Temat: Partycja Cf na Falconie i w windows

Cześć
Możecie doradzić czym i jak zakładać partycję na Falconie, aby był do niej dostęp z poziomu windows 10?
Póki co próbowałem tylko demówką HDDDRIVER, a na pc używam adaptera CF-sata, lub PCMCIA.
Efekt jest taki że windows partycji nie widzi

Ostatnio edytowany przez mesjasz (2020-11-02 19:15:43)

PIWA BYM SIĘ NAPIŁ...

2

Odp: Partycja Cf na Falconie i w windows

Cześc,
nawet w wersji demo HDDrivera, chyba jesteś wstanie to zroibc on ma ograniczenia ze tylko pierwsza partycja R/W pozostale chyba tylko do odczytu o ogranicczeniach poczytasz na stronie autora.
Zeby partycja była widoczna w TOSie i pod windowsami musisz zaznaczyc opcję TOS/Windows Compatibility max partycji dla TOSa 1GB

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

3

Odp: Partycja Cf na Falconie i w windows

Niestety próbowałem w każdej możliwej opcji, wiele kart i pod Falconem karta działa, ale żaden pc tego nie widzi, może to kwestia tego dema? Karty testowałem od 32MB do 8 GB i zawsze to samo. Może trzeba pomyśleć nad płatnym softem, lecz nie mam pewności że zadziała

Ostatnio edytowany przez mesjasz (2020-11-03 13:33:47)

PIWA BYM SIĘ NAPIŁ...

4

Odp: Partycja Cf na Falconie i w windows

Rozumiem, że mówimy nie o dysku typu USB podłączanym pod NetUSBee, a chodzi o wewnętrzny dysk/kartę podpiętą pod interface IDE.
Z mojego doświadczenia, w przypadku Falcona problemem jest "endianness" - czyli kolejność bajtów przy zapisu. Wiecie, "mały indianiec" vs. "duży indianiec". W szczególności wygląda to pokrętnie, trochę jakby dane były zapisane w jeden sposób a tablica partycji i metadane w drugi - w szczególności, dysk z Falcona po włożeniu do PC nie jest przez niego rozpoznawany zupełnie, natomiast po skonwertowaniu i zamianie bajtów parzystych z nieparzystymi miejscami, zaczynamy widać partycje, ale zawartości partycji już nie. Czyli tak trochę jakby dane na partycji nie były poodwracane, a metadane dysku - owszem. Generalnie - problem nie do rozwiązania.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2020-11-02 20:24:20)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Partycja Cf na Falconie i w windows

@mesjasz: zacznijmy od poczatku.
Tak jak wspomina Perinoid podlaczasz ja do Falcona przez złacze i adapter IDE2CF ?
To ma byc twoja podstawowa karta/dysk twardy w Falconie ?
I chcesz, żeby przy pomocy tej jednej karty przenosic pliki z PC na Falcona ?
Jesli tak to odradzam takiego rozwiazania.
Inna opcja to zakup sterownika PPutnika, w ktorym mozesz zrobic inaczej i zalozyc partycje F16

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

6

Odp: Partycja Cf na Falconie i w windows

perinoid napisał/a:

mówimy nie o dysku typu USB podłączanym pod NetUSBee, a chodzi o wewnętrzny dysk/kartę podpiętą pod interface IDE

Zgadza się, w miejsce dysku IDE z Falcona, wpięty jest adapter CF i różnorakie karty CF testuję.
Jakieś rozwiązanie znalazłem tutaj zdaje się:
https://www.atari-forum.com/viewtopic.php?t=33392

Ciekawe czy adapter na dwie karty CF i podane rozwiązanie zadziałają

PIWA BYM SIĘ NAPIŁ...

7

Odp: Partycja Cf na Falconie i w windows

Tak zadziala mam taki adapter na 2x CF, na takim adaptare ustawiasz ktory jest master/slave etc.

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

8

Odp: Partycja Cf na Falconie i w windows

Kupiłem taki adapter:

https://allegro.pl/oferta/adapter-przej … 6953823433 i nie widzi mi karty slave niezależnie jak zworki mam ustawione i do którego portu karta jest włożona. Porty są sprawne- po przestawieniu zworki i przełożeniu bootowalnej karty startuje z każdego portu. Co robię źle ? :)
Drivery ICD, nie mam dostępu do płatnych, może w grudniu

PIWA BYM SIĘ NAPIŁ...

9

Odp: Partycja Cf na Falconie i w windows

Jesli nie masz HDDRivera, mozesz chociaz sprobowac wersje, demo z ograniczeń nie wynika zeby nie mozna bylo uzywac dwoch kart CF (Master/Slave). Tak jak wspomnialem ja uzywam i umnie dziala. Urochom ja i sprawdz czy w ogole on widzi ci obie karty.
na temat ICD sie nie wypowiadam bo nie uzywam.

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE