Temat: Captain Gather - gra nie uznaje wszystkich rozwiązań.

Witajcie.

Podczas przechodzenia tej gry na 23 poziomie natrafiłem na problem, rozwiązałem planszę a tu nic się nie dzieje. Najpierw zrobiłem taki sam układ tylko w innym miejscu - dalej nic - no to zacząłem kombinować czy nie da się inaczej ułożyć klocków - tym razem gra uznała moje rozwiązanie, trzeciego rozwiązanie tej planszy również nie uznała (z L na dole).

  https://www.youtube.com/watch?v=chflAXrFaII

Później jest jeszcze jeden fioletowy poziom na którym da się na kilka sposobów ułożyć i tak samo przyjmowany jest tylko jeden.
Cała gra ma 33 plansze.

Kontynuacją tej gry jest Dagobar ta gra uznaje każde ułożenie, które jest właściwe. Ma za to kilka bugów:
1. Jeśli zrobimy kwadracik 2 na 2 to klocek się czasem zapętla.
2. Niekiedy wyskakuje drugi wolny klocek od góry a nie pierwszy wolny, szczególnie przy szybkim strzał ruch w górę.
3. Niektóre wersje gry mają kaszankę na wyższych poziomach jak się wpisze kod 922 to będzie widać czy jest ok, ale to już nie wina programisty.
Na szczęście grę da się przejść.

https://www.youtube.com/watch?v=25W7CusUok8

Post's attachments

cg_fioletowy.png 648.81 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

cg_poziom23.png 1.3 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

cg_poziom23a.JPG 116.2 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

cg_poziom23_ok.jpg 81.72 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Captain Gather - gra nie uznaje wszystkich rozwiązań.

fajna gierka i ciekawe odkrycia

3

Odp: Captain Gather - gra nie uznaje wszystkich rozwiązań.

Następna gra z ciekawymi bugami:

CHANGE

- jeśli uwięzisz kulkę na kawału ziemi to gra się blokuje - czas leci do zera, ale nic nie da się zrobić nawet wyjść przez ESC.
- jak zakończysz na 9 poziomie to ... zaczynasz od 10-tego
- poziom 27 nie uznało mi dobrego rozwiązania !!! - właściwe to "5 drabin".

Jak dojdę do końca to może jeszcze coś wyskoczy doszedłem do 24 poziomu. Zrobiłem wersję nieśmiertelną jeśli ktoś nie chce się denerwować. Przejście gry zajęło mi prawie 11 godzin. Autor gry przesadził z poziomem trudności, ale z "unlimited lives" to się da pograć :) - mógł zrobić jakieś kody do poziomów lub dać tyle żyć jak w piekiełku, niemniej gra jest bardzo grywalna mimo tego że jest brzydka. Nic dziwnego że po 1992 spadła sprzedaż gier.

Następną grę będę męczył Major Bronx gdzieś do 4-5 poziomu doszedłem (cel tej gry to zgadnięcie jak ją się przechodzi ;)

Ostatnio edytowany przez Hans 2004 (2020-11-22 00:47:12)

Post's attachments

Change(v0).zip 17.46 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Koniec.JPG 460.08 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Runda17.jpg 279.6 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Runda22.jpg 234.93 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Runda27.png 349.82 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.