51

Odp: No to lecim z Fujinet.

Widzę, że też masz szary :-)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

52

Odp: No to lecim z Fujinet.

a podpowiedzcie (zanim przekopię pół internetu) jak sobie taką pogodynkę odpalić?

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

53

Odp: No to lecim z Fujinet.

AtariAge

Ostatnio edytowany przez Montezuma (2020-10-12 10:54:34)

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

54

Odp: No to lecim z Fujinet.

@perinoid. Pomalowałem jednego z naszych ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

55

Odp: No to lecim z Fujinet.

E... Ja tam wiem, skąd ten szary ;)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

56

Odp: No to lecim z Fujinet.

@pancio.net - pogodynke znajdziesz na serwerze: fujinet.pl, podkatalog NETWORKING, plik Weather.xex.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

57

Odp: No to lecim z Fujinet.

@Montezuma, @Pin - podziękował

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

58

Odp: No to lecim z Fujinet.

dla zapominalskich, lub nowych użytkowników FN przypominajka:

http://atari130xe.ddns.net/fujinet.htm

Czyli treść serwowana dla użytkowników internetu "w Atari" z serwera www na Atari :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

59

Odp: No to lecim z Fujinet.

Pin swoją wersje FujiNet masz od Zaxxona?

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

60

Odp: No to lecim z Fujinet.

Co ci tam nie działa?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

61

Odp: No to lecim z Fujinet.

Mam od Zaxona i od Madrafiego. Z tego wszystkiego, to egz. od Zaxona jest bezproblemowy (u mnie), a ten drugi niestety problematyczny biorąc pod uwagę update.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

62

Odp: No to lecim z Fujinet.

No to może pomożesz z obsługą urządzenia n: w tej zabawce bo już dostaje szału.

Mam postawione dwa serwery tnfs jeden lokalnie w lanie adres 192.x.x.x a drugi wystawiony na adresie publicznym
bez względu, którego chciałbym użyć zapis z basica kończy się zawsze utworzeniem pustego pliku.
A pod dosem kopiowanie n --> d n -->n się nie udaje.

Z karty SD jako D1 MAM XLDOS D2:FNC-TOOLS, D3:CZYSTY PLIK ATR.
Po uruchomieniu i zbootowaniu Atarki z D1 za pomocą programu NCD Z D2 ustawiam ścieżkę na:
N:TNFS://ADRES IP/
program npwd n: pokazuje mi, że mapowanie się powiodło
ndir n:*.* pokazuje ładnie całą zawartość katalogu /
ale poleceniem ncopy nie jestem w stanie skopiować nic z n:nazwa pliku,d3:nazwa pliku
dodam, że atr podmontowany jest z możliwością zapisu a polecenie copy z d2 na d3 działa!

W basicu:
Uruchomienie Atarki z załadowanym ndev w basicu:
#Fujinet ready
XIO 44.#1,0,0,"n:tnfs://adres ip/"
10 REM proba
20 PRINT "ALA"
SAVE"N:ALA.BAS"
kończy się zapisaniem na serwerze tnfs pliku ala.bas ale bez zawartości (0 bajtów)

ps. pod mydosem 4.55 beta4 poszło kopiowanie z urządzenia n: na dowolny napęd d, oraz z dowolnego napędu d na urządzenie n:

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2020-10-23 21:24:26)

Post's attachments

MyDOS 4.55 beta 4.atr 719.64 kb, liczba pobrań: 3 (od 2020-10-23) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

63

Odp: No to lecim z Fujinet.

Ten tego mam pytanie... Czy zmieści się przy kablu przy gnieździe dokładnie przy stacji? (nie przykryje drugiego)? Bo wtedy mamy dodatkowy rozgałęziacz, a przy samej atarce mi nieco by przeszkadzał, ale i tak rozważam zakup, bo urządzenie zacne, a ostatnio bryndza z czasem i płytki od Madrafiego leżą (choć się w końcu doczekają finału).

Sikor umarł...

64

Odp: No to lecim z Fujinet.

przy jakim kablu? przy jakim gnieździe? ;) Chętnie bym pomógł, bo mam Zaxonową wersję też ale nie wiem OCB. To od Madrafiego to olej, chyba że chcesz mieć armagedon przy każdej aktualizacji - oficjalny flasher tego nie wspiera.

Ostatnio edytowany przez Pin (2020-10-25 21:39:11)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

65

Odp: No to lecim z Fujinet.

Masz stację dysków, podwójne SIO. Zobacz, czy po wpięciu zaxonowego ustrojstwa wejdzie obok drugi kabel SIO.

Sikor umarł...

66

Odp: No to lecim z Fujinet.

Tak. Zdjęcie z 1050 wysłałem mms'em. Tylko jakie ma to znaczenie, jeśli FN jest urządzeniem przelotowym?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

67

Odp: No to lecim z Fujinet.

Takie, że jak masz 2xcinch do stereo zaraz przy SIO to FN nie wchodzi w komputer.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

68

Odp: No to lecim z Fujinet.

Plus takie, że czasem mnie wkurza coś co mi wystaje zza kompa jeśli komp mi stoi przy samym monitorze. W każdym razie dzięki, to ważna informacja dla mnie.
A z chinchami nawet nie pomyślałem, ale faktycznie u mnie są tuż przy SIO, więc nawet dobrze, że wspomniałeś @perinoid, bo tu byłby problem.
=========================================
Edytka: no to sobie zamówiłem. Teraz grzecznie (sz)czekam :)

Ostatnio edytowany przez Sikor (2020-10-26 13:56:10)

Sikor umarł...

69

Odp: No to lecim z Fujinet.

perinoid napisał/a:

Takie, że jak masz 2xcinch do stereo zaraz przy SIO to FN nie wchodzi w komputer.

Ze tak zacytuje klasyka: Atari tak nie chcialo :)

70

Odp: No to lecim z Fujinet.

Jak Sikor zacznie sprzedawać swoje gniada SIO, to ja zrobie sobie wersje na kablu. Ma ktos pomysl na jakies gotowe i eleganckie obudowy na takie zewnętrzne urzadzenie?

71

Odp: No to lecim z Fujinet.

Ja wpiąłem w CA-2001, bo przy SIO mam gniazdko mini-jack (stereo), który mi FN zasłaniał. Wkładając do jednego z gniazda SIO w stacji, drugie NIE JEST zasłonięte, więc OK.

72

Odp: No to lecim z Fujinet.

@Jacques: i o to pytałem. Więc mając stację lub inne przelotowe SIOcośtam zyskujemy dodatkowe gniazdo ;)

Sikor umarł...

73

Odp: No to lecim z Fujinet.

Jak zyskujesz? Jest przelotowe, więc po prostu nie tracisz ;)

74

Odp: No to lecim z Fujinet.

@Jacques: gdy masz #FujiNet wpiety w do stacji, to kabel od komputera jest wpiety do #FujiNet czy bezpośrednio do stacji? Na Atari Age wlasnie wyszlo ze #FujiNet nie dziala ze splitterem od Lotharka, gdy kabel od komputera jest wpiety do splittera, ale za to dziala gdy jest wpiety do "FujiNet.

75

Odp: No to lecim z Fujinet.

Jacques napisał/a:

Jak zyskujesz? Jest przelotowe, więc po prostu nie tracisz ;)

Czyli zyskuję - mam dodatkowe urządzenie bez straty gniazda, tak, jakbym miał jedno gniazdo więcej :)

Sikor umarł...