Temat: Płytki PCB z Chin

Czy ktoś z was ostatnio zamawiał PCB z Chin czymś innym niżeli DHL ?
Jak wygląda czas oczekiwania ?
Na stronie pcbway dla China Post podają 82-97 Days, E-Packet  72-87 Days
z kolei na jlcpcb:
Registered Air Mail_EU  20-35 business days
EuroPacket  8-12 business days

Czy ktoś z was wybierał przesyłkę "EuroPacket" ?
Mam rozumieć że wszystkie "opłaty celne" po wyborze zostają opłacone ?
Czym to idzie do PL ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: Płytki PCB z Chin

Skontaktuj się z Galtronem, zamawiał do RAMCARTA, przyszło w mig, szybciej niż perszing leci.

3

Odp: Płytki PCB z Chin

Odnośnie "EuroPacket":
"Your order will be sent to Germany(Our European distribution center) first, then forwarded to your address by DHL Packet with a new tracking number. JLCPCB will help to do the customs clearance and pay for the tax if your order is holding at the customs clearance status. "

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: Płytki PCB z Chin

Ja ostatnio za inną rzecz przez DHL zapłaciłem VAT. Rzecz bez cła. Ale musiałem się dopominać o dane i instrukcje co dalej bo by odesłali albo za leżakowanie bym płacił.

5

Odp: Płytki PCB z Chin

Zamawiałem płytek trochę ostatnio w JLCPCB - przychodzą w 2-3 tygodnie max. Może kluczem jest tu ich wielkość - moje zazwyczaj nie przekraczają 10x10 cm.

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

6

Odp: Płytki PCB z Chin

Do mnie przyszła dziś paczuszka z Chin, z ebaya opłacona 15.03. Już dawno pogodziłem się ze stratą C $4,06, aż tu nagle :-D

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2020-08-17 19:46:18)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

7

Odp: Płytki PCB z Chin

Zamawiałem płytki w jlcpcb 29 lipca i dziś przyszły po niecałych 3 tygodniach. Płytki szły z Chin przez Belgię.

Tego samego dnia zamawiałem inne płytki w dirtypcbs i na śledzeniu widzę, że są już u mnie w Poznaniu, tylko walają się po kontrolach celnych, więc pewnie jutro lub pojutrze je dostanę. Czyli ten sam czas. Te szły z Chin przez Holandię.

Tak że wygląda na to, że wszystko śmiga elegancko obecnie.

8

Odp: Płytki PCB z Chin

Do mnie paczki docierają w miarę regularnie oprócz trzech, które zamówiłem 21 marca.
Dziś z zaskoczenia dotarły dwie z nich.

9

Odp: Płytki PCB z Chin

Witam

Możecie się pochwalić jakie płytki ?

10

Odp: Płytki PCB z Chin

Moje doświadczenie jest takie.
Odradzam każdemu kto ma inną alternatywę

Paczka idzie 4 miesiące, jak idzie.
Dwie przesyłki straciłem  około 40$ każda.
A za inną za którą zapłaciłem  60$ za przesyłkę DHL.   przyszła w 3 tygodnie, oczywiście musiałem  zapłacić VAT i wyspowiadać się przed urzędem celnym co to i do czego i czy przypadkiem nie do celów komercyjnych itd.
Jednym słowem porażka  Jak się uda  to OK, jak nie to  strata 100%^.
Moim zdaniem nie opłaca się kupować w Chinach małych zamówień, a duże trzeba dokładnie dogadać i doliczyć  VAT i
cenę transportu

11

Odp: Płytki PCB z Chin

Atari-User, innej alternatywy za bardzo nie ma dla hobbystów, bo nikt inny niż Chińczyk nie zrobi Ci 5-10 płytek pcb w ogóle, a już za takie pieniądze jak oni to robią, to zapomnij.

Jeśli chodzi o te przesyłki, które idą po kilka miesięcy, to kiedy to było, bo jeśli teraz w ostatnich miesiącach, to wtedy nie jest kwestia tego, że to z Chin idzie, tylko kwestia wirusa-świrusa, który rozpieprzył system. Ja płytki zamawiam od kilku lat w w Chinach i zawsze przychodzą w ciągu około 3 tygodni, a maksymalnie do 6 tygodni w czasie kiedy jest chiński nowy rok, lub też w okresie świątecznym na przełomie grudnia/stycznia. Reszta roku to raczej szybkie przesyłki.
Kilka razy zamawiałem kurierami przesyłki, wtedy idą tydzień czasu, więc jak się spieszy i skalkulujesz sobie że opłaca Ci się zapłacić vat i ewentualnie cło, to czasami warto.

Nie ma też tak, że przesyłki giną i jesteś w plecy kasę. Każda przesyłka rejestrowana powinna dotrzeć, a jeśli nie dociera, to zwrot kasy od Chińczyka. Jeden raz mi się zdarzyło, że całkowicie zginęła przesyłka, napisałem i dostałem kasę z powrotem. Drugi raz zaginioną przesyłkę Chińczyk wysłał mi drugi raz.

Nie ma znaczenia też czy towar zamawiasz do celów prywatnych czy komercyjnych jak to nazwałeś. Cokolwiek sprowadzasz zza granicy, to stajesz się importerem i bez względu na to czy jesteś osobą prywatną czy firmą, to podlegasz pod te same przepisy prawa związanego z importem towarów zza granicy. Tak więc podlegasz przepisom celnym i powinieneś opłacać cło i vat od sprowadzanego towaru. Co do kontroli celnych i tego za co zapłacisz cło i vat, to sprawa polega na tym, że jak zamawiasz pocztą, to Poczta Polska jest niewydolna i nie jest w stanie zapewnić kontroli wszystkich paczek, więc robią to wyrywkowo i w większości przypadków rzeczy o małej wartości przejdą bez kontroli. Wszystko zależy od wagi i gabarytów paczki czy trafisz na cło czy też nie. Natomiast jak zamawiasz przesyłkę kurierską, to na 100% masz cło i vat, bo firmy kurierskie mają obowiązek robić odprawę celną _każdej_jednej_ paczki bez wyjątków. Takim podlegają przepisom i tyle.

Co do stawania się importerem w świetle przepisów, to jest jeszcze jedna ważna kwestia. Importer towaru zza granicy staje się odpowiedzialny za to co importuje. Oznacza to, że jeśli kupisz np. towar podrabiany (bardzo częste w przypadku np. telefonów, ciuchów itp.), i na cle Ci go wychwycą, to odpowiadasz wg naszego prawa za handel podrabianym towarem i po pierwsze konfiskują Ci go, a po drugie dowalają karę na wiele tysięcy. To tak nawiasem wspominam tylko, bo często ludzie mówią coś w stylu "ja nie wiedziałem":-)

12

Odp: Płytki PCB z Chin

Pomimo ze nie wybralem wysylki DHL to do mnie przyleciala przesylka DHL.
Do zaplaty VAT oczywiscie.

Czas wysylki 5 dni. Za to wyprodukowanie zajelo im z 3 miesiace.

13

Odp: Płytki PCB z Chin

Poza jedną przesyłką zgubioną przez Pocztę Polską (w systemie PP, widniała jako doręczona, dotarła 2 miesiące po rzekomym jej doręczeniu i wyglądała, jakby coś po niej przejechało), przesyłki z JLCPCB dochodziły do mnie nawet w czasie lock-down'u w czasie nie dłuższym niż 30 dni, najtańszą przesyłką. Płytki też produkowali w max. 3 dni (oczywiście, zielone, 2-stronne, 1-warstwowe, bez złoceń).

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

14

Odp: Płytki PCB z Chin

Ja nie miałem żadnych problemów przez ostatnie lata. Zamawiam raczej PCB pod protoypy czyli max 10 szt. Jedyne spowolnienie było (i w sumie zawsze jest) jak mieli to swoje swieto w chinach. Zamawiam z Elecrow od dlugiego czasu i jestem zadowolony.
Przesyłka około miesiąca średnio.

15

Odp: Płytki PCB z Chin

Panowie jakie obecnie są terminy od wysyłki do odbioru ?
jlcpcb np. Special Air Mail_EU  ?
pcbway np. e-packet ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

16

Odp: Płytki PCB z Chin

Płytki zamawiane w połowie listopada, dostałem 30-go grudnia.
Teraz z racji różnych zmian z dnia na dzień na świecie z racji pandemii, to chyba jednoznacznej odpowiedzi nie ma.
Natomiast teraz właśnie jak co roku jest okres świąt w Chinach - oni mają taki mega długi okres mniej-więcej o tej porze roku, kiedy to świętują nowy rok, dalej przechodzi to w jakiś tam festiwal wiosny czy coś. Efekt tych ich świąt obserwujemy co roku jako wydłużenia dostaw o jakieś 2-3 tygodnie. W tym okresie w latach poprzednich czekałem na przesyłki po 2 miesiące.

17

Odp: Płytki PCB z Chin

Mq dzięki za info :)

"wszystko się kiedyś kończy......."