26

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

Jak dla mnie to mogą być nawet czyste kości. Mam programator, mogę sobie zaprogramować, co mi będzie akurat potrzebne. Także ten SH to raczej tylko tak testowo.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

27

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

_tzok_, a będziesz programował w ogóle kiedykolwiek ten kartridż z poziomu Atari, czy zawsze programatorem? Bo jeśli chcesz mieć możliwość programowania wsadu z poziomu Atari, to kości AMD, a jak nie potrzebujesz to dam Ci kości ST. W działaniu nie ma różnicy, zapis gry też realizują bez różnicy, tylko flasher nie wykrywa ST. Rzecz w tym, że mam trochę takich kości i trochę takich, więc bym wykorzystał jeśli niektórym to nie będzie robiło różnicy. Jedne i drugie kości są nowe i kupione były specjalnie do tego kartridża, tylko się okazało, że ten flasher generowany przez Maxflash Studio sprawdza jakie są kości i nie wszystkie wykrywa.

28

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

Jak zapis w grach działa prawidłowo, to mogą być dowolne kości.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

29

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

Tak, zapis w grach działa prawidłowo na wszystkich kompatybilnych kościach, sprawdziłem. Dlatego jeśli nie ma potrzeby flashować zawartości z poziomu Atari, to nie ma różnicy jakie kości damy. Postaram się dokupić jednak więcej tych AMD na przyszłość.

30

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

1. pancio.net - 1szt
2. DaruG - 1szt
3. Pawel - 1szt, Space Harrier
4. Sikor - 1szt, Space Harrier poproszę smile
5. perinoid - 1szt.
6. MGor - 1szt, Space Harrier to dobry pomysł smile
7. Montezuma - 1 szt.
8. lopez - z zaprogramowanym Space Harrier'em - szczegóły PW
9. Yezy - 1szt. szczegóły PW -DOWOLNE KOŚCI
10. Rastan - 1 szt., Space Harrier
11. _tzok_- 1 szt., Space Harrier
12. marpla - 1 szt., Space Harrier

Ostatnio edytowany przez marpla (2020-09-21 17:22:38)

31

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

Dubel :(

Ostatnio edytowany przez marpla (2020-09-21 17:21:54)

32

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

Dla mnie też dowolne. Jeśli wersja od homesofta jest ostatnia - poproszę. Jeśli nie: https://atariage.com/forums/topic/28402 … date-2018/ - tu powinna być ostatnia i tą poproszę.

Sikor umarł...

33

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

Nie, nie, nie - źle się zrozumieliśmy:-) Ja nie będę sprawdzał jaka wersja jest ostatnia, bo ja ten wątek znam i tam jest cała masa wariacji na temat wersji z różnymi odmianami stron tytułowych, z czego ja nic nie rozumiem i jest to dla mnie wielki bajzel:-) - przy czym jedne strony migają, a inne nie migają, jednym się podoba, inni psioczą i pewnie dlatego jest kilka równoległych wersji, z czego żadna nie wydaje się być tą jedyną słuszną. Poszukałem więc wersji od Homesofta, która działa mi dobrze, więc takiej sobie używam, bo mam zaufanie do Homesofta, że od niego wszystkie gry są w fajnych wersjach - ale najczęściej są przez niego lekko poprawione.

Jak sprawdzicie że powinna być inna wersja i wszyscy dojdą do porozumienia która, to poproszę do mnie przesłać gotowy obraz. Jak nie dojdziecie do porozumienia, to programuję tą od Homesofta.

Co ciekawe, np. Homesoft spiracił również moją grę The Last Disk, ale zrobił ją lepszą niż mój oryginał:-) Poprawił wyświetlanie strony tytułowej podczas wczytywania gry, bo u mnie były śmieci i nie umiałem tego lepiej zrobić, a on poprawił w wersji pirackiej:-) Dodatkowo zmniejszył rozmiar pliku:-)

34

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

1. pancio.net - 1szt
2. DaruG - 1szt
3. Pawel - 1szt, Space Harrier
4. Sikor - 1szt, Space Harrier poproszę smile
5. perinoid - 1szt.
6. MGor - 1szt, Space Harrier to dobry pomysł :) - dowolne kości
7. Montezuma - 1 szt.
8. lopez - z zaprogramowanym Space Harrier'em - szczegóły PW
9. Yezy - 1szt. szczegóły PW -DOWOLNE KOŚCI
10. Rastan - 1 szt., Space Harrier
11. _tzok_- 1 szt., Space Harrier
12. marpla - 1 szt., Space Harrier

35

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

1. pancio.net - 1szt
2. DaruG - 1szt
3. Pawel - 1szt, Space Harrier
4. Sikor - 1szt, Space Harrier poproszę smile
5. perinoid - 1szt.
6. MGor - 1szt, Space Harrier to dobry pomysł smile - dowolne kości
7. Montezuma - 1 szt.
8. lopez - z zaprogramowanym Space Harrier'em - szczegóły PW
9. Yezy - 1szt. szczegóły PW -DOWOLNE KOŚCI
10. Rastan - 1 szt., Space Harrier
11. _tzok_- 1 szt., Space Harrier
12. marpla - 1 szt., Space Harrier
13. mpolak - 1 szt. - dowolne kostki

QUICK SHOT II TURBO z uszkodzonym TURBO :)

36

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

Szybkie info: doszedłem do wniosku, że nie ma co robić jakichś kompromisów, lepiej zachować we wszystkich kartridżach maksymalnie pełną zgodność na ile się da, więc dokupiłem kości pamięci AM29F040B, do wszystkich kartridży zastosuję tylko takie, żeby dało się w pełni korzystać z dostępnych funkcjonalności, nawet jeśli nie każdemu są one potrzebne.

Kartridże będę wysyłał w połowie nadchodzącego tygodnia.

W przyszłości planuję napisać własny program do flashowania tych kartridży z poziomu Atari, który będzie współpracował z dowolnymi dostępnymi kościami, które są odpowiednikami, bo sam kartridż działa z dowolnymi.

37

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

Kartridże wysłane do wszystkich.
Wszyscy dostali kości pamięci AMD, które dają się programować flasherem w Atari.
Na wszystkich kartridżach zaprogramowałem Space Harrier i to wszystko zaprogramowałem z poziomu Atari:-) Co prawda trwa to programowanie dość długo, ale w tym czasie lutowałem, więc dźwięk programowania (doczytywania bloków z SIO2SD) umilał mi w tym czasie żmudną pracę:-)
Jedna losowa osoba (nie wiem kto:-)) dostała kartridż z moim wynikiem zapisanym na ostatnim miejscu, bo pograłem sobie chwilę i przypadkiem wszedłem na listę hiscore:-)

38

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

Cześć, czy można jeszcze kupić carta ?

39

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

Tak, szczegóły na PW.

40

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

Odebrałem cart. Działa jak trzeba.
Ma może ktoś ładne nalepki do Space Harriera? :-D Bo na lepsze wykorzystanie carta na razie nie mam pomysłu ;-)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

41

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

Mam potwierdzenie, że kartridż dotarł, dzięki!

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

42

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

U mnie tez kart już śmiga, dzięki :) jak zwykle pełna profeska !

43

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

Czy diagnostyczny program Acid800 ruszyłby z tego carta?

Ostatnio edytowany przez Pawex (2020-10-04 15:16:34)

44

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

Trzeba by zrobić z niego wsad dla carta i to najlepiej taki gotowy a nie z loaderem, który to wczyta i uruchomi - jak komp uszkodzony to może nie być w stanie a kod z carta odpalić może dać radę.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

45

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

Ściągasz Maxflash Cartridge Studio i się bawisz w przygotowanie obrazu kartridża typu Maxflash 8Mb. Testujesz tak przygotowany kartridż w emulatorze Altirra. Jeśli działa, to na 99% zadziała też na moim kartridżu 8Mbit.

46

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

No niestety u mnie na altirze obraz bin Acida nie chce działać.
Uruchamia się ale zawiesza się na pierwszym teście: "CPU: Basic instructions...".
Altirra: system 65/130xe, os rom atari ver.2, basic rev.c, ram 64kb.
W Maxflash Cartridge Studio wyeksportowałem zarówno do .bin jak i .car (maxflash 8Mbit)
W altirze uruchamiałem pod "attach cartridge" bo pod "attach special cartridge" nie pokazuje mi się okno do otwarcia pliku.
Pod "attach cartridge" uruchamiałem plik .bin jako maxflash 1/8mbit zarówno older (bank 0) jak i newer (bank 1).

47

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

Z tego co widziałem, to Acid występuje jako obraz atr. Taki plik atr bardzo rzadko udaje się odpalić z kartridża Maxflash, tylko niektóre obrazy tak pójdą.
Natomiast widziałem też, że Acid ma odrębne pliki xex jako pojedyncze testy i prawdopodobnie udało by się zrobić taki kartridż, gdzie będzie "składanka" tych programików xex i wtedy pewnie uda się każdy z nich odrębnie odpalać, tak podejrzewam.
Ewentualnie pewnie by się dało ręcznie poskładać tak te wszystkie małe pliczki, żeby były poukładane w bankach od 1 w górę i zawsze wyrównane do tych samych adresów, następnie napisać prosty programik, który był by automatycznie odpalany z zerowego banku, i ten programik przełączał by kolejno banki w kartridżu i odpalał poszczególne programiki. Od strony technicznej wydaje się to być dość łatwe do zrobienia dla wprawnego programisty, pytanie tylko czy ktokolwiek by chciał coś takiego zrobić, musiał by mieć raczej taką wielką potrzebę posiadania czegoś takiego.

48

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

Cześć Mq. Chętnie bym kupił kartridż jeśli jeszcze coś Ci zostało :)

49

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

Mam. Wysyłam PW.

50

Odp: Kartridż uniwersalny 8Mbit

Kartridż sprawdzony... działa miodzio. Podziękował.

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email