26

Odp: Gęstości w stacjach IndusGT/LDW2000/CA2001

Nie mam zamontowane, (kiedyś miałem), jest schemat i na dyskietce programy które swego czasu zdobyłem, a raczej dostałem razem ze stacją. Poszukam, gdzieś w zakamarkach znajdę.

27

Odp: Gęstości w stacjach IndusGT/LDW2000/CA2001

Mam Tygrysa w CA z WD1772. No działa, po prostu. Dużo czasu na testy nie miałem ale ProSys od WinApe działa w Ultraspeed. Ale w RAM Charger działający wątpię.
Według schematu na Atarionline.

W takiej z WD tym jak w LDW i Indusie mam TOMS Turbo.
Ale nie zamontowałem RAM Chargera... Mimo przełącznika na orginalny ROM.

Nie działa też na wersji ROM z Ultraspeed bo Mr Martian wyciął resztę rzeczy... Zapewne tak samo w Tygrysie.

Ostatnio edytowany przez lemiel (2020-07-05 20:35:19)

28

Odp: Gęstości w stacjach IndusGT/LDW2000/CA2001

Z tego co mi wiadomo, to ram charger niestety nie został doceniony w czasach współczesnych i nikt niczego na to nie napisał. Szkoda, bo na pewno dało by się jakoś fajnie wykorzystać tą pamięć natywnie z poziomu romu stacji do jakichś turbo itp. A tak to tylko mamy na to rozszerzenie cp/m i jakieś tam standardy turbo niespopularyzowane supersynchromesh, który włączyć umie buforowanie ścieżek korzystając z ram chargera.

29

Odp: Gęstości w stacjach IndusGT/LDW2000/CA2001

...ale dzięki CP/M jest dużo oprogramowania z tego systemu.

Sikor umarł...

30

Odp: Gęstości w stacjach IndusGT/LDW2000/CA2001

Sikor napisał/a:

...ale dzięki CP/M jest dużo oprogramowania z tego systemu.

No tak, ale to tylko terminal do stacji po 19200, więc chyba było traktowane jako ciekawostka wobec np. natywnego CP/M na CPC ;-)

31

Odp: Gęstości w stacjach IndusGT/LDW2000/CA2001

coś za coś. Zawsze można sklonować ATR8000 i mieć szybszą maszynę do CP/M.

Sikor umarł...

32

Odp: Gęstości w stacjach IndusGT/LDW2000/CA2001

Można by SRAM Charger-a w tandemie z Z80 wykorzystać jako koprocesor.. tylko co będzie szybsze: obliczenie tego natywnie na Atari czy przesłąnie/obliczenie/przesłąnie na Z80 :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

33

Odp: Gęstości w stacjach IndusGT/LDW2000/CA2001

Czekam aż trub napisze wersję SuperSynchromesha z buforowaniem i trybem Ultraspeed...
Albo samego Synchromesha (indus.sys) z trybem Ultraspeed.

34

Odp: Gęstości w stacjach IndusGT/LDW2000/CA2001

Chyba coś przegapiłeś :)
SpartaDOS X Toolkit  (7 Apr. 2020)

INDUSX.SYS
This is the high speed SIO installer for Indus drives equipped with RAMCharger memory expansion. It provides high speed operation with expanded Indus GT, CA-2001, LDW Super 2000 drives.
The extra memory is used either for track buffering or for UltraSpeed handler procedures.

35

Odp: Gęstości w stacjach IndusGT/LDW2000/CA2001

O, tego nie znałem, a brzmi bardzo fajnie. Nie omieszkam w odpowiednim czasie sprawdzić.

36

Odp: Gęstości w stacjach IndusGT/LDW2000/CA2001

Trub - a nie może być i to i to?

37

Odp: Gęstości w stacjach IndusGT/LDW2000/CA2001

Trub - a nie może być i to i to?

38

Odp: Gęstości w stacjach IndusGT/LDW2000/CA2001

Zacytuję siebie z innego forum :):

This is planned (I say cautiously that for version 4.60 ;))