4,076

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@atarixegs

"Epidemiologia, medycyna, nauka są moim wyborem a nie wiara, waadza i foliarstwo typu:"

Ja bardzo lubię naukę, szanuję bardzo, ba korzystam z niej pełnymi garściami i ufam, że tylko przypadkiem się powyższym zdaniem samozaorałeś...

Bardzo ładnie sytuacje opisał Mq, który bardzo trzeźwo podszedł do tego zagadnienia.

Mim zdaniem nie można skazywać miliardów ludzi na biedę i poniewierkę tylko dlatego, że maluteńki ułamek populacji zmarł na coś co zdaje się być wymyślonym, a z pewnością wyolbrzymionym problemem. Państwa, rządy nie mogą kierować się emocjami w ocenie sytuacji ALE(!), z pewnością mogą tymi emocjami sterować. Co więcej - obecnie na całym świecie rządy bezprawnie odbierają ludziom, obywatelom ich prawa podstawowe w imię wyolbrzymionego zagrożenia. Coś chcą przez to osiągnąć i nie jest to (tak to odbieram obecnie) nic dobrego dla nas - ludzi. Czas pokaże.

Przykro mi, że jesteś także wśród tych, którzy dają się tak łatwo sterować i oszukiwać.

Pozdrawiam

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

4,077

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A tu się okazuje, że racje mieli ci, którzy mówili: nie przyjmuj mandatów za niezachowanie odległości, za spacery, ze maseczki itd. bo trzeba po prostu wiedzieć ja odpowiednio interpretować  te wszystkie nakazy, zakazy i "stany epidemii".
To były tylko zalecenia. https://tiny.pl/7rhz7 https://tiny.pl/7rhzq
Chyba już wreszcie wiem po co były i są te maseczki ... abyśmy my gorszy sort nie mogli pluć władzy tak w twarz jak ona pluje nam.

4,078

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

tOri napisał/a:

@atarixegs

"Epidemiologia, medycyna, nauka są moim wyborem a nie wiara, waadza i foliarstwo typu:"

Ja bardzo lubię naukę, szanuję bardzo, ba korzystam z niej pełnymi garściami i ufam, że tylko przypadkiem się powyższym zdaniem samozaorałeś...

Bardzo ładnie sytuacje opisał Mq, który bardzo trzeźwo podszedł do tego zagadnienia.

To sprowadzanie probabilistyki w epidemiologii,socjologii, polityce do średniej arytmetycznej jest "samozaoraniem". Podobnie jak spiskowe teorie o 5G albo pisanie w jednym poście, że całe mocarstwa manipulują właśnie wszystkimi poza oświeconym autorem :D Albo logika typu "uje z pis nie noszą tzn, że maseczki to tylko zniewolenie" - to są właśnie emocje ponad pragmatyzmem (bo tak ciężko sięgnąć po przykłady innych krajów w kwestii zasłaniania twarzy, ograniczeń przemieszczania się itd , uświadomić sobie, że  fakt, iż rząd to fallusy, nie dyskredytuje metod epidemiologicznych jako takich)
Albo te teksty "chce umierać wolny" -  same shit jak "to moja sprawa czy zaszczepiłem swoje dzieci".


Jakby w 1963 we Wrocławiu ludzie miewali takie pomysły to mielibyśmy dziś piękne nekropolie w całym kraju z tej okazji. A powodów do buntu było wtedy znacznie więcej...

4,079

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@atarixegs miałem więcej tu nie pisać bo już wystarczy, ale jednak...

Nie porównuj sytuacji we Wrocławiu z ospą bo tam ludzie się wykazali znakomitą wiedzą i opanowaniem. Wrocław został poddany kwarantannie a nie cały kraj.

Jeżeli jesteś ślepy - nie wciskaj ślepoty innym. Same SHIT to masz u siebie. Ja umrę wolny niezależnie od tego co sobie jakieś gówna wymyślą a ty rób sobie co chcesz. Możesz się choćby szczepić wodą z kałuży 100 razy. Nie zaglądałeś na stronę euromomo.eu, tak?

Jak można wyjaśnić takie skoki śmiertelności w NIEKTÓRYCH krajach gdy w innych jest spokój. Czym tak znacznie różnią się między sobą UK, Szwecja, Austria, Węgry, Dania, Holandia, i tak dalej, że w Danii nie ma skoku śmiertelności w grupie +65 a w takiej Belgii - szok i przerażenie. W Szwecji skok zgonów a w Norwegii cisza. I nie wciskaj, że to przez wprowadzone bądź nie "środki epidemiologiczne"

Powiem Ci wprost - myślałem dużo nad tym i odrzucałem różne przesłanki. Gdy nie masz wystarczających danych trudno cokolwiek sensownego powiedzieć - dlatego powstają teorie spiskowe. To co mi pozostało jest nieprawdopodobnym a jednak istniejącym wnioskiem: w kilku państwach po prostu wymordowano starych ludzi. Jestem sam w szoku ale to wygląda jak zmasowana akcja eksterminacji. Powiem więcej - zrobiono to tak, że reszta ludzi traktuje to jak coś oczywistego. Socjotechniczny majstersztyk. Uważam, że operacja B. Johnson w UK miała wyłącznie usprawiedliwić skalę mordu - nic więcej. Bo przecież premier tak ciężko także zachorował. A w takiej Grecji - NIC się nie dzieje. Literalnie - NIC!

I myśl sobie co chcesz. Czas pokaże kto szedł właściwą drogą. Nie jestem prorokiem, ale po wypowiedziach Szumowskiego o tzw. drugiej fali na jesieni widzę, że czeka nas wkrótce stan wyjątkowy i agresywne ograniczanie naszych praw. Celu nie znam ale skutki będą znaczące. Obecnie sytuacja jest po prostu rozwojowa. Jesteśmy na początku kryzysu.

Kończę bo nie mam zamiaru przekomarzać się z bzdurnymi pseudoargumentami.

Ostatnio edytowany przez tOri (2020-05-24 10:43:27)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

4,080

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Czuje się zawiedziony, że nie dopisałeś nic o 5G :D

Uwielbiam tę pseudologikę, że dokonuje się socjotechniczny majstersztyk, spisek idealny, masowy mord, no tak doskonały, że zdemaskowany przez usera forum atarowego... Tego NWO nie przewidziało, ani nawet commodorowcy :(
Ostry cień atari wbity w plecy spiskowców. A po chwili, że jednak nie, bo nie jesteś przecież prorokiem... :rolleyes:

PiS lubi twoje posty, oni też chcą mieć już z głowy jakieś tam zasłanianie twarzy itp "bzdury"

4,081

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"Czuje się zawiedziony, że nie dopisałeś nic o 5G"

Trudno. Czasami będziesz miał pod górke trolując.

Ostatnio edytowany przez tOri (2020-05-24 18:05:12)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

4,082

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Człowiek ma to do siebie, że jak ma za mało danych, żeby wytłumaczyć to co obserwuję a jednocześnie nie ma możliwości szukać dalej, to powstaje kolejna religia. Religia jako zbiór prawd, co do których nie da się udowodnić, że są prawdziwe, ale i udowodnić, że są fałszywe. Historia ludzkości pokazuje, że wiele z takich objawów siły wyższej do tej pory branych "na wiarę" udało się wytłumaczyć. Do niektórych naukowcy dorobili teorię, które czasami udaje się udowadniać, a czasami tylko uprawdopodabniać ale bez dowodu. Teorię spiskowe są takimi religiami - ktoś gdzieś tam knuje, coś gdzieś tam zagraża, ale spiski, knowania, loze i inne triumwiraty bla bla bla... dbają o to, żeby nigdy nie wyszło to na jaw. Dlatego nie ma niezbitych dowodów, ale przecież... I tak powstaje kolejny kościół. Wiara smoleńska. Spisek covidowy. Zmowa 5G... Na każdym kroku, na każdym rogu. Tylko dowodów brak. Ale szwagier teścia brata sąsiada słyszał... Ech...

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4,083

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Amen!

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

4,084

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

Bo obecny stan jest de facto stanem wyjątkowym. [...]

@Adam
Retoryka, do której się odwołujesz, jest dla mnie po prostu śmieszna. Śmieszna, ponieważ jest wyrazem, jak pisze Michalkiewicz, "atmosfery jurydycznej", która zapanowała w Polsce do tego stopnia, że kiedy nauczycielka mówi dzieciom, że 2x2=4, dzieci pytają, czy ma na to świadków. Owszem, niektóre ograniczenia wolności wprowadzono bez podstawy prawnej, której formalnie dostarczyłby dopiero stan nadzwyczajny. I co z tego? Stara zasada prawa rzymskiego głosi, że "Qui licet quod est plus utique quod est minus", czyli "kto może więcej, może też mniej". Zatem te ograniczenia wolności są zgodne z duchem prawa, bo wymaga to tylko zachowania odpowiedniej formy. Niezgodne byłyby dopiero wtedy, gdyby nie było żadnej prawnej możliwości ich wprowadzenia. Jeśli policjant ma prawo w danych okolicznościach przywalić Ci pałą po plecach, o ile tylko wcześniej wzniesie ręce do nieba i zawoła "Allach Akbar", to w ostateczności co dla Ciebie za różnica, że nie zawołał? Jakby zawołał, bolałoby mniej? Opozycja domagała się stanu klęski żywiołowej nie po to, żeby PiS miał formalną podstawę prawną do wprowadzania ograniczeń wolności, tylko po to, żeby ratować d... MKB. I w oczywisty sposób nie masz racji w kwestii jazgotu - opozycja po wprowadzeniu stanu klęski jazgotałaby tak samo, tylko na inną melodię. To nie ulega najmniejszej wątpliwości. Koronnym dowodem tego jest jej zachowanie w kwestii terminu wyborów.

Ostatnio edytowany przez Simius (2020-05-24 19:40:14)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

4,085

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Rozglądam się i mogę tylko rzec: veritas temporis filia est. O ile się da - wypada poczekać...

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

4,086

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Simius Albo mamy prawo i je stosujemy, albo mamy bezprawie bo go nie stosujemy. Niestosowanie prawa przez władzę niesie daleko idące konsekwencje. Ja się nie zgadzam na bezprawie i niesprawiedliwość.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4,087

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kurde, za dużo piszecie, nie chce mi się tego czytać, biorę chodaki i idę z kodziarzami tupać w barierki, nieważne po co byle tupać i mówić że jest źle ;-)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,088

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

del.

i tu drugie kurde - co napiszę post to pojawia mi się on dwa razy i drugi muszę ciągle del - więc del i bedę tupał że mi się posty dublują ;-)

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2020-05-25 09:41:25)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,089

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Czasami niewielkie opowiastki potrafią rozchmurzyć

https://www.youtube.com/watch?v=t6Yc5cgXOB4

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

4,090

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

faktycznie, niezłe

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,091

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Faktycznie....... Elegancko, bardzo mi się podoba :)

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

4,092

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Adam
Twoja postawa budzi mój głęboki szacunek. Tym bardziej, że doskonale pamiętam, z jakim zaangażowaniem broniłeś łamanego prawa, kiedy premier Donald Tusk akceptował nawiązanie współpracy UOP z FSB, kiedy godził się na oddanie śledztwa w sprawie lotu wojskowego w ręce Rosjan na mocy Konwencji Chicagowskiej, dotyczącej lotów cywilnych. Wciąż jeszcze w uszach mam Twój protest, kiedy Bronisław Komorowski buszował po szafach pancernych w pałacu prezydenckim, zanim jeszcze pojawiła się oficjalna informacja o śmierci Lecha Kaczyńskiego. Ta bezkompromisowość i bezstronność - jak Ty mnie zaimponowałeś teraz. To prawda. Nie ma nic gorszego nad niestosowanie prawa. Nie dawajmy posłuchu malkontentom i szydercom, podnoszącym argument, jakoby łamaniem praworządności były liczne powstania, Konstytucja 3 Maja, ratowanie Żydów, strajki robotnicze 1956, 1970, 1976, 1980 albo powstanie Solidarności.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

4,093

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Z innej beczki - musiałem ostatnio strasznie zgłupieć, bo nijak nie wiem, jak rozwiązać takie oto zadanie matematyczne: gremium składające się z N osób głosuje na 10 zgłoszonych wcześniej kandydatów. Każdy z członków gremium oddaje dokładnie jeden głos. Kandydatów sortujemy według liczby uzyskanych głosów. Pięciu pierwszych z listy przechodzi do następnej rundy. Zadanie brzmi:  obliczyć prawdopodobieństwo zdarzenia polegającego na tym, że każdy z tych pięciu otrzyma liczbę głosów > N/2.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

4,094

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

To chyba zależy od tego kto i jak liczy głosy.

4,095

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Simius z tego co mówisz, prawdą jest jedynie to że broniłem oddania śledztwa rosjanom - co zresztą jest nieprawdą. Polska przeprowadziła swoje śledztwo. Od Rosji potrzebowaliśmy współpracy, bo ciężko jest prowadzić śledztwo na terenie innego państwa.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4,096

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

@Simius z tego co mówisz, prawdą jest jedynie to że broniłem oddania śledztwa rosjanom - co zresztą jest nieprawdą. Polska przeprowadziła swoje śledztwo. Od Rosji potrzebowaliśmy współpracy, bo ciężko jest prowadzić śledztwo na terenie innego państwa.

Bo Rosjanie to naród obiektywny a Putin to ostoja demokracji. Wybacz Adam wysoko cenie Twoje posty ale nie polityczne. W końcu z Rosją współpracują nasi sojusznicy z Niemiec a ci od czasów Bismarcka mają nasze dobro na uwadze, jak dziś przy Nord Stream :)

Ostatnio edytowany przez macko76 (2020-06-05 21:07:50)

4,097

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie Rosjanie nie jest państwem obiektywnym. Ale zdarzyło się to w Rosji. I aby mieć dostęp do miejsca, do wraku żeby przeprowadzić jakiekolwiek śledztwo potrzebowaliśmy ich współpracy.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4,098

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ale rząd który swoje "być albo nie być" opiera na Rosjanach i Kremlu raczej nie powinien dalej sprawować władzy, szczególnie że za Kreml ręczył.
PiS dał pare razy ciała ale media o tym milczą bo wolą sie bawić z pajacami z PO
Teraz mamy dyrektywę³ Bieńkowskiej i ciekawe co z tym dziadostwem zrobi PIS
Po zabroniło mi chodować zwierzęta a PIS polować taką mamy demokracje.
Jak ta dyrektywa wejdzie będe musiał oddać broń za którą zapłaciłem i nikt mi kasy nie zwróci a jak przyjdzie wojna a to już będzie blada dupa.

Ostatnio edytowany przez macko76 (2020-06-13 10:27:10)

4,099

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

macko76,

Nie widzę innej możliwości aby pis oddał władzę. Mają podporządkowane, sędziów, media i słóżby specjalne więc tak na prawdę mogą sobie fałszować wybory, robić co chcą.
https://sklep.mactech.pl/prad/listwy-antyprzepieciowe/
https://stomatologa.pl

Ostatnio edytowany przez mactech (2020-07-03 13:29:26)

4,100

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie pisałem że jakaś partia ma oddawać władzę raczej z rezygnacji z ustroju dla którego nie ma przyszłości. PIS rządzi tylko dlatego że poprzedbnicy byli gorsi i tyle w tym temacie.
Problem sędziów od lat jest ten sam że są "niezawiśli" i wyroki nie mają nic wspólnego ani z prawem ani nawet ze zdrowym rozsądkiem.

Ostatnio edytowany przez macko76 (2020-06-13 10:09:31)