1

Temat: Słuchawki bezprzewodowe - jakie

W związku z tym że takie czasy nastały że jak wcześniej korzystało się ze słuchawek może ze 3-4 godzinny dziennie a teraz z dobre 7 do 8 godzin to mam pytanie czy ktoś używa słuchawek do rozmowy z innymi np takich, jako że pewnie bym ich używał też do innych celów to celuje w takie:

Logitech G930 lub Logitech G933
Logitech A20, Logitech G533

Wiem, wybrany sam logitech i na dodatek z dużego przedziału cenowego ale może ktoś takie używa i jest w stanie się wypowiedzieć.

Ważne:
bezprzewodowe - sam bluetooth odpada - za mały zasięg, chce mieć zasięg na prawie całe mieszkanie.

Korzystałem przez chwilę z Jabra Evolve 65 i działają super - jednak 600zł+ za te słuchawki to niestety sporo biorąc pod uwagę że się psują w okresie około 2 lat i jednak coś mnie nie przekonują 100%.

2

Odp: Słuchawki bezprzewodowe - jakie

AKG-N60 Wireless - z NC - używam od 2 lat - dźwięk super czy to na kablu czy BT no i separacja otoczenia działa świetnie. Są też bardzo wygodne i nie powodują pocenia się uszu przy dłuższym użytkowaniu. No i cena poniżej 600.

Ostatnio edytowany przez pancio.net (2020-05-08 11:05:25)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

3

Odp: Słuchawki bezprzewodowe - jakie

Bose QuietComfort 35 (Series II) - mam od 2 lat i są rewelacyjne.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

4

Odp: Słuchawki bezprzewodowe - jakie

Używam bose QC II nazmiennie z  denon Denon AH-GC20, denon podłączony po kablu jest po prostu ZaYebisty.
Bose są dobre nawet bardzo dobre, natomiast to jak gra denon podłączony po kablu, jaką ma głośność moc bas. Powala.

Denon-y mam od 3lat, bose od roku.

5

Odp: Słuchawki bezprzewodowe - jakie

Mam w użyciu Plantronics W8200 z DECT. Ale to biurowe i zdrowo przekraczają budżet.

6

Odp: Słuchawki bezprzewodowe - jakie

Plantronics wypadają najlepiej niestety cena jest "mocna" ale to Plantronics - zawsze kosztowały.
Denon, AKG i Bose - fajne ale mają dla mnie wadę - jednak ten mikrofon chciałbym mieć dostępny na pałąku - zauważyłem że jak jest schowany w słuchawkę to jednak nie zbiera tak dobrze jak bym tego oczekiwał. Może w tych słuchawkach działa to dobrze ale potrzebuje używać tego głównie z PC.
Ogólnie taką ciekawostkę zauważyłem że np podłączając słuchawkę bluetooth do telefonu  to słychać bardzo dobrze, do PC już tak dobrze nie jest.
DECT tutaj jest bardzo dobrym rozwiązaniem ale dla mnie może być to nawet coś wymyślonego przez  producenta byle działało dobrze. Bluetooth nie sprawdza się najlepiej.
Jabra Evolve 65 posiada też bluetooth i sprawdzając to po bluetooth jest gorszy zasięg niż po Jabra Link.

7

Odp: Słuchawki bezprzewodowe - jakie

pawel napisał/a:

Ogólnie taką ciekawostkę zauważyłem że np podłączając słuchawkę bluetooth do telefonu  to słychać bardzo dobrze, do PC już tak dobrze nie jest.
DECT tutaj jest bardzo dobrym rozwiązaniem ale dla mnie może być to nawet coś wymyślonego przez  producenta byle działało dobrze. Bluetooth nie sprawdza się najlepiej.

Zależy w jakim trybie podłączysz urządzenie BT do komputera... ja używam AKG w trybie  A2DT Sink ale można też HSP/HFP, które to są znacznie gorszej jakości. A jeśli chodzi o mikrofon to nie ma najmniejszego problemu z jakością i czułością - używam codziennie na spotkaniach w pracy z PC i jakość jest bardzo dobra.

Najprościej jak sobie potestujesz... słuchawki to jednak bardzo subiektywnie się wybiera...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

8

Odp: Słuchawki bezprzewodowe - jakie

Bluetooth to 10 metrów bez ścian.
Niestety czeka Cię chyba samodzielna analiza rynku.