4,326

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

.. z tym wojskiem to bym się nie rozpędzał. Tzn - piszcie, bo to zabawne jest w sumie :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4,327

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No jeśli żołnierz ma ordynatorowi  w szpitalu łóżka liczyć to coś tu jest głęboko nie tak ?  Myśle że tu im przyświecała myśl wiecznie żywego Lenina , który twierdził że nawet kucharka pokieruje państwem. Jak im to wyszło to wiadomo nie od dziś ale kolejni próbują wprowadzać to samo. A tu niestety, jak nie ma, to nie ma i wskazywanie na kolejnych kułaków którzy rozkradli albo chowają zboże już nie za bardzo działa. Ludzie wolą bardziej wiedzieć co sie stało z respiratorami Szumowskiego albo z kasą na niewybory... jednak.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

4,328

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

dzis sie przyznali (chyba tylko przez przejezyczenie;) ze jest przyrastajaca liczba zgonow nie zwiazanych z covid... takie sa efekty genialnej strategii walki z pandemia.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,329

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Myślę, że nie ufają "wykształciuchom", że ci ich nie robią w jajo i np. nie zaniżają liczby dostępnych miejsc itp. Że niby wojak jak ma rozkaz to będzie meldował o wszystkim bez względu na okoliczności.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4,330

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

tymczasem radośnie i ostatecznie kończą się miejsca kowidowo-respiratorowe.

:) - jutro idę wymienić dwie butle od spawarki na tlen techniczny, kupie sobie też pompkę do roweru; trzeba być samowystarczalnym :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4,331

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

rzadowe zrodla mowia ze wrecz przeciwnie, 30% wolnch

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,332

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

już ustaliliśmy jaki mamy rząd, i w tej materii wyjątkowo się zgadzamy.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4,333

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@pin - nie zapomnij kupić solidnego gumowego balona na rozprężanie...

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

4,334

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No, za taki stan zachorowań, również w dużym stopniu odpowiadają 15 letnie "kobiety", które walczą w tłumie o aborcję na życzenie.
I nie trzeba być prorokiem, jak koleś w filmie, że taki stan nastąpił.
Cała Europa wprowadza obostrzenia, zamyka firmy, miasta i wprowadza godzinę policyjną, tylko u nas wszystko co robi rząd jest złe.  A może tak by stan wyjątkowy wprowadzić ??.
Ciekawe co na to totalni.
Jak przed wyborami to i koperty były zabójcze, jak teraz to wysyłają ludzi w tłum na demonstracje.
A Pan Budka, jakoś słabo przewidział spadek zachorowań, chciał wyborów prezydenckich własnie teraz, no to byśmy mieli wybory.
I też mogę powiedzieć że te protesty o niby wyrok Trybunału Konstytucyjnego, nijak się miały do tego własnie wyroku.
Już zaczyna się wyjaśniać kim jest Pani, co za tymi protestami stoi, i całe to zamieszanie było racze po to żeby przykryć  Afery pana Trzaskowskiego.
Ścieki które leją się do Wisły w Warszawie, podniesienie opłat za parkowanie samochodów, rozszerzenie stref płatnego parkowania, i gigantyczne podwyżki za wywóz śmieci, liczone od ilości zużytej wody.
No tu trzeba być naukowcem i ekonomistą chyba z księżyca, żeby wymyślić taki sprawiedliwy algorytm naliczania opłat.
JA tylko mam nadzieję że w końcu zacznie być stosowane prawo, w stosunku do tych co go nie przestrzegają.

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2020-11-05 07:56:03)

4,335

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Piękny przykład skracania ścieżek logicznego rozumowania przez ich obcięcie do fragmentów pasujących do własnych teorii. Podwyższone opłaty za parkowanie... A dlaczego? Bo miasto nie ma kasy na wydatki narzucane przez rząd, na które ten rząd kasy nie daje (np. związane ze szkołami czy innymi "plusami"). Zmiana sposobu naliczania opłat... No bo ludzie wynajmują mieszkania nie zgłaszając liczby mieszkających, a sami mieszkańcy nie sortują śmieci jak należy. Sami sobie jesteśmy winni! Żaden ekonomista nie wymyśli czegoś, co przeciwstawi się skutecznie "pomysłowości" ludzi na os wabienie systemu. Czajki Trzaskowski nie budował, jeśli dobrze pamiętam, więc czemu on ma być winny? Litości!
"Wysyłanie ludzi w tłum"... Dlaczego zakładasz, że ktoś tych ludzi wysyła? To nie są "Legiony (kogokolwiek)", karnie wykonujące rozkazy i reagujące na wezwania swoich wodzów. To nie są też tylko dzieciaki.

Z jednym się zgodzę - protesty coraz bardziej odchodzą od początkowych postulatów i stają się wyrazem sprzeciwu wobec rządzących w ogólności, a nie przeciw orzeczeniu "trybunalu". I akurat to jest złe.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4,336

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A wyobraź sobie że tak. Przynajmniej wszystko byłoby zgodne z obowiązującym prawem. Stan klęski żywiołowej jest conajmniej odpowiedni w tym przypadku. Uważasz, że ograniczanie wolności rozporządzeniami jest ok? Ja tak nie uważam ponieważ obowiązujący w Polsce porządek prawny NIE UMOŻLIWIA ograniczenia wolności w taki sposób. Minimum to Ustawa a i tak zawsze można skierować sprawę do sądu i walczyć o wolność.

Atari-User napisał/a:

A może tak by stan wyjątkowy wprowadzić ??.

[...]

JA tylko mam nadzieję że w końcu zacznie być stosowane prawo, w stosunku do tych co go nie przestrzegają.

Też mam taką nadzieję. Gdybyś tylko lekko pochylił się nad Kodeksem Karnym (taka ustawa) zobaczyłbyś jak wiele przestępstw przeciwko wolności zostało popełnionych przez "rządzących". To jest tak groteskowe, że aż nie do uwierzenia. W końcu za to odpowiedzą.

Ostatnio edytowany przez tOri (2020-11-05 08:49:50)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

4,337

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie jestem prawnikiem, więc nie będę podpierał się przepisami prawa, interpretowanymi jak komu wygodniej.
Wiem tylko tyle że kiedyś na dołek zgarniali za wszystko, a za to co się dzieje teraz, to powinni wagonami wywozić do przymusowej pracy. Powinni zgarniać i zmuszać do pracy tą młodzież, która nawet nie ma pojęcia o tym, jak wiele im teraz wolno.  Wolność to nie jest ze robię co chcę i już. Wolność jest dana każdemu, a co za tym idzie, ma również i ograniczenia.
Jak ktoś nie chce żeby go od chu... i kur... wyzywać, to niech innych od takich nie wyzywa.     
Takie okrzyki i zachowania. jakie są teraz na protestach, to nie jest wyrażanie niezadowolenia z czegoś , tylko zaplanowana z premedytacją  prowokacja.
Wałęsa chciałbym przypomnieć jakby ktoś nie pamiętał, pałował by protestujących. (tak przy innej okazji protestów  powiedział) , Bronek natomiast powiedział że waliłby takich dechą przez łeb.
I pewnie liczą że tak się stanie, a lewactwo prowokuje coraz bardziej.  Oby tak się nie stało.
To że muszę chodzić w maseczce, czy nie mogę iść na basen, to jest ograniczenie wynikające z sytuacji jaką ma cała Europa i cały świat, i Polka również, a nie z widzimi się prezesa. .
Natomiast jak ktoś mnie obraża i straszy na mszy świętej, profanuje święte dla mnie miejsca i postacie,  a w kościele zakłóca mój i wielu innych spokój, to właśnie jest próba ograniczenia moich wolności wyznania i zgromadzeń. 
I wykorzystywana jest do tego celu zupełnie nieświadoma młodzież której wmówiono że ogranicza się im ich prawa.
Znaczy czego nie mogą teraz w porównaniu z tym co mogli 10 lat temu  ?.
Co zostało ludziom ograniczone, oprócz ukrócenia przemytu fajek, narkotyków, sprzedaży dopalaczy, wystawiania lewych faktur,  i ścigania tych co robią wałki. 
Zawsze było tak że część popiera, a inna cześć nie popiera, a jeszcze inna ma to w dup....e,  czyli mówi że nie ma zdania.
Ale to co się dzieje teraz, i to ewidentnie wskazuje, że komuś bardzo zależy żeby znowu jakiś sąsiad nami rządził.
Opanujmy się, nie teraz jest czas na zmiany światopoglądowe.
Mamy swoje wartości i brońmy ich.  Polacy nie Gęsi.....

4,338

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Atari-User napisał/a:

Znaczy czego nie mogą teraz w porównaniu z tym co mogli 10 lat temu  ?.
Co zostało ludziom ograniczone, oprócz ukrócenia przemytu fajek, narkotyków, sprzedaży dopalaczy, wystawiania lewych faktur,  i ścigania tych co robią wałki. 

pytasz to odpowiadam: np. rzad dzis oglasza ze jutro musisz zamknac swoje legalnie dzialajace przedsiebiorstwo.

co by tu jeszcze... nie wolno Ci isc na basen? lubisz swietowac? no tez Ci nie wolno. chyba ze chcesz isc na slwestra? nie, tez nie. to moze chociaz sushi i podrzedny hotel z przyodnie poznana mezatka? nie, tez nie wolno.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,339

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Perinoid, parskam ze smiechu.
   

"Podwyższone opłaty za parkowanie... A dlaczego? Bo miasto nie ma kasy na wydatki narzucane przez rząd, na które ten rząd kasy nie daje (np. związane ze szkołami czy innymi "plusami")"

Miasto nie ma pieniędzy, ????.
A na hostele i parady  LGTB ma ?.
A na Skwerek miejski z palet na Placu Bankowym, za prawie milion zł  to ma?.
A ze zrezygnowanych inwestycji to gdzie są pieniądze. ?
Przepisy są jednakowe dla całej Polski, ale w wielu miastach nie są podnoszone czynsze czy opłaty za wodę, śmieci i parkowanie..
Ale w kilku miastach jest zmowa., Łatwo zauyważyć kto jeszcze zarządza tymi miastami.
Przepisy wprowadzane przez rząd są w dużej części dostosowywane do wcześniejszych ustaleń również innych rządów z UE.

Chciałbym jeszcze dodać, że PO  razem z panem T. chcieli zarządzać miastami na własny rachunek.  Strach pomyślec, co wtedy by było.   
Ale jak gówna się leją do Wisły do łapy do rządu. ? 
Czy może za to musimy my Warszawiacy zapłacić. ?

4,340

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Atari-User napisał/a:

Natomiast jak ktoś mnie obraża i straszy na mszy świętej, profanuje święte dla mnie miejsca i postacie,  a w kościele zakłóca mój i wielu innych spokój, to właśnie jest próba ograniczenia moich wolności wyznania i zgromadzeń.
I wykorzystywana jest do tego celu zupełnie nieświadoma młodzież której wmówiono że ogranicza się im ich prawa.

Religia to ponoć opium dla ludu i na dodatek taka łatwa metoda na uciszenie każdego kto myśli inaczej a jest niestety poprzez wpisanie jedynej słusznej dominującej religii do Konstytucji RP zmuszany do akceptowania jej jako tej najlepszej.
Można by spytać dlaczego profanowanie ponoć neutralnych światopogladowo instytucji jak szkoły, przedszkola czy urzędy zawieszaniem symboli, które Ty uznajesz za święte, a innym nie pasują i są przymuszani do ich akceptacji bo Ty uznasz, że ich zdjęcie czy umieszczenie w mniej eksponowanym miejscu OBRAŻA twoje uczucia. A czemu obok krzyża nie powiesić gwiazdy Dawida czy półksiężyca? Zresztą po co wieszać cokolwiek? Nasz polski herb wystarczy jako symbol bycia Polakiem.

4,341

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@xxl

Ale te obostrzenia nie są spowodowane chęcią czy niechęcią rządu, tylko sytuacją nadzwyczajną w Polsce, całej Europie i na Świecie.
Lepiej jak zachodnia Europa zamyka całe miasta i wprowadza godzinę policyjną.  Tak jest lepiej ?.
Czy tam jest ograniczana wolność czy nie.
Napisałem o tym. 
To jest zły przykład.
.

No i się zaczęło.  uderz w stół a nożyce się odezwą.  Hahahah

4,342

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP

A czemu Lewacy nie wejdą poprotestować do synagogi ?
Nie namalują jakiejś karykatury ?.
Nawet za komuny nie było takiej profanacji.

Jak Palikot chciał sie wypisać z kościoła to się wypisał, ale nie profanował świętych figur i postaci.

Czyjaś wolność nie może ograniczać mojej.

4,343

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Atari-User to jest bardzo dobry przklad. nie interesuje mnie ze lewica za granica ciemiezy swoich obwateli, jak u nich jest zle to u nas tez musi? lewica niestety ma to do siebie ze zawsze chce byc jeszcze bardziej lewicowa niz wszscy ...

@BartoszP: smbole religijne sa obecne w przestrzeni publicznej od zawsze. nie podoba Ci sie to? tak, rozumiem, lewicowa rewolucja musi zniszczc kulture (ogolnie).

@Atari-User: co mi zabrali? topienie marzanny. obecnie zabronione...

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,344

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Lewacy ... a kto to jest? Bo tak z braku pomysłu zapewne nazywasz tych, którym nadzwyczajne prawa przyznane przez Konkordat podpisany wbrew wszelkiemu państwowemu rozsądkowi nie pasują i nie chcą aby obcy siły narzucały nam wszystkim ich punkt widzenia i zabierały prawo do wyrażania swoich opinii?
A ile mamy w Polsce synagog? Ile jest w Warszawie? A czemu nie wspominasz o cerkwiach czy o meczetach?
Co Ci tak synagogi przyszły do głowy? Zresztą czy wyznawcy innych religii tak się "wpiep*ą" w życie całego kraju?
Może dlatego tylko kościoły KK są celem demonstracji? Niestety ... kto sieje wiatr burzę zbiera ... a że "twoi" księżą "wcinają się między wódkę a zakąskę" wszędzie i zawsze myśląc, że ludzie będą dalej akceptowali ich często wyrażane brednie życiowe i polityczne jako prawdy objawione i niedyskutowalne, to jesteś zdziwiony, że ktoś wyraża sprzeciw wobec tego?
Może ludzie są teraz bardziej świadomi swoich praw i nie akceptują narzucania poglądów tak jak kiedyś? Może religia przestała być czymś z czym się nie dyskutuje?

4,345

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Może ludzie są teraz bardziej świadomi swoich praw i nie akceptują narzucania poglądów tak jak kiedyś? Może religia przestała być czymś z czym się nie dyskutuje?

uwazasz ze malowanie po kosciolach czy zaklocanie porzadku podczas mszy to "dyskusja"...

oby jakis bardziej swiadomy obwatel nie akceptujacy narzucanych pogladow (np. co do wlasnosci) jak kiedys nie zechcial podyskutowac np. z Twoim modelem zycia...

teraz rozumiem dlaczego nie wiesz co to lewactwo :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,346

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Malowanie po kościołach ... przecież grafiti  jest obecne w przestrzeni publicznej od zawsze. nie podoba Ci się to? Jesteś za ograniczaniem formy przekazu jako sztuki? :) :)

Co do reszty wypowiedzi ... może postaraj się odpowiedzieć na pytanie czemu jest to możliwe, że z jednej strony mamy kapelanów wojskowych, którzy "święcą" żołnierzy idących zabijać a z drugiej strony są przeciw zabijaniu? Istnieje lepsze zabijanie od gorszego? Jak to możliwe, że żołnierzowi, który właśnie zabił jak Rambo ze dwa plutony przeciwników księżą udzielają ostatnich sakramentów a samobójcy już nie albo osoby, która nie została ochrzczona?
Jak to możliwe, że istnieją takie oksymorony?

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2020-11-05 15:03:24)

4,347

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

hehe, jak rowniez przedefiniowanie znaczenia pojec ... typowe :-)

nie chcialbm rowniez zeby jakis sztukmistrz nie wygrawerowal na drzwiach twojego samochodu zadnego arcydziela :-)

a dalej to sa rzeczy podstawowe, nie ma tu zadnch sprzecznosci :-) po prostu jestes niedouczony.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,348

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Atari-User napisał/a:

Perinoid, parskam ze smiechu.
   

"Podwyższone opłaty za parkowanie... A dlaczego? Bo miasto nie ma kasy na wydatki narzucane przez rząd, na które ten rząd kasy nie daje (np. związane ze szkołami czy innymi "plusami")"

Miasto nie ma pieniędzy, ????.

Wziąłeś pod uwagę, kiedy to wszystko co znapisałeś było realizowane? Też uważam, że część z tych "inwestycji" nie była najtrafniejsza.
A teraz uwzględnij fakt, że z roku na rok miasto straciło wpływy z użytkowania wieczystego. W mieście tak dużym to były kolosalne pieniądze. I teraz tych pieniędzy nie ma. Jasne, ja się cieszę bo nie muszę płacić. Większość właścicieli się cieszy. Ale jednocześnie chcemy, żeby zrobić to, tamto i owanto. No jasne. Za co?! Nie jestem fanem PO ani Trzaskowskiego. Ale bez przesady, patrz na problem całościowo a nie jedynie przez pryzmat tego co ci do teorii pasuje a co nie.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4,349

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

xxl napisał/a:

po prostu jestes niedouczony.

No tak ... ale to ja dawno wiem ... szkoły kończone za komuny więc czego się spodziewać po kimś takim. Nieprawdaż?
Nie wiem jakie pojęcia przedefiniowałem, bom tępy, ale postaraj się jednak odpowiedzieć merytorycznie na zadane pytania a nie zbywać atakiem "ad personam" czego Kierownik nie lubi.

4,350

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

przeciez Ci odpowiedzialem :-) to jeszcze raz:

lewactwo przedefiniowuje pojecia np. akceptujesz dewastowanie czyjejs wlasnosci i uwazasz to za sposob wyrazania pogladow osob swiadomych swoich praw :-)

:D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.