Temat: CT60e a czujnik temperatury

W którym miejscu na CT60e znajduje się czujnik temperatury? W moim przypadku soft do monitorowania każdorazowo krzyczy, że wskazania są niepoprawne. No i takie właśnie są, ciągle okrągłe 0 - jakby czujnika nie było albo nie był poprawnie przylutowany (co mnie wcale nie zdziwi po ty, jak "naprawiłem" fochy karty na pamięć SDRAM).

W sumie nie jest to wielki kłopot, wystarczy zamknąć jedno jedyne okienko przy starcie TOS-a. Procek rev.6 chodzi mi na 75MHz i ma radiator - bardziej się zasilacz grzeje. Ale jakoś tak fajnie by było, jakby wszystko działało zgodnie z założeniami.

Dzięki!

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: CT60e a czujnik temperatury

Czujnik znajduje się w samym 060.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: CT60e a czujnik temperatury

Może się mylę, ale czujnik temperatury był zamontowany w pierwszej wersji dopałki, tj. CT60.

Ja mam wersję "uboższą", tj. CT63, która już tego czujnika jest pozbawiona. U mnie soft wykrywający temperaturę również wskazuje wartość "0".

Nie wiem, czy czasem w CT60e również ten czujnik nie został pominięty...

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

4

Odp: CT60e a czujnik temperatury

sqward napisał/a:

Czujnik znajduje się w samym 060.

Hmmm... Zatem jeśli soft raportuje problem to wina jest raczej po stronie procka (CT60e wykrywa go jako 060 rev.6), po stronie CT60e czy softu?

bart napisał/a:

Może się mylę, ale czujnik temperatury był zamontowany w pierwszej wersji dopałki, tj. CT60.
Ja mam wersję "uboższą", tj. CT63, która już tego czujnika jest pozbawiona. U mnie soft wykrywający temperaturę również wskazuje wartość "0".
Nie wiem, czy czasem w CT60e również ten czujnik nie został pominięty...

Da się jakoś wyłączyć  konieczność ładowania akcesorium do tej temperatury? Moduł do Control Panelu sam chce kopiować odpowiedni CPX jak nie jest załadowany, a bez tego modułu nie da się sterować akceleratorem.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2020-09-11 11:09:53)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: CT60e a czujnik temperatury

Coś mi się pamięta, że z CT60e Willy wydał osobnego tool'a do odczytu temperatury, gdyż ta informacja była publikowana przez hardware CT inaczej niż w poprzednich wersjach... ale może coś mylę. Stary tool do zmiany MHz tej informacji o temperaturze faktycznie nie widział.

UPDATE: tutaj https://www.atari-forum.com/viewtopic.php?t=31210

Ostatnio edytowany przez mkm (2020-09-11 12:13:30)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

6

Odp: CT60e a czujnik temperatury

Pierwsze CT60 miały układ TLV831 który odczytywał temperaturę z 68060, w CT63 układ usunięto z płyty. Znajduje się u góry obok złącza zasilania.
W CT60e rolę tego układu przejął układ ARM.

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

7

Odp: CT60e a czujnik temperatury

Dzięki za namiar. Z wątku wynika niestety, że wciąż nie ma poprawionego CPX-a. Czyli trzeba żyć z tym komunikatem. Chyba, że coś się zmieniło. Napiszę i zapytam.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: CT60e a czujnik temperatury

Wspomniany tam firmware rozwiązuje problem komunikatu:
https://www.atari-forum.com/viewtopic.p … 95#p368595

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.