176

Odp: POKEY MAX - stało się

Chciałbym jeszcze pochwalić cierpliwość Sun'a - pomaga mi testować różne rzeczy. Jest to nieoceniona pomoc, która pozwala wychwytywać drobne błędy i wprowadzać poprawki w kolejnych wersjach firmware.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

177

Odp: POKEY MAX - stało się

oj tam cierpliwość zaraz ;) ale dziękuję.

hm... czyli?
Jest sobie ten cały fujiconvert
Tam jest player.asm.pp - taki tam szkielet do generowania 158 playerów ;)
W nagłówku miał wpisane:
    icl 'hardware.asm'
COVOX0 equ $D600 ; TODO: Support adjusting Covox base address
COVOX1 equ $D601

zmieniłem to na
    icl 'hardware.asm'
COVOX0 equ $D280 ; TODO: Support adjusting Covox base address
COVOX1 equ $D281

Gra... ale właśnie wydaje mi się, że lepiej gra neo (być może zabawa w ustawienia resamplingu itd. coś wniesie). W sensie zapis jest tylko do tych 2 rejestrów. To inaczej obsługuje się covoxa, nazwijmy to "starej daty" niż w pokeymax? Pytam, bo się nie zaznajamiałem z technikaliami.
Czy też można zamiennie wpisać do 80 i 81 lub do 83 i 82 (LRRL)

Ostatnio edytowany przez sun (2020-05-22 20:32:59)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

178

Odp: POKEY MAX - stało się

hmm poprawiłem adresy ch0, ch1, ch2, ch3, skompilowałem madsem... ale jakoś to dziwnie brzmi... dwa kanały na L, dwa kanały na P. Neo Tracker 1.8 chyba inaczej to odgrywa...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

179

Odp: POKEY MAX - stało się

Jak masz jakiś zbiór przerobionych modów - bo jak wiemy, nie każdy odpali, to ja poproszę gdzieś wystawić takie archiwum :) Przeglądam właśnie co z moich kolekcji da się zmielić programami Pajero. W sumie wybrał tego dużo, ale niektóre po wczytaniu do ShortMod wyglądają dobrze a mimo to IP ich albo nie chce wcale załadować, albo wykrzacza się pod koniec przetwarzania Error 139.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

180

Odp: POKEY MAX - stało się

Namierzyłem 12 dyskietek 720KB z modami, zrzucę na dysk i postaram się zrobić jednego atr'a. Jeżeli chodzi o Inertie to jak dobrze pamiętam niższe wersje miały ograniczenia co do wielkości sampli i ilości dużych. Pewnie dlatego nie łyka Ci wszystkich ta wersja 3.7. Neotracker też każdego nie łyknie.
Przykładem, może być moduł dobranocki.mod (IP4.5 wczytuje i odtwarza Neo 1.8 odmawia ;))
http://marcinprusisz.pl/mod/Mod_Atari_2MB.atr
http://marcinprusisz.pl/mod/Mods_Atari_Inertia45.atr

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2020-05-24 10:05:58)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

181

Odp: POKEY MAX - stało się

Dzięki, bo ja wiem, te mody nie są jakieś przesadnie duże, potestuję na IP45.
Okazało się (ale odkrycie), że IP37 to tylko 256KB RAM a IP45 do 1MB i to zapewne dlatego niektóre mody nie szły.

Ostatnio edytowany przez sun (2020-05-25 12:29:56)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

182

Odp: POKEY MAX - stało się

Dla niemogących się doczekać, wersje Quad Pokey plus Covox plus 2xPSG (AY3-8912/YM2149) lub Quad Pokey plus 2xSID są dostępne na płytce w wersji v2 - kilka sztuk jest tylko. Cena 249 zł.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

183

Odp: POKEY MAX - stało się

Czekam na allinone :)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

184

Odp: POKEY MAX - stało się

All-in-one po wakacjach dopiero. Koszt 299 PLN.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

185

Odp: POKEY MAX - stało się

Wyczekam :) Oczywiście rezerwuję 1 sztukę.

Ostatnio edytowany przez sun (2020-05-27 21:13:53)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

186

Odp: POKEY MAX - stało się

Też bym wziął po wakacjach, do testów.

fb.com/MagiaOsmiuBitow | fb.com/RetroKlinikaSerwis | fb.com/RetroKlinika | soundkiller.bandcamp.com

187

Odp: POKEY MAX - stało się

Pozwoliłem sobie "poprawić" źródełka playera z examplesów w madpascalu modplay2.
Gra na covoxie pod D280, pokazuje ile zje banków podczas wczytywania mod.
Działa na sparcie, uruchamiamy x mp2.com nazwa_modulu.

Ostatnio edytowany przez sun (2020-05-31 11:41:03)

Post's attachments

modplay2.atr 179.64 kb, liczba pobrań: 17 (od 2020-05-31) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

188

Odp: POKEY MAX - stało się

oooo - sprawdzę zaraz ten playerek - TNX!!!

A tymczasem NeoTracker na PokeyMAX. Wersja Quad/Covox.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

189

Odp: POKEY MAX - stało się

Sun - oryginalne Atari z tym nie wyrabia i zwalnia. Na Rapidusie jest ok, tylko teraz zastanawiam się, czy to nie gra o oktawę za wysoko. Zgłupiałem teraz :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

190

Odp: POKEY MAX - stało się

tak, gra zbyt wysoko.

Ogólnie, to jak już program pobiera z linii poleceń parametry, to można by dodać możliwość wskazania rejestru covoxa.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

191

Odp: POKEY MAX - stało się

Ten Player zwalnia na Sparcie ale jak odpalisz przez X'a gra normalnie. Mogę tam grzebnąć odnośnie parametrów dla covox.

Ostatnio edytowany przez sun (2020-05-31 20:06:41)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

192

Odp: POKEY MAX - stało się

tylko z X odpalałem i zwalnia na niektórych modułach.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

193

Odp: POKEY MAX - stało się

Hm, nie trafiłem na taki moduł :( Wrzuć taka sztukę do testów.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

194

Odp: POKEY MAX - stało się

może jutro, bo w tym momencie ciężko mi coś przenieść z Atari na PC.

Tymczasem:

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

195

Odp: POKEY MAX - stało się

@pin: trafiłem na moduł, który zwalnia wyraźnie na tym playerze. Ciekawa sprawa.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

196

Odp: POKEY MAX - stało się

https://drive.google.com/file/d/1LhGIds … sp=sharing

Tutaj taki mały eksperyment. goldenaxe, "zlutowany" przez maroka jako 2x stereo, czyli gra to na 4 pokeyach, tyle, że to samo :)
Sprawdzaliśmy, czy nie słychać będzie jakichś niedoskonałości z drugiej pary pokeyów.
YM też gra bardzo piknie :)
FW 1.16 quad+covox+psg

Dziś jak się uda, testy SID :)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

197

Odp: POKEY MAX - stało się

ja niestety jestem bez update i mam starą wersję core'a, więc chwilowo nic nie sprawdzę. No i na party musiałem założyć na powrót zwykłe stereo.

Granie 2x stereo jest bez sensu. Myślałem o innym eksperymencie (który dał by wymierne korzyści) - w tmc2 przebudować w module 8 kanałowym instrumenty na stereo tylko .. moja wersja PokeyMaxa ma coś nie tenteges z bodaj 3 pokeyem.

Ostatnio edytowany przez Pin (2020-07-08 11:17:32)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

198

Odp: POKEY MAX - stało się

No moja ma teges wszystko :) Mam też taki pliczek, gdzie grają 2 różne moduły, drugi startuje z opóźnieniem, ale wychodzi z tego taki kosmos, że uszy więdną :) Natomiast wszystkie pokeye grają dobrze. Ten Twój problem to z miksowaniem jest, ale to jest poprawione.
Nawet wg mnie super działa auto stereo. Prosiłem Cię cobyś podał nazwę swojego modułu, który źle wystartował na którymś z party na auto stereo wg Pasia, ale nie podałeś. Wydaje mi się że zgadłem co to i gra okey.
Można się pokusić o zrobienie czegoś ala pierestroyka, czyli puścić 2 moduły z TMC2 ale zrobione tak, żeby sensownie grały na 16 kanałach - tak do testów.

Katuję teraz SID'a - no no, nieźle nieźle.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

199

Odp: POKEY MAX - stało się

Z racji dnia 1 września powołuję się na słowa: "po wakacjach", nieśmiało przypominam się i ustawiam w kolejce po wersję "produkcyjną" ;)

A tak na poważnie, kiedy będzie można składać zamówienia? ;)

200

Odp: POKEY MAX - stało się

We wakacje Duddie mówił, że ma pokeymaxów pod dostatkiem, także pisz na zamowienia@retronics.eu

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)