Temat: Kupię Atari 65/130/800

Cześć.
Kupię Atari 65/130/800. Rozszerzenia mile widziane.
Pozdrawiam

2

Odp: Kupię Atari 65/130/800

9 lat po rejestracji pierwszy post :)

.

3

Odp: Kupię Atari 65/130/800

"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."
:)

4

Odp: Kupię Atari 65/130/800

:) racja

.

5

Odp: Kupię Atari 65/130/800

Chcesz wszystkie 3 w bundle czy jeden z nich?

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

6

Odp: Kupię Atari 65/130/800

Masz rację. Nieprecyzyjnie to zabrzmiało. Jeden z nich.

7

Odp: Kupię Atari 65/130/800

Mam, mogę odsprzedać. Jak dasz słowo honoru że dla siebie i nie pójdzie dalej, cena będzie zacna.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: Kupię Atari 65/130/800

Daję słowo, że dla mnie i nie do kolekcji. Będę go używał na codzień. Serio.

9

Odp: Kupię Atari 65/130/800

@terminus: Zwróć uwagę czy Atari ma złącze ECI (w przypadku serii XE), bo inaczej nie podłączysz żadnego tzw. Nowego Urządzenia (New Device)
https://en.wikipedia.org/wiki/Parallel_ … XE_ECI.png (to jest ta krótka złączka "Expansion" na dole obrazka).

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

10

Odp: Kupię Atari 65/130/800

Dzięki mono. Tak, wiem czym jest ECI, jak byłem młody (przełom lata 80 i 90) miałem 65XE, które uważałem za dużo lepsze niż 65XE kolegi bo moje miało ECI. :)

11

Odp: Kupię Atari 65/130/800

I założę się, że nigdy tego ECI nie użyłeś, a nawet więcej: wraz z kumplami nie wiedzieliście do czego to służy, ewentualnie wiedzieliście, że do jakichś rozszerzeń, ale czym te rozszerzenia miały by być, to już nikt nie wiedział:-) Przynajmniej tak było wśród mojej ekipy w tamtym czasie:-)

12

Odp: Kupię Atari 65/130/800

A ja miałem 800 xl i nawet swoi atarowcy ( majacy XE ) mi chcieli popiół do "popielniczki" strzepywać ( gniazdo carta)

.

13

Odp: Kupię Atari 65/130/800

Oczywiście, że było tak jak piszesz Maqu. Ale to nie zmieniało faktu, że moje miało, a jego nie. Więc moje było lepsze :). Ciekawe czy w moim było sprawne GTIA.

Ostatnio edytowany przez terminus (2020-07-30 13:42:50)

14

Odp: Kupię Atari 65/130/800

A ja do tej pory nie używam/używałem ECI i dobrze mi z tym ;)

15

Odp: Kupię Atari 65/130/800

pablozp napisał/a:

A ja miałem 800 xl i nawet swoi atarowcy ( majacy XE ) mi chcieli popiół do "popielniczki" strzepywać ( gniazdo carta)

W 2011 miałem 2x800XL I do tego 2xCa 2001 o  magnetofonach nie wspominając. Głupi oddałem za namową żony. Ech idę chyba ją znowu spiorę;)

16

Odp: Kupię Atari 65/130/800

Żony to zuo:-)

A napisałeś "Maqu" przypadkiem, czy znamy się skądś inąd, że podkreśliłeś tą wymowę?:-) Pytam, bo tak mówiono na mnie i tak się przyjęło w światku motocyklowym, stąd skojarzenie.

Ostatnio edytowany przez Mq (2020-07-30 13:51:46)

17

Odp: Kupię Atari 65/130/800

Zupełnie przypadkowo.

18

Odp: Kupię Atari 65/130/800

Nie każdy wie, ale "Mq" to taka moja ksywa z wczesnego internetu jeszcze przed rokiem 2000. Historia jest taka, że zakładając jakieś tam pierwsze w życiu konto mailowe darmowe, nie pamiętam gdzie, coś tam trzeba było wpisać i pacnąłem bez sensu w klawiaturę tak, że się napisało akurat Mq. I tak zostało, taki był email, a od niego podpowiadały się później różne rzeczy w innych miejscach. Około roku 2000 zacząłem korzystać z list dyskusyjnych, a w szczególności z pl.rec.motocykle gdzie przedstawiałem się właśnie jako Mq. Ponieważ w liście motocyklowej chodziło głównie o to, żeby jeździć, więc się wszyscy spotykali na żywo po całej Polsce na imprezach i mówiło się po ksywach, a że moja była bez sensu fonetycznie, to zaczęli ludzie na mnie mówić "maku" i tak wtedy zostało, a ja do dziś używam tego Mq. Stąd skojarzyłem jak tak napisałeś, ale widać zbieg okoliczności:-)

19

Odp: Kupię Atari 65/130/800

terminus napisał/a:

Daję słowo, że dla mnie i nie do kolekcji. Będę go używał na codzień. Serio.

Zapraszam na priv.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

20

Odp: Kupię Atari 65/130/800

Wygląda, że się dogadałem z kolegą perinoid. Super gość. Będzie to co miałem w młodości :) Co prawda ma małą wadę w postaci fabrycznie uszkodzonego GTIA ale cena rekompensuje z nadmiarem tę wadę. Znowu czuję się jakbym miał 14 lat :)
W nowym ogłoszeniu kupię sprawny GTIA lub płytkę pod GTIA fix:)
pozdrawiam wszystkich i wszystkim dziękuję

21

Odp: Kupię Atari 65/130/800

Mq napisał/a:

Około roku 2000 zacząłem korzystać z list dyskusyjnych, a w szczególności z pl.rec.motocykle gdzie przedstawiałem się właśnie jako Mq. Ponieważ w liście motocyklowej chodziło głównie o to, żeby jeździć, więc się wszyscy spotykali na żywo po całej Polsce na imprezach i mówiło się po ksywach, a że moja była bez sensu fonetycznie, to zaczęli ludzie na mnie mówić "maku" i tak wtedy zostało, a ja do dziś używam tego Mq.

A to może s0nara znasz, bo z tego co wiem, też był fanem motocykli i zlotów tychże :P

Sikor umarł...

22

Odp: Kupię Atari 65/130/800

Nie chyba...

23

Odp: Kupię Atari 65/130/800

terminus: M-o-m-m-s-e-n  o-d-e-z-w-i-j  s-i-e  M-o-m-m-s-e-n  :P

Edit: super nick :)

Ostatnio edytowany przez jer (2020-07-30 20:08:29)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

24

Odp: Kupię Atari 65/130/800

Do dziś pamiętam jakie wrażenie zrobiło na mnie to opowiadanie Lema.

25

Odp: Kupię Atari 65/130/800

Witam. Aby nie zaśmiecać forum i nie zakładać nowego tematu podepnę sie tutaj jeśli można. Więc kupię ATARI 65XE - sprawne z niepołamaną obudową, może być bez ECI. Może komuś zalega zbędna sztuka. Maszynkę będę użytkował prywatnie/osobiście z moim dzieciakiem (emulator to nie to samo :). Zasilacz 5v mam, joya mam, SIO2SD czeka :)