Temat: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

Każdy chyba posiada jakieś inne unikalne hobby, chciałbym zachęcić innych Użytkowników Forum do podzielenia się ewentualnie olania tematu.
Ja hoduje skorpiony i bawię się w chwilach wolnych elektroniką ( to ostatnie trochę nieudolnie - ale liczy się pasja)

Ostatnio edytowany przez macko76 (2020-08-10 17:37:48)

2

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

Fotografia i stare karty dźwiękowe + trochę nowoczesne hobby - technologie Microsoftu ale to związane z pracą.

3

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

IoT, cyfrowy dom... Tasmota + zigbee -> HomeAssistant

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

4

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

W moim przypadku od 2011 realizuję odwieczne marzenie, czyli udzielanie się w amatorskim motorsporcie. Zaczęło się od KJS i różnych zawodów torowych typu time-attack, w 2015 roku w aucie zawitała klatka bezpieczeństwa i dołączyły starty w amatorskich rajdach i wyścigach górskich.

Pasja na równi ważna z Atari i innymi komputerami retro :)

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/19390970_1456749747679318_3967364046725087499_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=e007fa&_nc_ohc=-kNGewUM6QgAX8ChO7J&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=d72e86a41bddbc22a01044c28a5cfd25&oe=5F5909DD

Ostatnio edytowany przez Jacques (2020-08-11 08:04:48)

5

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

W Time Attack dalej latasz? (ja nie ale znajomy owszem)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

Tak, głównie Time4Rally w podwrocławskiej Oleśnicy, ale wkrótce wybiorę się też na Tor Krzywa, może kiedyś też tor w Łodzi można by odwiedzić :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2020-08-11 09:34:16)

7

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

Biegam z drutami i radiem po łące - krókofalarstwo... ;) Inaczej tzw. radio amatorskie.

Nie mój, ale ten Radioshak wart uwagi:

PunBB bbcode test

XE maniac! ;)

8

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

To się z Voy'em byś dogadał. On ostatnio jakieś czary odprawia i ruskie satelity podsłuchuje :D

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

9

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

Kurde, nic się nie chwalił somsiad... ;)

XE maniac! ;)

10

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

Pamiętam jak byłem dzieciakiem i interesowałem się elektroniką i mało brakowało żebym został członkiem klubu krótkofalowców w regionalnym domu kultury. Niestety z racji młodego wieku nie przyjęto mnie za to utknąłem na wiele lat w modelarstwie. Pewnie bym wrócił do tej pięknej pasji ale zakochałem się w jadowitych pajęczakach, a ostatnio znajomi znoszą mi do domu coraz to nowe jadowite zwierzęta.
3M - sprzęt zawodowy.

Ostatnio edytowany przez macko76 (2020-08-11 21:50:55)

11

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

macko76, spróbuj, może złapiesz bakcyla raz jeszcze?

XE maniac! ;)

12

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

Fotografia analogowa (procesy wywoływania), tłumaczenie filmów, elektronika z naciskiem na DIY audio, stare ścieżki lektorskie z VHSów ;)

13

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

SQ9CWN. Paru nas tu jeszcze jest, SQ7BTI, Pajero...

Fajny shack.

14

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

To co, może szybki rekonesans znakowy z atarowskiego środowiska? Kto wie, to może dopisze?

1. 3M - SP6MMM
2. lemiel - SQ9CWN
3. ??? - SQ7BTI
4. Pigula - SQ7BFT
5. Duddie - SP5ULY

XE maniac! ;)

15

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

a s0nar?

Sikor umarł...

16

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

3M / InD napisał/a:

macko76, spróbuj, może złapiesz bakcyla raz jeszcze?

Chyba nie chociaż ostatnio pomalutku dłubie w sprzętach lampowych audio. Polecam mój ulubiony kanał: https://www.youtube.com/user/TubeDepotTV

17

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

Sikor napisał/a:

a s0nar?

A poszukaj tego obywatela tutaj:
https://amator.uke.gov.pl/pl/individuals

XE maniac! ;)

18

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

Ja po prostu pytam, czy namierzyliście :)

Sikor umarł...

19

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

Sikor napisał/a:

a s0nar?

SQ9RSC

Ostatnio edytowany przez Rastan (2020-08-14 16:27:08)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

20

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

Rastan napisał/a:

SQ9RSC

Google potwierdzają, że to Robert "sOnar" Sz. :)

Czyli uzupełniając listę:

1. 3M - SP6MMM
2. lemiel - SQ9CWN
3. ??? - SQ7BTI
4. Pigula - SQ7BFT
5. Duddie - SP5ULY
6. sOnar - SQ9RSC

Ostatnio edytowany przez 3M / InD (2020-08-14 16:51:36)

XE maniac! ;)

21

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

Poza Atari to: Commodore, Apple, Amstrad, Spectrum, MSX, BBC, TRS, ...,  :-D
A poza powyższymi to bieganie, głównie przygotowywanie się i starty w górskich ultramaratonach (choć i uliczne maratony czy półmaratony się zdarzają).. choć to we sumie bardziej styl życia niż hobby.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

22

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

Obecnie rozbudowywuje skorpionarium - czyli podgrzewaną szafę dla moich ulubieńców, do tego nowe terraria dla nowych nabytków więc nie mam ani czasu ani kasy na nic innego.

Ostatnio edytowany przez macko76 (2020-08-17 16:55:08)

23

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

Nikt tu nie "jara" się retro MTB? Ewentualnie retro audio?

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2020-08-17 19:02:02)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

24

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

Ja, ale UTMB ;-)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

25

Odp: Hobby po za Atari (jeśli jest na to czas)

A co to UTMB? ;-)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!