Temat: zepsute dwa zasilacze od ca 2001

Czołem

Mam zwalone 2 zasilacze, ten sam objaw. Na wyjsciu jest tylko AC 16 V , ale brak AC 9 V
Czy coś się da zrobić z nimi ? czy tylko do kosza i obciąć wtyczki  ?

.

2

Odp: zepsute dwa zasilacze od ca 2001

Czyli uzwojenie 9V jest walnięte. Pewnie lepsi się zaraz wypowiedzą (i dobrze) ale zdaje się, że jakbyś odpiął te 9V, dołożył drugi trafak już tylko na 9V i pod niego podpiął kable dla tego napięcia to by działało. Tylko, że w tę samą obudowę to już nie wejdzie.

A sprawdziłeś w środku, czy to aby na pewno nie jakiś problem z kablem/złączem? Mierzyłeś na samym trafaku w środku?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: zepsute dwa zasilacze od ca 2001

Zapewne do uzwojenia włożony jest półprzewodnikowy element kontrolujący temperaturę. :( uszkodzony jak nic. Wystarczy zewrzeć jego końcówki. Miałem tak w niejednym zasilaczu, niekoniecznie do ATARI, może masz podobnie.
A sam przewód nie jest zerwany w środku izolacji, w okolicach obudowy?

4

Odp: zepsute dwa zasilacze od ca 2001

Wogóle się zastanawiam czy te zasilacze są "rozbieralne". Śrubek nie widzę

.

5

Odp: zepsute dwa zasilacze od ca 2001

może to z tego okresu, kiedy wszystko było zalewane żywicą, jak zasilacze do atarek :(

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

6

Odp: zepsute dwa zasilacze od ca 2001

A więc ta:
Rozłupałem zasilacze ostrożnie. I o dziwo w środku bebeszki nie zalane. Jako że elektronik ze mnie na poziomie -1 to zanioslem te graty do elektryka/elektronika od AGD. Jeden zasilacz miał walnięty bezpiecznik ( wlutowany) - wymienił. Drugi zasilacz  walnięty na uzwojeniu (  najpierw wymienił półprzewodnikowy element kontrolujący temperaturę ). Wyszedłem bardzo happy ponieważ odzyskałem 1 zasilacz. W domu przypomniałem sobie że pare lat temu kumpel Jenota ( dzięki !) zrobił mi surowy transformator 220/ 16V i 9v AC). Podłączyłem okablowanie od uśmierconego zasilacza od CA 2001 i wszystko włożyłem w obudowe zasilacza od atari 800 xl ( ten z żeberkami ). Działa jak ta lala. Także ten tego jestem szczęśliwy, dzięki chłopaki za uwagi i pomoc

.

7

Odp: zepsute dwa zasilacze od ca 2001

Dlaczego nie wpadłem na trop że bezpiecznik mógł wywalić? :(

8

Odp: zepsute dwa zasilacze od ca 2001

Nie wiedziałem, że w środku jest bezpiecznik :D

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

9

Odp: zepsute dwa zasilacze od ca 2001

Do zamknięcia

.