51

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Replika, ale nie 100%. Nie bedzie otworów wentylacyjnych (ewentualnie imitacja w formie grafiki), nowy zasilacz, moze normalne gniada SIO z tylu, nie wiem czy uda mi sie zdobyć podobne przyciski. Wole taki metalowy klocek, niz plastik 3D. W ostateczności moge zrobic na oko.

52

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Widocznie niektórzy pytają ładniej. Możliwe tez, że wymiary podał AS.., ale o ile pamiętam - egzemplarze nieznacznie się od siebie różniły. Poza tym:
- nie zaszkodzi zapytać u źródła, skoro istnieje
- uderzyć do posiadaczy TOMSa bezpośrednio
NIestety, do żadnego z tych źródeł nie należę...

Sikor umarł...

53

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

AS... napisał/a:
piwkooo napisał/a:

Nie mogę doczekać się ceny... i ilu zapisanych zabolą zęby ;)

Mnie tam nie zabolą :)

As, już wszystkie sztuczne masz? ;)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

54

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

A to już od waszego kieszonkowego  zależy ;)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

55

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Mniej więcej coś takiego, pierwsze podejście do przedniego panelu więc jeszcze trzeba zrobić poprawki wymiarów, zamówić plexi na okienka do wyświetlacza...

https://images91.fotosik.pl/435/9a8c64269674bc0emed.jpg

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

56

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Wielce gustownie to wygląda.

57

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Prosze tego nie odbierać jako czepiania sie, ale jaki jest sens drukowania płaskiego prostokątnego kawałka plastiku z kilkoma prostokątnymi otworami, kiedy coś takiego można wyciąć z jakiegoś dobrej jakości plastiku albo czarnego, pol przezroczystego poliwęglanu taniej i lepiej? Jeżeli jednak miałby to być panel czołowy wydrukowany na drukarce 3D, to mozna by sie pokusic o coś w stylu CA2001, Indus GT (bez klapki) albo Rana 1000.

58

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

A nie za blisko siebie te "guziki"?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

59

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

ZuluGula napisał/a:

jaki jest sens drukowania płaskiego prostokątnego kawałka plastiku z kilkoma prostokątnymi otworami, kiedy coś takiego można wyciąć

Pewnie dlatego, że Zaxon może to zrobić szybko w domu i od ręki. Po to są drukarki 3D, żeby szybko prototypować zamiast od razu zlecać na zewnątrz.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

60

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Jeżeli to jest prototyp to rozumie. Ile czasu zajmuje wydrukowanie takiego panelu na drukarce 3D?

61

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Zaxxon - bardzo ładnie! Ale pomyśl jednak o okrągłych guziorach - jest teraz dużo takich fajnych metalowych czarnych/srebrnych elementów na rynku. Otwór okrągły jest też łatwiej wykonać od prostokątnego.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

62

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Drukarki mam w domu . To nie jest prostokątny kawałek plastiku. Ma z drugiej strony ramki na wyświetlacz, mocowania na płytkę z przyciskami , ramkę przytrzymującą przód napędu itp... Po co mam to wycinać w jakimś plastiku skoro moge wydrukować z plastiku ?

Tak jak pisałem, mniej więcej tak to będzie wyglądać. Wyobraźnia w narodzie zanika jak widzę ;)

Okrągłe guziory też mam, były w sumie najpierw w planie, zobacze.....

Panel, jakieś 4 godzinki sie drukuje.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

63

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Wygląda to bardzo fajnie i faktycznie okrągłe przyciski jak w oryginale (czarne lub srebrne) dodałyby jeszcze stylu ;)

64

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Front panel, chyba dodam nakładkę po prostu. Robioną na cienkim PCB z napisami , frezowanymi dziurami itp. Coś jak płytka drukowana tylko bez ścieżek..Grosze to wychodzi u Chińczyków. Bo patrzyłem też tam gdzie zamawiali górne panele do 1088XEL ale to są spore kwoty niestety...

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

65

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

A nie myślałeś o foliach do druku? (na panel). CO prawda druk trzebaby zamówić, ale wygląda to nieźle. Na prezykłąd coś takiego (pierwszy lepszy przykład z netu): https://www.igepa.pl/produkty/podloza-d … ego/stafix
Ciekawy może być też nadruk na blasze aluminiowej, ale niewiele firm cyfrowo to robi.

Sikor umarł...

66

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

No ładne cacko...

67

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Folia przeważnie sie słabo lepi do wydruku 3D i zacznie odłazić albo sie wycierać. Laminat czarny z matową soldermaską chyba raczej będzie solidniejszy ?

Ostatnio edytowany przez zaxon (2020-10-29 10:55:38)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

68

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Ale właśnie chodzi o specjalną folię, ta zwykłą odejdzie szybko. Ale laminat też jest ok, jak najbardziej ;)

Sikor umarł...

69

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Nie mogę uwierzyć, że będę miał Tomsa.
to sen czy jawa?

Ostatnio edytowany przez Pawex (2020-11-02 11:11:00)

70

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Może się zdarzyć, że AS wykupi cały nakład... więc sen :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

71

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Jemu nałożymy podatek katastralny od TOMSów...

72

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

zaxon napisał/a:

Front panel, chyba dodam nakładkę po prostu. Robioną na cienkim PCB z napisami , frezowanymi dziurami itp. Coś jak płytka drukowana tylko bez ścieżek..Grosze to wychodzi u Chińczyków.

Tak, to jest dobry pomysł. Robiłem tak samo już ze dwa-trzy razy. Np. miałem obudowę 800XL, w której ktoś wyciął paskudne dziury na jakieś gniazdo. Myślałem jak to miejsce zagospodarować i właśnie wykombinowałem sobie taki panel z PCB z napisami i zrobiłem selektor do konfiguracji, którym wybiera się OS, pamięć i stereo.
http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&amp;item=7030
http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&amp;item=7031

Post's attachments

20181119_093357.jpg 86.19 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

20190111_091501.jpg 80.6 kb, liczba pobrań: 2 (od 2020-10-30) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

73

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

1. marpla
2. pancio (720)
3. perinoid
4. Pablozp
5. dez3
6. hsimpson
7. maly_swd
8. Renton
9. ZuluGula - 720 bez napędu
10. GRooBY
11. mgr inż. Rafał
12 RTG - bez napędu (w zależności od ceny - 2szt.)
13. wiadomo kto smile
14. Paptak
15. Barman - 720 bez napędu
16. micromax
17. barf31
18 Pawel Gr

74

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

A czy replika będzie krótsza od krowiastego oryginału? ;)

75

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

180 mm szerokość, 90 mm wysokość, 255mm długość.  Więc krótsza . Nie ma zasilacza w środku, jest zewnętrzny to i może być krótsza.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993