Temat: Stacja 1050 happy drive kopiowanie dyskietki.

Witam koledzy.
Zdobyłem stację 1050 z rozszerzeniem happy drive.
Po uruchomieniu Atari mam 3 opcje tj 1i 2 wgrywanie turbo oraz opcja nr 3 tj użytki happy drive.
Po wybraniu tej opcji mam menu:
Ready, error,source,backup,multi i verify.
I tu moje pytanie,czy jest tu możliwość skopiowania całej dyskietki, korzystają tylko z jednej stacji dysków?

2

Odp: Stacja 1050 happy drive kopiowanie dyskietki.

Jest. Prawie każdy kopier całodyskowy pozwala na korzystanie z jednej stacji - po prostu wachlujesz dyskietkami przy odpowiednich komunikatach.

Sikor umarł...

3

Odp: Stacja 1050 happy drive kopiowanie dyskietki.

Sikor napisał/a:

Jest. Prawie każdy kopier całodyskowy pozwala na korzystanie z jednej stacji - po prostu wachlujesz dyskietkami przy odpowiednich komunikatach.

Tak,tylko nie mam żadnego programu do kopiowania.
Chciałem się dowiedzieć,czy z poziomu happy drive jest możliwość skopiowania dysku?

Ostatnio edytowany przez niepartyjny (2020-03-24 20:41:18)

4

Odp: Stacja 1050 happy drive kopiowanie dyskietki.

Jeśli masz SIO2SD czy SIO2PC to załaduj z niego kopier. Jeśli nie masz to napisz skąd jesteś, może ktoś w twojej okolicy może ci przegrać.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Stacja 1050 happy drive kopiowanie dyskietki.

perinoid napisał/a:

Jeśli masz SIO2SD czy SIO2PC to załaduj z niego kopier. Jeśli nie masz to napisz skąd jesteś, może ktoś w twojej okolicy może ci przegrać.

Nie posiadam SIO2SD,ale znalazłem dyskietkę z DOS 2.05 i TurboDOS 3
W DOS 2.05 wybieram opcje J:Duplicate disk
I później już nie wiem jakie komendy wpisać,aby skopiować zawartość dyskietki.

6

Odp: Stacja 1050 happy drive kopiowanie dyskietki.

sio2pc czy sio2pc-usb i tak od czasu do czasu się przyda. Nie zaszkodzi zrobić lub zanabyć i mieć pod ręką.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

7

Odp: Stacja 1050 happy drive kopiowanie dyskietki.

uicr0Bee napisał/a:

sio2pc czy sio2pc-usb i tak od czasu do czasu się przyda. Nie zaszkodzi zrobić lub zanabyć i mieć pod ręką.

Zgadza się,nie zaprzeczam,po prostu chciałbym wykonać jedną kopię dyskietki.

8

Odp: Stacja 1050 happy drive kopiowanie dyskietki.

Dos 2.0 skopiuje tylko dyskietkę w pojedynczej gęstości, bo nie rozpozna dyskietki z gęstością E i D.
Sam piszesz, że 1050 ma happy drive z opcją backup. To po prostu kopier całodyskowy. Użyj go.
Wkładasz dyskietkę źródłową, naciskasz klawisz START i zacznie się odczyt. Jeżeli masz komputer 64kB, to po pewnym czasie każe ci włożyć dyskietkę docelową (bez zaklejonego wycięcia z boku!), znów naciskasz START i zacznie się zapis. Potem zażąda dyskietki źródłowej,  START, docelowej, START i tak aż do końca. Jeżeli komputer ma dużo ramu, to skopiuje za jednym razem.

Tak przy okazji zajrzyj na dereatari (stopka tego postu) do działu Serwis, tam jest o obsłudze Top Drive. Happy to też Top Drive z inna stroną tytułową.

Ostatnio edytowany przez jer (2020-03-24 23:21:19)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

9

Odp: Stacja 1050 happy drive kopiowanie dyskietki.

Teraz wszystko jasne.
Dziękuję bardzo.
Jeszcze pytanie odnośnie elektroniki w stacji 1050.Płyta główna trzyma się obudowy poprzez dwa plastikowe zaczepy?
Żadnych śrub mocujących?

Ostatnio edytowany przez niepartyjny (2020-03-25 21:41:19)