1

Temat: Części do naszych drukarek

Jest może wśród nas ktoś, kto ma możliwość wykonania:

1. Gumki do Atari 1027
2. Kółek zębatych do Atari 1020

Zwymiarowałem obydwa gadżety, gumkę opisałem tutaj

Kółka na osiach silników mają 13 zębów moduł 0,25, długość 4,5-7 mm, oś silnika Ø 2 mm.

Bez takich gówienek nasze drukarki są eksponatem w formie złomu.
___________

A ktoś może wymyśli sposób regeneracji pisaków do 1020? Mój pomysł to wywiercenie otworu w obudowie, wkroplenie tuszu do stempli w odpowiednim kolorze i zaszpuntowanie.

Ostatnio edytowany przez jer (2022-05-31 16:23:39)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

2

Odp: Części do naszych drukarek

https://www.ebay.com/itm/NEW-Set-4-pens … j3N3gxZoqg - obecnie niedostępne widzę, ale kilka modeli jest kompatybilnych z 1020, więc codo pisaków Atari 1020 można dopasować.
Koło zębate - zeskanować i wydruk 3d powinien da radę, ten link co podałeś się nie otwiera.
Gumki - nie mam pojęcia...
https://www.youtube.com/watch?v=tdVHkZwGZhk - kombinerki i napełniamy :P

Sikor umarł...

3

Odp: Części do naszych drukarek

Podpinam się, zarówno pod gumki drukujące do 1027, jak i pisaki do 1020.

Link zawiera hhttp zamiast http na począku - skopiuj, wywal literkę i wyjdzie ci to: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=15412

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Części do naszych drukarek

Kiedyś w ABBUC Hardware Contest gość z ABBUCa (Irgendwer na A-Age) robił jakieś zamienniki części do 1027. Może ma coś jeszcze?

I Ty zostaniesz big endianem...

5

Odp: Części do naszych drukarek

Link poprawiłem, dzięki.
Koło zębate ma średnicę 3,75 mm i 13 zębów na obwodzie, jaka drukarka 3D to wykona? I w tym jeszcze otwór 2 mm.

Edit: koło powinno mieć otwór Ф 1,5 mm !!!!

Ostatnio edytowany przez jer (2020-06-13 20:57:32)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

6

Odp: Części do naszych drukarek

Myślę, że można próbować na drukarce SLA.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Części do naszych drukarek

Na zaprzyjaźnionym forum kolega twierdzi, że nie ma problemu z wykonaniem kółek zębatych do 1020 z mosiądzu. Ilu było by chętnych? Zgłaszajcie się, bo trzeba określić ilość no i cenę. Im więcej tym taniej.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

8

Odp: Części do naszych drukarek

Rozumiem, że jak mi na razie działa to i tak warto by wymienić. Albo chociaż mieć w zapasie.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

9

Odp: Części do naszych drukarek

Przyjrzyj się wydrukowi rozetki, czy nie przeskakują linie. Albo zajrzyj do środka i przyjrzyj się kółkom na osiach silników przez lupę.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

10

Odp: Części do naszych drukarek

Chętnie wezmę kilka sztuk jeśli cena będzie rozsądna.

11

Odp: Części do naszych drukarek

Cobol, a ile masz ploterów 1020? Jeśli 10 to zamawiasz 20 kółek jak jeden ploter - to dwa kółka. Pasują też do innych, np. Commodore 1520,

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

12

Odp: Części do naszych drukarek

Cobol napisał/a:

Chętnie wezmę kilka sztuk jeśli cena będzie rozsądna.

Mam taką drukarkę, ale jak zobaczyłem w jakim stanie są gumki nigdy jej nie uruchamiałem.
jeśli bedzie ktos oferował takie zamienniki, chętnie nabędę.

13

Odp: Części do naszych drukarek

Odezwali się koledzy z forum cnc. Okazuje się, że jest sklep, który takie kółka sprzedaje. Cena spora, naprawa drukarki ~ 60 zł. Kupię na próbę, o efektach powiadomię. Zobaczę ile bekną za przesyłkę, bo to chyba sąsiedni kraj.

Edit: kółek o tych parametrach (M0,25 z13) mają mnóstwo, z mosiądzu, poliacetalu białego i czarnego. Plastikowe są nieco tańsze. Kupiłem cztery kółka za 125,50 z przesyłką. Okazuje się, że to przesyłka ze Zręcina (PL).

Ostatnio edytowany przez jer (2020-05-26 07:33:32)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

14

Odp: Części do naszych drukarek

Daj znać jak z jakością i efektem naprawy.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

15

Odp: Części do naszych drukarek

Kółeczka przyszły dokładnie takie jak zamówiłem. Tylko zmierzyłem nie tę ośkę co trzeba. Zamówiłem fi 2 mm, a potrzeba 1,5 mm. Spróbuję wymienić na właściwe. Kóleczka są idealne, ale ja mniej.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

16

Odp: Części do naszych drukarek

No i drukareczka usprawniona. Chodzi gładziutko, jak nowa. Pasowanie jest luźne, więc posłużyłem się poxipolem, porysowawszy  uprzednio diamentowym pilnikiem ośkę silnika wzdłuż tworzącej. Te ryski spowodowały nieznaczne powiększenie średnicy ośki, i kółka weszły lekko wciskane.

koło

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

17

Odp: Części do naszych drukarek

Super!

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.