76

Odp: Lost Party 2020

@Creonix,
Na fejsie było, ale "chyba" jednak będzie ??
Nie jeżdżę na ten zlot więc tylko powielam plotkę z fejsa.

Mam nadzieję że lost będzie i sv2k20 (jak mi lot podeślę na maila,  abym przebudował bilety na sv, to wymięknę, na włochy już dostałem info :( )... na sv bukowałem lot, lotem w styczniu tego roku :P inne mam jeszcze pobudowane z listopada i mogę sobie zmieć bo lot już nie lata np. do włoch..

NIe dajmy się zwariować.

77

Odp: Lost Party 2020

W związku z licznymi prośbami zdecydowaliśmy się wprowadzić nowy konkurs koderski na małe Atari. Jego robocza nazwa to Illegal is legal. Wziąć w nim udział mogą prace, które:
- składają się wyłącznie z rozkazów nieudokumentowanych,
- w pierwszych instrukcjach wyłączają OS,
- uruchomiają się na każdym Atari, które znajduje się w odległości 320 km od Lichenia,
- nie używają adresów z zakresu $d200-1f, $d301, $d640-$d65f, $d740-$d75f itp.

https://www.lostparty.pl/2020/gfx/news/illegal-is-legal.jpg

78

Odp: Lost Party 2020

Dobre ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

79

Odp: Lost Party 2020

https://www.lostparty.pl/2020/gfx/news/salawremoncie.jpg

Dawno nie pisałem, ale nie było pewnych lub bardzo prawdopodobnych informacji do przekazania. Zostało 5 tygodni do zlotu. Jak mawia Nietoperek, sytuacja jest dynamiczna.

Sprawa najważniejsza: zrobimy wszystko co będzie możliwe, legalne i rozsądne, aby zlot się odbył.  Jeżeli obostrzenia będą nadal stopniowo znoszone, a przynajmniej nie zaostrzone, to powinno się udać.

Jeśli będą jakieś zalecenia dotyczące imprez kulturalnych do których (pomimo pewnych incydentów) należy Lost Party, to będziemy się do nich stosować. Oznacza to, że gdyby impreza odbyła się jutro, to byłby nakaz noszenia maseczek w środku budynku a także na zewnątrz, jeśli dystans byłby mniejszy niż 2 metry (czyli, praktycznie zawsze). Nie wszystko da się zrobić w masce? No pewnie ale można kupić słomkę.

Nie bardzo wiadomo jak interpretować zalecenie o zajmowaniu co drugiego miejsca. Podczas koncertów lub kompotów można ustawić krzesła zachowując dystans, ale jak ustawić stoły? Jak za nim zasiąść?

Trudno powiedzieć ile osób będzie mogło wziąć udział z zlocie. Wg zaleceń na dziś połowa miejsc. Tylko nie bardzo wiadomo którą liczbę podzielić. W tej sali odbywały się najczęściej wesela na ok. 150 osób, a zdarzyły się i na 200. Gdybyśmy byli weselem, to mogłoby wejść 150 osób. Jacyś chętni do pomocy? ;)

Oczywiście nie możemy dopuścić do tego, aby ktoś kto przyjedzie na zlot, odbił się od drzwi i nie mógł wejść z powodu przekroczenia liczby uczestników. Trzeba będzie przemyśleć sygnalizowanie, że są jeszcze wolne miejsca bądź ich nie ma. Oczywiście będzie to aktualizowane na bieżąco.

Na ten moment wszyscy, którzy kupili bilety, którzy zostali zaproszeni, sponsorzy i team organizatorski się mieszczą. Jeśli poluzowane zostaną obostrzenia to będę o tym informował. Pierwszeństwo mają osoby z biletem wspierającym wg kolejności ich zakupu. Dlatego proszę o informację od osób wspierających jak wygląda ich szansa na przyjazd (ale taka szczera, a nie "Na 100% przyjadę, As" ;)). Jeżeli chcecie kupić wspierający teraz, to także napiszcie mi: "przyjadę, jeśli będzie można" bądź "tylko wspieram, na pewno nie dotrę". Biletów zwykłych nie można już kupować. Jeśli będą zniesione ograniczenia w liczebności imprezy, to będą dostępne na miejscu.

Przemyślcie uczestnictwo swoich rodzin z zlocie. Jest pomysł jak nie wliczać członków rodzin do liczby uczestników, ale to tylko trochę nam pomoże.

Aha, zlotowa niedziela będzie najprawdopodobniej dniem głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich. Komisja będzie w szkole. Na ten moment jeszcze nie wiem jak to się przełoży na możliwość nocowania w sleepie w sali gimnastycznej (zwłaszcza z soboty na niedzielę).

Jeśli ktoś już wie, że nie będzie mógł przyjechać na zlot, to proszę o informację, czy chce przepisać bilet na 2021 rok czy zwrot na konto. Nie będę robił problemów (będę wdzięczny za odesłanie paragonu). Dotyczy to biletów pełnych. Wspierające zachowują ważność, ponieważ nie zawierają w sobie wstępu osobistego.

A na koniec: nie martwcie się na zapas i sprawami, na które nie macie wpływu. Nie ryzykujcie, nie dajcie się wirusowi, bądźcie zdrowi!

Pamiętajcie, że grafiki, muzaki czy dema nie napiszą się same. Umówmy się, że ekipa organizatorska będzie pracować nad tym, żeby zlot się odbył, a Wy zapełnicie kompoty pracami. Sprzeciwu nie widzę. Przeszło przez aklamację :)

80

Odp: Lost Party 2020

Czuje się wyróżniony :P Nie ma to  jak kupić bilet/wejściówkę i nie przyjechać.
Natomiast w obecnej sytuacji, to co się wyprawia, trzymam kciuki że zlot się odbędzie.

81

Odp: Lost Party 2020

Zła wiadomość: nie będziemy mieli sleepa w sali gimnastycznej z soboty na niedzielę, ze względu na 2 turę wyborów prezydenckich. Komisja będzie w szkole.

Zastanawiam się, czy w takim wypadku ma sens branie sali na pozostałe dwa dni, jeśli i tak potrzebny będzie nocleg w normalnym miejscu. Spać na party place na pewno nie będzie można :(

82

Odp: Lost Party 2020

"Zachęcasz" coraz bardziej :)

83

Odp: Lost Party 2020

@Vasko, a nad mamiotmi wojskowymi się nie zastanawiałeś? ze 3 dziesiątki wynająć?

Sikor umarł...

84

Odp: Lost Party 2020

Nie mam terenu na którym mógłbym je postawić. Nie spełnię w takim wypadku żadnych wymogów sanitarnych. Na sali gimnastycznej spokojnie te 2m odstępu da się zrobić. Przy takiej separacji to do namiotu wejdzie 1/3 oryginalnego stanu.

No i spodziewam się spadku uczestników, więc raczej będę ciął pozycje w budżecie niż dokładał. Zerknąłem na cennik pierwszej z brzegu firmy i duży namiot kosztuje 1100 zł/3 doby. Nie mam pojęcia jaki koszt transportu, ale to już wychodzi drożej na osobę niż normalny pokój.

Wynajem sali był z tych raczej nisko kosztowych.

85

Odp: Lost Party 2020

No w takiej cenie to fakt.

Sikor umarł...

86

Odp: Lost Party 2020

No to jest problem, bo w świetle obecnie obowiązujących przepisów to wspomniany wcześniej nocleg w pokojach wieloosobowych też stanowi problem nie do przejścia. Bo jak - 70 osób w "jedynkach"? - nierealne.

Wyjście awaryjne - każdy autem i śpi w tym, czym przyjechał ;)

... a prysznic albo w SPRAYU, albo strażacy będą myć uczestników zlotu w grupach po 20 osób jednocześnie (odkażaczem) :D

Ostatnio edytowany przez Pin (2020-06-06 17:31:06)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

87

Odp: Lost Party 2020

Już nie ma obostrzeń w hotelach. Nawet schroniska młodzieżowe są otwarte.

88

Odp: Lost Party 2020

Obserwujmy rozwój sytuacji, ale patrząc na klasycznych "polaczków" to prognostyk jest dość słaby na najbliższą przyszłość ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

89

Odp: Lost Party 2020

Wątek ze sleeping room-em zaczyna być nieco kryptopolityczny: "jeżeli wybierzecie prezydenta w pierwszej turze, to możecie liczyć na program Sleeping Room+ " ;)

90

Odp: Lost Party 2020

Ale z drugiej strony osoby, które przyjadą z zaświadczeniem do głosowania w drugiej turze otrzymają pamiątkowy gadżet.

91

Odp: Lost Party 2020

Można nadal kupić bilet on-line, czy tylko na miejscu?

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

92

Odp: Lost Party 2020

Pytania się powtarzają (wliczając te mailowe), widocznie źle wytłumaczyłem :(

Na ten moment nie wiemy ile osób będzie mogło wejść -> do odwołania nie ma sprzedaży biletów na pobyt na miejscu. Może się zdarzyć, że więcej osób niż te, które kupiły bilety do tej pory NIE BĘDZIE MOGŁO WEJŚĆ, a więc nie będzie sprzedaży na miejscu :(

Jeżeli okaże się, że możemy wpuścić jeszcze jakaś nieduża DODATKOWA grupa uczestników, to PIERWSZEŃSTWO w wejściu mają osoby, które MAJĄ BILETY WSPIERAJĄCE.

Oczywiście nie będziemy tego weryfikować przy drzwiach, tylko wcześniej poinformuję ile mamy wakatów i osoby wspierające będą mogły się zadeklarować, że przyjadą. Jeżeli możesz zaryzykować, że będziesz mógł skorzystać TYLKO ONLINE, rozważ zakup biletu wspierającego.

To wersja pesymistyczna i liczę, że to wszystko zostanie zniesione i każdy będzie mógł przyjechać, kupić bilet na miejscu i będzie jak rok temu, chyba całkiem nieźle.

93

Odp: Lost Party 2020

Ważna sprawa. Czy ktoś z Was będzie jechał przez Częstochowę i mógłby ewentualnie przejąć od Grzybsona projektor?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

94

Odp: Lost Party 2020

Dzięki Vasco za wyjaśnienie. Rozumiem niestety. :(

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

95

Odp: Lost Party 2020

ja zrobiłem rezerwacje w hotelu , ale na szczęście bez przedpłaty się zgodzili. Jak będzie lipa i nie będzie miejsca dla mnie to odwołam hotel

.

96

Odp: Lost Party 2020

Ale żeby była jasność. Jeśli ktoś mnie pyta czy radzę zarezerwować sobie urlop w czasie zlotu, to stanowczo odpowiadam, że tak. Zrobimy wszystko co rozsądne, aby zlot się odbył i aby wszyscy chętni mogli przyjechać. Staramy się po prostu być odpowiedzialni.

97

Odp: Lost Party 2020

Stosujemy się też do ogólnych zalecań sanitarnych, jeśli więc będzie konieczność noszenia "masek" to w środku je nosimy, jeśli konieczna będzie odległość pomiędzy stołami, to zostanie ona zachowana itd.. Jeśli ktoś z Was zamierza to olewać i nie stosować się do tych obostrzeń, to najprawdopodobniej (dla osób wspierających) będzie dostępny stream w sieci i można będzie bezpiecznie uczestniczyć w wydarzeniu ;)

EDIT:

Tak samo, jeśli ktoś ma zamiar przyjechać ze śpikiem u nosa, czy innymi tym podobnymi tematami to proponuję zostać w domu.

Ostatnio edytowany przez Pin (2020-06-17 08:40:02)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

98

Odp: Lost Party 2020

Vasco/Tristesse napisał/a:

Jeśli ktoś już wie, że nie będzie mógł przyjechać na zlot, to proszę o informację, czy chce przepisać bilet na 2021 rok czy zwrot na konto. Nie będę robił problemów (będę wdzięczny za odesłanie paragonu). Dotyczy to biletów pełnych. Wspierające zachowują ważność, ponieważ nie zawierają w sobie wstępu osobistego.

Czy bilet wspierający można przepisać na 2021 r. ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

99

Odp: Lost Party 2020

Właściwie to bilet wspierający zachowuje swoje wszystkie uprawnienia (głosowanie online, a także prawdopodobną transmisję), ale oczywiście jeśli chcesz przenieść, to nie będę robił problemów :)

100

Odp: Lost Party 2020

generalnie, przy takiej narracji jestem zniechęcony, zniesmaczony i mam w dupie
chciałem przyjechać odpocząć, a nie bawić się w maskarady wuj wie po co i na co
jeśli na starówce nie ma szans na wolne miejsce przy stoliku w knajpie i nie dla tego, że połowa stolików, tylko więcej się zwyczajnie nie mieści, to na party też powinno się to udawać
skoro jednak nie, trudno i jeśli się nic nie zmieni, to robię pass

przechodze na tumiwisizm