101

Odp: POKEY MAX - stało się

@sun, wyślij maila, to Cię zapiszę na listę. zamowienia(małpa)retronics.eu

Ostatnio edytowany przez Duddie (2020-03-26 13:38:28)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

102

Odp: POKEY MAX - stało się

@Duddie: zrobione.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

103

Odp: POKEY MAX - stało się

W związku z napływającymi zamówieniami, a także pytaniami, chciałbym wyjaśnić kilka kwestii:

Obecna partia układów, która już została sprzedana, ma tylko Stereo Pokey (nazwijmy układ roboczo M2). Nowa partia z większym układem będzie mieć Quad Pokey z rejestrem konfiguracyjnym oraz (prawdopodobnie) Covox - obecnie trwają testy (układ M4 lub M8 - cena 199 zł). SID prawie na pewno się nie zmieści, będzie potrzebny jeszcze większy układ (M16 - cena między 250 a 300zł), oraz zmodyfikowana płytka, mająca więcej pinów sterujących.
Dlatego prośba do osób, które zamawiają, aby się deklarowały, który układ konkretnie chcą - z zastrzeżeniem, że te większe to może być dość odległy termin, musimy je dokładnie przetestować. Dość odległy, tzn. np. rok.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

104

Odp: POKEY MAX - stało się

no to się chyba wyrychliłem... :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

105

Odp: POKEY MAX - stało się

Czemu?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

106

Odp: POKEY MAX - stało się

Bom już zapłacił :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

107

Odp: POKEY MAX - stało się

A chciałeś jakiś inny? Jeszcze można zmienić.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

108

Odp: POKEY MAX - stało się

ja jak pisałem - potrzebuję tylko zamiennik, więc stereo mi starczy

Sikor umarł...

109

Odp: POKEY MAX - stało się

Duddie napisał/a:

A chciałeś jakiś inny? Jeszcze można zmienić.

No chciałem tego dużego... (199zł) a Waść napisałeś "że te większe to może być dość odległy termin, musimy je dokładnie przetestować. Dość odległy, tzn. np. rok."

Więc się przestraszyłem... że przyjdzie mi aż tak długo czekać :-(

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

110

Odp: POKEY MAX - stało się

ktoś chętny    https://atariage.com/forums/topic/29524 … nt=4498733


https://atariage.com/forums/uploads/monthly_2020_04/20200402_115045.thumb.jpg.93af5ea099e344951aa8a08e8b5b65d3.jpg

111

Odp: POKEY MAX - stało się

Od jutra PokeyMAX będzie dostępny na Allegro, aby można było skorzystać z darmowej dostawy Allegro Smart!

Na chwilę obecną dostępne są:

1.Mono
2.Stereo Auto
3.Stereo with U1MB control
4.Stereo Auto plus Covox (4-channels)
5.Quad Auto
6.Quad Auto plus Covox

Wszystkie kolejne wersje są dopiero w trakcie testów. Jak będą dostępne, powiadomię o tym.
Tutaj jest (jeszcze niedokończony) manual: https://1drv.ms/b/s!AiIXTNbzgkm2gbw1_S8 … A?e=WqIFX3
Pojawi się jeszcze obszerny rozdział dla deweloperów.

Ostatnio edytowany przez Duddie (2020-04-17 17:07:47)

Post's attachments

pokeymax1.jpg 498.58 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

pokeymax2.jpg 289.83 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

112

Odp: POKEY MAX - stało się

a jak już zakupiłem, to kiedy wysyłki? ;)

Ostatnio edytowany przez sun (2020-04-17 20:40:04)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

113

Odp: POKEY MAX - stało się

Właśnie szykuję.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

114

Odp: POKEY MAX - stało się

W związku z kolejnymi padającymi pytaniami, przesyłam mapę pamięci PokeyMAX. Oczywiście funkcje dostępne zależą od zakupionej wersji, te na szaro na razie nie są dostępne - są w fazie testowania.

FAQ:
1. Czy Quad Pokey będzie miał możliwość sterowania przez U1MB?
Ad.1: tak, ale w nowej wersji płytki. Obecnie brakuje pinów sterujących, więc U1MB występuje tylko w wersji Stereo.

2. Czy układ po włożeniu będzie działał jako mono (bez żadnych podłączeń)?
Ad.2: tak, za wyjątkiem wersji U1MB, gdzie należy zewrzeć pin sterujący do masy.

3. Czy wersja Quad+Covox ma możliwość podłączenia GTIA IN/BUZZER?
Ad.3: nie, brakuje pinów sterujących. Będzie taka możliwość w nowej wersji płytki. Ale można domiksować sygnały rezystorami. Oczywiście sygnał klawiatury jest wciąż dostępny w gnieździe Video - pin Audio.

4. Kiedy będzie dostępna wersja z 2xSID/2xYM2149?
Ad.4: póki co, trwają prace i ciężko przewidzieć kiedy się zakończą. Chcemy, aby SID miał możliwość przełączania bitem w rejestrze konfiguracyjnym np. między 6581 a 8580. To samo dotyczy YM2149 - będzie można wybrać YM lub AY3-8912. Należy jednak uprzedzić, że cena układu ze wszystkimi funkcjami będzie zbliżona do 300 zł.

Post's attachments

PokeyMAX memory map.png 11.5 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

115

Odp: POKEY MAX - stało się

Duddie napisał/a:

2. Czy układ po włożeniu będzie działał jako mono (bez żadnych podłączeń)?
Ad.2: tak, za wyjątkiem wersji U1MB, gdzie należy zewrzeć pin sterujący do masy.

No nie wiem... Przysłałeś mi zgodnie z zamówieniem z FW w wersji 110M02SU. I bez problemu gra z kopa po wsadzeniu w 800XL. Bez zwierania czegokolwiek z czymkolwiek. Mam nadzieję, że nie wybuchnie ;-)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

116

Odp: POKEY MAX - stało się

U mnie też wersja SU ale zachowuje się jak "auto" to znaczy na pinie u1mb obecne jest 3.3v a podpinanie 5V nic nie zmienia. Podpiąłem zatem włącznik pod A4 i hula. Off i on robię przy wyłączonym kompie.

117

Odp: POKEY MAX - stało się

@perinoid, bo on jest ustawiony domyślnie jako stereo bez podpięcia U1MB, piny są podciągnięte do +5V. Choć zgłosi się pewnie jako mono, bo brak linii A4. Grać będzie.
@string - dziwna sprawa, jak chcesz, to odeślij - sprawdzę co jest grane.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

118

Odp: POKEY MAX - stało się

String, a A4 było podłączone? Bo oprócz U1MB, musi być również A4.

Zachowanie układów wygląda następująco:

wersja U1MB: pin U1MB: 0 - mono, 1 - stereo ( to steruje jedynie układem i jego funkcjonalnością, A4 musi być podłączone żeby można było adresować drugiego Pokeya, choć ta linia nie jest sprawdzana przy starcie jak w wersji niżej)

wersja Auto: linia A4 przy starcie podłączona (zwarty przełącznik) - wersja Stereo. Niepodłączona lub rozwarty przełącznik - mono.

Ostatnio edytowany przez Duddie (2020-04-24 10:21:12)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

119

Odp: POKEY MAX - stało się

Linię A4 oczywiście miałem podłączoną, ale błąd był jednak gdzieś indziej. Nieporozumienie z wątku na AOL odnośnie podłączenia tej linii 5V podłączanej do pinu U1MB. Należy bowiem podłączyć ją pod masę aby uzyskać MONO a nie pod 5V!
Odłączenie tej masy (przez ów przełącznik) spowoduje że na tej nodze automatycznie zostanie podanie napięcie 3,3V, co przełączy układ na STEREO.

U mnie w tej pierwszej opcji (z włącznikiem na pinie U1MB) nie działało przełączanie bo: albo było 5V (włącznik włączony), albo 3,3V (włącznik odłączony).
Proponuję w instrukcji dać jaśniej do zrozumienia, zaraz obok 0-mono 1-stereo, że należy podłączyć pin U1MB przez przełącznik do masy.

Ostatnio edytowany przez stRing (2020-04-24 12:06:20)

120

Odp: POKEY MAX - stało się

Jeszcze fotki z mojego montażu. Jakby się ktoś zastanawiał gdzie np. umieścić wyjście audio i włącznik bez niepotrzebnego niszczenia pięknej obudowy A800.

Post's attachments

pmax1.jpg 175.47 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-04-24) 

pmax2.jpg 286.53 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-04-24) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

121

Odp: POKEY MAX - stało się

A był czy będzie na allegro?

122

Odp: POKEY MAX - stało się

Jest na eBayu.

stRing napisał/a:

Jeszcze fotki z mojego montażu. Jakby się ktoś zastanawiał gdzie np. umieścić wyjście audio i włącznik bez niepotrzebnego niszczenia pięknej obudowy A800.

Ooo... Jak cudnie! Ja też do 800-ki właśnie chcę to włożyć. Użyję twojego pomysłu, jeśli pozwolisz.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2020-04-24 19:30:20)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

123

Odp: POKEY MAX - stało się

atarixegs napisał/a:

A był czy będzie na allegro?

Jeszcze nie ma, będzie niebawem. Popyt przewyższył podaż...

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

124

Odp: POKEY MAX - stało się

A czy ktoś nabył wersję quad auto?
Chciałem zapytać czy wam yoomp startuje - bo mi nie.
Po wyłączeniu A4 - czyli w mono jest ok.

125

Odp: POKEY MAX - stało się

MGor napisał/a:

A czy ktoś nabył wersję quad auto?
Chciałem zapytać czy wam yoomp startuje - bo mi nie.
Po wyłączeniu A4 - czyli w mono jest ok.

Ja co prawda mam stereo u1mb ale u mnie yoomp nie wykrywa stereo mimo że je odgrywa. Z kolei Pang v 4.5 nie uruchamia się z wlaczonym stereo. Mozna je wyłączyć, uruchomić grę i znowu włączyć wtedy odgrywa poprawnie.