3,926

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

ooo, ten wątek jest na miarę XBIOSA. Może dołączę w wolnym czasie ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3,927

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

Ciekawe ile z was by powtarzalo pozniej o  entymologii :-)  nie sprawdzajac u zrodla o co mi chodzi -  coz  tak maly experyment wybaczcie ze zabawilem sie waszym  kosztem

... sam jesteś "entymonem" :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

3,928

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@kosa0:
Jeśli wydaje Ci się, że sprawdziłem co oznacza tajemnicze słowo bo mnie do tego zmusiłeś, to masz rację, wydaje Ci się.
Tak samo, jak wydaje Ci się, że chciałem Ci dopiec, tudzież, że zabawiłeś się moim kosztem.
Możesz sobie tak myśleć, jeśli to pozwala poczuć Ci się bardziej spełnionym ;)
Hmm... muszę sprawdzić czy i w którym miejscu zamienić Ci na Tobie, żeby było "bardziejowo" :)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

3,929

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

micromax napisał/a:

zwolennikom wszelakiej maści elit/marionetek politycznych proponuje zerknąć na to:
http://www.dlugpubliczny.org.pl/

jesteśmy rozgrywani, dzieleni i okradani od 1945r , dali nam iluzje wolności, kilka razy wolnego wyboru. Im bardziej przekonuje się nas że jesteśmy wolni, tym bardziej jesteśmy zeniewoleni.

Zgadzam się, że niepotrzebnie daliśmy się wkręcić w spłatę odsetek od długu publicznego.
No ale skoro import zlikwidował polski przemysł to chyba nie mogło być inaczej.
Niemieckie auto i japoński telewizor, buty sportowe z Chin ...kto mógł się temu oprzeć?
Warto by sprawdzić komu te odsetki od długu publicznego tak naprawdę spłacamy.
Pomimo wszystko w porównaniu z "zachodem" nasz dług publiczny chyba nie wygląda aż tak tragicznie:
https://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%82ug … bt_gdp.jpg

Np. w USA roczny koszt  (chyba te odsetki) obsługi długu publicznego (jeżeli dobrze przeczytałem) to prawie 400 miliardów
dolarów.

3,930

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Hahhahahahhahaaa

Dziękuje ze wyjaśniłeś co mi sie wydaje :-) . Manipulowanie ton to tak jakby zabrać dziecku. Cukierka  :-)
Masz  racje nie zabawiłem sie :-) bawię sie świetnie cały czas :-) .

Oj tak czuje sie spełniony  -  tak jakbym. Wykiwał 6 letnie dziecko :-)

I wiesz co najzabawniejsze sjesta to ( podpowiem ci ) ze manipuluje  Toba wlasnie teraz .
Mógłbym na osobnym forum napisać  - dokładnie jka sie zachowasz ;-)  .

Aby nie ułatwiać sobie sprawy ;-) podpowiem ci ze błędy językowe sa celowe ;-)  aby skierować twoja frustracje  na odpowiednie tory i aby miec wiecej funu :-). Dalem  ci troche fory -ale naprawde niewiele - nie spieprz tego ;-)


sun napisał/a:

@kosa0:
Jeśli wydaje Ci się, że sprawdziłem co oznacza tajemnicze słowo bo mnie do tego zmusiłeś, to masz rację, wydaje Ci się.
Tak samo, jak wydaje Ci się, że chciałem Ci dopiec, tudzież, że zabawiłeś się moim kosztem.
Możesz sobie tak myśleć, jeśli to pozwala poczuć Ci się bardziej spełnionym ;)
Hmm... muszę sprawdzić czy i w którym miejscu zamienić Ci na Tobie, żeby było "bardziejowo" :)

3,931

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Wybaczcie, że podbijam wątek ale czuję, że mamy pozamiatane.

Jak Tam u Was? W innych częściach Polski? Na wschodzie coraz większa lipa. Nie daj Panie Boże żeby więcej firm padło. A koszmarem będzie pad dużych pracodawców produkcyjnych.

Pozdrawiam

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

3,932

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Moje osobiste zdanie: "Ładują nas informacjami, które mają na celu demonizowanie zagrożenia i paraliż gospodarczy". Skutkiem czego będzie dokładne wyczesanie społeczeństwa z pieniądza. U nas, na Śląsku jeszcze nie widać tak wyraźnie skutków pandemii, poza wzrostem cen - przede wszystkim żywności - ale to się zmieni przypuszczam w ciągu miesiąca jeśli restrykcje Pana z nosem Pinokia nie zostaną zniesione...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

3,933

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Zagrożenie jest oczywiste, i jest ogromne.
Ale Pan z nosem Pinokia to siedzi w Brukseli i się z nas śmieje.
Gdyby rządziło jego ugrupowanie wraz z nim na czele do tej pory, to byśmy od 5 lat siedzieli na głodowym zasiłku, a dzisiaj leżeli pod szpitalem i czekali, że może ktoś się mami zajmie. Niektórzy jakby nie pamiętają tej zielonej wyspy. 
Jakaś Amnezja ??  Ale większość pamięta dlatego na słupkach rtęci poniżej 10%  :)
Nie oszukujmy się. Będzie dużo problemów związanych z ta Pandemią, ale to nie jest wina tego rządu, tylko tych którzy to coś zgubili. 
Jak widać jest to ogromny problem całego świata, i jak ktoś uważa że u nas źle działa rząd, oraz inne służby, to niech poda przykład potężnych mocarstw Europy i świata gdzie zadziałali lepiej.  Konkretnie, UK, USA, DE, NL, BL, FR, IT,  ??? 
Gzie działają lepiej, pod względem ilości zachorowań i przede wszystkim ilości zgonów.
Nie siejmy paniki i nie nakręcajmy spirali strachu.
Cały czas tylko nas straszą że jak pracodawca zamknie firmę to co ja zrobię.  Niech zamyka jak mu tak żle. Powinien się zabezpieczyć na takie sytuacja, bo nigdy nie jest idealnie i zawsze coś złego może się wydarzyć.
Na miejsce jego firmy, powstaną dwie następne. Na rynku nie będzie próżni.
A Pan były szef (prezes) pewnie pójdzie do tej nowo powstałej czyjejś firmy do pracy, odpocznie od płacenia pensji, od płacenia składek i weźmie tylko co miesiąc 3000 do łapy jako pracownik administracji biurowej,  i będzie żył jak król, leżał i pachniał pod palmą.

@pancio.net
cyt.    "Skutkiem czego będzie dokładne wyczesanie społeczeństwa z pieniądza."

Nie wiem jak mogłeś nie zauważyć, że na razie to pieniądze są pompowane od 5 lat do ludzi,
A w ostatnim okresie dodatkowo do przedsiębiorców  w różnej formie.   
Czy tego nie widzisz ??.  Hejtujesz na tym forum 
Podaj głośno swój pomysł na ratowanie tej sytuacji.
Jeden, dziesięć , sto pomysłów, może da się jakiś wspólnie wypracować.
Myślisz że się da ???.
Na razie wspólnie praktycznie przez ostatnie 6 lat nie udało się wypracować żadnego.
Ale może teraz. 
Podaj przepis na sukces jako pierwszy.

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2020-04-26 10:53:48)

3,934

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Atari-User napisał/a:

@pancio.net .... Hejtujesz na tym forum

Hmmm .... czyli tak konkretnie to co masz na myśli pisząc, że "hejtuje"?

3,935

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adwokat ??

" U nas, na Śląsku jeszcze nie widać tak wyraźnie skutków pandemii, poza wzrostem cen - przede wszystkim żywności - ale to się zmieni przypuszczam w ciągu miesiąca jeśli restrykcje Pana z nosem Pinokia nie zostaną zniesione..."

To jest dla mnie hejt.

3,936

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie, nie adwokat ... jeszcze czego ...

Atari-User napisał/a:

Ale Pan z nosem Pinokia to siedzi w Brukseli i się z nas śmieje.

To sam nie hejtuj ... w tejże Brukseli siedzi wiele osób i się śmieje ... do wyboru, do koloru.

3,937

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Atari-User napisał/a:

Ale Pan z nosem Pinokia to siedzi w Brukseli i się z nas śmieje.

Nie neguję.. oni wszyscy są warci wysłania ich na Księżyc bez biletu w drugą stronę... ale to właśnie TEN  teraz rządzi i jest odpowiedzialny za sytuację nie sądzisz? I nie mówię tu o  pandemii tylko o decyzjach.
Daleki jestem od toczenia dysputy politycznej na forum bo to niczemu nie służy. Owszem czasem trudno się powstrzymać widząc bezmiar głupoty polityków... ale jeśli uraziłem Cię w jakikolwiek sposób top sorki. Przepraszam Pinokia, on nie jest temu winien :-)

BTW,
Wiesz na czym polega ta "pomoc" dla przedsiębiorstw? Dodrukowaniem pieniądza,,, zmianą cyferek na kontach... a wiesz czym to się kończy? Nie czujesz po portfelu? Poczujesz... drenaż kieszeni już się zaczął.

Moje pomysły?
Trzeba zapierniczać  a nie siedzieć i czekać na 500+ 5tyś+ itd. Jedyny sposób to powrót do normalności. I nie ma co demonizować wirusa

Z tym hejem to pojechałeś...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

3,938

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

OK.  Potwierdzam że nie jest to miejsce na wyrażanie poglądów politycznych,
JA swoich się nie wstydzę, i mam powody do tego żeby ten rząd popierać. I nie jestem beneficjentem żadnego ze społecznych programów. 
Żyłem za komuny, za rządów 8 lat SLD, za rządów 8 lat PO i teraz jeszcze żyję i widzę jak i kiedy zmieniał się ten jraj.
500+ nie jest programem obowiązkowym i jak ktoś uważa że to jest upokorzenie, to nie zostanie ukarany jak nie odbierze.
Natomiast, jak Matka, ma dwoje dzieci, no i powiedzmy ma pełną rodzinę z mężem, to gratuluję odebrać 1000zł i za to żyć
Jak słyszę taki argument, to zastanawiam sie kto w ten sposób może myśleć.
Może to jest sposób na biznesa, jakby to powiedział Ferdek Kiepski.
Mieć rodzinę, mieć 4 dzieci i za 2K z 500+ w sześć osób żyć nic nie robiąc. ale, ale w tej sytuacji przynajmniej matka ma oprawo do emerytury dzięki chyba wiadomo komu.  No i może tą emeryturę wcześniej dostać.

A pomysł, zapierniczać, no to już pomysł.  Tylko które koszty będą większe.
Jak oszacować koszty zmarłych.  Co lepiej, stracić trochę majątku, czy stracić życie.

Moim zdaniem, tu wymagana jest lojalność  całego społeczeństwa, bez dzielenia na pracowników i pracodawców.
Każdy cos musi stracić, i to jest nieuniknione,. NA całym świecie wszyscy coś stracą,.
Ale wydłużając ten czas , próbując na różne sposoby pomagać i minimalizować straty mamy czas że być może, znajdzie się jakiś skuteczny sposób na powstrzymanie tego gó...na.
Z innej beczki, nie każda branża leży.  Bardzo ważna jest izolacja i tio żeby nie zarażając jeden drugiego.
Moja firma w której pracuję, cały czas funkcjonuje w branży handlowej, ale jak tylko ktoś znalazłby się zakażony, to pewnie po cąłości firma zostanie zamknięta.
Mamy specjalne lampy do dezynfekcji, filtry, odkażacze, maseczki rękawiczki, pomiary temperatury itd,.
Tak że uważam, że jednak najważniejsza jest w tej chwili ochrona przez nas samych, ilości zakażeń.
Izolujmy się, nośmy maseczki nie ignorujmy tych zaleceń. 
Wiele branż może w miarę normalnie funkcjonować, zachowując szczególne środki ostrożności, w dużym stopniu się tego już nauczyliśmy, bo ta nauka była potrzebna.

Trochę kiepsko wygląda sytuacja stosunku wyleczonych do ilości zakażonych i ilości zgonów.
Kurcze trochę to słabo jest.

I sorry ze ten hejt.  Faktyczne trochę mnie poniosło.  :)
Nie miałem nic złego na myśli.

Ale popieram to co jest i uważam że jest dużo lepiej niż było, i w dodatku brak jakiejkolwiek alternatywy.
Bo walczący o kolory tęczy, niestety to mnie nie mobilizuje.

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2020-04-26 11:34:00)

3,939

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie będę polemizował bo każda śmierć to Śmierć Wielka ale...

Czy to nie tak, że straszy się nas ilością zgonów na CV a nic nie mówi się o śmierci z powodu zwykłej grypy, zapalenia płuc itd? A może jeśli odwrócisz statystyki to okaże się, że przeżywalność na CV jest znacznie wyższa niż na zapalenie płuc i grypę? Ja wyraziłem swoje zdanie nie brnąc w to nasze polskie bagienko PO-PiS.  No i nie neguję pomocy Państwa - 500+ to tylko przykład, w moim przekonaniu pomocy, która powinna zostać udzielona w innej formie... aktywizacja pracownika, żywność i inne potrzeby naszych dzieci a nie jak to bardzo często bywa faje i alkohol.

Powtórzę raz jeszcze, nie można demonizować wirusa - trzeba minimalizować jego rozprzestrzenianie ale nie kosztem paraliżu gospodarki.

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

3,940

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Inne formy pomocy już były przerabiane przez poprzedników..
Chociażby pomoc w znalezieniu pracy, zatrudniając na umowy śmieciowe. Wymuszać za wszelką ceną posłuszeństwo pracowników, zwykłym, jak cie sie nie podoba to żegnam. Nie przypominam sobie innych programów wsparcia rodzin i społeczeństwa.   
Pracodawcy jak dostaną dotację na promowanie pracownika,  to pracownik na pewno  tych pieniędzy nie zobaczy, a na pewno już nie ten który powinien.
Wszyscy pięknie mówią, jak nie muszą dać.
Ale jak mogli dać, to tylko zaciskali pasa, rozluźniali przepisy na rzecz innych nieuczciwych , i podnosili podatki i koszty, energi, gazu, paliw itd. Wszystko da się sprawdzić w dokumentach statystycznych. Stopy procentowe, inflacje itd. 
Koniunkturę nakręciło wpompowanie w gospodarkę pieniędzy, a że przepisy UE, nie w każdej formie pozwalają na przekazanie kasy społeczeństwu, to takie socjalne programy jak 500+, 300+ wyprawka szkolna, 13 emerytura itp, spowodowały że ludzie mieli faktycznie każdy tych pieniędzy więcej.
Tych pieniędzy nikt nie zjada, kto mógł oddał długi, pospłacał czynsze odłożył coś na czarną godzinę a resztę wydaje.
Gospodarka się rozpędzała, bo zwiększała się podaż, bo w końcu ludzie mieli kasę i stał się papopyt  :). 
Nie trzeba być geniuszem, żeby przewidzieć że taki mechanizm się sprawdzi.
Inna rzecz, to to, że te pieniądze nie zostały zabrane nam, tylko tym którzy je państwu kradli.
Mamy kwarantannę, ludzie zorientowali się że mamy do czynienia z bardzo złym zjawiskiem.
Dlatego przez ten czas nauczyli się pokory do wirusa, nauczyli sie chronić siebie i innych, nauczyli się dyscypliny, zrozumieli że to nie są żarty, i teraz trzeba próbować odpuszczać zaostrzenia.
Musi być to zrobione bardzo ostrożnie, bo żadna firma nie będzie działała, jak będzie miała zakażonych pracowników.
Zresztą część firm działa i jakoś sobie radzą.
Najgorzej wydaje mi się jest w drobnych usługach , i gastronomi. no nie mówiąc już o turystyce.
Tu to będzie zapaść totalna na długo .  ( totalna, nie lubię tego słowa  :) ).

Jedno jest pewne.
Wszyscy chcielibyśmy żeby to całe gó..no się zakończyło jak najszybciej.
Ile to potrwa, nie wiadomo,
ile na tum stracimy, pewnie sporo :(
Ale stracić muszą solidarnie wszyscy.

I co. nie dajmy się zarazie, i nie dajmy się zwariować
Życzę wszystkim zdrowia, bo ono jest dzisiaj bardzo potrzebne.

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2020-04-26 12:23:21)

3,941

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Atari-User napisał/a:

Mieć rodzinę, mieć 4 dzieci i za 2K z 500+ w sześć osób żyć nic nie robiąc. ale, ale w tej sytuacji przynajmniej matka ma oprawo do emerytury dzięki chyba wiadomo komu.  No i może tą emeryturę wcześniej dostać.

No właśnie ... dzięki komu? Tak konkretnie. Skąd się bierze te 2k+ co miesiąc i pieniądze na emeryturę według Ciebie?
Nie pytam KTO ROZDAJE, bo rozdawać może ktokolwiek, tylko skąd się bierze.
https://www.gov.pl/web/finanse/zadluzen … bu-panstwa

EDIT:

Nie trzeba być geniuszem, żeby przewidzieć że taki mechanizm się sprawdzi.
Inna rzecz, to to, że te pieniądze nie zostały zabrane nam, tylko tym którzy je państwu kradli.

Ufff... ale "hejt" :-) Poczułem się urażony jako uczciwy obywatel.
Czyli kto? Ja? Płacę podatki, rozliczam się ale nie dostanę żadnego wsparcia jako przedsiębiorca o ile dochody nie poleca mi na łeb i szyję ... bo staram się jak mogę i pracuję na swoje utrzymanie. Ilu jest tych złodziei?

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2020-04-26 12:27:39)

3,942

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Atari-User, masz swoje powody by gloryfikować obecnie Mściwie Nam Panujących - ja wręcz przeciwnie. Ale zastanów się czy aby na pewno te pieniądze wpompowywane w społeczeństwo zostały zabrane tym złym i rozdane tym potrzebującym? Czy też może każdy z nas   - pracujących - oddaje część swojego zarobku by pieniążki w postaci 500+ czy innej formie wróciły do ich kieszeni - oczywiście pomniejszone o koszty obsługi itp.

... i nie trzeba być geniuszem by przewidzieć, że rozdawnictwo na dłuższą metę prowadzi do wzrostu patologii i jeszcze większych różnic społecznych... jednostkom pomogliśmy ale wielu w dłuższej perspektywie straci - szczególnie ze z pustego i Salomon nie naleje a dodruk pieniądza nie nakarmi dzieci.

Ryzyko w postaci możliwości zachorowania na COVID należy brać pod uwagę ale nie możemy siedzieć w domu bo za chwilę będziemy chodzić po śmietnikach szukając resztek jedzenia. Uważam, że potęgowanie strachu jest tu niepotrzebne.

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

3,943

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP

No bardzo ładna statystyka. 
Widać jak spada, może niezbyt dynamicznie ale nie wzrasta,  A Państwo się rozwijało dzięki programom społecznym  jak nigdy do tej pory. Ludzie mieli pracę i byli w niej szanowani.  Hmm. Nie zauważyłeś tego ?.
Dług publiczny to nie tragedia,  Wiele Państw ma duży wyższe zadłużenie i nie martwią się o to.
Takie Państwa jak Włochy czy Francja przekraczały w pewnym momencie dopuszczalny pułap UE długu do PKB i nic się nie stało.   
Bądzmy obiektywni i porównujmy nasz status, kraju który był czyjąś źle zarządzaną i gnębioną kolonią do reszty krajów wokoło.  Jest bardzo dobrze w stosunki do tego co było.  50 lat zaniedbań nie da się odbudować w 5 lat.  Dodatkowo przy ciągłych kłodach rzucanych pod nogi.
Bardzo komuś nie na rękę, że Polska się rozwijała i wstała z kolan,

A na  500+, panie kolego, to ani nie tobie, ani mi nie zabrano. 
Zabrano przestępcom.   
Poszukaj statystyk, to zobaczysz ile jest oszczędności na rozkradanym podatku VAT.
Nie pochwalam żadnego podatku, ale jak płacą wszyscy to wszyscy.
No i podniusł  go nam ten, co obiecywał że tego nie zrobi.  Nie pamiętacie kto to ?

I dzięki temu, wiele dzieci nie musi się wstydzić ubioru, braku smartfona czy pójścia ładnie ubranym do szkołyy.
A przypadki patologi, to są i wśród policjantów, księży, sędziów, lekarzy itd. 
Ale takie przypadki marginalne, nie mogą świadczyć że ten program i inne jest zły. Jest najlepszy jaki mógł powstać w tych czasach.
Inna rzecz to to, że różne takie rozwiązania  funkcjonują w wielu krajach europy, a w Polsce to źle,
Wszystko co robione jest dla zwykłych ludzi to źle.
Komuś bardzo  żal dupę ściska.

3,944

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:
Atari-User napisał/a:

Mieć rodzinę, mieć 4 dzieci i za 2K z 500+ w sześć osób żyć nic nie robiąc. ale, ale w tej sytuacji przynajmniej matka ma oprawo do emerytury dzięki chyba wiadomo komu.  No i może tą emeryturę wcześniej dostać.

No właśnie ... dzięki komu? Tak konkretnie. Skąd się bierze te 2k+ co miesiąc i pieniądze na emeryturę według Ciebie?
Nie pytam KTO ROZDAJE, bo rozdawać może ktokolwiek, tylko skąd się bierze.
https://www.gov.pl/web/finanse/zadluzen … bu-panstwa

EDIT:

Nie trzeba być geniuszem, żeby przewidzieć że taki mechanizm się sprawdzi.
Inna rzecz, to to, że te pieniądze nie zostały zabrane nam, tylko tym którzy je państwu kradli.

Ufff... ale "hejt" :-) Poczułem się urażony jako uczciwy obywatel.
Czyli kto? Ja? Płacę podatki, rozliczam się ale nie dostanę żadnego wsparcia jako przedsiębiorca o ile dochody nie poleca mi na łeb i szyję ... bo staram się jak mogę i pracuję na swoje utrzymanie. Ilu jest tych złodziei?

Niestety, to co się stało,  nie  stało się z powodu nas, i naszych rządzących.
Wszyscy płacimy podatki i jak ktoś jest z tego powodu urażony, to niech ma pretensje do tych kto taką drogę dla na wybrał.

I tak jak napisałem. wszyscy musimy ponieść tego koszty, solidarnie. Nie ma innej możliwości.
Na razie dotacje są dla tych co stracili najwięcej, jeżeli przekraczasz zarobki przekraczające jakiś próg, to nie dostaniesz.  Tak to już  jest.  Ja też nie dostaję 500+, i nie ma mam do nikogo pretensji, po prostu nie spełniam jakich parametrów i mi się nie należy. 
Podatki dla najmniej zarabiających też zostały obniżone, ale jak ktoś ma wyższy półap dochodów, to nie będzie miał niższych podatków i tak to już jest.  Ale najwięcej jest dotacji do utrzymania miejsc pracy.  Czy to żle,. ?.
Ale pracodawcy oczywiście chcieliby, żeby rząd utrzymywał ich pracowników, a firmom, dawał tylko wyrównanie za straty.

Jedno jest pewne. Firmy pracują i jakoś dają sobie radę.
Zostaną zwolnione z zakazu pracy kolejne branże i tak musimy żyć, może i ze dwa lata,. 
Rządzą i ustalają warunki życia Ci których my w obywatelskim obowiązku daliśmy na to przyzwolenie.
Nie wszyscy, ale większość.
Skoro jest taka większość, która ich wybrała to tak musi być, za 3 lata będzie można to zmienić jak ktoś będzie  widział taką
potrzebę.   Zajrzyjmy wstecz, i nie udawajmy że mamy Amnezję.

3,945

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Atari-User napisał/a:

No i podniusł  go nam ten, co obiecywał że tego nie zrobi.  Nie pamiętacie kto to ?

Ale ktoś obiecał że go obniży :-) zamiast tego nałożył inne.. podatki... (i nie próbuj mi tu mydlić oczu np. obniżeniem podatku dochodowego dla młodych pracowników bo to ma wymiar tylko propagandowy).

Ja też jestem zwykłym "ludziem" ale czuję się bardziej oszukiwany niż dowartościowany przez władzę :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

3,946

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dla tych których 500+ grzyzie w dupe

Zasiłki na dzieci w krajacjhEuropy:

Gestapowcy  - 192 EUR
Austria - 102 EUR
Holandia - 201 EUR
Irlandia - 140 EUR
Francja - becikowe 927 EUR, na dziecko zasilek 130 EUR
Szwecja -  102 EUR
Norwegia - 100 EUR

AAAA i jeszcze jedno. Dzielenie się pięniążkami przez państwo to podstawowy fundament demokratyczno chrześcijański. Największym  dobrem Kraju jest pojedyńczy obywatel. I Państwo ma obowiązek pomagać .
Ja wiem że większość krzyczących chciała by MIEĆ ale żeby drugi nie miał i ledwo wiązał koniec z końcem.To wtedy podwaja szczęście z tego MIEĆ.

Ostatnio edytowany przez pablozp (2020-04-26 13:51:15)

.

3,947

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Cześć,

     Nie chciałem rozpętać czegokolwiek na forum. Staram sie trzeźwo patrzeć na rzeczywistość i im bardziej zaglądam do tunelu - tym bardziej nie widzę tam światełka. I tak - Atari-User, to jest bałagan na forum i jedyne miejsce żeby poruszyć tak obecnie istotny  temat. Dla wielu kwestia życia i śmierci i to nie z powodu wymyślonej (tak, tak) zarazy.

Gdzieś mam politykie.

     Jeżeli ktokolwiek uważa, że 500, 1000 czy 10000 zgonów na "koronawirusa" jest powodem żeby pogrążyć w biedzie i niewoli circa 30 000 000 ludzi - piszę o samej Polsce, to ja kończę swoje wypowiedzi w tym wątku tak nieopatrznie podbitym do dalszej dyskusji.

     Czy wiecie, że już cichaczem zadłużono nas o kolejne ok. 120 mld złotych?

     Nie jestem prorokiem ale widzę upadek rządu, upadek pis, upadek całego kraju. Prezydentem zostanie kobieta :P Chyba, że i parlament diabli porwą. Nie wiem tylko co dalej zrobią bo wyborów raczej nie będzie...Stan wyjątkowy aby wszystkich chwycić jeszcze bardziej za twarz? Polacy to bardzo spokojny naród. Bardzo. Ale i tu zaczną palić się komitety jeśli tak dalej będzie się działo. Bo normalnie to już było i nie wróci. Kwestia czasu są potężne rozruchy na zachodzie Europy i tak serio - "koronawirus" to obecnie mały pikuś przy tym co nadchodzi.

     Co powiecie o suszy? Ja obawiam się wchodzić do lasu. Nie palę i niby nie stwarzam zagrożenia ale widzę chociażby coraz więcej śmieci, butelek plastikowych, gryzu a co gorsza - butelek szklanych. Co to oznacza - podejrzewam, że każdy rozgarnięty zrozumie. Już się strasznie spaliła dolina Biebrzy, Puszcza Knyszyńska zaczyna być nękana ogniem, i tak dalej.

     Do lekarza ciężko się dostać - telefoniczne konsultacje niech se w rzyć wsadzą. I dla wielu ludzi strach nie pozwala zgłosić się do przychodni nawet gdy to będzie zagrażało zdrowiu i życiu. Gdzie się podziali ci wszyscy chorzy? Słyszę już dziś wypowiedzi lekarzy różnych specjalności aby ludzie zgłaszali się do przychodni, badali, i tak dalej. Ludzie przestali umierać na inne choroby? Na zawały? Na raka? Na zapalenie płuc i całą game innych chorób? Jest tylko COVID-19?

     Szkoda wszystkich ludzi dotkniętych obecną sytuacją.

     Uważajcie na siebie i swoje rodziny i nie odmawiajcie pomocy tym, którzy jej potrzebują. Prawdziwa zapaść dopiero nadchodzi, niestety.

Pozdrawiam

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

3,948

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Kiedys napisalem w tym watku i teraz zaluje bo nie moge sie z niego wypisac ... :(

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

3,949

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

willy napisał/a:

Kiedys napisalem w tym watku i teraz zaluje bo nie moge sie z niego wypisac ... :(

willy zawsze możesz przejrzeć całość i wyedytować posty do kropki :) chyba, że Ciebie nie zrozumiałem - co masz rzeczywiście na myśli.

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

3,950

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Pablo ... oj socjalisto Ty ... socjalisto :)

Atari-User napisał/a:

...No bardzo ładna statystyka.
Widać jak spada, może niezbyt dynamicznie ale nie wzrasta, ....

A na  500+, panie kolego, to ani nie tobie, ani mi nie zabrano.
Zabrano przestępcom.   
Poszukaj statystyk, to zobaczysz ile jest oszczędności na rozkradanym podatku VAT. Najgorzej, gdy jeden NIE MA bo musi MIEĆ kto inny.

A. Jak to spada dług publiczny? Przejrzałeś te tabelki? Cytuję: "Według wstępnych szacunkowych danych, zadłużenie SP na
koniec marca 2020 r. wyniosło ok. 1037,4 mld zł, co oznaczało wzrost o 40,0 mld zł (+4,0%). "

B. Nie pisz "poszukaj se ..." ... pokaż źródło, gdzie to jest opisane. Oprzyj argument na faktach. Ja pokazuje źródłą.

C. Właśnie, że na to 500+ i inne zabrano także mi i Tobie. Ta walka o VAT oznacza np., że gdy ktos zapłaci mi za usługe w wersji "split", to nie mogę dysponować podatkiem VAT, który jest moim pieniadzem do czasu rozliczenia podatku. Kiedyś dało sie nim obracać, teraz US trzyma na nim łapę. Z kolei ja musze płacic całą kwotę kontrahentowi. I nie moge zapłacić z tego "splitu"  np. podatku VAT dla kontrahenta.. Musze ze swoich środków albo brac kredyt za który to ja płacę odsetki a nie Państwo.. Tylko podatek VAT, PIT albo inne należności dla Państwa moge z niego regulować. Inaczej rzecz ujmując Państwo kredytuje sie z moich pieniedzy. A zwrot tej kwoty, gdybym nie miał jednak jal "zuzyć" tego zamrożonego pieniadza bo nie mam dochodów tylko i wyłącznie na wniosek do US. Takim "przestępcą" jest też wg. ciebie firma, której już nie świadczę usług bo KAS kazał jej zapłacić podatek VAT za towar, którego ponoć nie wyeksportowali. KAS otrzymał potwierdzenia firm transportowych, odpisy karnetów T1 z granic, zdjęcia załadunku i dostawy .... i co ... ano stwierdził, że dowodu nie ma, że pudłach ze zdjęc jest towar, który miał byc wyeksportowany, że zaświadczenia z granic są o kant "rozczaść", że faktury za transport pochodzą od firm transportowych, które ich zdaniem nie są "teges" ... skończyło sie syndykiem, 60 osób na bruk ... a gdy już KAS nie miał do czego sie przyczepić bo firma wyprzedała majątek, spłaciła wszystkie należności, wypłaciła ludziom odprawy bo szefowie tacy "ludzcy byli" i oddała ten "teoretyczny" podatek, to się jeszcze wpisali ostatniego możliwego dnia na listę dłużników zamykanego przedsiębiorstwa aby móc im z majatku prywatnego ściągac wyymaginowane należności.

D. Z kolejnej strony, to obecny KAS ściga przestepców VAT w ten sposób, ze zaległe podatki sciąga z dowolnego podmiotu w łańcuszku sprzedaży. Pierwszego, który się nie wybroni i można mu zając majatek. Nie ważne, ze jest niewinny ... ważne, że ma kasę. To jest ta "społeczna solidarność"?