4,026

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

I znowu  kol.  BartoszP  w natarciu.
.
.
.
To może kawałek konstytucji na która jak im pasuje niektórzy się powołują 

Art. 228. Stany nadzwyczajne

Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

1. W sytuacjach szczególnych zagrożeń, jeżeli zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające, może zostać wprowadzony odpowiedni stan nadzwyczajny: stan wojenny, stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej.
2. Stan nadzwyczajny może być wprowadzony tylko na podstawie ustawy, w drodze rozporządzenia, które podlega dodatkowemu podaniu do publicznej wiadomości.
3. Zasady działania organów władzy publicznej oraz zakres, w jakim mogą zostać ograniczone wolności i prawa człowieka i obywatela w czasie poszczególnych stanów nadzwyczajnych, określa ustawa.
4. Ustawa może określić podstawy, zakres i tryb wyrównywania strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela.
5. Działania podjęte w wyniku wprowadzenia stanu nadzwyczajnego muszą odpowiadać stopniowi zagrożenia i powinny zmierzać do jak najszybszego przywrócenia normalnego funkcjonowania państwa.
6. W czasie stanu nadzwyczajnego nie mogą być zmienione: Konstytucja, ordynacje wyborcze do Sejmu, Senatu i organów samorządu terytorialnego, ustawa o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej oraz ustawy o stanach nadzwyczajnych.
7. W czasie stanu nadzwyczajnego oraz w ciągu 90 dni po jego zakończeniu nie może być skrócona kadencja Sejmu, przeprowadzane referendum ogólnokrajowe,
nie mogą być przeprowadzane wybory do Sejmu, Senatu, organów samorządu terytorialnego oraz wybory Prezydenta Rzeczypospolitej, a kadencje tych organów ulegają odpowiedniemu przedłużeniu. Wybory do organów samorządu terytorialnego są możliwe tylko tam, gdzie nie został wprowadzony stan nadzwyczajny.
.
.
"1. W sytuacjach szczególnych zagrożeń, jeżeli zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające, może zostać wprowadzony odpowiedni stan nadzwyczajny: stan wojenny, stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej."
.
JEŻELI ZWYKŁE ŚRODKI KONSTYTUCYJNE SĄ NIEWYSTARCZAJĄCE. 
.
Znaczy, co jest niewystarczające, żeby trzeba było wprowadzić stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej. 
Jeszcze niedawno było powodem  słabe wyniki Kidawy z Ursusa.   
Wczoraj pan Budka krzyczał do Pani Marszałek Sejmu, że należy jak najszybciej ogłosić termin wyborów,  to znaczy że co ???
Minęło zagrożenie epidemiologiczne ??  Nie ma już zabójczych kopert ??.   
Wszystko odbywa się na podstawie ustawy, którą wprowadzili Ci którzy tak bardzo krzyczą. 
Ale chyba się już sami w tych krzykach pogubili.
.
Myślę że dni tych panów z PO, upss, z  KO są policzone.
Nie pomógł pan  KIJOWSKI,
Nie pomógł pan  BRONIARZ 
Nie pomógł pan  DONALDINIO
Nie pomógł pan RZEPLIŃSKI
Nie pomógł pan SEKIELSKI
i nie pomogło wielu, wielu innych.
.
Teraz próbuje jeszcze Pan kandydat na urząd Prezydenta RP,  w białych okularach, ale nie tędy droga.
.
Polacy to myślący naród, znający swoja tożsamość i widzący co było przez dwie kadencję rządzenia SLD, przez dwie kadencje rządzenia PO i potrafią wyciągać wnioski.
Brawo Polacy, mamy demokrację i rządzi większość, a nie Ci którym się nie podoba że koryto uciekło.
Krzykacze, usiądźcie do rozmów i bądźcie konstruktywna opozycją a nie tylko NIE, NIE NIE  i tak w kółko jak katarynka.

4,027

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie rządzi "większość". Jakkolwiek by nie patrzeć, to nie większość głosowała na tych, którzy mają najwięcej głosów w Sejmie. Mamy taką ordynację i taki system przydzielania mandatów jaki mamy ale jak ktoś mi mówi, że w tej chwili rządzi "większość" to mnie szlag trafia i nie mam żadnych oporów, żeby takiego kogoś nazwać idiotą.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4,028

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Atari-User napisał/a:

1. W sytuacjach szczególnych zagrożeń, jeżeli zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające, może zostać wprowadzony odpowiedni stan nadzwyczajny: stan wojenny, stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej.

Zamiast pisać o korycie od którego obecna władza boi sie byc oderwana ... jak każda władza ... i snuć teorie o "natarciu" proszę wskaż w swojej wypowiedzi i cytatach z Konstytucji coś co się nazywa: "stan epidemiczny" albo "zagrożenia epidemicznego", który to stan pozwala ograniczać prawa obywatelskie na tych samych prawach co wymienione explicite stany nadzwyczajne.

Konkretnie. Wymień paragraf, ustęp i punkt. Wtedy prościej się dyskutuje.
Chyba, że ograniczenia wprowadzone jako "stan zagrożenia" uznajesz za konstytucyjne. Wtedy z równą swadą i polotem co teraz wskaż na jakiej podstawie je wprowadzono. Konkretnie.

Jak pisałem, to nawet nie wprowadzili "stanu epidemicznego" a tylko "zagrożenia epidemicznego". Czyli nawet nie ma epidemii jest tylko zagrożenie nią. Mam nadzieję, że rozumiesz różnicę tych dwóch sytuacji. Oby.

O mijaniu zagrożenia itp. to raczej zapytaj ministra zdrowia albo premiera ... to ich teza, że dopiero za dwa lata minie zagrożenie kopertowe. A zaprzestanie noszenia masek planują "wkrótce".

4,029

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@perinoid
Ja nie obrażam CIebie, ani wielu innych tak jak Ty to zrobiłeś.
Właśne Ci którym urwało się koryto, potrafią tylko krzyczeć ale nie mają jakoś większości głosu , żeby coś zmienić.
Jeżeli uważaswz że rządzi mniejszość, to gratulacje za intelekt.
Taka sama ordynacja była dla SLD,  taka sama dla PO i taka sama dla PIS,  Tylko że jak większość miało SLD + przystawki i PO + przystawki to było dla Ciebio OK.  To dla Ciebie była większość, Hmm. 
Jak rządzi ktoś inny, to łamie konstytucję, nie jest większością. ma lepszych ekspertów i lepszą unię. 

Ahahaha,  no i miało jeszcze większe kolejko do urzedów pracy.  No o ten sukces. 
No i jweszcze jedna spełnioma obietnica, to to że wyprawadzi Polaków na ulice,  Tak w Warszawie się udało.
Ponad 40 000 na bruk.  Pamiętasz za czyjej kadencji to się stało ??
Może chciałbym posłuchać jeszce raz taśm z Sowy ??.  Oooooo, taka lektura to nie dla Ciebie.
A kurde, mioże to PIS zmanipulował te pogawedki. ??
   
Ja tak jak Ty obrażał nie będę, ale tylko powiem że Ci mocno współczuję.
Ae współczuję Ci tylko tego że jesteś ślepy i ktoś Toba manipuluje, ale Ty jesteś slepy, więc skąd możesz o tym wiedzieć..   
W Polsce rzadzi większość i chcdzbyś najlepszych unijnycgh komisarzy ściągnął żeby policzyli inaczej , to niestety się nie da.
A i jeszcze jedno.  Ci którzy nie byli na głosowaniach, to przykro.  Nie chcieli mieć wpływu na swój kraj, więć niech siedzą cico, albo skomla pod gabinetem Prezesa.

4,030

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP

Już mi się z Toba nie chce pisać,
Prosze pamiętaj tylko co było jeszcze tak nie dawno. Chyba że i Tobie koryto się urwało, no to Ty tego nigdy nie zapomnisz, a koledzy pewnie będą bronili Ciebie do upadłego,  Jak Niepodległości.
Zastanawie mnie tylko jedno. 
Czy krzyczałeś tak głośnio jak obrażano tych innych, tych co popierają np. kosciół , jak pan Mieszkowski, śmiał się jak naklejano na kiblch obrazy Matki Boskiej, ???  Krzyknąłeś trochę.  Mówił że to dobre miejasce, bo tam przychodzą ludzie z różnymi problemami.   
Czy krzyknałeś chociaż trochę jak  pewna propagandowa telewizja promawała "Cipki Maryjki"
, na rzecz zbierania funduszy na dmonstaracje przeciw rządowi  ?.
Czy krzyknąłeś trochę, jak pan Trzaskowski obiecał dla dzieci pieniąze na darmowe przedszkola i nie dał, za to finansuje fundację o ciekawych poglądach i ciekawej orientacji ?,
Byduje Eko park z palet na 1000000 zł z podatków Warszawiaków i ma mi się to podobać, Czy Tobie się to podoba. 
Opamiętaj się .  Idz na wybory, potwierdz swoją rację i niech większość wygra,   
PO już nie ma, tak jak KODU, Nowoczesnej  i kilku innych Palikotów.
Jakoś głośno krzyczeli i nikt ich nie usłyszał.

4,031

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie napisałem, że to była większość. Piszę tylko, że teraz nie jest. Bo większość to 50%+1, a dowolna liczba mniejsza większością nie jest. Co najwyżej największą z części. Ale nie większość. Mój ścisły umysł wrzeszczy widząc takie idiotyzmy. Jeśli cię uraziłem - trudno. Matematyka jest nieubłagana.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4,032

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@perinoid
No to precyzuj,
Może odpowiedz również jak tam jest u Pana  Trzeciej osoby w Państwie.
Ale przecież ten to ma większość. 
Taaak??

4,033

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Weź coś na uspokojenie bo nie da się czytać tego rozemocjonowanego bełkotu.

4,034

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Bart
Słuszna uwaga. Nie zostały przeprowadzone. Ale wskutek czego? Nie żadnej epidemii przecież, tylko obstrukcji opozycji w Senacie. Zauważ jednak, że żaden stan nadzwyczajny nie jest na to receptą. Nie można wprowadzić stanu wyjątkowego po to, żeby pod jego osłoną przeprowadzic wybory.

@BartoszP
Owszem, prawo przewiduje. A konkretnie Ustawa z dnia 6 kwietnia 2020 r. o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. (Dz.U. 2020 poz. 827). I wcale nie z pominięciem, tylko z udziałem Państwowej Komisji Wyborczej.
Nie rozumiem, co masz na myśli, pisząc o "neautoryzowanym wydruku kart do głosowania"? A kto je ma Twoim zdaniem autoryzować? Kto je "autoryzował" do tej pory?
Poczta Polska codziennie dostarcza miliony przesyłek. Od wielu lat. Co oznacza, że na okrągło dysponuje danymi osobowymi większości obywateli. Jak to się stało, żeś dopiero teraz sie obudził? I co, masz jakiś inny sposób na dostarczanie przesyłek bez przekazywania przewoźnikowi danych osobowych? Tajność głosowania jest zapewniona tak, że Twoje dane są w OSOBNEJ, zaklejonej kopercie, więc po co ta manipulacja o "danych osobowych wraz z głosem w jednej kopercie"? A jak było do tej pory? Dane osobowe wraz z głosem w jednym pomieszczeniu! Tak było! A gdzie tajność głosowania? Nie, nieprzeszkadza mi pisanie prawa uwzględniającego nagłe, szczególne okoliczności, po to, żeby stało sie zadość przepisom konstytucji, ściśle określającym granice czasowe wyborów. Jeśli ktoś coś forsuje, to konstytucja - termin wyborów, a opozycja - ich przesunięcie. Bo jej kampania wyborcza się zes...ła. I właśnie na to liczy, że za miesiąc czy dwa nastroje będą inne i może się odkuje. A ten wredny PiS nie chce im pójść na rękę. Opozycja w analogicznej sytuacji na pewno by poszła, prawda?

@Adam
Obligatoryjny? Bo prawo przewiduje wiele sytuacji, w których dana władza coś zrobić MOŻE. Na przykład MOŻE wydać pozwolenie na budowę. Albo MOŻE odstąpić od wymierzenia kary za występek. Ale to przecież nie znaczy, że masz prawo się tego domagać.
Edit: to znaczy - domagać się sobie możesz. Ludzie od dawna różnych rzeczy się domagają. Na przykład chleba i igrzysk.

Ostatnio edytowany przez Simius (2020-05-19 18:27:33)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

4,035

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Simius napisał/a:

@Bart

Poczta Polska codziennie dostarcza miliony przesyłek. Od wielu lat. Co oznacza, że na okrągło dysponuje danymi osobowymi większości obywateli.

Nie dysponowała np nr PESEL.

4,036

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Poczta ma wszystkie dane, bez problemu przyśle nakaz zapłaty na niezapłacony abonament na przykład.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

4,037

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Simius wprowadzenie stanu wyjątkowego nie jest obligatoryjne. Za to przeprowadzenie wyborów w konstytucyjnych terminach jest obligatoryjne. Jedyną legalną metodą przesunięcia wyborów jest ogłoszenie stanu wyjątkowego. To dlatego całkowicie logiczne jest najpierw jechanie po PiSie o parcie do przeprowadzenia wyborów - bo podczas epidemii jest to co najmniej nierozsądne, zmiana prawa wyborczego bezpośrednio przed wyborami była niezgodna z prawem, a zaproponowany w tej zmianie model wyborów był niezgodny z konstytucją. Że o wydrukowaniu kart o głosowania bez podstawy prawnej to nawet nie wspomnę. No i całkowicie logiczne jest jechanie po PiSie za nieprzeprowadzenie wyborów. Mieli konstytucyjny obowiązek je przeprowadzić. Jedyną legalnym wyjściem z tej sytuacji było wprowadzenie stanu wyjątkowego. A porozumienie dwóch Jarosławów to jest coś zupełnie poza prawem i obaj panowie i ich miniony odpowiedzialne za jego realizację powinni stanąć przed trybunałem stanu, bo to jest wprost podważanie konstytucyjnego porządku państwa.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4,038

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Atari-User napisał/a:

Już mi się z Toba nie chce pisać,
Prosze pamiętaj tylko co było jeszcze tak nie dawno. Chyba że i Tobie koryto się urwało, no to Ty tego nigdy nie zapomnisz, a koledzy pewnie będą bronili Ciebie do upadłego

Wujek dobra rada sugeruje: to lepiej nie pisz.
Cytując twoją wypowiedź: "Nie wiem kto tobie płaci" ale zainwestuj to w kurs koncentracji na swoich własnych argumentach.
Zamiast wskazać zapis w Konstytucji na który się powołujesz wyskakujesz z serią pytań z czapy. Za chwilę bedziesz oczekiwał tłumaczenia skąd sie biorą plamy na Słońcu albo gdzie lezy Atlantyda i dziwił, że ktoś Ci na to odpowiada.

Simius napisał/a:

I co, masz jakiś inny sposób na dostarczanie przesyłek bez przekazywania przewoźnikowi danych osobowych? Tajność głosowania jest zapewniona tak, że Twoje dane są w OSOBNEJ, zaklejonej kopercie, więc po co ta manipulacja o "danych osobowych wraz z głosem w jednej kopercie"? A jak było do tej pory? Dane osobowe wraz z głosem w jednym pomieszczeniu! Tak było! A gdzie tajność głosowania?

Chyba żartujesz? Przeczytałeś co napisałeś? Nie wiem w jakich wyborach i gdzie brałeś udział ale jakoś nie przypominam sobie abym przekazywał swój głos w jednej kopercie z danymi osobowymi komukolwiek. Tak aby mozna było otworzyć kopertę, sprawdzić na kogo oddałem głos i zaznaczyć to w jakiejś tabelce.
Ostatnimi czasy nawet zasłaniają listy wyborcze tak abym nie widział czy sąsiedzi głosowali czy nie.
Głos natomiast wrzucam OSOBIŚCIE do urny, która jest przezroczysta na skutek zmian w prawie, które zakładały, że ta wredna poprzednia władza fałszuje wybory gdy nikt nie ma kontroli nad ilością głosów w urnie. Nie podoba mi sie taka urna w której widać oddane głosy bo karty do głosowania sie zwykle "otwierają" ... ale trudno ... jest jak jest.

Simius napisał/a:

Owszem, prawo przewiduje. A konkretnie Ustawa z dnia 6 kwietnia 2020 r. o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. (Dz.U. 2020 poz. 827). I wcale nie z pominięciem, tylko z udziałem Państwowej Komisji Wyborczej.

Prawo przewiduje ... jakie prawo? Przecież ta ustawa nie była uchwalona. Pisałeś o 30 dniowej obstrukcji Senatu zapewne spowodowanej katastrofalna jakościa ustawy ... rozumiem, że Sejmowe rozwolnienie, które pozwala zwołać posiedzenie, dostarczyć materiały i w kilka godzin dokonac I, II, III czytania bez dania szansy analizy a potem zdążyć wydrukować po nocy Dziennik Ustaw tak aby Prezydent w swojej flanelowej piżamce o 4 nad ranem podpisał co trzeba.
Co do zlecania druku kart ... rozumiem, że to twoim zdaniem leży w gestii Ministerstwa Aktywów Państwowych? Że zlecenie to firmie czy firmom,  z których karty wyciekły jest twoim zdaniem OK. Uszami wyobraźni słyszę ten wrzask "FAŁSZERSTWO, FAŁSZERSTWO" gdyby zdarzyło sie to wszystkiemuwinnej PO. Ale teraz to było "nadzwyczajne" działanie w celu przestrzegania Konstytucji co do terminu wyborów. Dziwne, że innych zapisów tak nie przestrzegają.

Aaa ... byłbym zapomniał, sam piszesz "z udziałem" ... właśnie skopiowałem ze strony legalis.pl bo lubię opierać sie na faktach:

Art. 3 [Skład pakietu wyborczego]
1. Operator wyznaczony w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (Dz.U. z 2018 r. poz. 2188, z 2019 r. poz. 1051, 1495 i 2005 oraz z 2020 r. poz. 695), zwany dalej „operatorem wyznaczonym”, zapewnia w przypadku głosowania w kraju, w terminie przypadającym od 7 dni do dnia przypadającego przed dniem głosowania, doręczenie pakietu wyborczego bezpośrednio do oddawczej skrzynki pocztowej wyborcy lub pod adres wyborcy wskazany w części A spisu wyborców, o którym mowa w art. 26 § 6 pkt 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz.U. z 2019 r. poz. 684 i 1504 oraz z 2020 r. poz. 568).
2. Pakiety wyborcze niedoręczone w trybie określonym w ust. 1 są przekazywane gminnej obwodowej komisji wyborczej do zakończenia głosowania. Jeżeli przekazanie pakietów wyborczych gminnej obwodowej komisji wyborczej do zakończenia głosowania nie było możliwe pakiety takie przekazywane są właściwemu dyrektorowi delegatury Krajowego Biura Wyborczego.
3. W skład pakietu wyborczego wchodzi, w szczególności:
1)
koperta zwrotna;
2)
karta do głosowania;
3)
koperta na kartę do głosowania;
4)
instrukcja głosowania korespondencyjnego;
5)
oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu na karcie do głosowania.
4. Minister właściwy do spraw aktywów państwowych może określić, w drodze rozporządzenia, dodatkowe elementy wchodzące w skład pakietu wyborczego, mając na względzie zapewnienie wyborcom, skutecznego prawa do głosowania.
5. Na karcie do głosowania umieszcza się oznaczenie zapewniające autentyczność karty do głosowania.
6. Na kopercie na pakiet wyborczy oraz na kopercie zwrotnej umieszcza się oznaczenie „przesyłka wyborcza”.
7. Na kopercie na kartę do głosowania umieszcza się oznaczenie „koperta na kartę do głosowania”.
8. Na kopercie zwrotnej i kopercie na kartę do głosowania nie można umieszczać żadnych innych oznaczeń poza wymienionymi w ust. 5-7 oraz art. 53k § 3 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, z zastrzeżeniem ust. 10.
9. Minister właściwy do spraw aktywów państwowych, po zasięgnięciu opinii Państwowej Komisji Wyborczej, określi, w drodze rozporządzenia, wzór karty do głosowania, w tym sposób oznaczenia jej autentyczności, wzór i rozmiar koperty na pakiet wyborczy, koperty zwrotnej, koperty na kartę do głosowania, oświadczenia, o którym mowa w ust. 3 pkt 5 oraz instrukcji głosowania korespondencyjnego, uwzględniając konieczność zapewnienia tajności głosowania oraz zwięzłości i komunikatywności instrukcji.
10. Pakiety wyborcze sporządzane są na zlecenie ministra właściwego do spraw aktywów państwowych przez wskazany przez niego podmiot lub podmioty. Niezwłocznie po sporządzeniu pakiety wyborcze są przekazywane operatorowi wyznaczonemu.

11. Przepisy ust. 3 oraz ust. 5-8, stosuje się odpowiednio do głosowania w obwodach głosowania utworzonych za granicą.

To kto określa wzór karty do głosowania: PKW czy minister aktywów? Kto zleca i nadzoruje wydruk?
Edit tulko tu; Pkt 4 pozwala samodzielnie mu określić wygląd pakietu wyborczego a pkt. 9 zobowiązuje do konsultacji. To który zapis jest ważniejszy?

Art. 14 [Tryb postępowania gminnej obwodowej komisji wyborczej w dniu głosowania]
1. Koperty zwrotne są dostarczane przez operatora wyznaczonego do gminnej obwodowej komisji wyborczej w dniu wyborów sukcesywnie od rozpoczęcia głosowania do godziny 23.00.
2. Właściwa gminna obwodowa komisja wyborcza weryfikuje dostarczone koperty zwrotne, w szczególności weryfikuje imię i nazwisko wyborcy oraz numer PESEL z danymi zawartymi w spisie wyborców.
3. Gminna obwodowa komisja wyborcza przed dniem głosowania ustala liczbę urn, jaka ma być stosowana w dniu głosowania, biorąc pod uwagę spodziewaną liczbę kopert zwrotnych w danej gminie. W przypadku wypełnienia urn w trakcie głosowania, komisja niezwłocznie informuje wójta, burmistrza lub prezydenta miasta albo, w sytuacji, o której mowa w art. 12 ust. 4, wojewodę o konieczności dostarczenia kolejnych urn.
4. Jeżeli w kopercie na kartę do głosowania znajduje się więcej niż jedna karta wyborcza, karty znajdujące się tej kopercie uznaje się za nieważne.
5. Kartę do głosowania uznaje się za nieważną, jeżeli wskutek sprawdzenia oznaczenia, o którym mowa w art. 3 ust. 5, gminna obwodowa komisja wyborcza stwierdziła, że karta do głosowa nie jest autentyczna.
6. Gminna obwodowa komisja wyborcza po ustaleniu wyników wyborów sporządza protokół głosowania w gminie w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej i przekazuje go okręgowej komisji wyborczej.
7. Wzór protokołu, o którym mowa w ust. 5, oraz szczegółowe czynności gminnej obwodowej komisji wyborczej w czasie trwania głosowania ustala Państwowa Komisja Wyborcza.

Gdzie widzisz tu w ramach obowiązków, że niezwłocznie po otwarciu  koperty zbiorczej koperta z głosem jest wrzucana do urny w sposób uniemożliwiający identyfikacje oddajacego głos? Tak by było uczciwie. Głosy anonimowo do urny. Ale nie ... mogą otwierać jednocześnie z danymi, odnotowywać na kogo głosowałeś bo nie jest nigdzie powiedziane, że nie mogą. To najbardziej istotny element tajności głosowania, który w kluczowym miejscu został mocno "niedomówiony".  Coż ... ja tam prosty człowiek jestem ale "zasięgnięcie opinii PKW" to nie to samo co nadzór i zarzadzanie tym procesem.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2020-05-19 20:31:01)

4,039

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

@jedynymentos:

Warto być kulturalnym.

Patrząc na naszą żałosną klasę politycznę to nie warto i się nie da. Poza tym nie użyłem ani jednego wulgaryzmu, choć się same cisną w klawiaturę, nie odniosłem się też do nikogo osobowo, więc o co chodzi?

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2020-05-20 14:04:09)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,040

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Adam

Nie. Stan wyjątkowy nie jest legalnym sposobem na przesunięcie wyborów. Przesunięcie wyborów jest SKUTKIEM UBOCZNYM wprowadzenia stanu wyjątkowego. Nie może być celem. Zgadzam się, że jechanie przez opozycję po PiSie z dowolnego powodu, bez względu na to, co robi, jest całkowicie logiczne. Logika opozycji jest bowiem orwellowska - cokolwiek by PiS nie zrobił, zawsze będzie źle. Jeśli szuka sposobu, żeby przeprowadzić wybory w terminie konstytucyjnym, wtedy jest źle, bo "prze do wyborów za wszelką cenę, kosztem życia i zdrowia obywateli, zagrożonych przez śmiercionośne koperty". Jeśli za chwilę, wskutek obiektywnych okoliczności (zatwardzenie w senacie), przesuwa wybory, wtedy jest źle, bo "zagrożenie demokracji, wstęp do dyktatury" i takie tam kocopały. Pi...lenie o "niekonstytucyjnej zmianie prawa wyborczego bezpośrednio przed wyborami" przez środowisko, które w wyborach 1989 r. zmieniło ordynację wyborczą W TRAKCIE wyborów, żeby ratować zagrożoną siuchtę z Informacją Wojskową, nie robi na mnie najmniejszego wrażenia. Można oczywiście masturbować się "wydrukowaniem kart do głosowania bez podstawy prawnej", bo faktycznie podstawy nie było, ale to tak zwany "suchy brandzel". Spełnienia z tego nie będzie, bo niezależnie od handryczenia się o władzę (bo pieniądze z nią związane są prawdziwe) najważniejszą, konstytucyjną zasadą III RP jest "my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych". Jedni i drudzy będą sobie powoływać komisje śledcze, grillować się nawzajem i obrzucać zarzutami najcięższego kalibru do usranej śmierci. BEZ KONSEKWENCJI. Nikt nikomu nie wyrządzi żadnej szkody. Co najwyżej podniesie ciśnienie wyborcom, myślącym, że to wszystko naprawdę. Przypominasz sobie sprawę Milczanowski vs. Oleksy? Z punktu widzenia uczciwego człowieka musiała się skończyć więzieniem dla jednego z nich. Albo dla Oleksego za szpiegostwo, albo dla Milczanowskiego za fałszywe oskarżenie. I co? Gawno! Sprawa rozeszła się po kościach, tak jak dziesiątki późniejszych afer. Jak ktoś kogoś postawi przed Trybunałem Stanu, to ja Ci na najbliższym party postawię skrzynkę piwa.

Ostatnio edytowany przez Simius (2020-05-21 13:50:26)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

4,041

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A ja to tak sobie myśle że prawa wyborcze to z automatu powini tracić ludzie  jak przechodzą na emeryturę. Bo teraz to w zasadzie mamy tu dyktature starych pierników , którzy nie martwią sie o środki do życia a za to pamiętają w swoich stetryczałych mózgach że dawniej było lepiej , a trawa zielona , więc w/g nich ,  najlepiej zabrońmy wszystkiego, nastawiajmy kolejnych pomników, ponazywajmy kolejne ulice ( W Watykanie nie nadążają z produkcją świętych)  ,porozlliczajmy kolejne urojone krzywdy i  jakieś bzdury sprzed pół wieku,  wydając na to miliony, i jakoś to będzie... No ale jest jak jest..

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

4,042

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tak, najlepiej jeśli będą głosować tylko młodzi, wykształceni z wielkich ośrodków.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

4,043

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No nie . Lepiej żeby głosowali głupi, starzy  i z zadupia. W hurcie jak teraz bo proboszcz wynajął autobus . Wtedy będziemy znowu pierwszą potęgą demokratyczną w produkcji parowozów ;) TO już było i sie wraca, nadal nie zadziała.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

4,044

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie zadziała. Wytłumacz to młodym bolszewikom wykształconym i z wielkich ośrodków. Starzy jeszcze pamiętają komunę, kartki i kolejki. I np. strajki robotników w 10 lat po tym, jak władza ludowa wprowadziła system szczęścia i dobrobytu w trosce o dobro chłopa, robotnika i inteligenta pracującego, któren jest zdrowom siłom narodu.

Edit: Albo komunizm, albo barbarzyństwo!

Ostatnio edytowany przez mono (2020-05-21 15:53:29)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

4,045

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@simius, PiS mógł ogłosisić stan wyjątkowy, nic nie stało na przeszkodzie i miał w tym poparcie opozycji. Ale tego nie zrobił, przez co stał się pozakonstytucyjnym ośrodkiem władzy.

Ja nie napisałem że staną przed trybunałem stanu, ale że powinni. Trybunał stanu to ciało czysto polityczne, tak więc też się tego nie spodziewam.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4,046

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Adam
Dziecko jesteś? Nawet, jeśli mógł, to po co PiS miał wprowadzać stan wyjątkowy? Po to, żeby pomóc opozycji naprawić katastrofalne notowania wyborcze? Czy Ty naprawdę uważasz Kaczyńskiego za kompletnego idiotę? Bo tylko idiota by sobie tak w stopę strzelał. A już stwierdzenie, że miał w tym poparcie opozycji jest naiwnością do kwadratu. Oczywiście, że opozycja skakałaby z radości do sufitu, ale tylko między sobą, bo na zewnątrz podniosłaby do nieba jazgot o łamaniu demokracji i praw człowieka. Natychmiast pojawiłyby się porównania do Jaruzelskiego i jego stanu wojennego. Dałbyś komuś prezent wiedząc, że w podzięce nasra Ci na głowę? To karm gołębie.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

4,047

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bo obecny stan jest de facto stanem wyjątkowym. Wprowadzono ograniczenia wolności osobistej i gospodarczej. To spełnia definicję stanu wyjątkowego. Ja nie uważam Kaczyńskiego za kompletnego idiotę, uważam go za kompletnego cynika. I nie, nie podniosłaby jazgotu o łamaniu praw człowieka, bo już 23 Marca Borys Budka apelował o wprowadzenie stanu wyjątkowego. Tu nie chodzi o prezenty, tylko o racjonalne działanie zgodnie z obowiązującym prawem.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4,048

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Simius napisał/a:

Logika opozycji jest bowiem orwellowska - cokolwiek by PiS nie zrobił, zawsze będzie źle.

A logika obecnej władzy też jest iście orwelowska ... cokolwiek robi, robi dobrze bo opozycja robiła źle i robi źle.
Od 5 lat nic tylko ... bo robili źle i robili źle i robili źle ... my robimy lepiej i nie kradniemy, nie łamiemy przepisów, nie publikujemy nie pasujacych nam orzeczeń TK, nie kochamy komuchów chyba, że jest to PRLowski prokurator wciśniety do TK, wszyscy są agentami bo maja teczki TW prócz Jarosława, który jako jedyny ma sfałszowaną teczkę grubą na jedną sfałszowaną kopię sfałszowanej lojalki ... wszystkie inne teczki są wiarygodne i prawdziwe.
Pie...nie o pierd...niu przez obecną opozycję "o niekonstytucyjności zmiany przepisów" ... zbastuj ... teraz mamy inne czasy ... to już nawet nie jest śmieszne ... albo obowiązuje Konstytucja i trzeba jej przestrzegać albo jesteś po prostu takim samym łamaczem prawa jak ci na których teraz tak plujesz. Zdecyduj się. Bo argument "inni kradli, to ja kradne ale uczciwie" jest śmieszny. Oczywiście obecna władza nie uczestniczyła zapewne w i przed 1989 w zyciu politycznym i nie ma sobie nic do zarzucenia ... nie było ich i nie mieli na to wpływu. Tylko to wredne PO, KOD, PSL i inni się sk****... a zapewne Jarosław w ogóle nie wiedział o okrągłym stole i ustaleniach, o swoim zaangażowaniu w tamtym czasie ... tak był zajęty czochraniem kotka w domu gdy inni byli internowani, że nie zauważył tych faktów. Nie da się być "trochę w ciąży" i twierdzić, że wtedy uratowali świat ale nie uczestniczyli w tym ratowaniu.

Co do wprowadzaia stanu wyjątkowego ... to po prostu opozycja ... takie prawo opozycji .. korzysta na całego z tego, że władza zapędziała się w swoich działaniach do punktu bez dobrego ruchu. Co zrobią wystawiają sie na ostrzał ... i tak to działa. I nie masz co nad tym płakać.
Jak pisał mono ... ci starsi, jak my, wiedzą jak wyglądały ograniczenia wolności w tamtych czasach. Jak w stanie wojennym nie mozna sie było przemieszczać, przepustki z miasta do miasta, kontrole, miliocja, ZOMO na rogatkach ... i część z nas martwi się zapewne na zapas. Część, jak odnoszę wrażenie np. Ty, pochwala taki zamordyzm i chamskie łamanie prawa ... po co myśleć .. władza powie i bedzie super. Władza obecna ma to szczęście, że spora grupa ich wyborców, ma to w du ... bo urodziła sie po 1989 i byle było 500+ i Internet. Nie interesuje ich, że wiedzą o nich wszystko, zagladaja w konto ... ważne, że PIT sam sie rozlicza.
Gdyby wprowadzić stan wyjątkowy, to wtedy ci właśnie wyborcy zobaczyliby jak wygląda prawdziwe ograniczenie praw. że nie jest tak pieknie, że Internet może zniknąć, telefony zamilknąć a w telewizorach bedzie jeden program od 16 do 20 ... jedyny słuszny. Nie będzie Netflixa, CDA czy TikToka i Fejsika. Przesuniecie wyborów, nieważne czy kandydaci są słabi czy mocni, moze zakończyc sie odsunięciem z prezydentury pana, który nie zasługuje na pilnowanie żyrandola. Burki na łańcuchu nie są na takiej uwięzi jak on pilnujący aby zawsze wkład w długopisie był gotów do podpisania co mu podłożą o dowolnej porze.
Wtedy naprawde zaczełaby się rewolucja ... i przed tym władza trzęsie porami tak, że szok. I tu boczkiem, tam wokoło łamie przepisy wprowadzając coś co nazywa się "stan zagrożenia epidemicznego" i szykanuje ludzi ... mnie to nie pasuje ... tobie może tak.

P.S.
To jak to jest z tym "udziałem" PKW w organizacji wyborów którym tak szermowałeś?
Czy jęsli zgodnie z uchwalonymi siłowo przepisami, Sasin (aktualnie on) zasiegnie opinii PKW w sprawie np. tego czy wolą koperty formatu C5 czy DL albo czy maja być z okienkiem czy bez, wyczerpuje punkt "zasięgnięcie opinii" i całą resztę może robić jak chce? Bo doświadczenie obecnego uchwalania i stosowania ustaw wskazuje, że właśnie tak instrumentalnie zostanie to potraktowane.

4,049

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Takie krótkie przypomnienie

- dla tych co nie mogą tego pamiętać,ze względu na swój wiek,
- dla tych co udają że maja Amnezją,
- dla tych którzy od słowa Amnezja o wiele bardziej lubią słowo Amnestia


Polecam obejrzeć w całości,
a od 18.45 obejrzeć dwa razy

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2020-05-21 21:54:37)

4,050

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

I jeszcze kilka znanych spraw,  tak dla przypomnienia tym, co ich jednak amnezja dopadła.
.

http://pressmania.pl/polacy-zapomnieli- … ow-po-psl/
.
To są fakty, ale boję się że, nożyce podskoczą pod sufit.  :)

Przyjemnej lektury.