1

Temat: Turrican na atari ...

czy ktoś wie o tej gierce w wersji na małe atari ?
ostatnio gdzieś na newsach przeczytałem, że ktoś coś w tym kierunku robił, ale nic konkretnego się nie dowiedziałem ...

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

2

Odp: Turrican na atari ...

Robile te gre Pawel Bułkowski z OUR 5OFT. Niestety po informacji, ze Mirage tego nie wyda (bo technus byl taki podobny, a tanszy - co kazdy z nas ocenic potrafi...) zrezygnowal z dalszych prac.
Pewnie nie uda mi sie tego odnalezc, ale postaram sie. W ostatniej wersji byla gotowa animacja postaci, wszystkie bronie, oraz animacja tla (dwie niezaleznie poruszajce sie warstwy, no i oczywiscie interakcja z tlem.
W sumie to dosc duzo zostalo zrobione.... potrzebni byli jeszcze przeciwnicy i zaprojektowanie planszy.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

3

Odp: Turrican na atari ...

Pecuś ty lepiej ścignij tam zająca i reszte ekipy ze Swordów - bo jak pamiętam macie trochę niedokończonych (lub wrecz prawie skończone) jakieś gierki i można by było coś z tym zrobić nie uważasz :)
a lato ludzikuf się zbliża dużymi krokami więc była by okazja
rewelacyjna na upowszechnienie .....
ps. poza tym mógłbyś poszukać muzoli z waszych prac bo nie wszystkie jeszcze są w Asmie a ja chętnie się zajmę zrobieniem z nich sapków!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: Turrican na atari ...

Co do niedokonczonych (no prawie skonczonych) gier, to od roku (ciezko idzie, bo pracu innej duzo) piszemy cos z Pawlem K. z OUR 5OFT. W sumie malo efektowne (zero zbednych bajerow poprostu), ale uparlismy sie, ze bedzie bardzo latwo przenoszalna pod inne rozdzielczosci czy nawet platformy. Aaaaaa... muzyke obiecal Kuba Husak zrobic  :D
Nazwy nie zdradze (bo za duzo powie), ale juz mozna sobie pograc (90% dziala :) ).
Co do innych gierek, to przyszla jakies 2 tygodnie temu paczuszka z Czech od Jizego Bernaska, a w niej pare gier z opcja multiplayera sieciowego.
Oczywiscie siec "czeska" :)
Niestety mialem problemy z grzybem i musialem przejsc na W2K, co spowodowalo niedzialanie APE, wiec jeszcze nie zgralem tych dyskietek, moze dzisiaj wieczorkiem....

Co do "partowania", to jak zmobilizuje Pirxa, mam nadzieje ze w koncu gdzies przyjedziemy (samochodow w konu u nas pod dostatniem).

edycja:
Wlasnie rozmawialem z Pirxem. Powinien miec wszystkie zrodla tego Turricana. Zawieraja one wpelni dzialajacy engine graficzny (obsluga dwuwarstwowego tla oraz nieograniczonej ilosci spriteow softwareowych), animacje gownego bohatera i broni (na grafie P/M) i costam jeszcze. Moznaby sie podjac zakonczenia projektu.
Pisane to bylo na Atari ST i kompilowane za pomoca OMC Assemblera (zgodny z MAC65, ale bez jego ograniczen + troche dodatkowych funkcji), autorstwa Pawla B. - dostepny takze na grzyba bo w czystym C pisany - moj ulubiony zreszta (jako ze sie na MACu65 wychowalem  ;) ).

P.-S. A nie mylisz mnie z kims innym  :rolleyes: ...

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

5

Odp: Turrican na atari ...

Pecuś - pod 2000 działa na pewno Ape 2.0 tylko musisz w podczas uruchamiania kliknąć (tylko za pierwszym razem) na
"Set/Modify Configuration Option" następnie wybrać numer portu Com pod który masz wpięty SIO2PC a jako serial control wybrać RI
od tego momentu musi Ci już ruszyć Ape !!!!
Jak tylko zgrasz te nowe obrazy gierek na sieć - koniecznie mi je wyślij na majla (znajdziesz go tutaj na forum w zakładce u góry użytkownicy)
bo ja właśnie pracuje nad Game Linkiem II na party i potrzebuje trochę softu aby to sprawdzić (a 2 gry które mam to troche mało !!!)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: Turrican na atari ...

Dzis niestety nie dam rady tego zgrac z powodu balaganu w pokoju (MEGA ST odpalalem), plataniny kabli i braku mozliwosci podlaczenia Malego Atari bez rozlaczania tego wszystkiego :) .
Do weekendu napewno zgram i przesle (moze do tego czasu znajde tez Turricana, bo bede przegladal STowe dyskietki).

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

7

Odp: Turrican na atari ...

trzymam za słowo - i czekam na przesyłke ;)

ps. przy okazji jak byś mógł poszukać trochę twórczości muzycznej waszej grupy (na pewno masz na jakimś dysku konkrente cmc'ki i mpt'ki)
to także chętnie bym się o nie uśmiechnął ...

Pozdrawiam

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: Turrican na atari ...

moglibyście chlopaki skompilować te źródełka do Turricana i udostępnić gdzieś ... chciałem to przynajmniej zobaczyć ... :-)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

9

Odp: Turrican na atari ...

Gdyby ktos dokonczyl tego Turricana, i gdyby on choc troche przypominal wersje z C64, to moglo by to byc ... ciekawe ;-)

--
Dhor/M.E.C.

10

Odp: Turrican na atari ...

A ja nawet pokusiłbym się o wydanie tego cacka, mimo że na zysk nie liczę. Ale zawsze co gierka z instrukcją, to z instrukcją. A może jeszcze jakiś bonusik by się zmieścił?  :D

Sikor umarł...

11

Odp: Turrican na atari ...

A w Atari Shop'ie można byłoby ją sprzedawać :!: Oczywiście jak zwykle bez żadnych prowizji :!:  :!:

12

Odp: Turrican na atari ...

ps. przy okazji jak byś mógł poszukać trochę twórczości muzycznej waszej grupy (na pewno masz na jakimś dysku konkrente cmc'ki i mpt'ki)
to także chętnie bym się o nie uśmiechnął ...

Pozdrawiam

Dalej twierdze, ze mnie z kims innym mylisz  :lol:

A co przesylki, to zaraz zajme sie podlaczaniem atarynki...

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

13

Odp: Turrican na atari ...

Piguła ??? A może ty Pecusia mylisz z MAŁYM (Rafałem N), był on z nami Swordami na kilku zlotach. Ja osobiście nie znam Pecusia więc nie wiem poki co kto to taki :) ,ale mam nadzieje że na LL2002 poznam. A Mały tak na marginesie zszedł na czarną stronę MOCY :), ale o tym nie będe się rozpisywał, Warszawcy atarowcy pewnie wiedzą co mam na mysli, a reszta niech się tylko domyśla :)

ps. Ja mu osobiście tylko życzę żeby nie wpadł w to bagno za głęboko... :(

Zajec/sword ;)

14

Odp: Turrican na atari ...

Naprawdę nie wiem czemu Pecusia przypiołem do waszej grupy - ot takie skojarzenie w moich szarych komórkach ... tak jakoś wyszło ;) sorrki !
... pewnie powodem jest duża liczba osób i nicków jakie przewaliły się przez Atarowski światem .... powoli zaczyna się po prostu mieszać takiemu szaremu człowieczkowi jak ja ;)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

15

Odp: Turrican na atari ...

A Mały tak na marginesie zszedł na czarną stronę MOCY :), ale o tym nie będe się rozpisywał, Warszawcy atarowcy pewnie wiedzą co mam na mysli, a reszta niech się tylko domyśla :)

ps. Ja mu osobiście tylko życzę żeby nie wpadł w to bagno za głęboko... :(

czyli co?
zostal dresiarzem, kupil amige czy zamieszkal na Centralnym? :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

16

Odp: Turrican na atari ...

A Mały tak na marginesie zszedł na czarną stronę MOCY :), ale o tym nie będe się rozpisywał, Warszawcy atarowcy pewnie wiedzą co mam na mysli, a reszta niech się tylko domyśla :)

ps. Ja mu osobiście tylko życzę żeby nie wpadł w to bagno za głęboko... :(

czyli co?
zostal dresiarzem, kupil amige czy zamieszkal na Centralnym? :)

Oj gdyyby tyllko to !
On przeszedł na ciemno sreonę (ś) mocy!!!

17

Odp: Turrican na atari ...

he he dobre... ciemna strona mocy :) nadal zyje ./... centralny rulu a dresiaze to brrrrrrrrrrrr.... az strach pomyslec :)

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

18

Odp: Turrican na atari ...

kupił amige....heheheheh jak fajnie spotkac ortodoksyjnego atarowca z klapkami na oczach jakie mają konie w Andach......hehehehe
pozdrowionka dla hermetycznych.....

Pigulasty jak mogleś przypiąc Pecusia do Swordów??? ROTFL jak 100 diablów...chyba jakis dodatek kombatancki sie Pecusiowi należy,że o pelnym rehabilitowaniu nie wspomne....:)

gep/lamers^dial

19

Odp: Turrican na atari ...

podobno dwa lata temu wyszła trzecia czesc turricana na commodorka :/

20

Odp: Turrican na atari ...

a my już nie mamy takich, co stamtąd zrzucają takie gry - i kuniec.

I Ty zostaniesz big endianem...