1

Temat: Sterowniki USB cd. dalszy

Witam,
nie omieszkam sie pochwalić :),
od poczatku kwietnia kiedy ukazaly sie kolejne sterowniki do Netusbee, sprawdzilem je Siebie na realnym sprzecie i własnie przed chwila wypalilem pierwszy raz w życiu plyte DVD na Atari Falcon030 na nagrywarce ASUS poprzez netusbee i najnowsze sterowniki do napędow CD/DVD :):).
Co ciekawe te sterowniki dzialaja na zwyklym ST i filmik (zrobiony przez autora) mozna zobaczyc na YT link ponizej

https://youtu.be/8jBLPESOHcM

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

2

Odp: Sterowniki USB cd. dalszy

Imponujące!

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: Sterowniki USB cd. dalszy

Gratulacje ;)

Ja się właśnie dzisiaj zastanawiałem czy zrezygnować z napędu IDE CD. Lightning ST ma możliwość ustawienia kompatybilności z Falconem, lub słynny byteswap, tak aby partycje były widoczne pod PC (niestety nie zawartość). Z jednej strony możliwość zrobienie backupu każdej partycji z osobna oraz montujące się automatycznie pod Linuksem partycje ext2 (MiNT) i ext3 (Debian) z drugiej zaś ExtenDOS nie obsłuży napędu CD (slave), widzi go, ale nie obsługuje. Mając USB można podłączyć właśnie tak CD. Chwilę się zastanawiałem i pozostałem przy opcji kompatybilnej z Falconem i działającym IDE CD. Choć cały czas się waham :)

Było miło :) Do widzenia.

4

Odp: Sterowniki USB cd. dalszy

no ładnie

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

5

Odp: Sterowniki USB cd. dalszy

Elegancko!

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

6

Odp: Sterowniki USB cd. dalszy

Ja niedawno wypaliłem płytę DVD na ST/PAK z Lightning ST. Całe 4,3GB, trwało to około 1,5 godz.

Było miło :) Do widzenia.