1

Temat: Sygnały CART i ECI

Czy jest jakaś rozpiska, do których miejsc na płycie idą połączenia z CART i ECI?

2

Odp: Sygnały CART i ECI

Na schemacie Atari 130XE wszystko widać. Schemat znajdziesz w zasobach jer'a tutaj:
http://www.jsobola.atari8.info/dereatari/schematy.htm

3

Odp: Sygnały CART i ECI

Ze schematu to wiem, miałem nadzieję na jakąś instrukcję obrazkową :) Ale dzięki za linka, z dużą kopalnią schematów.

4

Odp: Sygnały CART i ECI

A czego konkretnie się spodziewałeś na instrukcji obrazkowej? Przecież na schemacie jest wszystko narysowane, czego jeszcze Ci brakuje?

5

Odp: Sygnały CART i ECI

Chodzi o to gdzie najlepiej się podpinać. Z tego co zauważyłem niektóre sygnały można brać z różnych miejsc na płycie. Niestety elektronikiem to jestem od przysłowiowej niedzieli. Rozchodzi się o to że chcę interfejs do karty cf zmontować w środku Atari. Widziałem na forum Atari age ktoś jakieś pcb projektował nakładane na procka.

Ostatnio edytowany przez piomet (2020-08-23 19:33:41)

6

Odp: Sygnały CART i ECI

Nie ma jednej odpowiedzi gdzie najlepiej się podpinać w Atari. Można w wielu miejscach, ale trzeba to uwzględnić w pozostałej części projektu. Jeśli masz w komputerze złącza cart+ECI i chcesz do tego podpiąć działające poprawnie urządzenie na tym złączu, to najbezpieczniej będzie Ci się podpiąć wewnątrz dokładnie przy tych gniazdach jak najbliżej, bo wtedy nie zmienisz nic pod względem projektowym. Pamiętaj przy tym, żeby nie przedłużyć linii sygnałowych, bo to zrodzi kłopoty.

Sposób prowadzenia ścieżek w Atari do złącz kartridża i ECI na wiele się nie zda jako wzorzec w sensie podpięcia się gdzieś indziej. Jeśli chcesz urządzenie wpinać gdzieś indziej, zrobić pod nie inną płytkę itd., to trzeba się spodziewać walki z uruchomieniem nowego projektu tego typu i raczej są to zadania dla ludzi, którzy wiedzą co robią. Praca tak będzie raczej musiała być twórcza niż odtwórcza i trzeba od nowa analizować sygnały robiąc taki projekt.