Temat: Naprawa XC11

Potrzebuję porady. Mam XC11, w którym pękło kółko trzymająe sprężynę w sprzęgle napędu głównej zębatki (na poniższej fotce to to czarne kółko z białymi plamkami po prawej stronie).
http://yen.ipipan.waw.pl/~ed/foto/XC11.jpg
Kółko pękło promieniście od środka na zewnątrz. Przez to po wciśnięciu na rolkę nie jest w stanie utrzymać sprężyny, która je "odstrzeliwuje". A to oznacza brak sprzęgu i niedziałanie napędu przy przewijaniu. W tej chwili udało mi się to skleić acetonem aczkolwiek boję się, że może to długo nie wytrzymać (na szczęście jeśli strzeli, nic się nie zgubi).

Może ktoś ma sprawdzony sposób na naprawę tego uszkodzenia? W ostateczności mogę skleić to na sztywno z rolką, na którą kółko jest wciskane aczkolwiek będzie to trudne z racji małej powierzchni.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Naprawa XC11

A może fachowcy od druku "czy-de" powiedzą czy nie da się wydrukować?
Ja się nie znam, ale jestem fanem :) możliwości takiego druku, jakich do niedawna nie było.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

3

Odp: Naprawa XC11

Miałem w naprawie taki magnet. Kółko było sklejone kropelką, a filc sprzęgła też był nią nasycony tworząc blaszkę.
Spróbuj porysować końcówkę ośki, na której siedzi to kółko i przykleić na kropelkę kropelki. To trudne, bo sprężyna swoje robi...

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

4

Odp: Naprawa XC11

Na razie udało mi się to złapać tym acetonem i działa. Ale jak znów się sypnie to pewnie skończy się na sklejeniu z ośką.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.