1

Temat: Problem z wyświetlaniem 65XE

Cześć!

Może ktoś zetknął się z czymś takim? Walnięta pamięć? Układ graficzny? Większa część ekranu w trybie tekstowym jest wyżarta krzaczkami, w trybie graficznym z kolei jakby brakowało sporej liczby "linii". Szukałem na forum, googlowałem screeny z czymś podobnym... Bez skutku. Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.

Post's attachments

IMG_1628.jpeg 174.34 kb, liczba pobrań: 105 (od 2020-06-26) 

IMG_1629.jpeg 72.84 kb, liczba pobrań: 66 (od 2020-06-26) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Problem z wyświetlaniem 65XE

Wygląda jak jakiś problem z adresowaniem po stronie Antica. Pierwsze 4 bajty z każdej linii zbiera poprawnie a potem nie może się dogadać z pamięcią i dostaje same 0xFF (czyli same jedynki).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Problem z wyświetlaniem 65XE

Patrzę jak to jest osadzone na płycie i raczej mało prawdopodobne, żeby to było uszkodzenie w transporcie. Ktoś musiałby po tym przejechać. Cóż, będę dyskutował ze sprzedawcą "w 100% sprawnego sprzętu".

Za to reszta gratów jest w świetnym stanie i wolałbym to naprawić. Wygląda na to że tam powinien być C021698 - PAL ANTIC rev. B - ma ktoś jakieś sprawdzone źródło?

Czy Waszym zdaniem poprawienie lutów cokolwiek da? Albo inne podobne zabiegi konserwatorskie?

4

Odp: Problem z wyświetlaniem 65XE

Zapodaj jeszcze sysinfo - może coś wykaże. Duszki wyświetla dobrze? Bo może GTIA walnięte? Poprawa lutów nie zaszkodzi, btw...

Sikor umarł...

5

Odp: Problem z wyświetlaniem 65XE

Muszę jeszcze wykombinować patent z przerzuceniem binarek na czymś innym niż kaseta... ;) Ale obawiam się że sysinfo w trybie graficznym nic nie pokaże z powodu krzaków (chodzi o tę wersję prawda? http://drac030.krap.pl/pl-si-info.php)

Co do GTIA i duszków - czy Ninja korzysta z tego układu? Bo to jedyna kaseta poza 180 jaką w tej chwili mam.

6

Odp: Problem z wyświetlaniem 65XE

NIe pamiętam Na szybko skorzystaj z tego: http://atariki.krap.pl/index.php/GTIA
================
Jeszcze jedno - jesteś z Warszawy widzę, nie ma problemu umówić się z kimś i można sprawdzić na przykład za pomocą SIO2SD

Ostatnio edytowany przez Sikor (2020-06-26 12:00:30)

Sikor umarł...

7

Odp: Problem z wyświetlaniem 65XE

Na 100% uszkodzony ANTIC, konkretnie jego pamięć wewnętrzna. Wyświetla się poprawnie tylko pierwsza skanlinia w każdym trybie i cztery bajty z lewej. Jak na ekranie BASICa wjedziesz kursorem w te trójkąty, to będziesz widział pierwszą linię kursora.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

8

Odp: Problem z wyświetlaniem 65XE

Wielkie, ogromne dzięki za wszystkie podpowiedzi. Szukam dawcy.

9

Odp: Problem z wyświetlaniem 65XE

Wracam z tematem. ANTIC jest, co prawda 8504 zamiast 8501, ale nie wyczytałem nigdzie żeby to stanowiło jakiś problem. Szukam kogoś z okolic Warszawy kto mi profesjonalnie wstawi podstawkę. Chciałem podejść do tego tematu samodzielnie, ale szkoda sprzętu. Nie mam doświadczenia ani dobrego warsztatu.

10

Odp: Problem z wyświetlaniem 65XE

Pisz na priv, jeśli Ursynów ci pasuje. Zrobię od ręki.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

11

Odp: Problem z wyświetlaniem 65XE

Już piszę, super.