51

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

x_angel napisał/a:

A ja wystawiłem kabel zasilający do Atari ST z kodem EAN jak dla kompa PC  za jedyne 100zł i dzięki temu mam wymagane 1% produktów z kodem EAN :)
Głupie to, ale coś zrobić...

Tia, ja właśnie będę wystawiał mega kolekcjonerką gazetę za skromne 200zł, tylko po to aby mieć ten 1% :-/ co za głupota.

Ostatnio edytowany przez lopez (2020-09-15 11:38:26)

52

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

No głupota panie, głupota.
Pewnie wielu z Was dostało w ostatnich dniach wiadomości z Alle-kurna-drogo, z informacjami o kolejnych obowiązkowych parametrach w aukcjach i innych "usprawnieniach". W tych wiadomościach na dole jest ankieta z możliwością oceny proponowanych zmian od 0 do 10 i napisania paru słów uzasadnienia od siebie. Zachęcam do wypełnienia.

Na koniec ankiety obiecali że się nad tym pochylą, hahaha ;)

"Pewnie miałeś(-aś) dużo ważnych rzeczy do zrobienia, a mimo to poświęciłeś(-aś) ten czas pomagając nam. Dziękujemy!
Przykro nam, że nie spełniliśmy Twoich oczekiwań. Dzięki Twoim odpowiedziom możemy zmieniać się na lepsze. Będziemy ciężko pracować, żeby odzyskać Twoje zaufanie!
"

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

53

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

pawel napisał/a:

A co jeżeli wytwarza się rękodzieło albo towar/przedmiot na zamówienie? Trochę to upośledza system bo wymaga się czegoś co nie zawsze da się spełnić.

Ten "system" przez swoje przeregulowanie jest już nie trochę, ale mocno upośledzony, o czym świadczą tematy dyskusji takie jak ten "A może by tak zabronić wszystkiego i po prostu będziemy płacić allegro za to że jest?"


Problemy "rękodzielnictwa", a także starszych produktów, sprzed wprowadzenia kodów EAN (zwłaszcza polskich produktów), były zgłaszane niejednokrotnie:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawa … 900#M32407

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5 … ad-message

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawa … 868#M32394

Nie to żebym miał dużą nadzieję że te zgłoszenia coś zmienią, ale w sumie to lepiej wesprzeć je i dyskutować o nich tam u źródła, na tym allegro gadane niż tutaj, gdzie oni o tym nie usłyszą.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2020-10-31 21:03:42)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

54

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Poczytałem ten temat "a może by tak zabronić" i mam pytanie bo dawno nic nie wystawiałem. Teraz nie można podać telefonu do kontaktu w razie pytań?

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

55

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

W opisie nie można. Już prawie nic nie można.
Zacznij na próbę wystawianie nowej aukcji, wpisz nr telefonu i po chwili ten tekst zostanie podkreślony, a obok pokaże się dymek żeby przepisać do informacji w profilu - O SPRZEDAJĄCYM/KONTAKT...

Kiedyś moje aukcje zaczynałem od krótkiego wstępu o zasadach wyceny wspólnej przesyłki, zgłaszania reklamacji, itp.
Wymyślili że tego nie można w opisie, tylko trzeba to wpisać w swoim profilu i wyświetla się to pod każdą aukcją w sekcji O SPRZEDAJĄCYM. Oczywiście tam mało kto zagląda. No ale że ten ich "intieligientny" edytor ciągle to podkreślał, więc przeniosłem, a za to w pierwszym zdaniu opisu aukcji wpisywałem w jednym zdaniu prośbę o "zapoznanie się z informacjami w sekcji O SPRZEDAJĄCYM". Przez jakiś czas był z tym spokój, ale ostatnio już i tego nie wolno, walą komunikat: "Usuń fragment opisu, który kieruje do zakładki 'O Sprzedającym'.". No to teraz już nikt tam nie zajrzy, a później trzeba każdemu z osobna odpowiadać na te same przysyłane pytania, albo pretensje. "a bo w aukcji nie pisało".

Nie można użyć zwrotu "przedmiotem aukcji jest" !!!
Nie można w opisie napisać o gwarancji - bo na to też jest osobne pole poza opisem. No ok, tylko gdy sprzedawałem używane dyskietki i napisałem w opisie "u mnie się formatują, ale nie daję gwarancji że zadziałają w każdym napędzie", to już edytor zapalił to na czerwono i kazał usunąć. Zmiana na "nie ręczę że..." pomogła :-)

Jak nic pasuje:
:-D

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2020-11-01 09:35:08)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

56

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

No cóż, weszli już na giełdę, to Wiecie-Rozumiecie... :/

Sikor umarł...

57

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Ojjj... coś mi się wydaje, że mamy konkurencję ;)
https://pomoc.olx.pl/hc/pl/categories/3 … 5%82ki-OLX

58

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Heh, ****** robią porządków ciąg dalszy. Jak do piątego maja nie będę miał w ofercie kurierów (oczywiście zaproponowanych przez alledrogo) - moje przesyłki przestaną być "smart". Nie zamierzam - już teraz dla wystawiającego różnica jest żadna (przy małym zamówieniu - prowizja od 8,99 + 0,99/1,99zł dają w sumie koszt większy niż bezpośrednio w inpost), przy dużym (zamówienie hurtowe) w sumie klient ma i tak taniej. Niech się bujają (no cóż, sprzedaż mi się zmniejszy o ewidentnych januszy biznesu, będę musiał to jakoś przeżyć...).

Sikor umarł...

59

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

W niedawno wystawianych aukcjach w kategoriach Atari i inne "stare komputery" po wypełnieniu wszystkich parametrów oprócz EAN (no bo produkty ich nie miały) zdziwiłem się komunikatem "utworzyliśmy produkt na podstawie twoich danych" (czy jakoś podobnie).

Zdziwiłem się jednak bardziej kiedy po paru dniach napisali ''odłączyliśmy produkty od Twoich ofert." :-) Normalnie jaja jak berety.
Teraz wystawiałem procesor intel pentium iii. No panie, nie da się bo nie podałeś EAN... Patrzę na takie same procesory na ebay i "EAN: Does not apply". Można? No kurna trochę logiki, jak coś ma kod, to go podaję. Jak coś nie miało i nie ma, to kurna skąd mam wziąć? Ale tu nieeeee. Masz mieć xx% ofert powiązanych, a jak akurat teraz masz na sprzedaż więcej gratów bez kodu, to nas to wali.
Już się rzygać chce jak przychodzi kolejny @ z tytułem 'od przyszłego tygodnia będziemy wymagać..."

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

60

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

dokładnie, Adam.

Sikor umarł...

61

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Dawno nie wystawiałem i wciąż nie rozumiem tych powiązań i tych EAN'ów. Na jakiej zasadzie to powiązanie działa i co z czym wiąże. Chodzi o to by po EAN mogli sobie jakoś sortować oferty?

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

62

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Pewnie żeby kojarzyć ze sobą oceny tych samych towarów ale od różnych sprzedawców.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

63

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Kojarzenie i nie tylko - jest teraz np wchodząc na ofertę czegoś co ma podany EAN/produkt takie coś najtaniej od, najdrożej i coś tam jeszcze.
Allegro buduje sobie bazę towarów rączkami użytkowników biorąc od nich za to pieniądze...

64

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Dział     Od 1 kwietnia 2021

Moda     10%
Sport i Turystyka (kategorie z odzieżą i obuwiem)*     10%
Dziecko     10%
Firma i usługi     15%
Zdrowie     25%
Kultura i rozrywka     25%
Dom i ogród     25%
Supermarket     25%
Elektronika     25%
Uroda     25%

* W pozostałych kategoriach obowiązuje już 10%.

Do końca czerwca tego roku planujemy skatalogować 50% ofert w kategoriach, w których jest to możliwe.

65

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Przez to "wiązanie ofert z produktami" na siłę, powstają takie 'kfiatki':

Tytuł aukcji (jak rozumiem podany przez sprzedającego): "ATARI XL / XE C061618 MMU oryginał"
Powiązanie z produktem (pewnie automatyczne): "KASETA NORMAL TAPE ATARI XL XE / DECATHLON /"

https://allegro.pl/oferta/atari-xl-xe-c … t=item_img

Tytuł: "ATARI ST - FALCON- BOX 1988"
Produkt: "ATARI ST - FORMULA ONE GRAD PRIX - BOX 1991"
https://allegro.pl/oferta/atari-st-falc … t=item_img

itp., itd...
I co chwilę natykam się tam na podobne bezsensy.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

66

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Adam, jest gorzej. Jk wyszukuję po "Atari" (to przykład) - to widzę inne tytuły i zupełnie inną treść (także w moich ofertach). Ale zgłaszanie to jak rzucanie grochem o ścianę... Trochę sprzedaży tam mam, ale zasadniczo bardziej to teraz traktuję jako portal ogłoszeniowy, niż rzetelną firmą. No i z góry dowalam "ich prowizję" zaokrąglając w górę, bo opłaty za przedłużenie/etc...
Co ciekawe, jeśli się przegląda bez wyszukiwania - takich kwiatków jest znacznie mniej. Po mojemu nie panują nad swoją bazą danych...

Sikor umarł...

67

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Powiedzenie mojego kolegi "Miało być lepiej a jest drożej" w przypadku alledrogo zawsze na czasie ;)

68

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Stworzyli 'potfora' to nie panują.
Ostatnio wystawiłem osobno dwa simmy 72-pin. Obydwa to 4MB FPM, w kategorii "... - Komputery – Stare komputery – Pozostałe".
Następnego dnia, jeden pozostał w tej kategorii, a drugi przenieśli: "... - RTV i AGD – Elektronika – Elektronika – Części elektroniczne – Układy scalone – Pamięci", "Dzięki czemu kupujący łatwiej ją znajdą."... No nie sądzę kurna... w RTV i AGD ???
No to ja do nich że to nie żadne AGD i jak już koniecznie chcą przenosić to do "... - Komputery - Podzespoły komputerowe - Pamięć RAM".
No i echooooo... zero odpowiedzi. Aukcja się skończyła bez sprzedaży, miała opcję automatycznego wznawiania, ale jej nie wznowili, bo "zawierała błędy". Przy probie ręcznego wznowienia była w tym nieszczęsnym "RTV...", zmieniłem ręcznie na "Komputery... " Ciekawe do czego się teraz doj.bią. Ręce 'opadowywują'...

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

69

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Szykujcie się na kolejne podwyżki:
* W podkategoriach: Fotografia, Komputery, Konsole i automaty, Telefony i akcesoria zmienimy minimalną prowizję z 0,25 zł na 1,00 zł.
Oprócz tego alledrogo zwiększa prowizje od sprzedaży. Masakra. Trzeba znowu przeedytować aukcje i podwyższyć ceny, bo póki co to niestety jedna z podstawowych platform ogłoszeniowych... Heh, szkoda gadać...
Zresztą looknijcie sami: https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/no … lektronika

Ostatnio edytowany przez Sikor (2022-02-15 18:25:07)

Sikor umarł...

70

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

No i kolejne nowe "miary" oceny sprzedaży, jak m.in. "Późna godzina wysyłki tego samego dnia", "nowe parametry obowiązkowe" bez których "nie wystawisz", "nie wznowisz", itp...  W obydwu sprawach znów był ankieta, więc podzieliłem się moją opinią...

#***** allegro :-/

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

71

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Generalnie sami wychowaliśmy tak allegro i teraz mamy za swoje. Przez lata głównie istniało tylko allegro. Był sobie świstak ale jakoś nie dał rady. ebay jakoś nie przebił się, wlazło shopee ale to kiepska alternatywa. Jak skończą dopłacać do przesyłek (co już powoli widać zmiany), zmienią prowizję to nie będzie pewnie taki popularny jak teraz. Zresztą wydaje mi się że widać lekki spadek popularności shopee. Mamy portale typu OLX gdzie niestety bywa różnie z klientelą czy sprzedawcami.

Czasy kiedy w sieci osób dziwnych było mało się skończyły. Próg wejścia do internetu jest teraz bardzo niski - praktycznie byle jaki telefon i jest. Allegro ostro ciśnie z reklamami w TV czy radiu - zwłaszcza przed wzmożonymi okresami świątecznymi.  Ludzie często też nie kumają tego że nie kupują od Allegro tylko na Allegro a to robi różnicę.

Przez lata było może i fajnie, coś tam się narzekało na prowizje pewnie i teraz allegro może sobie to ładnie odbijać i zarabiać. Ale taki jest biznes. Allegro daje wam platformę, dotarcie do ogromnej ilości potencjalnych klientów, reklamę, różne inne dodatki i to jest ta prowizja. Prowadząc własny sklep na własnej platformie i tak często niektórzy muszą wykupić reklamę, hosting, pozycjonowanie itp. To też ta prowizja.
Sam uważam że prowizje są bardzo wysokie, korzystam już tylko z allegro lokalnie bo tam mnie wygoniło allegro classic. A tam raczej mamy dużo sprzętu używanego itp dla takich jak my - kolekcjonerów, hobbystów i innych biznesmenów.

Możecie pójść na OLX i w sumie sam ostatnio często wybieram ten kanał - jako zakup i sprzedaż tego co mi zbędne i w sumie nie jest źle. Ważne aby dobrze określić się co chcesz sprzedać a jak kupić to się dobrze przyjrzeć ofercie. Mniej będzie dziwnych osób. Chociaż i takie są - oddawałem kilka rzeczy ZA DARMO dla dzieci, jak wózek czy łóżeczko kiedyś i wtedy macie jazdę - a dowiezie Pan to gdzieś bo nie mam jak itp...
Trzeba się tam uzbroic w cierpliwość.

A co do podwyżek - allegro za darmo nie robi i chce zarabiać, tak samo każdy z was kto handluje zawodowo i może mniej szczęśliwie dla klienta ale i tak ceny zostaną podniesione, i co się stanie? nic.

Allegro i ich powiązanie ofert to też jakaś parodia - opis sprzedawcy a opis allegro czasami pokazuje taki rozjazd że w sumie nie wiadomo co się kupuje.
Allegro lokalnie - no cóż, korzystam jakoś i liczę się z ich srogimi prowizjami, ale to co kusi klientów na lokalnie to pewnie przesyłka tania, a na zwykłym smart, gdzie nie wszyscy są świadomi że tak za darmo to nic nie ma.

Allegro chce naśladować ebay i amazon pewnie.

Dobra to takie moje dywagacje na ten temat z pewnym offtopem. Każdy robi jak uważa i tyle w temacie ode mnie.

Zawsze możecie zabrać się i zrobić portal jak dawne allegro - tylko czy się uda bez kapitału bo próg wejścia raczej bardzo wysoki. Zresztą przykładów na wszystko można by mnożyć.

72

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

pawel napisał/a:

Możecie pójść na OLX i w sumie sam ostatnio często wybieram ten kanał

To spojrzyj w ich zmiany regulaminów dla firm. Jak już kiedyś pisałem - nieformalnie OLX jest powiązana z allegro (choć obecnie przez przepisy przez firmy trzecie, kiedyś częściowo OLX należał do allegro) i to jest "sztuczna alternatywa" - tak samo jak było z Key Games i Atari w czasach PONGa (niby "podróbki" Ponga sygnowane przez KG, które w rzeczywistości należało do Atari).
Wyższe prowizje oznaczają wyższe ceny, bo dokładać do interesu żadna firma nie będzie. A chodzi tu głównie o prowizje procentowe, ale także o minimalne. Prosty przykład - sprzedaję szablony naklejek, miałem prowizję 0,25zł i VAT 0,56zł, w sumie kosztów 0,81zł (ostatnio dochodziła jeszcze procentowa prowizja od sprzedaży, ale to chyba 3% było - tak, mimo minimalnej doliczali, czyli 0,09zł - co w sumie dawało 0,90zł z 3zł). Teraz po zmianach będzie to odpowiednio (koszt szablonu 3zł): 1zł minimalnej prowizji, VAT 0,56zł, prowizja 7% (nie wierzę, że z niej zrezygnują, patrząc na ich ruchy - pierwsza jest od wystawienia przy sprzedaży, druga, procentowa, od samej sprzedaży)  0,21zł. W sumie 1,77zł - prawie dwa razy tyle, co wcześniej. A przypominam, że jak mi coś nie zejdzie w danym cyklu - allegro dolicza sobie 0,10zł za samo "przedłużanie" aukcji (a i tak jest to wygodniejsze, niż wypisywanie formularza za każdym razem, szczególnie przy ich "powiązaniach z produktem".
Dobra, jak pisałem - traktuję to głównie jako portal ogłoszeniowy, więc po prostu nieznacznie podniosę ceny. Mimo wszystko jakaś sprzedaż na tym jest, choć coraz mniejsza (relatywnie).

Sikor umarł...

73

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Sikor napisał/a:

nieformalnie OLX jest powiązana z allegro

Wiem, że tak pisałeś, jednak patrząc na te firmy powiązania dawno już nie ma. OLX to inna spółka, Allegro miało tablicę, a później to zostało sprzedane. Pokaż te powiązania bo nie widać tego a powtarzasz to ponownie. Z chęcią się dowiem gdzie to powiązanie jest.

Sikor napisał/a:

allegro dolicza sobie 0,10zł za samo "przedłużanie" aukcji

Tą opłatę można ominąć.

74

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

pawel napisał/a:

Tą opłatę można ominąć.

Tak, nie dając opcji "automatycznie przedłużaj aukcję", ale jak pisałem, wolę to, niż za każdym razem wypełniać formularz, który staje się coraz bardziej upierdliwy.

pawel napisał/a:

OLX to inna spółka, Allegro miało tablicę,

Skąd nazwa OLX? To skrót od „online exchange”. W 2014 roku serwis zmienił nazwę „Tablica.pl” właśnie na te trzy litery. A to wszystko dlatego, że należy do wielkiej, globalnej rodziny serwisów ogłoszeniowych Naspersa.
I rzeczywiście, w październiku 2016 roku sprzedał 100% udziałów grupy allegro,. choć współpracuje nadal chociażby przez PayU.
Jak się poszpera o współwłasnościach wyjdzie tego trochę więcej, ale tak, oficjalnego, legalnego powiązania nie ma. Mimo wszystko krzywdy sobie nie zrobią.

Sikor umarł...

75

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Słuchajcie, może ktoś mi wytłumaczy o co kaman?

https://i.ibb.co/3rLSkPW/zonk1.jpg https://i.ibb.co/rk0G4n9/zonk2.jpg

Dwie różne oferty, różnych sprzedawców, w różnych działach a ocena w % jak i komentarze, identyczne. WTF??? Jak dla mnie to jakiś kolejny wałek albo nabijanie sobie samemu pozytywnych opinii. Nie wiem jak oni to robią...

Ostatnio edytowany przez TMK (2022-03-05 13:50:42)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD