26

Odp: Sprzedam przeróżne graty

Hmm, to by była ciekawostka. Bo ma ECI, którego w starych Atari nie było...

Sikor umarł...

27

Odp: Sprzedam przeróżne graty

Zgadzam się, dziwne. Ale może ktoś wgrał złą wersję FW? Na pewno po włączeniu ROM-u wbudowanego we freezer komputer zachowuje się jak 400/800 - na przykład po włączeniu bez wciśniętego Option i z pustą stacją odpala się "Note Pad". Tyle tylko, że na tej wersji freezing działa.

x_angel napisał/a:

Możesz poeksperymentować z kondensatorem 180pF - taki był na oryginalnym schemacie, ostatnio t0ri bawił się z oscyloskopem i wychodził mu ładny przebieg przy 130pF. W którymś freezerze dałem 150pF. W każdym razie ma on wpływ.

Możesz napisać, który to kondensator? C1 czy C2? Obstawiam, że C2, u mnie to właśnie 150pF. Mogę wstawić mniejszy i sprawdzić.

[edit]
Ale najpierw muszę go kupić... Mam 150 i 100 pF.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2020-05-11 13:34:41)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

28

Odp: Sprzedam przeróżne graty

Ja to Wam powie, że nie wiedziałem, że tam są dwa OS-y :) Perinoid: jesteś tego pewien?
Tak, C2 według schematu ma być 180pF.
Ja myślałem, że przełącznik do tyłu (w stronę PBI) to freezer działa normalnie, a przełącznik do siebie (w stronę ECI) to jest jakaś stara nieużywana opcja i tam nic nie działa i tego nie używać :)
To ja muszę się jeszcze chwilkę tym urządzeniem pobawić w takim razie.
Tak czy siak u mnie jak przełącznik jest w stronę ECI to nic nie działa i komp się zawiesza, więc tego nie używałem. Natomiast przełącznik od siebie i freezer działa normalnie (oczywiście tylko na jednej z moich maszyn).
Może jak będę miał chwilę i będę miał wenę to nakręcę filmik, jak to działa u mnie, bo musiałem dolutować jeszcze jeden freezer, bo się pancio.net rozpędził :)

29

Odp: Sprzedam przeróżne graty

aj tam aj tam :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

30

Odp: Sprzedam przeróżne graty

x_angel napisał/a:

Ja to Wam powie, że nie wiedziałem, że tam są dwa OS-y :) Perinoid: jesteś tego pewien?

Jestem o tyle pewien, że takie dane mi zgłasza SysInfo. Jak przestawię na "do ECI" to jest OS w wersji A (jak na grafice z poprzedniego posta), a jak "od ECI" to mam OS ten, który mam wewnątrz maszyny (w szczególności mam przełącznik multi-OS od Mq).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

31

Odp: Sprzedam przeróżne graty

Hmm... Może połowa eproma czy co tam jest jest niedograna i przełącznik tylko przełącza os-y. Tyle, że nie ma wgranego od XL/XE?

Sikor umarł...

32

Odp: Sprzedam przeróżne graty

No ale u mnie wtedy idzie OS z komputera. Czyli przełącznik tylko przestawia OS. W tym miejscu wszystko działa jak należy - po prostu przy OS z komputera freezer dostaje głupawki a na swoim własnym działa (ale to OS ver.A z 800-ki).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

33

Odp: Sprzedam przeróżne graty

Bo może nie widząc os-a u siebie przełącza się na os komputera? Nie wiem, trzeba by kość sprawdzić. Ja się nie znam.

Sikor umarł...

34

Odp: Sprzedam przeróżne graty

Ja tym bardziej. Opisuję co widzę :-)

[Edit]
Znalazłem taki tekst: https://atariage.com/forums/topic/25673 … nt=3589339
Jest w nim chyba taki sam freezer tyle, że w wersji XL. Ma na pokładzie te same elementy. Z opisu: "The sliding switch is to enable the 800 OS to make the XL compatible with software that only runs on the 800 OS. The Freezer software and the 800 OS are both in the same 16KB EPROM." Czyli to co mi się wydaje pokrywa się z tym, co tam jest napisane.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2020-05-11 21:38:51)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

35

Odp: Sprzedam przeróżne graty

Odebrałem przesyłkę :-)

I Sparta i Freezer działają bez żadnych problemów - Atari 65XE (płyta 130XE 4x64) wyposażona w SRAM 512K  z podtrzymaniem. Zamrożenie/zapis do SRAMdysku/odczyt z SRAMdysku działa bez żadnych problemów. A jak się przestawi SW to zgłasza się MEMO PAD. W końcu mod HIAS-a ma zastosowanie  :-)


Bardzo dziękuję!

Ostatnio edytowany przez pancio.net (2020-05-12 16:23:10)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

36

Odp: Sprzedam przeróżne graty

Dziś pod wpływem tych informacji pobawiłem się więcej.
Rzeczywiście jest tak, że jak przełączymy wajchę w stronę naszego Atari, to zgłasza się MEMO PAD.

I teraz parę eksperymentów:
1. Po wymianie kondensatora C2 na 220pF Freezer zaczął ładnie działać z układem CD74HCT132E od Ti
2. W drugim Atari mi nie działał za bardzo więc powalczyłem:
-wymiana LS08 na F08 i na petlę PLL od Simiusa - żadnych zmian.
-wymiana Freddiego z C061991-01 na C061991-29 - żadnych zmian,
-wymiana CPU z UM6502I na C014806-12 od Rockwella - pełen sukces !!!

Pamięć 6116 mam akurat 150ns bo wszystkie 100ns wyszły i jak widać nie ma to znaczenia.

Freezowałem Montezumę, potem wchodziłem do Self-Testu, puszczałem muzyczkę, przywracałem Montezumę i śmiga elegancko :)

Potem zrobiłem jeszcze jeden eksperyment - zafreezowałem Montezumę, potem wszedłem do menu Freezera, zrobiłem czyszczenie ZERO OS RAM i reset, potem wgrałem Boulder Dasha, potem odpaliłem Freezer i odmroziłem Montezumę :)
Kozacka zabawka ale wciąż wybredna jeśli chodzi o timingi w naszych maszynach.

Sorki za kijową jakość oraz za to, że film bardzo króciutki i nagrany w pionie, ale chciałem uchwycić monitor:
https://www.youtube.com/watch?v=xSYSD_eoiUA&feature=youtu.be


Aaaa, żeby nie było za różowo - w trzecim Atari nadal nie działa :)
Ogólnie widać, że to kwestia timingów i to urządzenie jest cholernie wybredne. Wcześniej wiedziałem, że układ HCT132 pełni rolę mnożnika x3 więc przygotowałem sobie mnożnik x3 na układzie ICS512. Zrobiłem nawet możliwość odwracania fazy sygnału wyjściowego. No i z tym mnożnikiem nie działa wcale, więc być może krytyczne jest nawet przesunięcie jednego sygnału zegarowego względem drugiego.

Ostatnio edytowany przez x_angel (2020-05-12 21:54:13)

37

Odp: Sprzedam przeróżne graty

U mnie działa najlepiej na Atari ITX, ale zapis na dyskietkę działa tylko w trybie 48k. Zapis do RAM działa w obu trybach.
Na 65XE (płyta 130XE) po wymianie 74ls08 na inny coś tam działa ale nadal są problemy z obrazem bo odczyt i zapis działa nawet jak menu całkiem zniknie :) ale tylko w trybie 48k

Ostatnio edytowany przez marpla (2020-05-12 22:17:51)

38

Odp: Sprzedam przeróżne graty

@x_angel dzięki !!! termnal dotarł. fajne to małe i ciche. wszystko pasywne.
a co nawważniejsze dzwięk pod dosem chodzi (AC97 VIA):
w BIOS trzeba włączyć:
https://www.vogons.org/thumbs/31863_975 … 439836.jpg
w AUTOEXEC.BAT:
https://www.vogons.org/thumbs/31863_5db … 752506.jpg

sterowniki sa:
https://www.vogons.org/download/file.php?id=38386
https://www.vogons.org/download/file.php?id=39810

łądnie nawet emuluje FM

W DOOMA właśnie nawalam :)

Ostatnio edytowany przez pablozp (2020-05-15 16:48:07)

.

39

Odp: Sprzedam przeróżne graty

No, ja swojego odpakowałem. Dzięki :)

Sikor umarł...

40

Odp: Sprzedam przeróżne graty

No i fajniutko :)
Mam jeszcze jeden terminal na VIA 700MHz z wbudowanym zasilaczem:
https://obrazki.elektroda.pl/9288954300_1589620734_thumb.jpg

Zostały mi dwa freezery i może trzeci jak się Pin nie odezwie :)

Karty PCMCIA to chyba na amigowym forum muszę wystawić?

41

Odp: Sprzedam przeróżne graty

Mj ju dyiaa pod Win98 :D
Mój już działa pod Win98, ale skonfigurować go to był horror. Właśnie z niego piszę, wszystko gra, nawet 32GB pendrajwy widzi. A flopka USB tylko z zadnich gniazd widzi.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

42

Odp: Sprzedam przeróżne graty

Frezzer jeden wezmę

43

Odp: Sprzedam przeróżne graty

To ja jestem zainteresowany tym  Terminalem VIA 700MHz
Proszę o szczegóły na @
[  agent005@wp.pl    ]
:)

44

Odp: Sprzedam przeróżne graty

Jak pisałem wcześniej na 65XE po wymianie 74LS08 na inny w zasadzie bez zmian, ale nie poddałem się i wymieniłem procek na C014806-12 (zamieniłem z 800XL) i tak jak u Ciebie pełen sukces :) działa jak talala :)

Czy u was też zapis na dyskietki działa tylko w trybie 48k (przełącznik do ECI) ?

Ostatnio edytowany przez marpla (2020-05-17 20:32:18)

45

Odp: Sprzedam przeróżne graty

No właśnie u mnie tak jest. Ale powinno działać zawsze. Wygląda to trochę jakby freezer przy próbie zapisu skakał do funkcji OS z pominięciem tablicy skoków i adresy ma inne albo co.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.