sprobuj.. zawsze mozesz odinstalowac.
A jesli chodzi o TheBat! to racja - program wymiata.. tylko jest jedno ale... jest platny. Zastanawiam sie nad uzyciem thunderbirda

6

Odp: Rediscover the web!

Uzywalem tego firefoxa na probe przez jakis tydzien na zmiane z IE. Nie zauwazylem ZADNEJ roznicy w dzialaniu, poza tym ze Mozilla zadawala wiecej klopotliwych pytan zwiaznych z bezpieczenstwem (a nie jestem poczatkujacym userem). Jakies inne realne "plusy" ktore moglbym zobaczyc w praktyce a nie tylko przeczytac o nich w FAQ czy inszych reklamach?

7

Odp: Rediscover the web!

Plusy?
- malo zajmuje (wiem, ze explorera musisz miec tak czy inaczej, ale mowie tu tez o innych doinstalowywanych browserach)
- nie ma popupow, wiec nie musisz instalowac kolejnych popup blockerow
- jest mocno konfigurowalny i ma fajne pluginy
- wyswietla wiekszosc stron z sieci (nie liczac tych specjalnie dla ie takich jak windowsupdate itp..) - wyswietla wiecej stron niz opera i netscape.
- daje duzo miejsca na podglad strony nie marnujac go zbednymi buttonami(patrz: ie)  i bannerami (patrz: opera).
- jest w ciaglym rozwoju w przeciwienstwie do ie do ktorego tylko od czasu do czasu pojawia sie kolejna lata na kolejne dziury
- jest rzeczywiscie bezpieczniejszy

8

Odp: Rediscover the web!

kurde a ja mam w systemie opere,ie,firefoxa i netszkape...jeszcze jakieś propozycje bo mam duży dysk? :)

gep/lamers^dial

9

Odp: Rediscover the web!

kurde a ja mam w systemie opere,ie,firefoxa i netszkape...jeszcze jakieś propozycje bo mam duży dysk? :)

To ja proponuję jeszcze emulator ST i:
-> Draconis Internet Packet
- > Cab 2.8
- > WenSuite
- > Highware...

Sikor umarł...

10

Odp: Rediscover the web!

Mam Opere i miec bede :)
O ile pamietam uzywam od wersji 4.costam i zawsze jestem zadowolony.
A co do reklam - jak sie wylaczy psztykacze u gory (next/stop/reload/itp) to pasek reklam zajmuje (na oko) 16px wiec chyba nie jest az tak uciazliwy.
Kiedys kraczylem Opere (przyznaje bez bicia) ale teraz tego nie robie - goscie odwalaja dobra robote i nalezy im sie za to troche $. Jedyne czego mi w Operze brakuje to to, ze nie wypuscili wersji pod Irixa (pisalem o tym do nich ale chyba bylem jedyny :)

11

Odp: Rediscover the web!

a ja sobie sprawilem tego foxa (ale nie w pekinie) i wydaje mi sie, ale byc moze mi sie tylko wydaje, ze WWW odpalaja sie szybciej ?!? ktos mnie oswieci czy tak jest, czy to tylko sila sugestii ?

12

Odp: Rediscover the web!

- surfowanie stalo sie prostsze i wygodniejsze .. klikniecie rolka mychy (ew. z lewym ctrl) otwiera link w nowym panelu

- mozliwosc ustawienia zestawu stron (mam w tej chwili ustawionych ok 10 paneli), ktore laduja sie po uruchomieniu przegladarki .. aka chce byc na biezaco z newsami ;)

polecam oczywiscie..  :!:

sun/goes/nowhere/fo/real

13

Odp: Rediscover the web!

a: mowisz oczywiscie o Operze... :)

Odp: Rediscover the web!

tak prawde mowiac , jezeli chcecie zeby wszystko wyswietlilo sie na ekarnie to tylko IE  ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

15

Odp: Rediscover the web!

doswiadczenie nauczylo mnie, ze jesli jakas strona nie jest wyswietlana poprawnie w Operze, to nie jest w ogole warta ogladania :)
works for me...

16

Odp: Rediscover the web!

azbest: nie, no o firefoxie :)

sun/goes/nowhere/fo/real

17

Odp: Rediscover the web!

znalazłem MEGA BUGA w "płonącym foksie"; mianowicie stronki pokroju
w*w.freeserials.com nie wypieprzają przeglądarki :):):)

gep/lamers^dial

18

Odp: Rediscover the web!

a: a widzisz... bo opis dokladnie pasuje do Opery... i co ciekawe, te ficzuresy najpierw miala OCZYWISCIE Opera :)

19

Odp: Rediscover the web!

Owszem fajerfoks jest fajny ale w momencie w ktorym nie mozna go zbudowac na linuxie bez GTK2.0 poszedl w odstawke. Teraz uzywam spowrotem vanilla mozilli i nie tesknie za fajerfoxem. I tak, wiem ze mowicie o windowsie - tam jednak musze powiedziec ze OPERA roxorz!

20

Odp: Rediscover the web!

Mikey: a kto tu mowi o Windowsie? :)

21

Odp: Rediscover the web!

co wy wiecie...
Vibovit jest lepszy!

: 404. Stopka not found

22

Odp: Rediscover the web!

Mikey: a kto tu mowi o Windowsie? :)

Proponuje jeszcze raz ze zrozumieniem przeczytac pierwszy post. ;)

Odp: Rediscover the web!

"lisek" jest fajny ale z IE wszystko na dloni wiec co sie pieprzyc , pod winda tylko IE  :idea:  ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

24

Odp: Rediscover the web!

Mikey: wiem, przeciez zartuje...
Ale, ale... gdybym sie czepial (jak NIEKTORZY :) to moglbym powiedziec ze:

Aha! A Apple to pies? :) (woof, woof :)

System X kurde tez mam przeciez swojego misia...

25

Odp: Rediscover the web!

no faktycznie - mi nie dziala. system 8.
Dlatego postawilem NetBSD i od biedy moge mozille odpalic :)