Temat: [K] Zasilacz do stacji 1050

Witam

Zanabędę drogą kupna zasilacz do stacji 1050. Nie musi być oryginalny.

Pozdrawiam

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

2

Odp: [K] Zasilacz do stacji 1050

Ten powinien pasowac
https://taniestruny.pl/efekty-i-akcesor … om=listing

3

Odp: [K] Zasilacz do stacji 1050

Świetnie, dzięki.  2 minuty od mieszkania :)

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

4

Odp: [K] Zasilacz do stacji 1050

Może być problem z wtyczką,  bo w 1050 jest bolec 2.5mm a te zailacze najczęściej mają wtyczki pod bolec 2.1mm. Kup od razu wtyczkę 5.5x2.5

5

Odp: [K] Zasilacz do stacji 1050

W opisie tego zasilacza stoi "Wtyk 5,5 mm/2,5 mm" - czyli wynika, że ma taki jak mieć powinien chyba?

6

Odp: [K] Zasilacz do stacji 1050

Ten pasuje plug&play, sam takiego używam.

7

Odp: [K] Zasilacz do stacji 1050

Dziękuję za pomoc. Zasilacz zamówiony i odebrany. Temat do zamknięcia.

Ostatnio edytowany przez PrzemasIII (2020-01-29 16:26:07)

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

8

Odp: [K] Zasilacz do stacji 1050

Na oryginalnym zasilaczu do stacji 1050 jest podana wartość mocy pozornej 27VA.
W jakim zakresie mocy pozornej musi być zasilacz/transformator do 1050 żeby się nadał?
Czy np. jak będzie 40VA to będzie dobry?

9

Odp: [K] Zasilacz do stacji 1050

Moc podawana na zasilaczach w watach lub woltoamperach (lub natężenie prądu w amperach), stanowi zawsze maksymalną wydajność na jaką stać zasilacz. Urządzenie zasilane z zasilacza pobiera zawsze tyle mocy/prądu, ile potrzebuje - chodzi więc o to, że zasilacz musi mieć co najmniej taką wydajność jakiej potrzebuje dane urządzenie. Dlatego odpowiadając na Twoje pytanie 40VA będzie dobry, jak również dobry będzie 50VA, 100VA, 500000000VA. Musi mieć co najmniej 27VA skoro tyle miał oryginał, bo pewnie zaprojektowano go optymalnie (optymalnie, tzn., że ma tyle ile trzeba, z lekkim zapasem, ale jak najmniej, żeby nie mnożyć kosztów i nie budować wielkiej cegły).

10

Odp: [K] Zasilacz do stacji 1050

Ok, dzięki Mq za wyjaśnienie.

11

Odp: [K] Zasilacz do stacji 1050

Rozumiem, że np. taki transformator się nada?:
https://www.tme.eu/pl/details/ts40_026/ … ts-40-026/

12

Odp: [K] Zasilacz do stacji 1050

Zadziała.

13

Odp: [K] Zasilacz do stacji 1050

Super, dzięki.

14

Odp: [K] Zasilacz do stacji 1050

Mam jeszcze jedno praktyczne pytanko:
czy do zrobienia zasilacza dla 1050 muszę coś wstawić między transformator a stację?
Czy po prostu puszczam 9V AC kabelkiem z wtykiem 5.5x2.5 do gniazda zasilania stacji?

15

Odp: [K] Zasilacz do stacji 1050

bezpiecznik?

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

16

Odp: [K] Zasilacz do stacji 1050

ok, dzięki. Bezpiecznik się na pewno przyda chociaż nie wiem o jakiej wartości by wstawić.

17

Odp: [K] Zasilacz do stacji 1050

Za elektroda.pl:
"Bezpiecznik po stronie pierwotnej transformatora dobieramy z wzoru 1.4...2Ptr/230, gdzie Ptr jest mocą użytego transformatora i musi to być bezpiecznik zwłoczny " - ten zabezpieczy Cię przed fajerwerkami jakby się coś miało sfajczyć. Powinieneś też dać bezpiecznik przeciwzwarciowy po stronie wtórnej (tym razem szybki), tutaj już dobierasz bezpiecznik tak  by był niewiele większy od prądu maksymalnego lub trochę większy wynikający z maksymalnego poboru układów (żeby unikać większych zniszczeń w przypadku awarii).

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

18

Odp: [K] Zasilacz do stacji 1050

W oryginalnym zasilaczu nie ma, zdaje się, bezpiecznika po żadnej stronie. Mam rację?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

19

Odp: [K] Zasilacz do stacji 1050

Niestety nie wiem czy w oryginale jest jakiś bezpiecznik ale chyba jak się wstawi to powinno być lepiej.
Zawsze to jakieś zabezpieczenie.

20

Odp: [K] Zasilacz do stacji 1050

To oczywiste. W moich samoróbkach wstawiam szybki na uzwojeniu pierwotnym. I działa. Ale ja się nie znam :-D

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

21

Odp: [K] Zasilacz do stacji 1050

RTG napisał/a:

Niestety nie wiem czy w oryginale jest jakiś bezpiecznik ale chyba jak się wstawi to powinno być lepiej.
Zawsze to jakieś zabezpieczenie.

albo cytując prawo Murphy-ego:

"Tranzystor zabezpieczony przez szybko działający bezpiecznik, zabezpieczy go – paląc się w pierwszej kolejności." :)
Więc nie wstawiając go w pewnym sensie też się zabezpieczasz :)