76

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

No tak, i można wydać na takim karcie sobie później taką grę. Bawię się jeszcze projektem płytki, bo chcę płytkę zaprojektować w pewnym zakresie uniwersalną, tzn. żeby na tej samej płytce można było zrobić np. cart o mniejszej pojemności niż 8Mbit (4Mbit, 2Mbit lub 1Mbit), co obniży koszty w przypadku produkcji carta pod konkretną grę wymagającą mniej pamięci. Druga rzecz, to sprzętowa blokada lub zezwolenie na zapis - czyli możliwość produkcji kartridża read-only lub z pełnymi możliwościami z zapisem. Może też być tak, że kartridż może mieć dwie kości i np. jedna będzie read-only, a druga z możliwością zapisu. Przykładowo jak ktoś wyda grę to można zabezpieczyć, żeby sama gra nie mogła się skasować, czy nadpisać przypadkiem czy też celowo, natomiast jednocześnie może być możliwość na drugiej kości pamięci robić np. savegame itp.

77

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

Sprzedawaj a nie rozdawaj, to twoje dzieło. Tudzież uwolnij dopiero jak nasycisz rynek.

O proszę, pierwszy położę banknot na gotowego MQ-carta, wspierając lutoscenę

1. atarixegs

78

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

Hehe, już chwilę wcześniej dostałem maila od kolegi @sun o treści "1. sun" :-)
Ale to nie temat na ten wątek, kartridż jest w przygotowaniu, a wątek na jego temat założę jak będę miał gotowy działający egzemplarz w wersji finalnej. To będzie gdzieś za dwa miesiące podejrzewam, może trochę wcześniej w zależności od wartkości przemieszczania się paczek z Chin.

79

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

A tak ten tego....
Allegro smart od kiedy używam pisze mi tak:


Dzięki Allegro Smart!
Twoje oszczędności na dostawie to:
1326,40 zł

80

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

No wiesz, mi też tak napisał że mam oszczędności w dostawie i żebym kupił smart na kolejny miesiąc, bo oszczędziłem. Czy ten 1326,40 to jest jakiś kapitał, który rośnie Ci gdzieś w skarpecie i już planujesz na co to wydasz, czy tylko cyferki wyświetlone z pompą na stronie allegro?:-) O to właśnie chodzi, żeby się ludziom różne rzeczy zdawały:-)

81

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

To jest to od kiedy mam smart (mam już długo), a "nie płaciłem" za wysyłki, bo smart od 40 pln :P przy kup teraz i jeśli jest smart.
Ja od lat nie sprzedaję na allegro, ale kupuję tylko.

Szkoda że ebay nie ma czegoś takiego .:.

82

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

Na szczęście :P

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2020-07-23 20:42:07)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

83

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

Hehe, udało mi się być pierwszym ! :) To znak :)

Ale do meritum.
Tak, kupuję na allegro, smart to ciekawa sprawa i korzystam, ale, tak jak moi poprzednicy sprawdzam sklepy internetowe i często jest odwrotnie niż piszecie, mianowicie w sklepach jest drożej - goła cena wyższa niż w allegro ze smartem.
Ja przykład podam np. kolegę Lotharka, część rzeczy od niego kupiłem bezpośrednio w sklepie, żeby nie "narażać" go na "golenie" przez allegro, ale chyba side nabyłem przez alledrogo, bo miał w smarcie i cenę miał taką jak we sklepie - sorry Lotharek, zgrzeszyłem :(

OLX - fajna rzecz, rzeczywiście istnieje ryzyko wtopy jak się nie pojedzie, a nie będę pół polski jechał za Atari - jak na razie udało się bez wtop.
Kiedyś była też tablica, ale przejęło to allegro.

Ostatnio edytowany przez sun (2020-07-23 21:18:41)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

84

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

tablicę zmieniono właśnie w olx.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

85

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

Przyznam, że nie śledzę dokladnie tych ewolucji rewolucji i przejęć ale jednak ociera się to o allegro :)
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/OLX

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

86

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

No i kiedyś był świstak

87

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

i jeszcze (nie wiem czy nie wcześniej) vatera. to tam robiłem pierwsze 'aukcyjne' zakupy w necie..

88

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

A dla niedowiarków twierdzących, że olx jest niezależnym portalem (od allegro): od 7-go sierpnia wprowadzają nowe limity i wyższe opłaty. Wszak nie można zaszkodzić większemu z braci. Tu info: https://pomoc.olx.pl/hc/pl/articles/360 … =tcchanges
Btw: nie dziwi mnie jakoś, że siedziby w tym samym mieście. Btw: ceneo.pl też należy do grupy allegro...

Ostatnio edytowany przez Sikor (2020-07-24 11:04:15)

Sikor umarł...

89

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

Sikor napisał/a:

że olx jest niezależnym portalem (od allegro)

nie dziwi mnie to, skoro inni podnoszą to dlaczego ja nie mogę.

@Sikor pisałeś aby sprawdzić powiązania i sprawdziłem je 2 razy - OLX nie należy do Allegro, skoro jesteś w stanie pokazać że OLX w jakiś sposób należy do Allegro to poproszę.

ceneo owszem należy do allegro ale nie OLX.

90

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

Oficjalnie sprzedali im tablica.pl - z czego powstał olx. Nie mogę się dobić do skłądu polskich "zarządów", ale możliwe, że mają układ jakiś. Półoficjalny lub wymuszony przy sprzedaży tablica.pl

Sikor umarł...

91

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

GRUPA OLX SP Z O O
REGON:    362117960
NIP:    7792433421
KRS:    0000568963
REGON 362117960
NIP 7792433421
KRS 0000568963
Członkowie reprezentacji:
Górski Maciej    Członek Zarządu
Kwieciński Adam Tomasz    Członek Zarządu
Urbańczyk Marcin Mariusz    Członek Zarządu

92

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

A allegro? Dzięki za zajrzenie do krs-u, jak sądzę.

Sikor umarł...

93

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

https://bfy.tw/ObHs
http://krs.infoveriti.pl/Allegro,Pl,Poz … 35012.html

94

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

Ja pierdziu... z tej Twojej listy to jest tylko jeden 'członek' i jeden 'mężczyzna'... reszta to jakieś 'osoby'...  niezłe rażenie ma LGBT :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

95

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

Jak, członków jest tam od ch... z tego co tam widzę:-)

96

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

Moje niedopatrzenie.. ale wszyscy 'nie mężczyźni' :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

97

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

Dużo "polskich" nazwisk. Biorąc namiar, że grupa OLX przejęła gdzieś grupę allegro (nie, nie w Polsce, w Ameryce Południowej gdzieś) trzeba by podrążyć temat. Ale to i tak nie ma znaczenia.

Sikor umarł...

98

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

Ja tutaj nie widzę tego tajnego układu a bardziej rynek ewentualnie - zabrzmi jak teoria spiskowa - zmowa cenowa.

99

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

Możliwe. Tak czy inaczej - i tak będą tam ogłoszenia, tylko ceny + :/

Sikor umarł...

100

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

Jakbyście się z choinki normalnie urwali. Przecież było kiedyś o tym głośno, że Alledrogo kupiło Tablicę i zmieniło brand na OLX. To jeden właściciel i tam porządkował sobie swoje marki jak Alledrogo, Tablica/teraz OLX. Żadnej przypadkowości, żadnych teorii spiskowych, po prostu jeden monopolista rżnący nas w D bez względu na to w czyich teraz rękach, bo potem chyba całą grupę ten Naspers sprzedawł jakimś funduszom.
.

"Od poniedziałku 14 kwietnia nie istnieje jedna z lepiej rozpoznawalnych marek w polskim internecie. Należący do Grupy Allegro serwis Tablica.pl przeszedł rebranding i teraz dostępny jest pod marką OLX"

....

"Po co zmiana? To decyzja południowoafrykańskiego koncernu Naspers, do którego należy Allegro. Od pewnego czasu porządkuje on swój katalog marek, skupiając swoje serwisy ogłoszeniowe na całym świecie właśnie pod marką OLX. Jak czytamy w komunikacie prasowym, na całym świecie jest ich w sumie 107. Grupa Allegro tłumaczy jednak, że zmiana dotyczy tylko i wyłącznie nazwy serwisu, a jego mechanizm funkcjonowania, a także brak opłat pobieranych od użytkowników, pozostają bez zmian."

https://www.forbes.pl/technologie/konie … lx/kyz9lw1


Tak czy inaczej jak to przechodziło z rąk do rąk nie ma znaczenia, przykre że miłośników i obrońców tego paskudnego monopolu (jak każdego monopolu) tu sporo, więc dobre Allegro, dobre, takie dobre, prosimy o więcej rżnięcia nas w D, tak to lubimy :D

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2020-07-28 12:19:50)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!