401

Odp: Książki SOETO

Wielki szacunek dla wszystkich panowie! Czekam z niecierpliwością aż będę mógł podziwiać waszą pracę! :)

402

Odp: Książki SOETO

Uwaga osoby, które zapisały się na Mapę Pamięci - Dyskowe SYstemy Operacyjne, a nie płaciły. Brak wpłaty lub informacji, że wpłata się opóźni, do 5 maja spowoduje, że zamówione, a nie opłacone egzemplarze trafią do innych osób - nakład jest mniejszy niż zainteresowanie. Ciężko jest mi oszacować, jaki nakład będzie potrzebny, stąd zapisy, przedsprzedaże itp. Ale łatwo nie jest - na liście czasem jest 100 osób, połowa opłaciła, a druga połowa się nie odzywa, proszona o kontakt mailowo.
Bardzo mi to utrudnia pracę i powoduje niepotrzebną stratę czasu. Dlatego bardzo proszę o poważne deklaracje chęci zakupu. Dziękuję z góry.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

403

Odp: Książki SOETO

.

Ostatnio edytowany przez Duddie (2019-05-11 10:37:42)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

404

Odp: Książki SOETO

Książka już jest! Opcjonalnie można zamówić także dyskietkę z listingami z książki, cena 39 zł. Dyskietka będzie dostępna za około 2 tygodnie.

Post's attachments

MP_DSO1.jpg 1.23 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

MP_DSO2.jpg 1.61 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

MP_DSO3.jpg 1.72 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

MP_DSO4.jpg 1.67 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

MP_DSO5.jpg 1.63 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

MP_DSO6.jpg 1.72 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

405

Odp: Książki SOETO

Pięknie... już nie mogę się doczekać :-)

Pozdrawiam

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

406

Odp: Książki SOETO

No ja też!
I czkam na Commodore BASIC :)

Atari 800XL | Atari 130XE | Atari 65XE | California Access CA-2001 | Atari Jaguar | Atari 2600 | Atari XC12
Atari 520STe | Atari 1040STfm | Atari SC1224 | Atari SM124 | Benq BL702A
Amiga 500 | 1200 | CDTV | Commodore 64 + 1541 II | ZX Spectrum 48 | +3 | Commodore 1084S D2 | Commodore 1084

407

Odp: Książki SOETO

Opcjonalna dyskietka do Mapy Pamięci jest gotowa, cena 39 zł. Zawiera listingi .asm z książki. Jeśli ktoś chce ją dokupić do książki, to prośba o informację, bo zacząłem wysyłkę książek. Dziś poszła już pierwsza partia, w kolejnych dniach wysyłam następne.

Ostatnio edytowany przez Duddie (2019-05-15 11:41:39)

Post's attachments

20190515_120808.jpg 778.43 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

20190515_120822.jpg 1.85 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

20190515_120839.jpg 1.57 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

408

Odp: Książki SOETO

Dotarła książka, wspaniale wydana świetna jakość, cały wstęp z wywiadem w sam raz do przeczytania do snu.

Post's attachments

IMG_20190515_174224.jpg 699.11 kb, liczba pobrań: 1 (od 2019-05-15) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

409

Odp: Książki SOETO

Informacja dla osób, które kupiły, lub zamierzają kupić opcjonalną dyskietkę do książki - cytat z FB Retronics:

Uwaga: opcjonalna dyskietka do Mapy Pamięci Atari XL/XE - Dyskowe Systemy Operacyjne, składa się z dwóch stron. Obie są w pojedynczej gęstości (SD), żeby dało się je odczytać na wszystkich modelach stacji dysków. Zawierają katalogi MyDOS, ponieważ plików jest tak dużo (w sumie 152), że nie udałoby się ich zmieścić bez katalogów w Atari DOS - limit 64 plików.

Zawartość dyskietki:

Strona pierwsza:
DOS20INI - listingi z rozdziału 1.2
DOS20IO - listingi z rozdziału 1.3

Strona druga:
DOSXL - listingi z rozdziału 2
DOS25 - listingi z rozdziału 3

Nazwy plików są nazwami procedur. Zwykle pierwsza linijka listingu jest komentarzem, którego wielkie litery układają się w nazwę procedury.
Pliki są nagrane w kolejności listingów w książce.
Pliki są w formacie tekstowym MAC/65, jak w książce.
Można wczytać bootując MyDOS z kartridżem MAC/65 w ten sposób:

ENTER #D2:DOS20INI>HDOS20S.ASM

Potem np.

LIST
ASM

Post's attachments

20190515_120808.jpg 778.43 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

files.png 54 kb, liczba pobrań: 1 (od 2019-05-19) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

410

Odp: Książki SOETO

@Dudie:
A czy planujesz zrobić reedycję Tajemnic Atari? I czy w ogóle byłoby zainteresowanie?

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

411

Odp: Książki SOETO

@Alex_D: jest taki plan. Ale czy się ziści, zależy od zainteresowania.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

412

Odp: Książki SOETO

Super! Trzymam kciuki, żeby udało się zrealizować :) :) :)

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

413

Odp: Książki SOETO

Przeklejam informację o kolejnej książce dostępnej w Retronics:

"Książka będzie fizycznie dostępna w pierwszej połowie sierpnia, wysyłki rozpoczną się od 17.08.
Książka jest kolejną pozycją z katalogu SOETO, tym razem jest to Mapa Pamięci - Podstawowe Procedury Systemu Operacyjnego. Poprawiony skład i rysunki zrobione na nowo, bardziej współczesny. Dwa świetne dodatki autorstwa Piotra "0xF Fusika, dzięki któremu też zostało poprawione mnóstwo błędów z oryginału. Piotr wykonał tytaniczną pracę, za którą należą mu się wielkie brawa! Książka zawiera także arcyciekawą przedmowę w postaci historii książek pisanych przez Wojtka Zientarę, a wydawanych przez SOETO. Kilkadziesiąt stron wciągającej lektury, dla chcących wiedzieć jak to wyglądało w tamtych czasach.
Książka kosztuje 99 zł, koszt wysyłki 12 zł paczkomat, 16 zł kurier. Opcjonalnie można dokupić dyskietkę, zawierającą listingi z książki - kompilowane testowo, więc na pewno bez błędów! Cena dyskietki to 45 zł.

Osoby chcące zamówić tę pozycję, proszone są o wysłanie danych adresowych (telefon też, jeśli ma to być paczkomat) na adres zamowienia(małpa)retronics.eu

Wpłat można dokonywać na konto Retronics:
56 1140 2004 0000 3102 7434 1496"

Post's attachments

PPSO.png 926.16 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

414

Odp: Książki SOETO

Piszę się. Czy dyskietka będzie dostępna w postaci archiwum na FTP?

Kasa poleciała

Ostatnio edytowany przez pancio.net (2020-07-15 11:38:42)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

415

Odp: Książki SOETO

Ja też się piszę na książkę z dyskietką. O ile są jeszcze dostępne?

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

416

Odp: Książki SOETO

Są dostępne, wyślij maila z adresem.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

417

Odp: Książki SOETO

Książeczka odebrana.. jak zwykle pięknie wydana. Podziękował i czeka na pozostałe pozycje :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

418

Odp: Książki SOETO

Też dzisiaj wyjąłem z paczkomatu. Czekam na kolejne.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

419

Odp: Książki SOETO

Duże podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w powstanie książki!
W paczce była (jak zwykle) pięknie wydana książka oraz dyskietka i pyszne krówki :)

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

420

Odp: Książki SOETO

Jeśli ktoś jest jeszcze chętny, zapraszam do zakupu!

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

421

Odp: Książki SOETO

@Duddie, a mógłbyś dla przypomnienia wrzucić fotkę wszystkich książek, które wydałeś?
Dzięki!

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

422

Odp: Książki SOETO

Ponawiam prośbę o wrzucenie zbiorczego zdjęcia wszystkich książek. :)
Dzięki.

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE