1

Temat: Atari w Nowym Elektroniku

Przeglądając archiwum Elektroniki Praktycznej - listę dyskusyjną (z płyty dołączonej do magazynu Chip), natknąłem się na pytanie o schemat Atari. Pytający szukał Nowego Elektronika nr 1 z 1990 roku, który obecnie jest dostępny on-line.

NE 1/1990
Jak podłączyć 8255 do Atari cz. 1: 8, 9
Schemat Atari 800 XL: 10, 11

NE 2/1990
Schemat magnetofonu Atari 1010: 10, 11

Więcej dot. Atari w tym magazynie na tej stronie nie znalazłem, ale może gdzie indziej są kolejne skany i kolejne schematy. Na tej stronie są też inne magazyny, może jeszcze coś o Atari się znajdzie.

Ostatnio edytowany przez QTZ (2020-06-13 10:02:06)

2

Odp: Atari w Nowym Elektroniku

Szkoda, że w tak kiepskiej jakości. Dobrze, że są schematy od Jera.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Atari w Nowym Elektroniku

Tylko schemat Atari jest słabszej jakości - jest to przedruk z service manual-a, gdzie można znaleźć ten schemat w lepszej jakości ale w mniejszych kawałkach tu lub tu.

[Jer najprawdopodobniej robił schematy sam, bo są zupełnie inne, podzielone na sekcje.]

Pozostałe schematy są czytelne, schemat magnetofonu Atari 1010 złożyłem (skany są w innej skali), oczyściłem i zredukowałem liczbę kolorów - w załączniku.

Ostatnio edytowany przez QTZ (2020-06-13 13:01:11)

Post's attachments

Atari1010schemat.png 391.17 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-06-13) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

4

Odp: Atari w Nowym Elektroniku

O ile mnie pamięć nie  myli to schemat atari był też w radioelektroniku.