Temat: Czy to normalne zachowanie Karin * Drive?

Mam pytanie o zachowanie stacji Karin (w moim przypadku mini od Zaxona, ale podejrzewam, że maxi też to dotyczy).
Czy to normalne, że jak zmieniam dyskietkę na drugą o innym formacie to przy pierwszym odwołaniu (DIR) stacja zgłasza błąd 137 ale od drugiego pracuje poprawnie? Mam tak jak przechodzę z 720KB na 90KB i czasami z powrotem (zależy od dyskietki). Nie występuje przy zmianach dyskietek o takiej samej gęstości (a ogólnie chyba rozmiarze sektora). Jest tak na SDX jak i DOS II+ (takie sprawdzałem).

Czy to jest normalne? Jeśli nie, to czy da się na to jakoś zaradzić?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Czy to normalne zachowanie Karin * Drive?

Witam

Ja to samo miałem w LDW2000.

Dorobiłem sobie automatyczny reset stacji po każdej wymianie dyskietki i problem ustąpił.

3

Odp: Czy to normalne zachowanie Karin * Drive?

W sumie można wchodzić w menu Karin i tam robić reset... Z LDW problemu nie mam, może z racji zainstalowanego turbo.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Czy to normalne zachowanie Karin * Drive?

Na oryginalnej Karin Maxi nie spotkałem się z takim zachowaniem, przynajmniej w Atarowskich DOSach i MyDOSie. Co sparty nie wiem, nie używałem właściwie (choć 3.2d nie robiła problemów).

Sikor umarł...