Temat: Wałbrzyskie ATARI TURBO - ktoś coś?

W latach 80-tych w Wałbrzychu królowało takie oto Turbo do malucha. Ktoś wie czego to jest klon i ewentualnie jak się dokładnie nazywa. Lokalnie nazywane było TURBO 3000 - przypuszczam, że pewnie mogło trafić z Wrocławia od tzw. Brodatego.

Filmik zrobiony "na biegu":

Ktoś coś?

XE maniac! ;)

2

Odp: Wałbrzyskie ATARI TURBO - ktoś coś?

Nie pamiętam jak się nazywało, ale pamiętam, że nie było dodatkowych kabli, przełączników, kartridża, tylko płytka do środka i działało "automatycznie". Też przerabiałem w M-Bicie w budynku GDK, zresztą byłem tam bardzo częstym bywalcem.

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

3

Odp: Wałbrzyskie ATARI TURBO - ktoś coś?

Wszystko się zgadza Rafał. Chodziło mi o ustalenie dokładniej nazwy lub klona tego systemu. Ten sam rodzaj TURBO montowano na św. Jadwigi w TORO, D.T. Centrum - także źródło pochodzenia wydaje się być to samo. Porównywałem kiedyś nawet plytki - są bliźniaczo podobne. Były (i są oczywiście) one oczywiście w 100% zgodnie z TURBO 2000.

XE maniac! ;)

4

Odp: Wałbrzyskie ATARI TURBO - ktoś coś?

To nie klon, tylko standardowe dolnośląskie Turbo 2000, które było "brodatym" klonem czeskiego. :) Turbo 3000 wymyślił Tomek Rolewski, kiedy odkrył przy pisaniu swojego softu po rozgryzieniu czeskiego, że procedury odczytu i zapisu da się jeszcze bardziej przyspieszyć. Sporo kopierów od niego ma tę opcję.

W Świdnicy na przykład kaset nagranych w Turbo 3000 nigdy nie uświadczyłem. :) Z chęcią zdumpowałbym takie zestawy. Co prawda, a8cas-util.pl nie obsługuje dekodowania takiego zapisu, ale można użyć trybu generic.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

5

Odp: Wałbrzyskie ATARI TURBO - ktoś coś?

Dzięki Voy za szczegółowe wyjaśnienia, nie ukrywam, że liczyłem na Twoją opinię w temacie. ;)
A jeśli chodzi o Turbo 3000 to z tego co kojarzę w którymś z softów (kopierów) Tomka była możliwość zrobienia na T3000?

XE maniac! ;)

6

Odp: Wałbrzyskie ATARI TURBO - ktoś coś?

I to w niejednym. :) Speed od wersji 6.5 w górę, Unknown Exterminator, Special Copy, Some Copy (do kopiowania na dysk), Real Copy, Powerful Copy, New Nightmare, Green Grass, The Great Trouble, Funny Copy, seria Crazy Renounce (do odbezpieczania), Corwin From Amber. Nie wiem, czy seria Hacker też, bo nie znam klawiszologii, a program nie ma podpowiedzi. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie