4,101

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@macko76
Zgadzam się w 100%.

4,102

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dobrze było by mieć kogoś z opozycji na urzędzie, tak by jednak jakoś kontrolować/dogadywać rózne sprawy, ale nie mam wątpliwości że akurat "Czaskowski" to wg mnie przepis na chaos.
A sądy to nawet kiedyś któryś były z TK mówił do działacza PO, że muszą być zreformowane dogłębnie, bo to jest ciężka porażka, że z dziada pradziada zaczynają się tam sami wybierać, sami uniewinniać w oczywistych sprawach, wtrącać się w politykę i to bez żadnej kontroli nad nimi. Mnie się podobają rozwiązania z krajów gdzie sądy wybierają tak samo jak polityków ludzie. Skończyły by się absurdy, że SN uniewinnia jakiegoś sędziego, który ewidentnie coś ukradł, nagrała to kamera a oni wciskają ciemnotę, że był zmęczony, że roztargniony, zapracowany i dalej orzeka. A potem się durnie dziwią, że ich orają na chama z akceptacją większości ;-)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,103

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

bo kadencje bez władzy wykonawczej i ustawodawczej  można bez koryta przetrwać 4, 8 lat ale ... swoje sądy to jest dopiero realna władza i to trzymają od 1946 roku. Bez tego rządzenie jest dla nich bezużyteczne i ryzykowne   - sądy były dla nich wspaniałym narzędziem do korygowania WSZYSTKIEGO. wielki niekończący się dywan do zamiatania pod niego.

.

4,104

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

gorzej to już jest, na razie nie u nas - minuta 4:00 - kretynizm w natarciu - czy to nasza przyszłość ?

https://www.youtube.com/watch?v=_lLa3th2XQs

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,105

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No, film w bardzo dokłany sposób, pokazuje jak patologiczne są ideowe ruchy, szukające  władzy i demoralizacji za pomocą szlachetnych haseł,
wolności słowa
wolności swobód obywatelskich
równości praw człowieka.
itd.

Ja dla ideowców, lewaków, i innych PPP, TTT, DDD i UUU i jeszcze nie wiem dla kogo, mogę być nawet komputerem ATARI XL/  HAHAHA.  :)
I na nikogo się nie obrazę, jak powie mi że raczej niestety, jestem bardziej C64 niż ATARI XL, a w najlepszym wypadku ZX Spectrum.   
Powstaja jakieś chore wytwory wyobraźni i próbują przenikać w normalnie żyjące narody.
Brońmy się przed tym, bo świat już zbyt mocno się zagalopował.
Każda wolność śłowa, tolerancja, wolność swobody obywatelskiej, musi być opisana przepisami i pewnym zakresem.
l datego że gdzieś na świecie takich, ograniczeń nie ma, zaczyna się tak dziać jak widać na tym i nie tylko tym filmie.
Wolność i swoboda to wolność i swoboda, ale musi mieć jakieś granice. I nie może ani poniżać innych, ani innych obrażć, jak to robią chociażby środowiska LGBT w stosunku do Katolików. 
No i pan Mieszkowski, który uważa, że naklejanie obrazków ze świętą Maryją na kiblach i TojTojach to nic złego. To takie normalne. I bądzmy tolerancyjni. 
Ktoś kto takie zjawisko krytykuje, to jest to osoba któer czuje się osobą obrażoną przez kogoś innego, a nie jest to osoba nietolerancyjna.
I w taki własnie sposób, te szlachetne słowa o wolności są nadużywane.
I nadużywa ich wciskająca się w społeczeństwa ideologia, a nie jeden czarnoskóry człowiek, czy inny pan gej.

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2020-06-20 11:01:24)

4,106

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Zrozum, że to co widzisz w mediach nie istnieje. Wszystko są to sztuczne podziały. Nie znam żadnej osoby homo czy trans która chodzi w smyczy na ulicy czy stringach. Żadne z nich też nie chce prawa do chodzenia na golasa po ulicach z kutasem na czole. Zdjęcia pochodzą z jakichś wątpliwych parad, prowokacji czy seksualnie nastawionych happeningów i nie mają nic wspólnego z prawdziwymi ludźmi homo i trans.
Chcą szacunku, normalności, prawa do łatwej korekty dokumentów, legalnych i prawomocnych związków (by móc prowadzić wspólne gospodarstwa, dzielić majątki itd.) być chronionym przed dyskryminacją, używać danych jakie chcą. To nie są ludzie kórych widzisz na stronach konserw, o dewiacjach seksualnych nie ma mowy.
Plucie jadem na katolicyzm też jest nadmuchiwane.
Rządom na rękę tworzyć podziały bo skłoćone społecze ństwo nie współpracuje przeciwko uciskowi tylko sie mu poddaje jak barany.

"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Słucham radia z muzyką komputerową http://radio.cvgm.net/demovibes/queue/   http://radio.cvgm.net/static/media/platform/symbol/platform_computer_atarist.gif

4,107

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ty również zrozum.
Patrz na całe to zjawisko ideologi w szerszym zakresie.
Geje Lesbijki Bi i Trans byli  i są w naszym społeczeństwie od dawna.
Nikt ich nie dyskryminował i nie dyskryminuje.;
Nie chodzili po parkach za rękę, nie calowali sie na ulicy i nie afiszowali się swoją orientacja seksualną,.
I nikt do nich nie miał pretensji, oprócz kiedyś, kiedyś pewnej partii.
Ale od dłuzszego czasu normalnie sobie żyli  międzi innymi i nie mkieli żadnych problemów.
To teraz, kiedy ktoś kazał im jednoczyć się w grupy, głosno wychwalać swoje poglądy, pan Trzaskowski zaczął organizować im hostele, Pan Rabiej pokazuje swoje półnage zdjęcia z nażeczonym w łóżku i potem krzyczą że się z nich śmieją, pokazują palcami i że jest dyskryminowany. 
To kto Twoim zdanie to pokazuje ?.
Napisałeeś, że zdjęcia pochodzą z jakiś wątpliwych parad. ???
Z jakich wątpliwych, oficjalnych zapowiedzianych w Warszawie.  Tego nikt nie zrobił sobie pod lasem w Zadupiu Gąbczastym.
To była zorganizowana parada, wsparta przez pana Rabieja i Trzaskowskiego.
.
https://www.youtube.com/watch?v=6mRBzhJqbrE
.
Film który widziałeś wyżej,  w poscie kolegi  "@jedynymentos",    to zmyslone obrazki ??.  Informacje z agencji Roiters, to zmyslene obrazki,
Popelina pana Węglarczyka z Onetu, to zmyslene obrazki, a może jednak celowe działanie na czyjeś polecenie. 
Napisałeś że plucie jadem na katolicyzm jest nadmuchiwane,.
A parodia mszy na paradzie, jest nadmuchiwana, a psełdo sztuka pod tytułem .Klątwa, jest nadmuchiwana,  a Cipki Maryjki na sztandarach na pochodach z posłami z PO są nadmuchiwane.
Ci ludzie normalnie żyli i nie mieli problemów, to własnie forsowana ideologia, wprowadza ten cały podział, i ktoś bardzo tego chce.
Komuś bardzo zależy na tym podziale. 
Napisałeś,
"Chcą szacunku, normalności, prawa do łatwej korekty dokumentów, legalnych i prawomocnych związków (by móc prowadzić wspólne gospodarstwa, dzielić majątki itd.
A czego z tych rzeczy, przy użyciu dziasjszego prawa  nie mogą mieć ??.
Ile tysięcy, jest wspólnych,  nieformalnych  związków i jakoś żyją razem bez problemów przez dziesiątki lat. Wspólnie   dzielą majątki, wspólnie rozliczją dochody, wszystko można mieć, wystarczy złożyć odpowiednią deklarację i nawet informacje wrażliwe o zdrowiu mogą o sobie otrzymywać.   
To czergo brakuje, chyba tylko tej zadymy społecznej.
  No i jeszcze o jednym nie wspomniałeś,
Zapomniałeś czego jeszcze chcą,  Chcą mieć możliwośc adoptowanmie dzieci. 
Wypowiedsz swoje zdanie ta ten temat ?.
Czy to też jest argument, żę są dyskryminowani ?.   Czy Twoim zdaniem, powinni móc adoptować dzieci ?. 
Machają konstytucją, a nie potrafią przeczytać punktów, które dokładnie precyzują te kwestje.
.
Większośc tych, co tak bardzo chcą tej tolerancji, nie potrafi się jednoznacznie wypowiedzieć, czy są za tym żeby pary LGBT mogły wychowywać dzieci czy nie. 
Strasznie proste pytanie, a zarazem jakie trudne. 
Ludzie jak pan Trzaskowski, nie ma swojego zdania na ten temat, bo nie po to ktoś pozwolił mu kandydować na prezydenta żeby miał swoje zdanie.  Kidawa miała, to się przeliczyła. 
O taka to jest ta równość i tolerancja.

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2020-06-20 23:11:59)

4,108

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Kupię Toms-a, sprzedam hades-a, kupię Falcon-a.

4,109

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Atari-user ... jestes pewien mozliwość posiadania wspólnoty majątkowej przez konkubinaty ... jakiejkolwiek byłyby kombinacji płciowej?

Kodeks rodzinny i opiekuńczy

z dnia 25 lutego 1964 r. (Dz.U. Nr 9, poz. 59)
tj. z dnia 15 czerwca 2012 r. (Dz.U. z 2012 r. poz. 788)
tj. z dnia 8 kwietnia 2015 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 583)
tj. z dnia 6 listopada 2015 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 2082)
tj. z dnia 9 marca 2017 r. (Dz.U. z 2017 r. poz. 682)
tj. z dnia 18 października 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 2086)

Dział I. Zawarcie małżeństwa.
Art. 1 [Przesłanki zawarcia małżeństwa]
§ 1. Małżeństwo zostaje zawarte, gdy mężczyzna i kobieta jednocześnie obecni złożą przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego oświadczenia, że wstępują ze sobą w związek małżeński.
........
Rozdział I. Ustawowy ustrój majątkowy.
Art. 31 [Wspólność ustawowa – zasada ogólna]
§ 1. Z chwilą zawarcia małżeństwa powstaje między małżonkami z mocy ustawy wspólność majątkowa (wspólność ustawowa) obejmująca przedmioty majątkowe nabyte w czasie jej trwania przez oboje małżonków lub przez jednego z nich (majątek wspólny). Przedmioty majątkowe nieobjęte wspólnością ustawową należą do majątku osobistego każdego z małżonków.
......
Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych
z dnia 26 lipca 1991 r. (Dz.U. Nr 80, poz. 350)
tj. z dnia 26 lipca 1993 r. (Dz.U. Nr 90, poz. 416)
tj. z dnia 31 stycznia 2000 r. (Dz.U. Nr 14, poz. 176)
tj. z dnia 25 marca 2010 r. (Dz.U. Nr 51, poz. 307)
tj. z dnia 17 stycznia 2012 r. (Dz.U. z 2012 r. poz. 361)
tj. z dnia 7 grudnia 2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 2032)
tj. z dnia 8 grudnia 2017 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 200)
tj. z dnia 20 lipca 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 1509)
tj. z dnia 5 lipca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1387)
...
Art. 6 [Dochody małżonków]
1. Małżonkowie podlegają odrębnemu opodatkowaniu od osiąganych przez nich dochodów.
2. Małżonkowie podlegający obowiązkowi podatkowemu, o którym mowa w art. 3 ust. 1, między którymi istnieje przez cały rok podatkowy wspólność majątkowa, pozostający w związku małżeńskim przez cały rok podatkowy mogą być, z zastrzeżeniem ust. 8, na wspólny wniosek wyrażony w zeznaniu podatkowym, opodatkowani łącznie od sumy swoich dochodów określonych zgodnie z art. 9 ust. 1 i 1a, po uprzednim odliczeniu, odrębnie przez każdego z małżonków, kwot określonych w art. 26, art. 26e i art. 26h; w tym przypadku podatek określa się na imię obojga małżonków w podwójnej wysokości podatku obliczonego od połowy łącznych dochodów małżonków.
2a. Wniosek, o którym mowa w ust. 2, może być wyrażony przez jednego z małżonków. Wyrażenie wniosku przez jednego z małżonków traktuje się na równi ze złożeniem przez niego oświadczenia o upoważnieniu go przez jego współmałżonka do złożenia wniosku o łączne opodatkowanie ich dochodów. Oświadczenie to składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania.
......
Tytuł II. Dziedziczenie ustawowe.
Art. 931 [Dziedziczenie zstępnych i małżonka]
§ 1. W pierwszej kolejności powołane są z ustawy do spadku dzieci spadkodawcy oraz jego małżonek; dziedziczą oni w częściach równych. Jednakże część przypadająca małżonkowi nie może być mniejsza niż jedna czwarta całości spadku.
...itd ... aż do ...
Art. 935 [Dziedziczenie Skarbu Państwa, gminy] W braku małżonka spadkodawcy, jego krewnych i dzieci małżonka spadkodawcy, powołanych do dziedziczenia z ustawy, spadek przypada gminie ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy jako spadkobiercy ustawowemu. Jeżeli ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy w Rzeczypospolitej Polskiej nie da się ustalić albo ostatnie miejsce zamieszkania spadkodawcy znajdowało się za granicą, spadek przypada Skarbowi Państwa jako spadkobiercy ustawowemu.

Nie ma tu nigdzie ani słowa o konkubentach. Ani co do rozliczania podatków jak i dziedziczenia. Zapoznaj sie z całością to sie przekonasz.

Może uzasadnisz dlaczego konkubinaty jednopłciowe nie mogą móc adoptować dzieci? Lepszy dla nich dom dziecka niz kochający i dbający opiekunowie?

I skoro piszesz o Konstytucji, to pamietaj o:

Art. 25
2. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.

Skoro można publicznie wyrażać poglądy religijne, i co więcej robią to notorycznie władze publiczne, to czemu masz jakieś obiekcje do wyrazania pogladów seksualnych oraz np. skrajnie-narodowych w szkołach albo na ulicach? Tym bardziej, że kandydaci na  Prezydenta są pytani o to czy w szkole dziecko ma byc przygotowywane do komunii. A niby z jakiej okazji? I dlaczego w klasach wisza krzyże a półksiężyce lub gwiazdy Dawida już nie?

4,110

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Atari-User napisał/a:

Ty również zrozum.
Patrz na całe to zjawisko ideologi w szerszym zakresie.
Geje Lesbijki Bi i Trans byli  i są w naszym społeczeństwie od dawna.

To fakt.

Atari-User napisał/a:

Nikt ich nie dyskryminował i nie dyskryminuje.;

Bzdura.

Atari-User napisał/a:

Nie chodzili po parkach za rękę, nie calowali sie na ulicy i nie afiszowali się swoją orientacja seksualną,.

Prawda, nie mogli żyć tak jak chcieli bo kiedyś skończyliby marnie, wiele lat temu w więzieniu lub jako trupy. Teraz również moga skończyć jako trupy, bo mimo że prawo się zmieniło to istnieją samodzielni "wyznaczacze moralności" którzy starają się im utrudniać życie. Dlatego nie chodzili za rękę. Ze strachu. Uważasz, że to dobre zjawisko, jak niewinny człowiek żyje w strachu przed niezrozumieniem ze strony społeczeństwa, prawa i pracowników instytucji?
Jeśli piszesz, że nie mają problemów i żyli spokojnie to jest to twoje pobożne życzenie. W rzeczywistości jest całkiem inaczej. Pod wpływem radykalnych środowisk, kiedy te osoby chcą mieć swoje prawa, pojawia się zawsze jakiś niezadowolony głos, że chcą demoralizować społeczeństwo i prać mózgi dzieciom. (chętnie bym widział te głosy oburzenia gdy rząd pierze dzieciom mózgi w państwowych szkołach ubierając je w maski - kagańce i tresując jak małpki).

Happeningi z cipkami w tle są w większości głupie i zbędne. Ale niektóre, jako akcje w odpowiedzi na pogardliwy stosunek do lgbt bywają zabawne. Druga strona bardzo poważnie je traktuje i skacze jak pchły chociaż sama ma hipokryzję na swoim koncie. Według mnie są to niekiedy celowe prowokacje by jeszcze bardziej podzielić społeczeństwo. Przepychanki są widowiskowe więc wciągają część zwykłych ludzi. Tak dla zasady. Byliście niemili to macie. Podzielam zdanie, ktoś tego chce by społeczeństwo było podzielone, bo kontrmanifestacjami i obrzucaniem błotem nie uzyska się zrozumienia drugiej strony za to możesz rządzić gawiedzią.

Czy powinni mieć możliwość adoptowania dzieci?
Ja mówię, że tak. Moim podstawowym kryterium zdolności wychowania jest nie płeć ani orientacja tylko osobowość osoby. Niektórzy z nich tak samo jak niektórzy heterosi mają swoje problemy, skoro sami byli traktowani przedmiotowo - i muszą sobie je uporządkować, by lubić dzieci i nie przelewać na nich swojej frustracji. Histerycy i toksyczni ludzie nadopiekuńczy o skłonnościach apodyktycznych nie powinni mieć praw do adopcji, przynajmniej ja bym wolał trzymać dzieci od takich osób z daleka. A ci o zdrowym rozsądku i dobrych usposobieniach czemu nie?

Ostatnio edytowany przez Magda (2020-06-21 07:47:36)

"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Słucham radia z muzyką komputerową http://radio.cvgm.net/demovibes/queue/   http://radio.cvgm.net/static/media/platform/symbol/platform_computer_atarist.gif

4,111

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

AS... napisał/a:

sprzedam hades-a

Nie w tym dziale dałeś, ale za ile i czy 060?

Sikor umarł...

4,112

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Creonix - masz rację z tą dyskryminacją, ale mam wrażenie, że w niektórych środowiskach ta dyskryminacja zmieniła wektor nawet u nas - powiedz coś co się nie spodoba, np. to że zgodnie ze swą ;-) muzłumańską czy żydowską wiarą homo jest grzechem to zaraz poleci hejt, że to mowa nienawiści, homofobia, antysemityzm, rasizm, że wszystko i jak to korpo czy jakiś uniwerytet z roboty wylecisz. Hmmm, ciekawe nie?

Sam kiedyś uważałem, że związki się należą, nie moja sprawa jak dwoje ludzi żyje. Choć teraz zmieniłem zdanie po przejściach PO kilka lat temu z tymi związkami. Postulujący kłamali, że oni chcą tylko związki, a przeciwnicy ostrzegali, zobaczcie na zachód, kłamią w żywe oczy, damy im palec a zaraz urwą rękę no i mieli jak widać dziś rację. Już głośno mówią, że drobnymi kroczkami wychowamy sobie ludzi do akceptacji kończącej się na adopcji, a więc faktycznie kłamali te 8 lat temu. Ale abstrachując od związkó bo to można mimo wszystko racjonalnie zrozumieć, to moim zdaniem dwóch tatusiów albo dwie mamusie czy tam rodzic 1 i rodzic dwa a pewnie niedługo postęp pójdzie do przodu i będzie rodzic 3,4,5 jest chore a nie normalne. I to abstrachując całkowicie od religii, prawicy itp. Niedługo pedofile zaczną podnosić czoło i mówić, że to też przecież orientacja seksualna i oni kochają dzieci, dbają o nie, Mały Książę itp itd. Matka natura chciała by gatunek mógł trwać a nawet ewoluować,a do tego jakby nie patrzeć potrzeba taty i mamy, a to że ta sama natura ma swe kilku % ślepe uliczki, odstępstwa od normy, nie oznacza, że mamy je za normę uznawać. Gdyby było to normą to gatunek homosapiens by po prostu wymarł. I odróżniłbym osoby jak to się teraz krótko mówi nieheteronormatywne od ideologi literkowej, tej której niby nie ma. Był/jest komunizm i to nie ludzie bo ludźmi byli/są komuści. Był nazizm i faszyzm, i to nie ludzie bo ludźmi byli naziści i faszyści. I tak samo moim zdaniem jest z literkami i nie wiem czemu „postępowe” media tak jazgoczą jak ktoś tak uważa i o tym mówi. To jest ta wolność słowa? Czy może wolnośc jest tylko dla jednej słusznej no właśnie - strony/ideologi przynależna? Zacytuję: "Ideologia – pojęcie występujące w filozofii i naukach społecznych oraz politycznych, które określa zbiory światopoglądów służących do całościowego interpretowania i przekształcania świata." Nie pasuje? Mają flagę, mają aktywistów, mają parady, mają ogromne wsparcie finansowe, mają 70 pci, mają wręcz wyznawców z durszlakami na głowie, mają postulaty, mają lobby, mają rezentację polityczną, chcą zmieniać spoleczeństwo, więc jak to nazwać jak nie ideologią? Zagłębiając się w postulaty i etapy wdrażania faktycznie pasuje to wszystko do ideologii neomarksistowskiej jak ktoś tak woli to nazywać. Ale jak kogoś tak to słowo boli to nieech będzie, że to nie idelogia, można uznać że rewolucja, komunizm, marksizm, katolicyzm itp to ruchy społeczne, więc można mówić o ruchu społecznym QWERTY. Dziwi mnie też to, że te same środowiska wykrzykują i wymachiują OTUA, ale w tejże OUTA jest baaaardzo jasno zapisane co to małżeństwo - no i co, tu mają OTUA w D?

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2020-06-23 12:18:34)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,113

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

LGBT to takie fajne określenie bo można pod nie postawić cokolwiek. Dziś się wrzuca rzekomo prześladowanych i udręczonych homoseksualistów, jutro żyjących w kazirodczych związkach a pojutrze... każdy się domyśla.
Generalnie masa ludzi ma odchyły seksualne co nie jest na pewno normalne ale jakoś sobie funkcjonują w społeczeństwie. Generalnie zasada "chcącemu nie dzieje się krzywda" powinna tutaj być wyznacznikiem. oczywiście dotyczy to jedynie dorosłych a nie dzieci.

4,114

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jedynymentos napisał/a:

Niedługo pedofile zaczną podnosić czoło i mówić, że to też przecież orientacja seksualna i oni kochają dzieci, dbają o nie, Mały Książę itp itd. M

Nie Książę tylko ksiądz. :D

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1581191054UpFOaz5VgvFZnBBlEDXTZ1.jpg

4,115

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No to jest wyższa kultura i Europa to klęknie. Taki Sokrates, Platon itd. byli nikim a tu Pani z pejczem. hehe
10 lat temu pojawiła się strona o "pozytywnej pedofilii" a ponieważ zawierała tylko propagande a nie materiały filmowe, zdjecia itd. to organa ścigania musiały ją zostawić. Następna próba przed nami.
A i tak najbardziej prześladowaną mniejszością są biali rasiści.
Lokalny proboszcz to też LGBT bo jest mniejszością w upodobaniu do ministrantów.

Ostatnio edytowany przez macko76 (2020-06-23 20:13:19)

4,116

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No to kolejna literka do zestawu P będze pasowała podwójnie od priest i pedofil ;-) A tak BTW homoseksualiści ewentualnie by się żenili czy wychodzili za mąż i które pasuje do których z dwóch tradycyjnych "pci"?

To jest extra, zobaczcie, ale nie żeby mi to przeszkadzało, zero agresji ze strony tego/tej paniopana, ale uśmiałem się po prostu:

https://www.facebook.com/lgbt.kph/video … 2762122483

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2020-06-24 12:44:54)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,117

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Hmm.
Jeszcze na szczęście nic złego się nie stało, i mam ogromną nadzieję że się nie stanie.
Ale współczuję już dziś dziecku w szkole podstawowej, jak któryś z kolegów, zapyta go którego tatusia bardziej lubi. łysego czy tego z bląd grzywką.  albo np. jak ma imię ma Twój ojciec :
Hmm.
Z drugiej jednak strony, można by zakazać dzieciom zadawać innym takie głupe pytania, tylko czy następne dziecko nie powie że jest wolność słowa i może mówić co chce i pytać również o co chce.
A zakazanie mu tego, ogranicza jego swobody obywatelskie.
No i się zacznie i ten drugi rodzić się zezłości, zrobi awanturę rodzicowi pierwszemu, i obydwaj pójdą do Pani, nauczycielki, takiej trochę pan, trochę pani do szkoły na skargę.
A ta Pani nauczycielka, trochę pan, trochę pani, powie że ona ze swoim partnerem trochę panem, trochę panią, a zarazem rodzicem pierwszym nie mają takich problemów. Dziecko wszystko zrozumie i wszyscy będą szczęśliwi.
No cóż.  Taki mamy klimat. 
:) :) :)

4,118

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Właśnie tak to jest z powodu tego globalnego ocieplenia  ... znam przypadek, że dziecko ma dwoje rodziców - specjalnie piszę RODZICÓW - chrzestnych jednej płci i .... był dylemat w kancelarii kogo wpisać po stronie ojca a kogo po stronie matki ... skończyło się losowaniem ... da się ... da ... takie mamy klimatu zmiany.

4,119

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Czy ten pan i pani są w sobie zakochani...?  :D

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,120

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Witam w ostatnim dniu (wieczorze) kampanii prezydenckiej.
Nie chciałbym wypowiadać się w sprawie wyborów bo szkoda szargać sobie nerwy...

Wyrażę za to swój najwyższy szacunek w związku z poziomem obecnej na forum debaty politycznej i światopoglądowej :)

Zastąpienie zwyczajowych inwektyw merytoryczną rozmową i kulturalną wymianą argumentów między osobami o różnych poglądach wydaje się czymś bardzo niezwykłym w ostatnich latach...
Wydawać by się mogło momentami że spora część naszego społeczeństwa zachowuje się jak stado agresywnych lemingów nakręcanych przez propagandę (wszystko jedno czyją).

Czytając ten temat powróciła moja wiara w istnienie rozsądku i wzajemnego zrozumienia...
Chyba przy czasie prześledzę go od początku - będzie tego prawie dekada - może po drodze zmienię zdanie ;)

Wybaczcie, jako nowy użytkownik forum dawno powinienem się przywitać.

Swoją Atarynkę odkurzyłem jakiś rok temu, a po niedługim czasie było już kilka sztuk (chyba każdy to zna).
Umiłowałem szczególnie serię XE, więc siłą rzeczy trafiłem na GTIA z wadą typu I, po czym zapisałem się w kolejkę do Simiusa po Sophie2 :) Więc jezdem - taka historia...

P.S.
Creonix - świetne radio z muzyką komputerową (są perełki)

ATARI 130XE 1MB Sophia2 / 3x 65XE-ECI 1MB / 65XE / XC12 / CA12 / MEGA COMBO RESET / SIO2SD / SDrive / FujiNet / SM711MP / SM741MP / AMIGA 600

4,121

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

... no więc nie czytaj wątku o xBios, bo zmienisz zdanie ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4,122

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jedynymentos napisał/a:

@Creonix - masz rację z tą dyskryminacją, ale mam wrażenie, że w niektórych środowiskach ta dyskryminacja zmieniła wektor nawet u nas - powiedz coś co się nie spodoba, np. to że zgodnie ze swą ;-) muzłumańską czy żydowską wiarą homo jest grzechem to zaraz poleci hejt, że to mowa nienawiści, homofobia, antysemityzm, rasizm, że wszystko i jak to korpo czy jakiś uniwerytet z roboty wylecisz. Hmmm, ciekawe nie?

No i ja się z tym zdaniem zgadzam, bo siłą nikogo się nie zmusi do kochania kogoś, tolerowania ani porozumienia dwóch stron w wielu spornych obecnie kwestiach. Dlatego te medialne akcje usuwanie komentarzy i dzielenie społeczności przynoszą więcej szkody niż pożytku. Zdjęcia ilustrujące parady też są często nieadekwatne. Ale każdy powinien już wiedzieć, że media ciągle mają skłonności kłamać i udziwniać rzeczywistość, która wbrew pozorom tak nie wygląda. Polskie prawo i tak jest bardzo dobre w tej kwestii, są gorsze kraje i to te niby liberalne, które czynia pod górkę.

infarmotyk napisał/a:

Swoją Atarynkę odkurzyłem jakiś rok temu, a po niedługim czasie było już kilka sztuk (chyba każdy to zna).
Umiłowałem szczególnie serię XE, więc siłą rzeczy trafiłem na GTIA z wadą typu I, po czym zapisałem się w kolejkę do Simiusa po Sophie2 :) Więc jezdem - taka historia...
P.S.
Creonix - świetne radio z muzyką komputerową (są perełki)

Witaj na forum!
Dziękuję, liczyłem że mój link zachęci do słuchania bo pamiętam jak ja się cieszyłem jak je poznałem. Jest naprawdę wiele genialnej muzyki, można sobie też wrzucić utwory do kolejki.

Ostatnio edytowany przez Magda (2020-06-27 10:28:27)

"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Słucham radia z muzyką komputerową http://radio.cvgm.net/demovibes/queue/   http://radio.cvgm.net/static/media/platform/symbol/platform_computer_atarist.gif

4,123

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Creonix zawsze możemy o wszystkim podyskutować nawet na tematy fantasy.
Tylko dlaczego ludzie dyskutują o jakiejś paradzie/seksualnym happeningu w momencie gdy zabiera im się ich wolność albo wali podatkami ?
To mnie w tym momencie wkurza.
Problem że każdego wkurzają inne drobiazgi ale fakty są faktami - dyrektywa Bieńkowskiej, lista niebezpiecznych zwierząt - mało jamników tam nie wrzucili bo walili całymi gatunkami a lista jest dziś na szczęście częściowo nieaktualna. Teraz te polowania a problemem są absurdalne żądania marginalnego środowiska.
Jeszcze bym dorzucił socjalizm narzucony z góry - jakby nie było brukselskiej bo takie traktaty nam SLD  i spółka wynegocjowali że tylko rozdawnictwo dla jednych, a zwrot krwawicy dla drugich pozostał.
Teraz to LGBT pojechało - napaść z nożem i cała reszta - ja bym za napaść bez noża dostał z pół roku sanek a on bedzie trzymany w specjalnych warunkach z dala od współwięźniów. Jako stary ateista jakby mi swołocz trafiła pod cele dla beki by przez pół dnia klepał zdrowaśki.

Ostatnio edytowany przez macko76 (2020-08-10 17:26:46)

4,124

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Kolejne zdarzenie potwierdzające prawdziwość tytułu - jest gorzej. Tym razem pogorszyło się na odcinku zdrowia psychicznego - Naczelnik do reszty zwariował. Czy naprawdę nie znajdzie się dobra dusza, która by Mu założyła kaftan?

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

4,125

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

chodzi Ci o to, ze wkrotce nie kupisz skórzanych butów?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.