Temat: Karin Drive <-> XF551 - da się?

Czy da się tak sformatować dyskietkę, żeby można ją było odczytać zarówno na Karince jak i na XF551 (obie w wersjach 3.5")?  Dyskietki 720KB nagrane normalnie na tych stacjach nie są przenośne (chociażby sposób traktowania drugiej strony jest odmienny i nawet Hyper-XF nie pomaga). Próbowałem formatowania jednostronnego - dalej nic z tego. Próbowałem w SD i DD (bo Karin nie łyka ED) - dalej nic.

Da się to w ogóle uskutecznić? Karinka jest bardzo szybka i fajna. Ale w zasadzie tak to tylko do użytku własnego bo nie nagram nic kumplowi, który jej nie ma.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Karin Drive <-> XF551 - da się?

DD jednostronnie powinna złapać i jedna i druga. Takie spokojnie czytałem spod MyDOSa, ale fakt - z XF=ki chyba nie sprawdzałem.

Sikor umarł...

3

Odp: Karin Drive <-> XF551 - da się?

No właśnie nie łapie. Ani Karin nie łapie dyskietki formatowanej na XF, ani odwrotnie. Specjalnie sprawdziłem.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Karin Drive <-> XF551 - da się?

Może masz napędy niekompatybilne? Spróbuj podmienić napedy na chwilę (sformatuj na jednej, przenieś napęd i na odwrót). Powinno pójść  -według mnie coś nie tak z napędem. Sprawdź jeszcze ustawienia prędkości w karin (step  -nie pamiętam, które switche).

Sikor umarł...

5

Odp: Karin Drive <-> XF551 - da się?

Nie dam rady podmienić napędów bo XF551 to wewnętrzny napęd laptopowy a Karinka to Sony MPF920. Ale jeśli chodzi o XF551 to sformatowane na niej dyskietki są przenośne między dwiema XF551 jakie mam. Więc jeśli już to Karin. Będę eksperymentował za jakiś czas z innym napędem to sprawdzę (najpierw muszę taśmę skombinować) aczkolwiek mam spore wątpliwości, czy to cokolwiek da.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.