1

Temat: [S] Stację dysków TOMS 720

Sprzedam stację dysków TOMS 720 C.
Stacja jest sprawna. Posiada złącze Centronics do podłączenia drukarki. Stan wizualny bardzo dobry. W praktyce delikatne ślady użytkowania widoczne są tylko, jak ktoś specjalnie się przygląda. Dołączam 30 dyskietek w większości ze starszymi grami.

Cena początkowa to 1350,00 zł. Wysyłka darmowa (tylko Polska) Pocztą Polską na wskazany adres lub z odbiorem w punkcie. W tym drugim przypadku potrzebny będzie numer telefonu, na który zostanie wysłany SMS przez Pocztę.

https://thumbs2.imgbox.com/b5/8f/9a3DeWar_t.jpg  https://thumbs2.imgbox.com/e4/41/5CTG0blO_t.jpg  https://thumbs2.imgbox.com/02/7e/8397djnJ_t.jpg

Jeśli znajdą się chętni, to na oferty czekam do 28.09.2020, do godziny 20:00 czasu wskazywanego przez zegar Atari Area. Oczywiście można zadawać pytania.

Ostatnio edytowany przez Bluki (2020-11-25 16:55:10)

2

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

No to 1350 :-)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

Piękna :) , AS już pewnie ustawił snajpera :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

CA jest piękna, 720 bestia ;)

5

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

piękna rzecz i jak widać cenna

6

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

No to 1400. Ale fetysz AS pewnie przebije ;)

Bluki napisał/a:

Oczywiście można zadawać pytania.

Napisz nam proszę czy stacja była rozkręcana, naprawiana, wymieniony był np. napęd, itp.
Chcielibyśmy poznać też jej historię. Masz ją do nowości, kupiłeś, dostałeś, ukradłeś ;)
Używana sporadycznie, non stop, stała w gablotce za szkłem nie ruszana?
Dzięki

Edit:
Ten centronics jest dorabiany? Czy się mylę?
Dasz mi/nam foto wnętrza?

Ostatnio edytowany przez piwkooo (2020-09-21 13:44:57)

7

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

Naklejka źle została naklejona centronics w "dziurze na centronics, tak jak powinno być.
Naklejka powinna być na dole na środku.
p.s.
Brakuje jeszcze guzika reset, powinien być pomiędzy centronics a rs-em.

Ostatnio edytowany przez AS... (2020-09-21 14:16:15)

8

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

Jeszcze na gwarancji był wymieniany napęd, okazał się jakiś pechowy. Od tamtego czasu działa bez problemów. Została kupiona w firmie TOMS, oczywiście jako nowa. Wówczas była oferowana w trzech wersjach: ze złączem CENTRONICS i RS232 (najbogatsza i najdroższa), tylko z Centronicsem i trzecia bez dodatkowych złącz, którą nabyłem, bo tylko na taką wersję wtedy mogłem sobie pozwolić. Jakiś czas później (rok czy dwa lata) zamontowałem Centronics w firmie TOMS.
Tu jest odpowiedź dlaczego nalepka firmowa została „źle” naklejona. Po prostu w najtańszej wersji zasłaniała dziurę na gniazdo Centronics.

Początkowo była używana dość intensywnie, ale też bez przesady. Po pracy nie było aż tak dużo czasu na hobby. Później coraz rzadziej, głównie przy pisaniu własnych gier, bo inne gry to już „szły” głównie na emulatorze. Od 2014 wykorzystywana była już naprawdę sporadycznie, może raz na pół roku.

Stacja była rozkręcana raz czy dwa, w celu pozbycia się kurzu wewnątrz. No i teraz, aby zrobić zdjęcie wnętrza. Zdjęcie dodane w poście #1.

@AS, może i resetu brakuje, ale tak zrobiono to fabryczne w firmie TOMS.

Ostatnio edytowany przez Bluki (2020-09-21 18:15:54)

9

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

Dziura na reset widać że też jest.
Jakie to były lenie patentowane, zamiast naklejkę przekleić to zrobili w niej dziurę, bądź nawet nakleić nową.
Wszystko jasne, miałem tylko z centronicsem i mam z centronicesem i rs i resetem, nawet nie wiedziałem ze reset to też "opcja".
Skoro w podstawowej nie ma.

10

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

Ja się w sumie spytam, co dawał RS w tej stacji? W czasach świetności Atari nie miałem takich gadżetów.

11

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

Dlatego nie instalowałem sobie RS-a, bo nie widziałem zastosowania. Niektóre drukarki korzystały z RS232, a poza tym pewnie do przesyłania jakiś danych z komputera do... no, do czegoś tam ;)

12

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

pawel napisał/a:

Ja się w sumie spytam, co dawał RS w tej stacji? W czasach świetności Atari nie miałem takich gadżetów.

macgyver napisał/a:

Wersje ze złączem RS-232 miały oznaczenie TOMS 720CR. Swoją drogą o ile sama stacja + centronics działały sprawnie i nie można się przyczepić do działania, o tyle ten RS-232 był dziwadłem obsługiwanym jedynie przez program w Basiu z prędkością 9600. Ja w swojej po prostu przerobiłem tego RS-232 na SIO2PC.

13

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

A gwoli formalności:
1500pln

14

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

AS, naprawdę chcesz skupić wszystkie TOMSy w Polsce :O :D

15

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

Edytowałem, trzeba mieć jakieś hobby :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2020-09-21 21:11:55)

16

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

AS... napisał/a:

A gwoli formalności:
1500pln

1600pln

17

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

Przepraszam za offtop, ale czy ktoś mi powie dlaczego ten "brzydal" ma takie "chore" ceny?

Ostatnio edytowany przez lopez (2020-09-24 08:43:39)

18

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

Używałeś kiedykolwiek tomsa 720?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

19

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

Nigdy i nigdy nie widziałem jej na oczy, tylko na zdjęciach, dlatego pytam :)

20

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

Zacznij od tego: http://atariki.krap.pl/index.php/TOMS_720

21

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

To czytałem, czyli jak rozumiem to, że można podłączyć drukarki po Centronics i obsługuje dyskietki HD? ale to, jak dla mnie, nie tłumaczy takiej ceny w stosunku do innych stacji z tamtego okresu :)

Więc pewnie jest gdzieś inny haczyk?

22

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

Jak dla mnie - obsługa sektora 512B, przez co można bez problemu, ot tak, wymieniać dane z PC.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

23

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

lopez: cenę kształtuje relacja podaży i popytu ;)

Osobiście, w dzisiejszych czasach z punktu widzenia użytkownika nie bardzo widzę sens zakupu stacji dysków. Dla kolekcjonera być może ma to sens, dla mnie nie. Nigdy nie wiadomo ile napęd "wytrzyma" (jak padnie istnieje ryzyko, że nie da się naprawić), dyskietek 5,25" nie przybywa, więc praktyczne to nie jest. O wiele bardziej praktyczne (z punktu widzenia użytkownika) są rozwiązania typu SIO2SD (elektronika, karty SD są dostępne), ewentualna dostępność w przypadku "padnięcia" nie stanowi problemu.

Acha, żeby nie było - piszę to jako były posiadacz TOMS-a 720, a nie "szczerbaty wygłaszający referat o jedzeniu sucharów".

Ale oczywiście każdy ma prawo kierować się swoimi kryteriami ;)

Ostatnio edytowany przez macgyver (2020-09-24 15:07:43)

24

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

perinoid napisał/a:

obsługa sektora 512B, przez co można bez problemu, ot tak, wymieniać dane z PC.

W przeróbkach TOMS Multi Drive dla CA 2001, LDW Super 2000 (i chyba też 1050?) również można, ale oczywiście tylko w formacie jednostronnym.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

25

Odp: [S] Stację dysków TOMS 720

No właśnie... (wiem bo przypadkiem LDW z turbo mi przeczytało dyskietki DD z PC ale tylko katalog bo danych już nie chciało - niedziwne skoro dyskietka dwustronna a stacja nie).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.