1

Temat: RGB Grabber.

Dałem mimo wszystko w 8-bit hardware, bo jakoś bliżej mi tu w tym dziale niż do bałaganu.

Otóż przymierzam się do zakupu grabbera - Terratec Grabster AV 350MX. Początkowo myślałem, że jeśli ma to kompozyta, svideo, audio stereo, oraz EURO złącze to że mamy do wyboru wejścia: złożony sygnał, chroma / luma, oraz RGB w euro złączu... jednak, postanowiłem przeczytać specyfikację urządzenia z której wcale to nie wynika. No i teraz zonk, bo zadałem pytanie producentowi sprzętu, czy urządzenie obsługuje RGB 15kHz no i przyszła lakoniczna odpowiedź - że nie.

Co więc siedzi w tym euro w takim razie skoro wersja BEZ euro (AV 300MX) kosztuje połowę z tego i ma kompozyt / svideo i stereo audio in, a 350 ma dodatkowo euro w którym co - mamy powielone to wszystko? :) Przecież to jest bez sensu.

Czekam co prawda jeszcze na odpowiedź doprecyzowującą temat, ale jest pytanie czy ktokolwiek z Was miał to w rękach i może cokolwiek w temacie podpowiedzieć.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: RGB Grabber.

W podobnej cenie (~500zł) masz na Alle grabbery na HDMI. Masz konwerter SCART->HDMI (widziałem po charakterystycznym komunikacie "No signal" przy wyłączonym komputerze). On obsługuje zarówno RGB jak i Composite. Nie obsługuje S-Video, to jego wada. Możesz go podpiąć pod grabber, będziesz miał o wiele lepszy sygnał. Może w tę stronę?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: RGB Grabber.

Nie bardzo. Potrzebuję jak najkrótszą drogą dotrzeć z RGB do peceta.

Ogólnie to tak, mając Hydrę 2 z dwoma RGB OUT chciałem (np. na party) wyjść jednym rgb_out na konwerter do HD i na duży ekran, a drugim na grabber celem przestrimowania wszystkiego realtime. Drugi graber (ten obecnie używany - z kompozytem na pokładzie) miałbym na cele mixowania video z kamer z zewnętrznego mixera wizji (Videonics). Ostatecznie więc na PC - dwa grabbery z czego jeden na wszystko, co włączone do Hydry2 a drugi na obraz z kamer (palowskich, z np. tym śmiesznym efektem obcinającym rozdzielczość i głębię koloru itd).

Tak mi się uwidziało. Stąd też poszukiwania grabbera RGB. Poza tym, chcąc użyć czegoś takiego na kompo to odpadają karkołomne konwersje sygnału (tak, jak to robię to teraz na tych śmiesznych strimach), bo jakość tego jest ogólnie problematyczna. Tzn i tak wczoraj to konkretnie poustawiałem i następna edycja "Covid" będzie o niebo lepsza jakościowo ale - to nie jest jeszcze to, co chciałbym zobaczyć.

Ostatnio edytowany przez Pin (2020-04-01 21:34:13)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: RGB Grabber.

Wyjście HDMI z konwertera wpinasz w grabber, a z niego przez pass-through monitor i jednocześnie łapiesz obraz. Drugi port Hydry możesz podpiąć pod obecny grabber albo pod mikser wizyjny.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: RGB Grabber.

Wolałbym mieć obraz przechwycony przed konwerterem RGB do HDMI. Im mniej takich rzeczy po drodze tym lepiej.

EDIT:

Jestem w czasie rozmów z firmą produkującą urządzenie, być może uda mi się namówić ich na test z dekoderem DVBT i RGB. Jeśli z dekoderem odpali, to z Hydrą i RGB też. Jutro powinienem mieć teoretycznie odpowiedź.

Ostatnio edytowany przez Pin (2020-04-02 21:42:46)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: RGB Grabber.

Ok - jest dobry kontakt z producentem, zrobi testy z dekoderem DVBT w trybie RGB na euro... trzymać kciuki pany ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info