26

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

TO jak można - wersja z smd ;)

Sikor umarł...

27

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

W planach jest zamówienie 10 szt SMD. Takze kazdy zainteresowany by dostal taka sama :)
Na razie znajduje bledy i poprawiam. Mam nadzieje ze uda sie wyprodukowac juz bezbledna. ;)

Ostatnio edytowany przez MADRAFi (2020-06-07 19:53:05)

28

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

1. pancio.net
2. perinoid
3. Sikor
4. Cyprian (na AOL też się zgłaszałem)
5. pin. Jak wszyscy, to wszyscy
6. Sikor
7. piomet

29

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

Dostalem wycene z fabryki. Gotowe zlozone plytki wyjda okolo 60 zl za sztuke. Duzo kasy  poszlo na czesc LED + czytnik.

30

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

@MADRAFi git, to jeszcze fajnie jakbyś wskazał linka do właściwego "Wrover DevKit"

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

31

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

1. pancio.net
2. perinoid
3. Sikor
4. Cyprian (na AOL też się zgłaszałem)
5. pin. Jak wszyscy, to wszyscy
6. Sikor
7. piomet
8. trub

32

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

1. pancio.net
2. perinoid
3. Sikor
4. Cyprian (na AOL też się zgłaszałem)
5. pin. Jak wszyscy, to wszyscy
6. Sikor
7. piomet
8. trub
9.
10. MADRAFi

Wlasciwy Wrover-B z goldpinami:

Aliexpress =>
wybieramy kolor ESP32-WROVER-IB IPEX lub ESP32-WROVER-B (roznica w porcie antenty zewnetrznej)

Allegro =>

Ostatnio edytowany przez MADRAFi (2020-06-09 17:18:25)

33

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

@MADRAFi dzięki

Ktoś będzie brał z Ali? Może zamówimy tam większą ilość?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

34

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

Zabacz ceny wlasciwie pomijalna roznica a czekasz na przesylke z chin. Ja bym chyba kupil z allegro. Sam zamowilem z tego linka.

35

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

Na Allegro są chyba tylko wersje 4MB. Przydałby się większy.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

36

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

Niestety nie ma devkitow wiekszych. 16MB ESP32 jest w wersji SMD.
Nie mam pojecia czy kupujac ten devkit i wylutowujac 4mb wersje bylbys w stanie wlutowac 16mb i ja uruchomic.
Predzej wyjdzie gotowe FujiNET.

37

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

A jakby tak obok FujiNetu w układ od razu dołożyć całe Atari? https://github.com/rossumur/esp_8_bit ;)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

38

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

Ja już swojego ESP32-WROVER-IB mam - czekam na resztę części :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

39

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

Chinczyki ciagle maja jakies problemy :(

w PCB uzylem nastepujace pady (kiCAD Diode_SMD:D_0805_2012Metric) pod D5 i d7 Diode Schotkiego.
W jakiej obudowie element bedzie pasowac???
Podsylalem im rozne ale nic im nie pasuje :( Ktos pomoze?

Czy to jest prawidlowa obudowa 0805?
https://pl.mouser.com/ProductDetail/AVX … rdjw%3D%3D

Ostatnio edytowany przez MADRAFi (2020-07-14 15:08:23)

40

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

0805 czyli SOD-323. Zasadniczo to są takie same pady jak dla rezystora czy kondensatora. Ty to u nich montujesz czy mają problem z gerberkami?

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

41

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

Chcialem zeby to zmontowali. Ale ze jako nie mam doswiadczenia z tym to nie wiedzialem ze Chinczyk bez sprawdzania probuje dopasowac produkt do PCB. Juz 2 razy pisali ze im czesci nie pasuja. PCB sa juz dawno gotowe jedynie te zlozenie do kupy jest problematyczne bo to tej czesci nie maja, tamta niedostepna a to zly rozmiar.

42

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

Może po prostu dobierz inną diodę Schotkiego z ich katalogu. Tylko z tym elementem mają problem? Generalnie z BOM wszystko wynika.. przymierzam się do montażu w Chinach ale nie w całości, bo dostępność niektórych układów jest katastrofalna...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

43

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

W tej chwili tak, tylko z tym. Trzeba samemu bardzo dokladnie stworzyc BOM. Bo jak widac oni nie sprawdzaja co zamawiaja.
Gdyby nie zachcianka na czytnik sd card to robilbym wersje THT i nie mial tych wszystkich problemow. przez 1,5 miesiaca nie moga poskladac tego do kupy.

44

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

@perinoid - także trafiłem na ten projekt - ESP32 generuje ładny sygnał composite, chociaż przy okazji zabawy zauważyłem że sporo zależy od konkretnego modelu TV.

Mój FujiNet nadal siedzi w breadboardzie - mam nadzieję, że czas pozwoli na wykonanie płytki i jakiejś fajnej obudowy.
Frezuję na CNC w tworzywach i metalach kolorowych - zastanowię się nad rodzajem tworzywa i może uda się wydłubać obudowę z gniazdem dla SIO - wtyczka jest trochę problematyczna w wykonaniu, ale posiadam wolną na stanie.

Znając swój zapał i tak pewnie całe g.. z tego wyjdzie :)

...

Zrobiłem wstępny rysunek obudowy - jest to jedynie przymiarka bez projektu PCB.
Wtyk i 2 gniazda SIO zostaną przylutowane po przeciwnych stronach tej samej płytki - piny nie kolidują ze sobą, pozostaje tylko kwestia odpowiedniego poprowadzenia ścieżek. Dla oszczędności miejsca, devkit będzie wlutowany na stałe.
Obudowa składa się z 3 elementów - tył z gniazdami, front, wtyczka SIO z otworami zamiast klasycznych wpustów.
Naroża wewnętrzne gniazd muszą posiadać trochę większy promień, ze względu na specyfikę obróbki na frezarce.
Żadnych śrub czy wkrętów nie uwzględniałem - może uda się wykonać elementy na ciasny "zatrzask".

Jestem pod wrażeniem tego co zaprezentował @mozzwald na AtariAge. Użycie samego modułu ESP32 zamiast devkita to świetny pomysł. Zdaje się, że stosuje on w swoich gniazdach i wtykach SIO konektory 5-745287-4 (męski) oraz 7-745288-2 (żeński). Szkoda że z ich dostępnością jest taka bida...

Ostatnio edytowany przez infarmotyk (2020-07-19 17:56:50)

Post's attachments

FujiNet_3parts_CNC_milled_case.jpg 225.3 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
ATARI 130XE 1MB Sophia2 / 3x 65XE-ECI 1MB / 65XE / XC12 / CA12 / MEGA COMBO RESET / SIO2SD / SDrive / FujiNet / SM711MP / SM741MP / AMIGA 600

45

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

Mam szybkie pytanie: czy po tym, jak zrobiłem "Upload" a następnie "Upload File System image" z tej instrukcji:
https://github.com/FujiNetWIFI/atariwif … RM.IO-code
po podłączeniu ustrojstwa do Atari powinno się już coś dziać? Czy powinienem jeszcze wrzucić jakieś pliki na kartę?
Sorki za lamerskie pytanie :)
Jeszcze dodam, że mam wersję 4MB.
I jeszcze pytanie - czy to można zasilać prosto z Atari, czy jednak trzeba, żeby zasilanie było podane trochę wcześniej, żeby soft w ESP zdążył wstać?

Ostatnio edytowany przez x_angel (2020-07-20 22:09:02)

46

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

Powinno działać, a jeśli, to wywołaj najpierw Erase flash, a dopiero potem "Upload" i "Upload File System image".
Można zasilać prosto z Atari (jeśli ESP nie zdąży wstać, to zawsze można w basicu napisać BYE, a później OPTION i RESET).

Do niedawna aktualna wersja softu to był projekt pod platformio używający Arduino.
Ale ktoś zaczął portować ten kod pod ESP32-IDF i być może ta wersja jest teraz "naj".
Tak czy siak, musisz sobie dopasować plik platformio.ini do Twojej płytki.

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

47

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

Wieczorem zrobię, jak napisałeś, bo wcześniej nie robiłem tego "Erase flash". Postaram się też zmienić moduł na 16MB.
U mnie jest krótkie prrr i od razu mam Ready.

Soft wgrywałem zgodnie z tym opisem, który podałem wyżej, więc przez Visual Studio Code i PlatformIO.
Na swojej płytce nie mam modułu z goldpinami, mam goły ESP32-WROOM-32 4MB

Ostatnio edytowany przez x_angel (2020-07-21 07:16:24)

48

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

Koniecznie trzeba wyczyścić pamięć przed wgraniem, ja też tego nie zrobiłem i nie rozumiałem o co chodzi, dlaczego nie działa. Po wyczyszczeniu działa od ręki.

Największy problem, to jest to całe Platform.io. Wolałbym nawet oddzielną aplikację tylko do flashowania modułu niż to coś :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

49

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

Ja wczoraj walczyłem z tym PlatformIO. Okazało się, że po wypełnieniu pliku od WiFi swoimi danymi, należy zamknąć to całe PlatformIO i uruchomić ponownie. Bez tego podkreślał mi tam wszystko wężykami i nie chciał nic kompilować.
Zamknięcie i ponowne uruchomienie aplikacji pomogło :)

50

Odp: #FujiNet - a WIP SIO Network Adapter (karta sieciowa)

esptool.py?

Oczywiście przy założeniu, żer masz już gotowy plik obrazu...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email