1

Temat: "zrobiłem sobie sic!a"

nie wiem gdzie to dać, więc dam tutaj, moderatora jeśli uzna za stosowne proszę o przesunięcie

dostałem takie PW, myślę, że temat będzie się pojawiał, więc wole odpowiedzieć publicznie, dla potomnych

Drakon napisał/a:

Witaj Candle,

Mam taką rozterkę - poskładałem sobie dwie sztuki SICa (dla siebie i kumpla) i zostało mi osiem płytek (zamawiałem z JLCPCB, więc wiesz, jakie to koszty).
Płytki są polutowane, bo mnie poniosło trochę. W sensie, mają podstawki, GALe, etc. poza samym epromem.
Mam do Ciebie w związku z tym pytanie, czy mogę to puścić (chociażby tutaj na forum) po kosztach elementów (bez żadnych narzutów typu czas lutowania, koszty prądu itd., bo to bez sensu)?
Jak się na to zapatrujesz? Oczywiście PCB jest 1:1 (nic nie zostało usunięte, jest jedynie numer produkcyjny z płytkowni).

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Krzysiek

moje zdanie jest tu mało ważne - osobiście, jeśli ktoś pyta, a później robi to nie mam nic przeciwko - tutaj kolejność nie została zachowana, ale ojtam ojtam
natomiast nie jest to mój projekt, tylko praca zbiorowa i na tym kartridzu widnieje ileś osób
jeśli mają ochotę to niech zajmą stanowisko w sprawie - innego wyjścia nie widzę

amen

przechodze na tumiwisizm

2

Odp: "zrobiłem sobie sic!a"

Szkoda, że wrzuciłeś prywatna wiadomość na publikę, ale oj tam oj tam :). Każdemu może się zdarzyć.
Niech się autorzy wypowiedzą. Jak nie będzie zgody, to niech sobie leżą (płytki, nie autorzy). Lub rozdam do jakichś konkursów albo zutylizuję. Nie mam ochoty walczyć z wiatrakami, dlatego zadałem pytanie, gdyż o ile wiem, kwestie produkcji czy odsprzedaży były kilkukrotnie poruszane, a sytuacja nadal nie jest wyjaśniona.
Pozdrówka!

Ostatnio edytowany przez Drakon (2020-04-18 14:11:29)

fb.com/MagiaOsmiuBitow | fb.com/RetroKlinikaSerwis | fb.com/RetroKlinika | soundkiller.bandcamp.com

3

Odp: "zrobiłem sobie sic!a"

jak temat się wyjaśni to chętnie bym nabył jedną sztukę

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2020-04-18 09:27:14)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

4

Odp: "zrobiłem sobie sic!a"

A wystarczyłoby aby gotowce, albo chociaż PCB było dostępne oficjalnie w sprzedaży...

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

5

Odp: "zrobiłem sobie sic!a"

Nie było żadnej zgody na sprzedaż komercyjną. I było to powtarzane kilkukrotnie.
Na jlcpcb można zamówić również 5 płytek ...

Naklejki nie udostępnialem coby można było później rozróżnić kto sprzedaje "swoje wyroby" czy nie ściemnia w stylu "cart kupiony x lat temu"
Na allegro ceny przez licytacje często były przesadzone ....
Kilka dni temu ktoś podesłał mi foto tych poskładanych cartów...
Nie podoba mi się montaż na podstawkach zwykłych ...nie wejdzie to do obudowy ?
Tak samo kombinacje bez przełącznika , microswitch itp...

Willy - jak sic+ ruszy to się zgłoszę do Drygola możliwe też że z sic jedynką ...muszę przedyskutować to z Candle .
No i wtedy płytki będą dostępne ....
Niestety trzeba jeszcze zaczekać ...

Ostatnio edytowany przez stryker (2020-04-18 12:44:56)

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: "zrobiłem sobie sic!a"

stryker napisał/a:

Kilka dni temu ktoś podesłał mi foto tych poskładanych cartów...

Ciekawe, musi to być któryś z moich znajomych. Tylko kto? Przyzna się? :D

Sprzedaż komercyjna to rozumiem taka, na której ktoś zarabia, prawda? Czyli odsprzedaż za koszty części (mogę udostępnić rachunki ze sklepów elektro) to też jest sprzedaż komercyjna? :)

Zadałem - myślałem - proste pytanie, ale chyba jednak za trudne, bo nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi - czy mogę odsprzedać płytki za koszty komponentów. I jeszcze bura, że mogłem zamówić 5, a nie 10 :D.
Scalaki pójdą do innych projektów. A płytki niech sobie leżą, może psu dam czy coś, chociaż nie wiem czy zeżre. :)

Wątek można zamknąć. :)

Ostatnio edytowany przez Drakon (2020-04-18 14:03:34)

fb.com/MagiaOsmiuBitow | fb.com/RetroKlinikaSerwis | fb.com/RetroKlinika | soundkiller.bandcamp.com