Temat: Dioda w GTIA Fixer

Takie trywialne (dla znających temat czyli nie dla mnie) pytanie mam... W schemacie GTIA Fixera by Simius jest dioda oznaczona jako BAS316. Patrząc po TME, to są diody SMD. Ja potrzebuję THT. Jakich diód można użyć w zamian? Czy 1N4148 się nadadzą? Będą wystarczająco szybcie? Niby też mają 4ns "reverse recovery time".

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Dioda w GTIA Fixer

Najlepiej stosować diody szybkie, np BAT41.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

3

Odp: Dioda w GTIA Fixer

No właśnie o to pytam. Zamawiam sobie. Dzięki.
Mam jeszcze paczkę BZX55C3V3 (?)

Ostatnio edytowany przez perinoid (2020-07-25 14:22:35)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Dioda w GTIA Fixer

To Zenerka 3V3... nie nadaje się.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

5

Odp: Dioda w GTIA Fixer

Ja używałem 1N4148 i działało. Nie zauważyłem żadnych niepożądanych efektów.
Pewnie można zastosować BAT41, BAT81 itp.

Ostatnio edytowany przez x_angel (2020-07-26 14:08:26)

6

Odp: Dioda w GTIA Fixer

Mam do poskładania ze 2 czy 3 fixery (robię je sobie hobbystycznie na płytkach uniwersalnych). Założę 1N4148 i zobaczę. A BAT41 już zamówione więc będzie na co podmienić.

Dzięki za rady.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.