251

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

A ja tak jako nieaktywny, ale ciągle jednak zainteresowany tym co się dzieje, zapytam - gdzie jest jakaś jedna, duża paczka ze wszystkimi pracami z compo? Na OFICJALNEJ stronie cisza - w newsach są tylko wiadomości sprzed party, po party już nic, tak jakby prace uczestników nie były już tak istotne.

Ludzie mają teraz szybki internet i pewnie znacznie szybciej ściągnęłoby się wszystko w jednym pliku ZIP z oficjalnego serwera, żeby na spokojnie przejrzeć sobie prace z dysku. Nie mówię tu o Demozoo (gdzie trzeba mocno się naklikać) ani o Pigwie (gdzie transfer jest zupełnie nieprzystający do standardów XXI wieku).

W ogóle chciałbym pogratulować wszystkim uczestnikom oraz przede wszystkim zwycięzcom konkursów - tego zdecydowanie zabrakło na forum. Serdeczne gratuluję więc grupom Altair, Mystic Bytes, Resistance, Dentifrice, tr1x, SMFX, Sedma, Effect, Agenda, Atari Invasion i Tristesse za zdobycie I miejsca w swoich konkurencjach. Gratulacje też dla takich osób, jak: KK, Lancelot, Piesiu, !Cube, Pator, Carrion, Pigu - czyli zwycięzców konkursów indywidualnych.

Miesiące pracy warte są chyba pogratulowania. Jakoś tak obserwowałem ten temat i zastanawia mnie jak się ma rozwijać jakakolwiek scena, jeżeli wszystkie gratulacje i podziękowania są jedynie kierowane w stronę organizatora. Nie umniejszam ogromu pracy, który został włożony przez Greya, ale nie wyobrażam też sobie jak ktokolwiek mógłby być zmotywowany do robienia czegokolwiek, jeżeli jedyne, co się docenia, to organizację party. To tak, jakby oglądać walkę bokserską o mistrzostwo świata. W trzeciej rundzie zawodnik nokautuje przeciwnika, słychać niemrawe oklaski, publiczność nie interesuje się specjalnie tym, co się dzieje na ringu itd. Sędzia wręcza medal zawodnikowi, a ten schodzi po cichu z ringu. Po czym na ring wchodzi organizator gali i wszyscy wiwatują, szaleją, biją brawo, przynoszą kwiaty... Czy tak to powinno wyglądać?

Na party nie byłem, bo już na parties nie jeżdżę, ale wiem, że trzeba poświęcić wiele godzin na zrobienie pracy oraz wiele tygodni na zrobienie dema. Dlatego też pełen szacunek dla zwycięzców! Mam nadzieję, że wielu z Was, aktywnych scenowców, napisze jakieś ciekawe recenzje produkcji i prac w tym temacie, żeby pokazać kolegom scenowcom, że ich ciężka praca została zauważona i doceniona.

Ostatnio edytowany przez XTD (2019-12-27 10:09:56)

252

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

XTD napisał/a:

"w newsach są tylko wiadomości sprzed party, po party już nic, tak jakby prace uczestników nie były już tak istotne."

Piotrek, nie wysuwaj tak daleko idących wniosków, bo są absurdalne. Nie umieszczałem nic na stronie, nie z braku szacunku do kogokolwiek - nie ma tam też podsumowania party czy czegokolwiek innego (oprócz tych na forum). Czy to oznacza, że nie mam szacunku do osób, które musiały pokonać tysiące kilometrów, aby dotrzeć na party-place?

Był deadline na podesłanie ostatecznych wersji prac do 23-go. Kolejnego dnia puściłem wszystkie brakujące prace - zgodnie z tym, co obiecałem przed party. Część osób uploadowała prace sama do północy 23-go grudnia - resztę (które widziałem że brakują) wysyłałem ja. Dlatego na Demozoo jest najbardziej aktualna lista prac. Ściągnę to wszystko i porobię ZIPy platformami i może jeden ogólny. Nie robiłem tego w Wigilię ani w Święta, ponieważ obchodziłem je rodzinnie (jak co roku).

Pozdrawiam

update: gratulowałem wszystkim autorom prac, niektórzy już otrzymali ode mnie nagrody pocztą (m.in. wspomniany przez Ciebie Carrion, do którego wcześniej dzwoniłem też z gratulacjami), bądź osobiście (na party i po party - w ostatni poniedziałek zawiozłem "paczki" do 3 osób na terenie Trójmiasta, co mogą potwierdzić tu na forum). wzrastająca liczba prac na compo co roku świadczy chyba też o tym, że motywacja jest - w czym (dodam nieskromnie) mam też swój udział (zainteresowani wiedzą o co chodzi).

Dlatego @As & reszta: powstrzymajcie się z gratulacjami ;) Naprawdę, nie trzeba. Decyzję co do SV miałem podjąć do 24-go, ale dałem sobie jeszcze trochę czasu, aby ocenić, czy faktycznie jestem w stanie to pociągnąć.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2019-12-27 13:27:38)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

253

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

Nie wysuwam żadnych daleko idących wniosków, podaję fakty i osobiste spostrzeżenia.

Dowiedziałem się, że było Silly Venture i że Lamersi zajęli drugie miejsce. Zainteresowałem się trochę, obejrzałem na YT, a potem swoje pierwsze kroki skierowałem na oficjalną stronę imprezy - tam spodziewałem się znaleźć wyniki oraz prace.

Nie mówię, żeby w święta bawić się w porządkowanie prac, ale wyniki na oficjalnej stronie powinny być przede wszystkim (a te były dostępne zdaje się ostatniego dnia party - na długo przed świętami). To jest jakaś historia i główna część imprezy - podsumowanie współzawodnictwa. Strona internetowa to wizytówka imprezy - fajnie więc, gdy wyników nie trzeba szukać na innych stronach.

Miło, że na Demozoo prace zostały wrzucone - ale też nie zaszkodziłoby dodanie takiej informacji na oficjalnej stronie. Życie party nie powinno kończyć się na zamknięciu imprezy. Po party również to wszystko powinno żyć - produkcje powinny być przedstawione, opisane itd. na oficjalnej stronie.

Nigdzie nie napisałem, że zwycięzcy nie otrzymali nagród (paczek). To fajnie, że trzymasz rękę na pulsie i że wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni. Ja jedynie pisałem, że mało się na forum dyskutuje o produkcjach i podałem pewną analogię, żeby pokazać, jak to odbieram.

Odrobina krytycznego spojrzenia osoby z zewnątrz chyba nie jest czymś niewłaściwym. Zamiast tłumaczyć mi, że były święta (wiem o tym), wystarczy napisać "tak, wyniki/prace na oficjalnej stronie będą niebawem" albo "nie, strona przestaje funkcjonować gdy tylko zaczyna się party, potem to już jest kontynuowane w oparciu o zewnętrzne serwisy".

Pozdro!

PS.

Czy to oznacza, że nie mam szacunku do osób, które musiały pokonać tysiące kilometrów, aby dotrzeć na party-place?

Bez przesady - nie szanuje się ludzi za to, że podróżują, chyba że są zawodowymi podróżnikami. Ja mówię o grupach z podium, o szacunku dla tych, którzy przygotowywali prace (bo za to się ludzi szanuje, a nie za sam fakt uczestnictwa w imprezie - to nie jest impreza dla dzieci, gdzie wszyscy dostają puchar "za udział"). Wypisanie ich na oficjalnej stronie imprezy jest dla mnie czymś tak oczywistym, jak informacja kto zdobył Oskary na stronie poświęconej tym nagrodom.

Ostatnio edytowany przez XTD (2019-12-27 13:49:14)

254

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

Wyniki oraz wszystkie prace z SV2k19 dostępne także na oficjalnej stronie eventu - http://www.sillyventure.eu w dziale "NEWSY".

Dziekuję koledze XTD za zwrócenie uwagi.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

255

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

Na Pigwie leży mirror katalogu z Fujiology Lotka (skąd on linkuje pod Demozoo), stąd nazwy skrócone do 8+3. Mogę wrzucić wszystko w jeden .7z, .rar, .zip, czy co tam kto woli i umieścić w katalogu. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

256

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

Jeśli ktoś jeszcze nie widział... ;) Na początku koledzy rozmawiają o MMA itd. ;) Ale później już są konkrety :D (od 1:31:11)

I jeszcze tu, ale pod sam koniec... (od 9:49)

Enjoy :)

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2020-01-21 13:38:14)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

257

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

Czy dobrze pamiętam, że produkcje na Atari Lynx miały być jeszcze osobno oceniane przez RJ Micala? Czy coś z tego wyszło w ogóle?

258

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

@laoo: tak :) trochę czasu zajęły pewne "przygotowania" :) jeszcze trochę cierpliwości :D

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

259

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

Jak widzę organizacja SV to praca całoroczna i to na pełny etat. Wielki szacun grey :).

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

260

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

Super. Znając życie RJ pewnie nie ma żadnego Lynxa w domu ;)

261

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

@Alex_D: dziękuję za dobre slowo :)

@laoo: ma nawet prototyp Handy ;)

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2020-02-27 15:41:30)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

262

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

A mnie udało się wreszcie zmontować pełną, filmową relację ze zlotu.

Ostatnio edytowany przez paptak (2020-03-08 20:00:56)

Ja bym lepiej spaliłem się. Wybierać nie Tobie.

263

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

@paptak to kiedy i gdzie można będzie obejrzeć?

edit: odświeżyłem wątek i filmik już jest :)

Ostatnio edytowany przez player_suspect (2020-03-08 20:02:05)

=====================
pLayer / Suspect
back t0 sc3n3 after 15 years....
im człek starszy tym bardziej to docenia :)

264

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

http://www.sillyventure.eu/images/sv2019tshirt.jpg

Przypominamy, że pozostało nam jeszcze trochę "nadprogramowych" koszulek po ostatniej edycji SV w 2019 roku. Jest to ostatnia szansa na ich nabycie. Dla przypomnienia - w 2019 roku świętowaliśmy 30-lecie konsoli Atari Lynx, stąd też na koszulkach znajdują się m.in. własnoręczne pozdrowienia dla uczestników eventu od RJ Micala - twórcy tego fantastycznego handhelda (dodatkowo na rękawku jest nadrukowane logo ATARI). Z tego samego powodu kalendarz na rok 2020 również jest w tematyce tej konsoli. Z uwagi na fakt, iż mamy już miesiąc czerwiec, osoby chętne nabyć koszulkę otrzymają kalendarz ZA DARMO.

http://www.sillyventure.eu/images/sv2019calendar.jpg

Zamówienia proszę wysyłać na adres: info(at)retroventure.eu (tak, RETRO Venture, nie Silly), wpisując w temat mail'a: "T-shirt SV2k19". Przy zamówieniu koszulek w treści proszę podać jej ROZMIAR, ilość. Sprawdzona zostanie dostępność w danym momencie - jeśli dana rzecz będzie "na stanie" - odpiszę podając numer konta do wpłaty i prosząc o adres do wysyłki.

SV2k19 T-Shirt - 59 PLN + 20 PLN wysyłka na terenie PL

Na ten moment (18.06.2020) dostępne są następujące rozmiary i ilości koszulek:

L - 12 szt.
XL - 5 szt.
XXL - 6 szt.
4XL - 1 szt.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2020-06-18 14:59:37)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

265

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

http://www.sillyventure.eu/images/soldout.jpg

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

266

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

Dzisiaj przeczytałem na FB bardzo smutną wiadomość... wczoraj odszedł od nas Curt Vendel, osoba, która uratowała wiele materiałów związanych z Atari przed zniszczeniem...  menedżer strony internetowej www.atarimuseum.com, współautor książki "Atari Inc. Business is Fun"... w 2019 roku przesyłał pozdrowienia dla wszystkich uczestników Silly Venture 2k19 (od 05:24 w poniższym materiale video, zaprezentowanym podczas ceremonii otwarcia:

Wielka strata dla naszej społeczności :(

Rest in Peace, Curt.

Thank you for all.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2020-08-31 21:44:23)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

267

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

... ale wiadomo tak na prawdę co się stało? Kur...**a :(

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

268

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

wielka strata dla całej społeczności Atari

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

269

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

Już wiadomo - zawał. Jak napisał Marty Goldberg, Curt był po siedmiu operacjach na sercu; miał wymienioną praktycznie jego połowę. Jakiś czas wcześniej jeszcze doszło do tego ugryzienie przez pająka pustelnika brunatnego.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

270

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

Mamy przyjemność zaprezentować Wam kolejną fotogalerię z Silly Venture 2k19, tym razem Andrzeja Perłowskiego (pseudonim Przunk), która nie została wcześniej zaprezentowana - a szkoda, bo fotki są naprawdę świetne! Zresztą oceńcie sami:

https://photos.google.com/share/AF1QipO … taV1JYZU9R

Przunk obiecał, że w 2021 roku fotki będą jeszcze lepsze :)

Dziękujemy!!!

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

271

Odp: Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive!

Dzięki uprzejmości (i za zgodą) Redaktora Naczelnego ABBUC'a, zamieszczam scany z relacji z SV2k19, która ukazała się w #140 numerze magazynu:

http://www.sillyventure.eu/images/news/SV2k19report1.jpg

http://www.sillyventure.eu/images/news/SV2k19report2.jpg

http://www.sillyventure.eu/images/news/SV2k19report3.jpg

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)