26

Odp: Atari 800XL....LEGO

...póki co to Heniu pilnuje materiału na budowie, by nie rozkradli,
bo prace projektowe wciąż trwają... ale jestem już po przymiarkach i wyglada że zadziała

Post's attachments

IMG_5548.jpg 859.18 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-01-20) 

IMG_5558.jpg 678.88 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-01-20) 

IMG_5560.jpg 918.4 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-01-20) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

27

Odp: Atari 800XL....LEGO

Klapkę do PBI można zrobić na zawiasie ;D

28

Odp: Atari 800XL....LEGO

Będzie ciąg dalszy budowy ?

29

Odp: Atari 800XL....LEGO

....będzie będzie... czekam na części i trochę innych rzeczy na głowie było ale będzie :)

30

Odp: Atari 800XL....LEGO

Przed laty chciałem zrobić Atari 65XE z Lego, ale klocków mi nie starczyło :)
Niedawno zrobiłem obudowę do SIO2SD, ale wydawała mi się zbyt duża i rozebrałem, zresztą zginanych elementów mi na zrobienie klawiszy nie starczyło...

A teraz natknąłem się na taki projekt: http://jkbrickworks.com/mechanical-lego-keyboard/ ;)

[Autoreklama: Od czasu do czasu robię sobie wyzwanie i buduję coś z wybranych klocków z pick-a-brick :) Więc moje budowle są dość specyficzne: http://qtz.toshiba-3.com/lego/ (rendery / fotki w podkatalogach "s"). Techniki budowania podglądam w różnych moc-ach i oryginalnych instrukcjach, a także nietypowe zastosowania różnych elementów wymyślam sam, dawniej inspiracją były Idea Booki Lego - polecam.]
Edit: Polecam też magazyn: https://www.hispabrickmagazine.com/downloads/

Ciekaw jestem jak to Atari Ci wyjdzie :)

Ostatnio edytowany przez QTZ (2020-03-02 03:24:13)

31

Odp: Atari 800XL....LEGO

65XE...ciężki temat (te przyciski na ukos), ze swoim projektem mam trochę problemów konstrukcyjnych z górną pokrywą,
są słabe miejsca i muszę je wyeliminować zmieniając układ kloców, niestety zmiany powodują że w innym miejscu występuje to samo...ale walczę. Klocki zamawiam z https://www.bricklink.com/v2/main.page (jest prawie wszystko za rozsądne ceny)

32

Odp: Atari 800XL....LEGO

Pamiętam jak się zastanawiałem jak zrobić "kratkę" - ustawiając płaskie 1xX pod kątem i po skosie, co do klawiszy to byłoby ciężko. Dziś jest więcej elementów i o ile identycznych chyba się nie uda zrobić (są płaskie elementy ścięte po skosie, ale chyba nie ma odpowiedników w innych elementach) to przynajmniej częściowo ścięte powinno się udać :)

Jeżeli chodzi o działającą klawiaturę to fajny pomysł jest pod linkiem który wrzuciłem - specjale drukowane w 3D podstawki pod klawisze Lego (które mają tam bardzo pomysłowo i z humorem wykorzystane oznaczenia). Pewnie ktoś mógłby powiedzieć, że to nie Lego, ale przecież klawiatura też nie jest Lego, więc moim zdaniem takie łączniki między nie Lego, a Lego są dopuszczalne, a można by przecież zrobić takie podstawki przerabiając klocki 2x2, są też takie z technic-sowym "bolcem" od spodu - może by się nadawały?

Twój projekt wygląda na prawie gotowy. Ale wiadomo trzeba to wszystko sprawdzić i dopasować. Fajnie wyglądają te części tworzące ząbki na krawędziach :) Co do otworów to może jeszcze jakoś bardziej się je da dopracować? Np. używając ściętych elementów 1x1 mocowanych dookoła - tak, żeby tworzyły "zaokrąglenie"?

33

Odp: Atari 800XL....LEGO

..tak tak o czymś takim co mówisz pomyślałem :)
podsyłam ostateczną wersję tyłu..
co do klawiatury i części do niej
https://ideas.lego.com/projects/4548993 … 916d7f697d

Post's attachments

ATARI_800XL_LEGO_final_delux_2.png 848.6 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-03-03) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

34

Odp: Atari 800XL....LEGO

Pomyślałem, że to działające C64, a "padłem" jak zobaczyłem 3 render :) Ten C64 ma sporo głosów, może będzie produkowany jako zestaw? Klawisze wyglądają jednak ponuro. Klawiatura, którą podlinkowałem faktycznie działa i jest dużo fajniejsza - zobacz filmik. Jak zrobisz Atari tylko w formie obudowy to jako zestaw tego nie widzę, ale możesz zrobić kompletne Atari, które po usunięciu fake elektroniki, będzie można użyć jako obudowy :) Takie Atari - obudowa jako zestaw to byłoby coś!

Ostatnio edytowany przez QTZ (2020-03-03 02:00:16)

35

Odp: Atari 800XL....LEGO

...mnie zainspirował ten koleżka
https://www.youtube.com/watch?v=dL9xADl_Tdg&t=1366s
w filmiku 2/3 (w 27 minucie) wspomina coś o działającej klawiaturze produkowanej przez Lego

36

Odp: Atari 800XL....LEGO

Chyba nie chodzi o klawiaturę produkowaną przez Lego, tylko taką z możliwością "przyczepienia" Lego?
Jak szukałem LAO Bricks to znalazłem tę klawiaturę, o której pisałem na początku.
Znalazłem jeszcze taką: https://www.youtube.com/watch?v=SEEzQKJfNE0
Też bardzo fajna i do tego zbudowana całkiem z klocków (oprócz gumek i oczywiście elektroniki).

Edit1&2: Z wierzchu bardzo podobna do tej pierwszej - wygląda na to, że zrobiona przez tego samego gostka - warto zobaczyć też inne filmiki (ja już wcześniej kilka z nich widziałem!)!

Edit3: Jak się okazuje link do opisu jest na stronie którą linkowałem, a wersja z Technic-a jest dużo starsza. Zastanawiam się czy to jest Polak, bo pod tym filmikiem jest polski opis?

Niedawno natknąłem się na klocki LOZ Bricks - na pierwszy rzut oka identyczne jak Lego, jednak różnią się skalą :) (no i mini-minifigurki mają zginane kolana). Z takich małych elementów można by było zrobić mniejszy mechanizm klawiatury (choć póki co Technic-a w mini wersji nie widziałem). Szkoda, że to nie Lego.

Edit 4: Tej klawiatury z filmu który poleciłeś nie udało mi się odnaleźć.

Ostatnio edytowany przez QTZ (2020-03-03 22:26:16)

37

Odp: Atari 800XL....LEGO

Projekt wirtualnie skończony :)
Powstały dwie wersje:
1 budżetowa - bez wykończenia na "ślisko"
   waga: 940 gr, ilość klocków: 711
2 delux - z wykończeniem
   waga: 1033 gr, ilość klocków: 845
Cena klocków to około 500-800 PLN - wszystko zależy ile czasu poświęci się
na kompletowanie klocków na bricklinku....to dość skomplikowane.
Ja zaczynam od budżetowej brakuje mi około połowy klocków i zaczynam je uzupełniać
ale kiedy skończę to nie wiem :)

Post's attachments

ATARI_800XL_LEGO_last_01.png 902.95 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-03-07) 

ATARI_800XL_LEGO_last_02.png 804.51 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-03-07) 

ATARI_800XL_LEGO_last_03.png 743.51 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-03-07) 

ATARI_800XL_LEGO_last_04.png 577.1 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-03-07) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

38

Odp: Atari 800XL....LEGO

Zarąbiste

39

Odp: Atari 800XL....LEGO

Super!
Mocowanie płyty/klawiatury uwzględnione, mam nadzieję :-)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

40

Odp: Atari 800XL....LEGO

mocowanie płyty tak, klawiaturę będę mocował na podpórkach już na żywym organizmie
( w trakcie składania) nad płytą a nie tak jak w oryginale

41

Odp: Atari 800XL....LEGO

Świetnie wygląda.

Wersja pozbawiona gładkich płytek będzie nieco słabsza. Kiedyś jak Lego zaczynało wszystko "wygładzać" to mi się to nie podobało, teraz jednak wolę budowle z "wykończeniem" :)

Kupując elementy ze ścianki pick-a-brick przy dobrze upchniętych elementach to patrząc wagowo to by było 4 małe lub 2 duże kubki (4x50zł lub 2x90zł - duży kubek ma identyczną objętość co dwa małe, jednak ma tylko jedną pokrywkę, co w sumie daje nieco mniej miejsca). Jednak na ściance nie ma pełnego wyboru elementów i kolorów, ale było już kilka wielkości piaskowych płytek, a "zwykłe" klocki to praktycznie tylko 1x2 lub 2x4 (były i czarne i piaskowe). Z "płytek" gładkie to tylko 2x2 (chyba potrzebnych kolorów jeszcze nie było) i 1x2 (te były tylko jasno zielone).

Ostatnio edytowany przez QTZ (2020-03-10 03:38:23)

42

Odp: Atari 800XL....LEGO

....nieco słabsza może, ale też lżejsza :)
Co do pick-a-brick idealnie byłoby żeby było to hipermarket z rzędami regałów klocków na wagę, niestety jest to co jest.
Mi udało się trafić na wagę płytki 8x8, 2x8 (piaskowe) i 2x4 (czarne), trochę trochę zwykłych.

43

Odp: Atari 800XL....LEGO

Myślałem, że w związku z zagrożeniem Lego Store zamknie ściankę. Tymczasem ogłosili promocję na zestawy do -40%. Od jutra powinni być już zamknięci.

Na ściance, jak byłem ostatnio, jeszcze były piaskowe płytki 8x8 i 2x8, czarnych 2x4 już nie było. Może ktoś hurtowo na kubki kupił i sprzedawał na wagę?

Jeżeli odpowiednio upakujemy elementy, to wychodzi korzystniej niż na wagę, a najlepsza jest przy tym zabawa - płacimy za zabawę, a wybrane klocki dostajemy gratis ;)

Dla sklepu sprzedaż na kubki tak czy inaczej też jest korzystna, bo klient musi kupić cały kubek niezależnie ile elementów potrzebuje, większość klientów wrzuca klocki luzem, przez co więcej płacą za powietrze. Jak ktoś składa kubek to wzbudza zainteresowanie kolejnych osób. Sklep nie ma problemu z ważeniem czy liczeniem elementów, klient bawiąc się obsługuje się sam. Mogłoby tylko być tych elementów więcej w jednym czasie, ale wtedy jeden kubek to byłoby stanowczo za mało...

Na wagę, to wiem, że sprzedaje sklep, który ma bardzo ciekawą stronę - kopalnia klocków, ale ostatnio coś się zepsuło z jej uaktualnianiem.

44

Odp: Atari 800XL....LEGO

Super!
Brawo za duży wkład pracy. Podoba mi się wersja z wygładzeniami, jak również bez.

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

45

Odp: Atari 800XL....LEGO

.... pudełeczko do kompletu :)

Post's attachments

ATARI_LEGO_BOX.jpg 516.65 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-03-17) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

46

Odp: Atari 800XL....LEGO

Jesteś profesjonalnym grafikiem? Super jest ta grafika :)

47

Odp: Atari 800XL....LEGO

Tak grafik, dzięki.

48

Odp: Atari 800XL....LEGO

Lego Nintendo:

Edit: Próba obudowania działającego NES-a:

Co z projektem obudowy?

Ostatnio edytowany przez QTZ (2020-09-17 19:51:10)

49

Odp: Atari 800XL....LEGO

Covid... pokrzyżował plany

50

Odp: Atari 800XL....LEGO

Covid... pokrzyżował plany