Temat: Z ATR-a na CAR

Takie coś mi przyszło do głowy i zastanawiam się, czy dałoby się zrealizować.

Ultimate Cart nie potrafi obsługiwać ATR-ów. Ale umie obsługiwać wiele różnych typów cartów, w tym duże 8Mbit. Zastanawiam się, czy jest jakaś technologia pozwalająca na skonwertowanie ATR-a do jakiejś wersji CAR tak, żeby można było to potem odpalić? Na maszynie bez U1MB czy innego urządzenia dającego PBI BIOS. Obawiam się, że nie bo sam pomysł jest dość karkołomny ale może?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Z ATR-a na CAR

obawiam sie ze mozna i to juz dziala.

watek z xBiosem.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3

Odp: Z ATR-a na CAR

xxl napisał/a:

obawiam sie ze mozna i to juz dziala.

watek z xBiosem.

Przyznam, że jakoś tak mi się wydawało. Ale chciałbym konkretów. Jeśli w tym całym niemałym wątku jest jeden wpis z konkretnym opisem jak takie coś zrobić, to byłbym wdzięczny za namiar. Dzięki.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Z ATR-a na CAR

.. o mitycznym module dla CAR to XXL mówi już od prawie roku. Problem w tym, że nikt go nie ma ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Z ATR-a na CAR

To by wiele tłumaczyło...

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: Z ATR-a na CAR

jest bardziej pozazmyslowy nizby sie wydawalo, bo dla jednego z userow powastaje wersja ktora pozwala odpalac kilka roznych ATR z jednego CAR :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

7

Odp: Z ATR-a na CAR

Zrób chociaż coś co pozwoli odpalić jeden ATR. I, proszę, od razu z instrukcją krok po kroku jak to zastosować - bo co z tego że powstanie narzędzie / biblioteka, jeśli jego zastosowanie będzie wymagało doktoratu z programowania na 6502.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: Z ATR-a na CAR

Czyli tak, jak mówiłem. Jest, jest więcej, więc sumarycznie  nie ma ;) rozumiesz? Bo ja nie :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: Z ATR-a na CAR

Tego nie wiem. Ale jakby była taka wersja jaka mi pasuje to mi by to wystarczyło. O ile by była z opisem zastosowania i instrukcją użycia.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

10

Odp: Z ATR-a na CAR

Potwierdzam, że jest i działa. Jak ktoś potrzebuje użyć, wie do czego i ma sprzęt (w postaci kartridża), to xxl na pewno pomoże:-)
W skrócie: grę zapisaną w postaci atr korzystającą z xbios da się przenieść niemal od ręki w ciągu kilku chwil na kartridż zgodny z Maxflash. W związku z tym inne multicarty, które potrafią taki obraz Maxflash odpalić, odpalą zapewne również i to. Przetestowane na Prince of Persia, a oto jest i dowód z moją łapą na filmie: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 00#p261600

11

Odp: Z ATR-a na CAR

No właśnie chodzi dokładnie o PoP i odpalenie go z Ultimate Carta :-) Podzielisz się obrazem? :-D

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

12

Odp: Z ATR-a na CAR

Nie mogę, pisałem już w tamtym wątku, że nie mogę, bo z xxl-em robiłem te testy tylko żeby sprawdzić możliwości techniczne, natomiast z tego co mówił xxl, pozostaje pierwszeństwo decydowania o wersji kartridżowej po stronie autora, więc nie rozpowszechniam tego, przetestowałem tylko i usunąłem.

13

Odp: Z ATR-a na CAR

A co stoi na przeszkodzie udostępnieniu instrukcji jak ATR'a xbiosowego przerobić na car?

14

Odp: Z ATR-a na CAR

Mq napisał/a:

Nie mogę, pisałem już w tamtym wątku

Rozumiem i akceptuję. Ale jeśli przeróbka jest taka prosta to instrukcję mógłbyś zamieścić :-)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

15

Odp: Z ATR-a na CAR

Sęk w tym, że ja tej przeróbki nie robiłem, tylko dostałem wsad gotowy od xxla do testów. Wytłumaczył mi mniej-więcej na czym to polega, więc mniej-więcej wiem jak to się robi, obejrzałem też trzewia pliku i wiem, że to faktycznie tylko w zasadzie sklejenie gotowego nagłówka pliku kartridża z atrem, ale szczegółowej instrukcji też nie znam:-)

@xxl: wytłumacz chłopakom, nie bądź taki:-)

16

Odp: Z ATR-a na CAR

nie chodzi o jakas tajemnice tylko prost fakt, ze chce pokazac "produkt" kompletny a to oznacza:

1. nie tylko dla tych co korzystaja z xBios ale takze dla tych co uzywaja DOS (handler D: dla xB)
2. prosto przygotowac obraz car (obecnie trzeba sklejac kawalki recznie - np. obetniesz jeden bajt mniej/wiecej w ATR i dupa zbita)
3. na CAR chce moc zapisac kilka niezaleznych obrazow ATR, w kazdym obrazie po kilka programow do wboru, kazdy niezaleznie moze korzystac z CAR jak ze stacji dyskow niezaleznie czy api CIO czy xB - chce zeby mozna blo robic normalne skladanki na ATR z wyborem menu :-)
4. stworzenie nowego menu przypominajace stare boot menusy bo menu xBios na niektorych dziala jak plachta na byka

tak, ze widzisz troche musze jeszcze dorobic, obecnie jest to rozwiazanie raczej dla developerow a nie userow... ale jesli chodzi o PoP to z tego co wiem autor udostepni gre w wersji CAR

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

17

Odp: Z ATR-a na CAR

Brzmi to wszystko bardzo obiecująco. Podoba mi się:-)

18

Odp: Z ATR-a na CAR

Jeśli nie ma innej metody to pozostaje wyłącznie czekać. Byle się doczekać.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.