4,051

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Współczesne definicje trudnych obcojęzycznych słów:

amnezja: https://tiny.pl/776sg
amnestia: https://tiny.pl/776s6

A tak przy okazji ... jak tam prace wskazaniem definicji "stanu epidemii" w Konstytucji?

4,052

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

mono napisał/a:

Tak, najlepiej jeśli będą głosować tylko młodzi, wykształceni z wielkich ośrodków.

Wyjąłeś mi to z ust, to znaczy spod palców ;-)

Dodałbym, że jak te postępowo postępowe kraje, starym antysemitom, katolom, homofobom i narodowcom trza dać jeszcze kasę na Eutanazja+ i głosować już będą sami tacy najmądrzejsi młodzi, najlepiej z tego zielono kolorowego środowiska neomarksistów i jego klakierów, tacy odpowiednio eugenicznie wcześniej "dobrani" z programu Aborcja+ ;-) Demokracja liberalna osiągnie wóczas stan extazy ;-)

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2020-05-22 09:22:32)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,053

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP
Konstytucja nie opisuje każdego występującego zjawiska z każdej dziedziny życia.
Do tego są ustawy,
W 2008 koalicja PO-PSL, uchwaliła ustawę, na podstawie której został wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego, a w marcu 2020 zamiast tego stanu, wprowadzono stan epidemii.
.
tu można coś o tym poczytać
https://www.medexpress.pl/stan-epidemii … mian/76893
 
I w dalszym ciągu polecam tym którzy maja krótką pamięć.  Gdyby nie ta zmowa, bylibyśmy już dużo dalej.
,

Polecam obejrzeć w całości,
a od 18.45 obejrzeć dwa razy

Niestety, twoje przykłady amnezji i amnestii, sa nietrafione.
Na niektóre przepisy, i stanowiska państwowe,  rząd nie ma wpływu, chociażby na łamiących prawo sędziów niezawisłych.
Natomiast pan Banaś jak i kilku innych, na których choć w minimalnym stopniu padło jakieś podejrzenie, nie czekając na potwierdzenie winy, zostali natychmiast usunięci z PIS, lub zostali zawieszenie, a nawet sami  podali się do dymisji.
Pokarz mi takie standardy w PO ?. 
Nie będę wypisywał poszczególnych nazwisk tych którzy od razu powinni zostać wyrzuceni z PO i PSL,  ale wystarczy posłuchać nagrań z SOWY.  W tych partiach,  wstawia się osoby z zarzutami prokuratorskimi na listy wyborcze.  np. pan Gawłowski.
Tylko że tam, elita broni się jak niepodległości.  No cóż takie standardy.
.
A Pan Prezydent, ma konstytucyjne prawo, uniewinnić każdego kogo uważa, i to zrobił.
Zobacz kogo uniewinnił prezydent Wałęsa,  krzyczałęś wtedy ??.

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2020-05-22 09:32:59)

4,054

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"Choć od kilku tygodni w temacie była cisza, to zakulisowa walka o Najwyższą Izbę Kontroli trwa. PiS chce zablokować Banasia i stworzyć mu wewnętrzną opozycję. Wszystko po to, by ten nie wyciągał niewygodnych faktów dla partii rządzącej..."

O takiej uczciwości PiS mówisz?

Z każdej strony barykady można wyciągnąć podobne aferki. Sitwa to sitwa Lewa, Prawa, Centrowa  - whatever.

Ostatnio edytowany przez pancio.net (2020-05-22 09:46:18)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

4,055

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie ma ludzi i całych środowisk idealnych.
W każdym znajdzie się jakaś czarna owca.
Co do Banasia, nie ciągnę tematu.
Chodziło o to, że w PIS,  jakieś najmniejsze podejrzenie, cokolwiek co może wyglądać na nieprawidłowośc i jest zawieszony w partii, lub całkowicie wyrzucony zależy o co podejrzewany.
Co do Twojego stwierdzenia że z prawa, lewa , środka to sitwa.  to tak można stwierdzić, ale patrząć na wagę zarzutów, oraz ich skalę. nie trudno stwierdzić co jest mniejszym złem.
Ktoś musi rządzić i rządził będzie.   I moim zdaniem trzeba wybrać i wspierać  tych po której stronie błędów jest mniej i są lżejszego kalibru.
Mi Pisiaki też nic nie dali.
Nie jestem beneficjentem żadnego z ich programów, ale duża część społeczeństwa otrzymała realne wsparcie.
A za czasów PO-PSL nikt nie dostawał, bo piniendzy po prostu nie ma. 
Ale te pieniądze były i p. Tuskowi pokazali gdzie by;ły zakopane.  I to sie wielu nie podoba.,
Poza tym w żywe oczy kłamią.  Jak można im wierzyć. Najpierw namawiają mnie na 2 filar emerytalny, a potem kradną mi moje pieniądze mówiąc że nie są moje.  Każdy zna te niezliczone już afery i panoiwie sami o nich opowiadali w SOWIE.
No nie da się tego wurzucić do zalanej ściekami z Warszawy Wisły.
Jak można wierzyć ludziom , którzy nawet w ciągu ostatniego miesiąca przed chwile mówi cos innego, a za chwile mówią cos innego.

Jedyne co dostałem od tej ekipy rządzącej, to stabilna pracę i nie boję się, że jak nie zostanę w pracy 12 godzin to wylecę na zbity pysk.
Dzisiaj w firmach pracownika się szanuje i nikt nie powie że jest inaczej.
Ci co dostali jakieś pieniądze to je wydają. Dlatego większość z nas ma pracę i tak się to kreci.
Żadna partia nie dogodzi każdemu w kraju, ale wybory wygrywa jedna, tworzy jak trzeba koalicje i rządzi.
Rządzi większość w parlamencie.  I reszta jest w opozycji, podpowiada, krytykuje stara się coś poprawić.
Ale nie wszystko na nie,  Nie, Nie i ulica i zagranica.
W Niemczech wolno.  w Polsce nie.
W Niemczek tych czy tamtych wybierają politycy, w Polsce to zamach na niezależność.
W Niemczech są koperty pocztowe w Polsce koperty zabójcze.   
We Fracvcji , w Hiszpanii walą ludzi pałami po gębach, gazują, strzelaja z broni i jest OK.
Panowie z Europy, patrzą i mówią że nic tam złego się nie dzieje. Tam przestrzegają demokracji. Tam jest OK.
W Polcce jak pan Frasyniuk łamał prawa innych, do legalnej demonstracji i wyrażania swoch poglądów, to było OK.
Ale jak się nie stawił na wezwania, łamał w ten sposób prawo,  i został doprowadzony rano przez Policję,  to już  było łamanie prawa i swobód obywatelskich.
Bo to przecież legenda. Jak tak można kogoś takiego doprowadzić do prokuratury ?.
A co to za argument, że to dla kogos legenda.  Niech ten dorobek szanuje, a nie marnuje łamiąc prawo.
Taki sam człowiek, śmiertelnik jak miliony innych żyjących w tym kraju.
Dlaczego nikt tak głośno nie krzyczy na te sprawy, tak jak na wszystko co zrobi obecny rząd. 
Obecny rząd został wybrany, jest większością w parlamencie i rządzi, a reszta powinna go wspierać, a jak nie chce, to niech przynajmniej nie przeszkadza.;
Wiem że skaczę po wielu różnych tematach, ale na każdym kroku, cisną się tematy, o których można w tym kontekście wspominać.  Wystarczy tylko pamietać co było i zastanowić się, czy można im jeszcze w coś uwierzyć.
Jesteśmy suwerennym Państwem, i nikt nie ma prawa niczego nam narzucać. Chcemy mieć własny port komunikacyjny, to taka nasza decyzja i nie powinien nikt używać takiego argumentu, że po co nam taki port, skoro jest w Berline. ??
Jak można użyć takiego argumentu. Co Berlin boi się  konkurencji., ??.
Ktoś z Polski, boi się że dla Berlina przybędzie alternatywa  ?..
Niech każdy głosuje na swoich, na tych których popiera, ale nie za nazwę tylko za ich plusy i minusy , za mniejsze zło.
Za swoją prawdę i za to co robią dla ludzi.  Oni są tam przez nas i  dla nas, nie dla elit.

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2020-05-22 11:04:04)

4,056

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Oto mamy standardy o których piszesz:

https://wiadomosci.wp.pl/jacek-kurski-p … 309714049a
https://wiadomosci.wp.pl/makowski-powro … 663597697a

4,057

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kolego BartoszP
Widze od bardzo dawna, ze nie pasuje Ci ten rząd.
NIe pasuje Ci  tak samo bardzo jak bardzo nie pasuje totalnym. 
BEZ WZGLĘDU NA WZGLĄD  -   NIe bo NIe i jeszcze raz NIE, NIE,  NIE bo NIE.
I jak do betonu, nie docieraja do Ciebie żadne argumenty.
.
Ale to Twój wybór i Twoje  prawo.
Równoć między każdym Polakiem jest taka, że i Ja i Ty i każdy inny Polak, mamy taki sam wpływ na to kto rządzi.
I  Ja i Ty pójdziemy jak będzie ten czas i zgłosujemy na swojego, wybranego z rozwagą i z argumentami, które przeważą dlaczego wybieram tego a nie tago.
Każdy ma tą szansę. 
Tylko jeszcze boję się tego co powiedziął mecenas Giertych, 
" Jak wygra nasz to akceptujeny, jak nie nasz to protestujemy"
OT taka to demokracja w ocenie PO i tego co lubi skakać na demonstracjach.  hahahaha. 
Koń by sie uśmiał. A może też by i poskakał, tylko nie ma z kim.  Hmm.  ot problem
Udanego Weekendu

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2020-05-22 15:54:41)

4,058

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://youtu.be/8s_LnU8mH-Q

Ostatnio edytowany przez perinoid (2020-05-22 16:58:02)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4,059

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Atari-User gwarantuję Ci, że jeszcze będziesz przez ten "rząd" płakał.

Dla mnie nie pasuje, że pod pozorem dbałości o bezpieczeństwo odbierają wolność. Skutek tego będzie taki, że nie będzie ani bezpieczeństwa, ani wolności (Beniamin Franklin). Jeszcze nie dotarło, że "w trosce o bezpieczeństwo" dzięki około 1000 tzw. ofiar zarazy udupiono 35-cio milionowy kraj? Gdy zobaczyłem jak na samym początku zachowują się "ratownicy" - rozśmieszyła mnie ta zaraza - oni oddychali TYM SAMYM powietrzem co otoczenie. Potem zaczęło się robić już coraz groźniej aż do uwięzienia ludzi przez zwykłą ustawę bez wyroku sądów pod rygorem kary administracyjnej w wysokości i 30000zł.

Nienawidzę takich drani, zbójów, bandytów, którzy krzywymi ustami wygłaszają tzw. wzniosłe teksty, a za tym idzie tylko podłość i upokorzenie. Nieważne skąd oni są. Czy to POKOPSLPISSLDLGBTQWRXYZ czy cokolwiek innego. Każdy kto odbiera wolność osobistą jest totalnym złoczyńcą i nie zasługuje na to by być obywatelem.

Tak samo traktuję obecną milicję, czyli zbrojne ramię pisowskiej mafii. Tak samo widziałem milicję strzelającą za rządów PO do górników. Przeżyłem stan wojenny i tam takiego gówna nie było jak obecnie - o dziwo bo był to nielegalny, a jednak stan nadzwyczajny.

Na zakończenie - bo już napisałem wszystko co mam do powiedzenia na ten temat - Niewiarygodne jest jak praworządny obywatel może się zgadzać na to co się obecnie dzieje. Podsumuję krótko - dzięki ofiarom PLUSA wszyscy mamy przechlapane. Niedługo PLUSA zabraknie i co? Ręka w nocniku, brak wolności i brak bezpieczeństwa. Żałosna przyszłość.

Pozdrawiam

P.S. Przez czas jakiś dałem się omamić pisowskim szachrajom, ale jak zawsze i w tym przypadku sprawdziło się, że jeśli rząd robi coś dla dobra obywateli to skutek jest dokładnie odwrotny.

Ostatnio edytowany przez tOri (2020-05-22 20:21:42)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

4,060

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet "Pies cię je****ł",
bo to mezalians byłby dla psa.

Wiadomo przez kogo napisane, wiadomo do kogo kierowane.

4,061

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@tOri
Nie wierzę w to co piszesz.
Przecież tą ustawe o taki rygorze i o tych pewnych ograniczeniach swobód osobistych wporwadził na potrzeby podobnej sytuacji rząd PO=PSL.
Czy Twoim zdaniem, gdyby wprowadzono stan klęski żywiołowej, lub stan wyjątkowy, czego bardzo chciała opozycja,  to miałbyś wiecej wolności ???.  Własnie te dwa stany klęski żywiołowej stan wyjątkowy.  te to dopiero odbieraja wolnośc obywatelom i wprowadzają konkretny reżim.
Ty chciałbyś kożystać całą buzią z wolniści, a ja uważasz że nie.
Co byś mi powiedział gdybyś mjie zrraził i kilka jeszcze innych osób, bo powiedzmy tobie chciałoby się chodzić wszędzie bezs maski, do pracy, do skoepu, jeździć na rowerze itd.  A ja bym się od Ciebi czy kilku tysięcy innych  zaraził i może tej coroby nie przeżył.  Przeprosiłbyś mnie po śmerci. To nie jest polski wirus, i nikogo za jego pobyr w Polsce nie można tu u nas obwiniać.  Można by6ło od razy zamknąć granice. Jak tylko dowiedział się świat co stało się w Chinach.  Zdajesz sobie co by powiedzieli ludzie, cała europa itd.  Wolność i swobioda to nie jest to że co chcę i kiedy chce i gdzie chcę i z kim chcę.
Wolność i swoboda jest określona w dość precyzyjny sposób i jest określona dla wszystkich tak samo.
30 000 kary, to nie jest za złamanie zasad sanitarnych czy kwarantany, tak się o tej karze mówi, ale  to jest za narażenie Ciebie, mnie i i innych ludzi  na potencjalną utratę zdrowia i życia.  Jeden  zarażony, nie wiedząć o tym że jest zarażony, może w między czasie zaraxiś następnych 20 .  Jak nad tym zapanować, jak nie przez jakieś obostrzenia.
W gruncie rzeczy, w zasadzi proszono żeby bez potzreby nie ł;azić po ulicach i zamknęli kilka zakładów pewnej kategori.;  Ale tak zareagował cały świat, A nawet jeszce bardziej co po niektóre państwa.
I  co, tylko polska złamała zasady wolniości osobistej.
W tej sytuacji wszyscy musimy się złożyć na tą pandemię, jedni tracą kasę bo musieli zamknać zakłady pracy i firmy, inni tracą pracę, a jeszcze inny w pewnym, niewielkim stopniu swobodę osobistą.
Raczej nie ma w tym nic złego.
Nikogo nie pałują, nikogo nie wyworzą na dołek, ale jak ktoś naprawdę przesadxa, no to niestety, musi go dosięgnać jakaś kara. Inaczej byłaby totalna anarchia, której niektórzy bardzo chcą.
Ja jestem z tych że tego nie chcę.

ps 
uważasz że jak rząd robi coś dla ludzi to robi zle. Hmm,.
Znaczy jednak wolałbyć oganiczenia swobód osobistych, wolałbyć być ciemiężony,. Tak ?.   
Skoro Twoim zdaniem jak coś się robi dla ludzi to źle.
JA juz takie czasy pamiętam, kiedy za wszystko zgarniali CIę na dołek, dołożyli parę blondynek na plecy i parę po  dupie, że usiedzie nie mogłeś przez dwa dni, tylko za to że wydzło trzech młodych chłoptasi ze szkoły i byli głośni i roześmiani na ulicy.  Takie czasy były fajne ??
Jest coś takiego jak sybdrom Sztokcholmski,l akle ja na niego nie cierpię i wierzę że 99% polaków też nie.
Nigdy nie będzi dobrze, jak Polak będzie do Uni Europejskiej donosił na swój kraj. 
Masz odwagę zeby takei postawy głośno skrytykować, czy jak totalni uważasz że to nic złego.

Ciekawe czy na swoich rodziców doniusł byś na cokolwiek na Policję czy do sądu.
Ocztywiście nie obrażam CIebie, ani Twoich rodziców, napisałem tak tylko żeby pokazac porównane  sytuacji.
To jest własnie podprawne porównanie.
Na takie rzeczy krzyczmy, i wychodzmy na ulicę.

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2020-05-22 20:31:33)

4,062

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Atari-User nie uwierzysz w to co napiszę teraz. Patrz:

Wolę zginąć wolnym niż żyć w upokorzeniu jako niewolnik.

Jeżeli do teraz nie zauważyłeś, że ta cała pandemia to ordynarne oszustwo to mi jest po prostu Ciebie żal. Ja widziałem to od samego początku. Od zrytych filmików na youtube. Produkcja strachu widać poszła pełną parą i dałeś się na to nabrać jak zresztą większość ludzi.

Wejdź na stronę euromomo.eu: https://euromomo.eu/graphs-and-maps/ i przyjrzyj się uważnie z-scores. Zaznaczam, że to suma wszystkich zgonów w krajach przesyłających dane.

Mam szokujące podejrzenia, że w tych krajach gdzie wystąpił poważny skok śmiertelności po prostu rozpoczęto świadomą eksterminację określonej grupy wiekowej. To tylko podejrzenia bo jak mam zdobyć dowody? Ale cos jest na rzeczy gdy porównasz choćby Węgry i Szwecję.

Mam dość jałowych dyskusji. Oddaj wolność za bezpieczeństwo i umrzyj niewolnikiem. Twoja wola. Wierz w co chcesz i nie płacz gdy się dowiesz jak parszywie Cie oszukano. Bo pierwsza przymiarka była z ptasią/świńską grypą ale nie wyszło, nie?
Teraz się udało napędzić machinę strachu. Bój się, bój, bój... Jeżeli na dodatek wierzysz, że Bill G. to cudowny filantrop, który dla Twojego dobra uraczy Cię obowiązkowymi szczepieniami - życzę powodzenia :)

Ostatnio edytowany przez tOri (2020-05-22 20:35:25)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

4,063

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tak czy inaczej, na świecie przez trzy miesiące zmarło duuuużo więcej ludzi niż w normalne trzy miesiące.
I to nie jest wymysł zastraszonej wyobraźni.
Ja jakoś nie odczułem tego ograniczenia wolności.
Do fryzjera pójde za tydzień, a na basen, no cóż trochę i go brakuje, ale jescze wytrrzymam.
Kiedyś go otworza.

A z tym niewolnikiem to trochę przesadziłeś.
Niewolnik, to haruje za darmo na jakiegoś sukinsyna i jeszczxe go głodza i biją, a on, ten niewolnik nawet odezwać i pożalić się nie ma do kogo. 
Jeżeli taka jest Twoja sytuacja to bardzio Ci współczuję.
Ale z  tego co wiem, nam zalecili, tylko siedzieć w domu i nie łazić bez sensu po sklepach i po ulicach,
JA potafię dostrzec różnice mięczy takimi zaleceniami, a byciem niewolnikiem.
NIewolnikienm to robili  Ciebuie i mnie jak podbnisili nam wiek emerytalny i nie pozwolili się nam wypowiedzieć czy tego chcemy  czy nie.
Niewolnikiem to byłem w pracy, a raczej w kolejce po pracę, byle cokolwiek i za cololwiek byle coś było.
Teraz wiekszość na reszcie normalnie żyje. I na co nieco ich stać.

Też czsami sobie myslałem, że ta cała pandemia to właśnei po to żeby w sposób masowy pozbyć się starch, schorowanych ludzi, tych nikomu niepotrzebnych gernerujących tylko koszty. 
Ale aż ciarki mnie przechodzą na samą mysl że tak czasmi pomyslałem, a jeszcze bardziej na mysl że ktoś chciaby coś takiego barbarzyńskiego zrobić.
Brrrtry.;
Ja nie czyję się niewolnikiem, i mogę powiedzieć i napisać wszysto co chcę, i może istnieś potrtal Sok z Buraka, można leżeć na plecach i kopać stopami w barierke, można sprzedawać w internecie cipki Maryjki, można obrażać starszych znanych ludzi, można naklejać święte obrazki na dzwiach od kibli, i można hejtować w internecie, co jest moim zdaniem obrzydliwe, ale  co niektórzy bardzo lubią to i nawet zarabiaja za to kasę.  Czego brakuje jeszcze do wolności.  Palenia na przystanku marichułany ?. Ja też wymagam wolności i nie chcę żeby mnie ktoś zatruwał. Czy moja wiolność to jest jakaś inna.
Czy wolniość to ślub dwóch facetów i adopcja dzieći przez  taką rodzinę. To jest wolnośćl 
Ale jescze niedawno, kopali ludzi na ulicy, za to że wyszedł na demonstrację.  Robili prowokację zęby rozpęcić legalne zgromadzenia, Siłą wpadali do Wprost, zgarneli małolata który prowadził jakąś satyryczną sytronkę Antykomor/., 
Jejku, jaka tu panuje amnezja,
Jak trudnio ludziom którym się wydaje że mocno myslą, zestawic treochę zbierznych faktów i porównać z okresu ostatnich 15 lat. 
Z okresu który osobiście znamy, a nie z faktów które ktoś nam przekazał tak jak mu się wydaqwało że będzie dobrze. .

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2020-05-22 21:02:38)

4,064

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

JP  starcie antyszczepionkowcy vs pisiory :D

4,065

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dokąd pamięcią sięgam - nigdy nie było zbyt dobrze. Po 1979 roku zaczęło się robić naprawdę do d... Po 1989 roku jest już tylko gorzej i gorzej i gorzej. Sprzedawczyki, zdrajcy, złodzieje, bandyci - to codzienność w Polsce.

"Większość normalnie żyje i na co nieco ich stać"

Zdajesz sobie sprawę z tego, że te PLUSY to pieniądze odebrane ludziom przemocą i oddane w postaci ochłapów tylko i wyłącznie dla uzyskania korzyści? Śmieszne jest to, że okradzeni ludzie jeszcze całuje rękę złodzieja. Śmieszne...

Dobra - dosyć :) idzie lato - "jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie...", nie?

P.S.  atarixegs "JP  starcie antyszczepionkowcy vs pisiory" gdzie to widzisz?

Ostatnio edytowany przez tOri (2020-05-22 21:11:05)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

4,066

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

W poscie 4053, wkleiłem filmik z Youtuba,
To nie są fotomontarze,  to są fakty, a w minucie 18.45, własnie jest to co sie stało, ze mamy to co mamy,
Obalili rząd Olszewskiego, który nie chciał nic złego zrobić, oprócz odsunięcia całego aparatu  SB, UB i innych służb PRL od właday,.
Na emeryture gdziekolwiek, bez jakichkolwiek konsekwencji.  Tylko żeby odeszli i nie mieli wpływu na mowo rodzący się ustruj.  No i widać kto i co zrobił.  Postacie bardzio znane, więc z nazwiska w\wypisywa nie będę,.
Ja pamiętam ten czas, i nie przekona mnie nikt, że to co jest to przypadek.
Tam sa własnei Ci którzyu uczyniki nam to że wioecznie się żremy. Nie wiadomo po co.
Proponuję obejrzeć ten film w całości kilka razy, i we włsnym zskresie pomysleć jaki jest jego przekaz.

Oddzielam grubą krechą
=======================================================================
A teraz idę do paczkomatu po C64, które własnie tam włożyli, a które kupiłem niedawno od kolegi "delay" z forum
Jutor wolny dzień będzie katowanie, no i pewnie jeszcze dzisiaj parę godzin. :):)

4,067

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

tOri napisał/a:

P.S.  atarixegs "JP  starcie antyszczepionkowcy vs pisiory" gdzie to widzisz?


Tu. Epidemiologiczny denializm, spiskowe teorie o 5G i EM vs hurr durrr wina Tuska, lewaki, ubeki , zła unia

Jeszcze fanbojowanie konfy gdzieś tam z 3 strony :D


Dopiero teraz widać jak poważnym wentylem bezpieczeństwa dla tematów technicznych jest ten temat. I desygnatorem poszczególnych jednostek ;]

4,068

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Trochę się ostatnio zastanawiałem co się stało z trójką ale zobaczyłem duet Mann - Trzaskowski i wszystko jasne.
Czyli dobrze się skończyło i Kazika wypromowali. :)

Ostatnio edytowany przez macko76 (2020-05-22 21:53:31)

4,069

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Styk biznesu i polityki... Mann otwiera nowe radyjko? ( a i tak go lubię )
Każdy jedzie na fali jak mu wygodnie - przyzwyczajmy się do tego bo lepiej nie będzie...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

4,070

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atarixegs napisał/a:
tOri napisał/a:

P.S.  atarixegs "JP  starcie antyszczepionkowcy vs pisiory" gdzie to widzisz?


Tu. Epidemiologiczny denializm, spiskowe teorie o 5G i EM vs hurr durrr wina Tuska, lewaki, ubeki , zła unia

Jeszcze fanbojowanie konfy gdzieś tam z 3 strony :D


Dopiero teraz widać jak poważnym wentylem bezpieczeństwa dla tematów technicznych jest ten temat. I desygnatorem poszczególnych jednostek ;]

Denializm epidemiczny? Ty w to wierzysz mimo, że działania wadzy temu wręcz przeczą? OK Twoje prawo :P Ja nie wierzę ponieważ widzę jaka to jest "pandemia"

Jeżeli zaś spotkasz się z zestawem: milicjant, żandarm i "lekarz", którzy zaaplikują Ci coś pod przymusem - może jednak zmienisz zdanie na temat szczepień. Bo ja przeciwko dobrowolności nic nie mam. Kto chce niech się szczepi. Nawet i 100 razy. A jak się zaszczepi to będzie tak odporny, że hoho.

Dobra - starczy. Już i tak ogłoszono "nową normalność". Niedługo zapewne będzie "jeszcze nowsza normalność" i tak z górki wszystko poleci, hehehehee.

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

4,071

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Epidemiologia, medycyna, nauka są moim wyborem a nie wiara, waadza i foliarstwo typu:

4,072

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ja tylko chciałem zaapelować do co niektórych w kwestii powtórzenia sobie wiedzy z matematyki z zakresu szkoły podstawowej.

Na świecie jest blisko 7,8mld ludzi.
Dziennie na świecie rodzi się około 380tys ludzi.
Dziennie na świecie umiera około 160tys ludzi.
Dzienny przyrost populacji wynosi obecnie około 220tys ludzi.

Na koronawirusa przez około 4 miesiące zmarło łącznie około 340tys ludzi, a więc łącznie tyle przez 4 miesiące ile przyrasta populacja w ciągu półtorej doby.

Wnioski we własnym zakresie.
Dla przypomnienia tym, którzy by się w zerach pogubili, to polecam liczenie różnych proporcji w promilach (doczytać kto nie wie ze szkoły), bo procenty są "za duże" do tych obliczeń:-)

Edit: do obliczeń proporcji i promili dla chętnych dorzucę jeszcze jedną liczbę. Od początku bieżącego roku populacja na świecie zdążyła do dziś dnia wzrosnąć o 32mln, czyli za chwilę prawie o tyle ile wynosi łączna liczba ludności w Polsce (niecałe 38mln):-)

Ostatnio edytowany przez Mq (2020-05-23 17:32:55)

4,073

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

<sarkazm>

No jak ktoś liczy tak, byleby było na plus, to niech zginie mu cała rodzina np w wypadku samochodowym (żeby nie było, że ciągle ten covid) , policzymy i stwierdzimy, że jest OK bo generalnie nadal na plus :D

Czyli walić deontologię, konsekwencjalizm forever ;]


</sarkazm>

4,074

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Problem jest taki, że z punktu widzenia populacji cała ta "pandemia" to pikuś i mały błąd w Matriksie, a może nawet zbawienie (w małej skali). Z punktu widzenia "człowieczeństwa" jest to problem. Z punktu widzenia gospodarki - mała katastrofa.

Jak pisze wyżej Mq, statystycznie te zgony są śmiechu warte w porównaniu do tego, jak dużo ludzi umiera co dzień na inne choroby. Ten cały "peak" jest relatywnie niewielki, a - z punktu widzenia populacji - "czyści" osobniki starsze, chore, potencjalnie "przeszkadzające" reszcie. Również z punktu widzenia gospodarki to zwykle osoby raczej (średnio) obecnie korzystające z tego co generują inny (skoro bardziej podatne są osoby starsze, schorowane, z chorobami towarzyszącymo). Bezduszny ekonomista (i pewnie każdy jeden rząd) już dawno przeliczył sobie straty na jedną "duszę" i takie koszty uwzględnia w kalkulacjach. Zauważcie, czemu u nas tak mało robi(ło) się testów? Pominę możliwości przerobowe w pierwszym okresie, bo teraz np. laboratorium w szpitalu MSWiA stoi puste i prawie nie pracuje (z racji braku zleceń). Władze doskonale zdają sobie sprawę z tego, że część ludzi przejdzie to bez objawów, część przejdzie objawowo jak przeziębienie. I to będzie większość. Ogromna. Z pozostałych część być może będzie wymagać hospitalizacji, a z tego jeszcze mniejsza aktywnej pomocy. Jakby nagle robić masę testów, to przy polskim podejściu do wszelkiego prawa w postaci braku konsekwencji (chyba, że chwilowo jest to konieczne), to i tak nic by one nie wniosły. Być może szpitale by się zatkały na skutek szturmu tych, którzy są zakażeni, ale bezobjawowi, za to uważają, że zaraz umrą i muszą mieć koło siebie 3 respiratory na wszelki wypadek. A człowiek bezobjawowy ale ze stwierdzonym zakażeniem musiałby siedzieć w domu, a na kwarantannie może i cała jego rodzina - a tak niech pracuje. Zakazi innych, zapewne. Ale po pierwsze, może nie, a po drugie, szansa, że taki kolejny zakażony zostanie wykryty też nie jest zbyt duża. Bo jak ktoś pracuje a zauważy u siebie objawy, to raczej zostanie w domu tak długo jak to możliwe, a nie pójdzie się zbadać - bo jakby się okazało, że jest koronowany, to cała rodzina i nie tylko będzie musiała w domu siedzieć. A kto zarobi na chleb? Więc rząd celowo pozwala populacji na osiągnięcie autoodpornosci, jedynie naklejając plasterek i doraźnie zajmując się tymi, którzy ewidentnie pomocy wymagają. I tymi, których spokojnie można pozamykać jednocześnie nie obniżając produktywności (np. DPS-y).

Natomiast absolutnie żadna władza (w domyśle chociaż trochę demokratyczna) nie przyzna się, że ma to w dupie. Nie zrobi tego, bo to by oznaczało, że świadomie skazuje część obywateli na śmierć ponieważ ważniejszy jest stan gospodarki i wpływy do budżetu. Stąd akcje pozorowane w postaci fetyszu z 1.5m odległości wszędzie gdzie się da (idiotyzm), zamknięcie szkół (żeby rodzice czuli, że władze troszczą się o dzieci), ograniczenia praw do zgromadzeń itp.  Akcja z zamrożeniem gospodarki była potrzebna jako konieczne poświęcenie, niejako wkalkulowany koszt. U nas, jak zwykle, ktoś nie policzył tego poprawnie i teraz mądre głąby zastanawiają się, jak to zaszpachlować - jakby nie wybory to by to olali bo społeczeństwo, zwłaszcza nasze (mistrzowie improwizacji) jakoś sobie poradzi.

Sytuacja jest tak problematyczna z przyczyn czysto ludzkich. Społecznych. Olejesz potencjalne zagrożenie jeśli to może zagrozić twoim rodzicom czy bliskiej rodzinie? Raczej mało prawdopodobne. A starszemu sąsiadowi? Jeśli go znasz to pewnie też będziesz miał opory. Ale nieznanemu ci zupełnie człowiekowi, który może się potencjalnie przypadkiem zarazić od ciebie gdzieś na ulicy? Myślę, że większość odpowie, że to ich nie obchodzi (tak szczerze, jawnie tylu się nie przyzna). O czym najbardziej w pewnym momencie trąbiono w kontekście Włoszech? Że lekarze musieli wybierać, komu pomóc a komu nie. To się kłóci z takim ogólnym podejściem, że człowiek to człowiek i trzeba mu pomóc za wszelką cenę. Bo jak na to patrzę to myślę, że jakbym ja był w takiej sytuacji, to chciałbym, żeby mi pomogli. Ale jak poddasz hipotetyczną sytuację, że w takiej sytuacji jesteś, ale obok ciebie leży ktoś inny w takiej samej sytuacji i też wymaga pomocy ale można pomóc tylko jednemu z was - jak sądzicie, ile osób realnie przyzna się przed samymi sobą, że się poświęcą? Jedyne co powoduje, że to wygląda jak wygląda, to nasze człowieczeństwo. I to jest zarówno "dobre", jak i "złe".

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4,075

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@perinoid: dla mnie osobiście taka hipotetyczna sytuacja, w której leżę obok drugiej takiej samej osoby i pomoc może uzyskać tylko jeden z nas, to jest zwykły rzut monetą. Wygrywasz to fajnie, przegrywasz, to trudno. Łatwiej mi jest zadecydować o metodzie losowej niż podejmować świadome wybory tego typu. Przy metodzie losowej możesz być egoistą i nie musisz się tego wstydzić, a i tak nie masz na wynik żadnego wpływu i tak chyba jest najzdrowiej.

@atarixegs: tu nie chodzi o liczenie byle było na plus. Tu chodzi o realną ocenę wielkości zjawiska i sytuacji bieżącej, ale większość ocenia ją emocjami i poddając się różnym manipulacjom. W Polsce (jeśli dobrze pamiętam, bo liczyłem to sobie jakiś czas temu z ciekawości) dziennie ginie średnio 12 osób w wypadkach samochodowych. Można by z tego powodu zamknąć stacje benzynowe, drogi, zabronić ludziom jeździć samochodami. Czy wśród tych 12 osób codziennie jest cała Twoja rodzina?