Temat: Poczta Polska

Ktoś z was może wysyłał coś ostatnio do USA ?
Wysłałem znajomemu książkę poleconym priorytetem 25.05 , 26.05 wysłane z PL.
Mamy 16.06 i cisza....na stronie usps zero śladu.

Czy jak książka kiedyś dojdzie.... czy można na poczcie reklamować ten "priorytet" ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: Poczta Polska

Po trzech tygodniach się niecierpliwisz? Ja już drugi miesiąc czekam :)

Airmaile nie działają, jeśli coś idzie, to płynie statkami. W każdym razie ostatnio, kiedy sprawdzałem.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Poczta Polska

dely - czekasz z czy do USA ?

No i przy poleconych priorytetach
https://www.poczta-polska.pl/poczta-pol … anicznych/
nie ma * że niby będą szły drogą morską ....

Ostatnio edytowany przez stryker (2020-06-16 17:09:38)

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: Poczta Polska

Airmaile działają (już) i jak nadasz priorytet/polecony priorytet, to leci samolotem.

Niestety, USA jako jedyny kraj na świecie (oczywiście spośród tych zrzeszonych międzynarodowymi umowami pocztowymi), który nie respektuje czegoś takiego jak priorytety zza granicy. Zatem Stryjek jak trafisz na początek kolejki, to przesyłka dojdzie w miejsce przeznaczenia w 2~~3 tygodnie (to chyba mój rekord), a jak nie, to w 2~~3 miesiące (tak, to też mój rekord) i co najciekawsze nic im nie możesz zrobić - jedyna procedura jaka istnieje to "grzeczne ponaglenie", idziesz na pocztę skąd nadałeś polecony i wypełniasz odpowiednie pismo. Oni jak zechcą to sprawą się zajmą a jak nie to nie. Oczywiście jeśli nadałeś zwykłym, to pozostały rączki do bozi ;-)

5

Odp: Poczta Polska

Nie ma zwykłych poleconych zagranicznych. W Polsce wszystkie polecone wysyłane za granicę to są priorytety.
Do USA wysyłałem kilka razy takie polecone priorytety w ubiegłym roku i potwierdzam, że raz dochodzi po dwóch tygodniach a innym razem np. po 3 miesiącach, a rekord to miałem taki, że nawet przekroczyło 3 miesiące. Nie ma też przy tym znaczenia czy to jest list w formie płaskiej koperty, czy też ta koperta jest gruba i zawiera jakieś klamoty w środku, może też być to paczka. Wszystko idzie tą samą regułą: bez reguł:-)

Edit: aha, i czasami widać informacje na śledzeniu, czasami się pojawiają z opóźnieniem, a czasami miałem tak, że śledzenie kończyło się na informacji, że przesyłka wysłana za granicę i później już się nic więcej nie pojawiło chociaż odbiorca dostał przesyłkę. Tak że śledzenie to można sobie co najwyżej zorganizować samodzielnie na zasadzie regularnego mailowania z odbiorcą czy już coś dostał. Zauważyłem, że w USA często mają w d... wpisanie informacji do systemu o tym czy dotarła do nich paczka i czy doręczyli ją odbiorcy. Tak że nie jedźcie tak ciągle strasznie na naszą pocztę, bo u nas to powiem szczerze że jest jako taki porządek, a i też jest gdzie zadzwonić, opierdolić, czy dowiedzieć się czegoś o przesyłce - jak już wyjdzie za granicę, to kompletnie nie wiadomo co się z tym dzieje i liczymy na łut szczęścia, że dojdzie:-)

Ostatnio edytowany przez Mq (2020-06-16 18:20:29)

6

Odp: Poczta Polska

stryker napisał/a:

dely - czekasz z czy do USA ?

Z USA. Akurat wysłano na samym początku pandemii, więc na bank płynie :(

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Poczta Polska

Moja paczka płynie (do USA) piąty tydzień na morzu i nadal do USA nie dotarła, także trwa to trochę... Od wysyłki minęło 6 tygodni wczoraj...

Sikor umarł...

8

Odp: Poczta Polska

Jest przygoda:-) Wyobraź sobie tą Twoją paczkę na bezkresnym oceanie:-) Zamknij oczy i wypoczywaj, masz czas:-)

9

Odp: Poczta Polska

C'est la vie :D

Sikor umarł...

10

Odp: Poczta Polska

Czepia się!
Ja czekam 6 miesięcy :"P

Tylko tyle Wam napiszę :)

Moja przesyłka z Japoni (yebay, hi droga i szyba przesyłka)..

https://emonitoring.poczta-polska.pl/#
wpisać nr. RX047749162JP
jest w transporcie do mnie od :P

Także mamy czerwiec, ale od stycznia jest w transporcie w Polsce, w poczcie POlskiej.
*ten sam rok.
Uważam że się przydzierdzielacie, miałem 3 opcje przesyłki:
9,13,16 usd (wybrałem tą 16usd :) ..

11

Odp: Poczta Polska

Cena nie gra roli:-)

12

Odp: Poczta Polska

AS.... oszukujesz ... w ciągu 9 mies. nie ma przesyłki o takim numerze. Na co wydałeś te 16$? :)

13

Odp: Poczta Polska

jest ... :) po wybraniu "b) Szukaj przesyłki o podanym numerze w dłuższym okresie (9 miesięcy)"

"wszystko się kiedyś kończy......."

14

Odp: Poczta Polska

W tej chwili przesyłki do USA to ok.6 tygodni. Wysłałem ich sporo, ale idą bardzo długo. Aha, tracking nie jest aktualizowany przez USPS teraz, więc jedynie należy pytać odbiorcę.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

15

Odp: Poczta Polska

Do mnie paczka z Bratysławy (AVG Cart) idzie już ponad 3 tygodnie. Gdzieś utknęła. Nasza Poczta twierdzi, że nie u nich tylko jeszcze na Słowacji. Ale na ile to prawda a na ile zgubili...

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

16

Odp: Poczta Polska

Do Kanady idą tym samym transportem - tam moje jeszcze nie dotarły, powinny być około tydzień wcześniej niż w USA.

Sikor umarł...

17

Odp: Poczta Polska

stryker napisał/a:

jest ... :) po wybraniu "b) Szukaj przesyłki o podanym numerze w dłuższym okresie (9 miesięcy)"

im bardziej liczę tym bardziej 9 miesięcy nie wychodzi

I ta Poczta Polska ma/miała organizować wybory ... upsss ... to nie ten watek :)

18

Odp: Poczta Polska

Duddie napisał/a:

Aha, tracking nie jest aktualizowany przez USPS teraz, więc jedynie należy pytać odbiorcę.

Ale przybycie paczki do US odnotowali - moja dotarła do nich dzisiaj. Kiedy puszczą dalej w stanach - to już inna para kaloszy ;)

Ostatnio edytowany przez Sikor (2020-06-17 17:55:31)

Sikor umarł...

19

Odp: Poczta Polska

Spoko. Z alibaba.com do mnie idzie DHLem analizator antenowy. W Katowicach leży od piątku na cle. W poniedziałek dwa razy się dobijałem o informacje co zrobić. Wysłałem informacje po godzinie 16 i dalej czeka na odprawę. Pani była szczera i powiedziała, że może w tym tygodniu przejdzie odprawę.
Ciekawe ile doliczą za leżakowanie. Oby nie wymyślili żeby ją odesłać. Bo cło i VAT raczej mnie nie ominą.
Czekam na coś kupione na Aliexpress w przedsprzedaży, dopłaciłem za DHL żeby przyszło przed urlopem. I już dziś zapytałem, czy mogą zmienić wysyłkę na Aliexpress Standard.

Ten analizator zamawiali ludzie na początku marca i niektórzy dostali w ostatnich dniach, a część jeszcze czeka... W różnych krajach i pocztą.


A jeszcze, jeden z kolegów na AAge z Europy Zachodniej pracuje przy dostarczaniu przesyłek, napisał w którymś wątku jak i dlaczego to wygląda u nich.

Ostatnio edytowany przez lemiel (2020-06-17 20:19:52)

20

Odp: Poczta Polska

Od ładnych kilku lat (bodajże od 2014 roku) niedostępne jest śledzenie listow poleconych do USA poza terytorium Polski. Śledzenie jest dostępne dla paczek i przesyłek Global Expres. Ostatnia przesyłka, jaką wysłałem jako paczkę ekonomiczną do USA, dotarła po ponad dwóch miesiącach.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

21

Odp: Poczta Polska

stryker napisał/a:

jest ... :) po wybraniu "b) Szukaj przesyłki o podanym numerze w dłuższym okresie (9 miesięcy)"

Brawo ten Pan, co mnie szokuje ta przesyłka dalej jest w drodze.. ( W Polsce! )..

Z Japan do Polszy całkiem szybko, a w Polszy,  łłłodział poczty polskiej  a miejsce docelowe (tak z 3km).. od tego oddziału w którym "stała się Yeti"..

Wyebało mi też 1200xl, co z tego że dostanę kasę (geypall), ale 1200xl pal..
Zupełnie sprawy przyziemne.

22

Odp: Poczta Polska

1200XL szukaj na allle za jakiś czas, a nożyk zareklamuj w Japonii. Na poczcie w 3 dni się odnajdzie.

Sikor umarł...

23

Odp: Poczta Polska

AS... napisał/a:

Wyebało mi też 1200xl, co z tego że dostanę kasę (geypall), ale 1200xl pal..
Zupełnie sprawy przyziemne.

1200 pal ???

.

24

Odp: Poczta Polska

cd... historii z listami poleconymi do USA.
W międzyczasie poszedł jeszcze jeden na ten sam adres (1,5 miesiąca) i też puki co cisza.
W obu były książki. Wysłałem wniosek reklamacyjny ze strony P.P. dodatkowo zaznaczając że w razie zgubienia oczekuje 1000 zł :) coby im to dało do myślenia.

Dziś patrze na śledzenie jednego numeru .... stare zapisy zniknęły i pojawiło się:
Nadejście przesyłki    2020-08-13 18:47    WER Warszawa
Przesyłka w transporcie    2020-08-13 18:52   

Co to może oznaczać ? Że wróci do mnie czy idzie znowu do USA z Wawy ?

Ostatnio edytowany przez stryker (2020-08-16 12:19:30)

"wszystko się kiedyś kończy......."

25

Odp: Poczta Polska

Raczej, że do kopali się do pudełka i wydobyli z kąta.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.