1

Temat: Wav na Falconie

2 miesiące temu jakimś linuksowym narzędziem albo jakimś konwerterem on-line (już nie pamiętam czym) przekonwertowałem około 10 małych plików w formacie ogg na wav. Okazało się, że jeden z nich zupełnie nie działa, to znaczy na Falconie w 3 różnych odtwarzaczach muzycznych nie otwiera się twierdząc, że nieznany format, a próba załadowania takiego pliku funkcją SDL_LoadWav też kończy się komunikatem, że format nieznany.
W weekend musiałem przekonwertować jeszcze jeden ogg, a jako, że kompletnie nie pamiętam czym to konwertowałem te 2 miesiące, więc sobie zainstalowałem Audacity. Przekonwertowany plik na Linuksie działa prawidłowo, natomiast na Falconie znów komunikat o nieznanym formacie. Przekonwertowałem więc inny ogg który działa poprawnie wszędzie.
Natomiast wczoraj znowu konwertowałem w Audacity kolejnych 10 plików ogg, ale tym razem żaden z nich nie otwiera się na Falconie, na linuksie oczywiście każdy z nich działa OK.
O co chodzi? Szukałem dzisiaj po sieci czy na Falconie są jakieś restrykcje odnośnie wav'ów, ale nic takiego nie znalazłem. Przejrzałem też, dokumentację Aniplayera pod tym kątem, ale też nic nie znalazłem. Dlaczego więc konwersja do wav'ów kończy się raz dobrze a raz nie, choć każdy przekonwertowany wav na linuksie odtwarza się prawidłowo?

Edit:
Aha, dodam, że te pliki ogg nie są identyczne jeśli chodzi o częstotliwość czy "bitowość", ale nie zaobserwowałem aby pliki o konkretnych parametrach zawsze działały albo zawsze nie działały.

Ostatnio edytowany przez jury (2020-10-13 16:43:16)

2

Odp: Wav na Falconie

Sprawdź jaki masz kodek ustawiony - na Falconie chyba tylko PCM się prawidłowo odczytuje, być może ze względu na jakieś właściwości inne kodeki się w linuxie włączają?

Sikor umarł...

3

Odp: Wav na Falconie

wav to tylko kontener na różne formaty. który wybrałeś?

ten powinien zadziałać
http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=6991

Post's attachments

audacity_wav.png 11.47 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

Odp: Wav na Falconie

jury: pod linuxem narzędzie file powinno rozpoznać jakiego użytego kodeka.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: Wav na Falconie

@Sikor, tak, ustawiałem właśnie PCM'a
@Adam, sprawdzałem file'em, ale to chyba nie do końca jest wiarygodne, dla niektórych pokazywał PCM a dla niektórych nie pokazywał kodeka w ogóle. Nie wnikałem za bardzo w wiarygodność tego, ale może jednak powinienem
@Cyprian, no właśnie wybierałem tego PCM'a 16bit i próbowałem jeszcze testowo 32bit (i jak dobrze pamiętam, to ten 32bit też działał)
Dobra chłopaki, dzięki za odzew, przysiądę do tego jeszcze dzisiaj, bo muszę to cholerstwo przekonwertować prawidłowo.

Edit:
O matko, ale forum woooooooolno działa, odświeżenie listy aktywnych wątków około 30 sekund a dodanie posta ponad minutę, i tak któryś już raz dzisiaj jak wchodzę na aa.

Ostatnio edytowany przez jury (2020-10-13 18:32:26)