101

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Dely zrobił mi ładne logo Tomsa więc wczoraj zamówiłem front panele, Czarne, matowe.

Wersja 1

https://images89.fotosik.pl/441/85f4bccd5489126dmed.jpg

Wersja 2 , limitowana ;)

https://images89.fotosik.pl/441/48c0f1431bdc3c69med.jpg

W przyszłym tygodniu jak nic sie nie wygruzi powinno już wszystko być gotowe do "seryjnej produkcji"

Czekam na panele i napędy.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

102

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

To kiedy bedzie mozna zamowic zestaw PCB only?

103

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Nie wiem czy będą. Mam z tym bardzo złe doświadczenia. Ludzie często nie mają odpowiednich narzędzi i  zdolności manualnych, montują jak popadnie ( a nie jak powinno być )  a potem, jak są problemy z ich winy  to na mnie psy wieszają że nie udzielam wsparcia. A co ja mam zrobić jak ktoś np. będzie miał uszkodzony napęd albo nie będzie umiał płytki zestroić ? Wróżyć ? A wysłuchiwanie że Zaxon bubla zrobił jakoś mi nie potrzebne. A tak to sie lubi kończyć.

Niestety nie mam czasu na odpisywanie na maile typu " Bo mi nie działa " . U mnie działa ;)  I szybciej mi jest zmontować całą stację, dać na nią normalną gwarancję niż robić same płytki, które i tak muszę sprawdzić czyli zamontować z napędem, potem rozmontować. Toż to przecież więcej czasu schodzi. A czas to jedyna rzecz której mi ciągle brakuje. No i niestety, czas to też pieniądz. A ja prowadzę firmę która musi na siebie zarobić.

Jak ktoś naprawdę chce sam sobie poskładać i czuje się na siłach  to ja mogę zrobić kity i dokumentację , ale, biorąc pod uwagę ilość czasu potrzebną na ich przygotowanie ,  one zwyczajnie i po prostu będą dużo droższe od gotowych stacji.

Do tego, Tomsa Replikę  robiłem to pod odpowiednią obudowę, która jednocześnie ma kilka funkcji. Jeśli będzie zamontowane w innej to  tu nie gwarantuje poprawnej pracy.

Przepraszam że to brzmi jak brzmi ale jest jak jest. Myślę że uczciwie wyjaśniłem sytuację ?

To już ostatnie stadium prototypu, w zasadzie wersja finalna, ciągle czeka na dodrukowanie tylnego panelu.


https://images89.fotosik.pl/441/778fa0047267e87fmed.jpg

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

104

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

zaxon napisał/a:

https://images89.fotosik.pl/441/48c0f1431bdc3c69med.jpg

translator nie poradził sobie, choć wiedział co to oznacza *** to początek coś *********

105

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Tak to jakoś wyszło, spontanicznie i też z potrzeby serca.  Jak ktoś nie chce takiego  to ja nie namawiam ;)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

106

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Ta stacja vs overmind/todal dase/joyride/ itd.
@Pin ..

107

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

1. marpla
2. pancio (720)
3. perinoid
4. Pablozp
5. dez3
6. hsimpson
7. maly_swd
8. Renton
9. ZuluGula - 720 bez napędu
10. GRooBY
11. mgr inż. Rafał
12 RTG - bez napędu (w zależności od ceny - 2szt.)
13. wiadomo kto smile
14. Paptak
15. Barman - 720 bez napędu
16. micromax
17. barf31
18 Pawel Gr
19. Saberman

108

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Fajnie te frontowe panele, szkoda tylko, że widać idziesz w te prostokątne przyciski zamiast okrągłych wzorem oryginału.

109

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Dobra, była chwila czasu więc wyceniłem gotową stację.  Wychodzi jakieś 950 PLN brutto za sztukę.  Stacja + zasilacz 12 volt. Kabel SIO sobie trzeba dokupić. Więc szału zakupów raczej sie nie spodziewam ;)  Panele jadą z Chin, są juz w Niemczech więc pod koniec tygodnia pokaże jak to finalnie zrobiłem że tak powiem "seryjnie" .

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

110

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Ile sztuk planujesz zrobić, albo na ile masz czesci? Ile za wysyłkę do USA i czy zasilacz pójdzie na 110V?

111

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Zasilacz przecież jest zewnetrzny....12 volt , 3 lub więcej amper, bez problemu sobie na miejscu dokupisz odpowiedni i z odpowiednią wtyczką. Ewentualnie przejściówkę do mojego .  Planuje zrobić 10 sztuk, 4 mam już zamówione i zapłacone, więc jakieś 4 zostały, dwie musze przytrzymać na wypadek zgubienia paczki itp.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

112

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Wyslalem PW.
Pewnie trzeba bedzie sprzedac jakieś Atari 800 albo 1200XL ;)

113

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

zaxon napisał/a:

Dobra, była chwila czasu więc wyceniłem gotową stację.  Wychodzi jakieś 950 PLN brutto za sztukę.  Stacja + zasilacz 12 volt. Kabel SIO sobie trzeba dokupić. Więc szału zakupów raczej sie nie spodziewam ;)  Panele jadą z Chin, są juz w Niemczech więc pod koniec tygodnia pokaże jak to finalnie zrobiłem że tak powiem "seryjnie" .


Napisalem wiadomosc priv

114

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

zaxon napisał/a:

Planuje zrobić 10 sztuk, 4 mam już zamówione i zapłacone, więc jakieś 4 zostały, dwie musze przytrzymać na wypadek zgubienia paczki itp

tzn że lista jest do kosza ?

.

115

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

I przyciski kwadratowe w wersjach produkcyjnych?

116

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

O kurła, 950 zeta...
Nostalgia, nostalgią, ale jednak zostanę przy SIO2SD :)

117

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Upsss

Cena ubiła marzenia o stacji do Atarynki.
Pozostaje Sio2SD.

ps. Czy rzeczywiście nie da rady zrobić w przystępnej cenie stacji do małego Atari?

118

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Jak sam sobie wydłubiesz obudowę, zamówisz płytki, scalaki, napęd wygrzebiesz z piwnicy, to pewnie się da taniej. Ale napędy kosztują od 100zł w górę (Teac FD-55GFR, który tutaj będzie montowany). Niektóre scalaki też nie są tak łatwe do zdobycie. Do tego zamów/zrób obudowę, to kosztuje. Zaprojektuj sobie tę płytkę - czas na zrobienie tego darmowy nie jest. Nawet jeśli są schematy. Potem poskładaj, policz części, dolicz podatki itp. itd. Dla niektórych to po prostu praca (nie dla mnie, ale ja to rozumiem i respektuję).

Taniej wychodzi XF551, o ile uda ci się odpowiedni napęd dostać (FZ-502), kupić w rozsądnej cenie kontroler (lepiej WD1772/VL1772 bo na tym chociaż Hyper-XF ładnie hula, od biedy WD1770). Problemem są po prostu coraz trudniej dostępne klocki.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2020-11-16 19:31:29)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

119

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Mi tylko szkoda tych okrągłych przycisków, ktoś to wytknął na początkowym etapie, ale Zaxon pociągnął do końca kwadratowe - trochę średnio jak na replikę w tej cenie.
Ale jak to u Zaxona - super sprzęt, ale musi być jakaś łyżka dziegciu: jak kolor obudowy FujiNet czy zamienione w nim kolory diod w stosunku do projektu, a "jak się nie podoba, to wiadomo" :P Podoba się, ale szkoda, że brak konkurencji nie wymusza dopracowania detali.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2020-11-16 19:50:39)

120

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.....

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

121

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

@perinoid,
Wydaje mi się, że każdy rozumie, skąd ta cena. Materiały, praca, poświęcony czas i przede wszystkim wiedza...

Zaxon ma pełne prawo wycenić to sobie jak chce. Na szczęście nie ma obowiązku kupna i każdy sam sobie rozważa, czy chce taką fajną zabawkę. Ja chciałem, ale przy takim pułapie cenowym nie wchodzę w temat :)

Komentarzy o kształcie przycisków przy tak fajnym projekcie nie rozumiem, ale ja mam małe IQ.

122

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Jacques, no, ja bym sie zastanowił dlaczego praktycznie nie ma konkurencji skoro to taki złoty interes ? Wyposażaj warsztat , siadaj i rób ;) Jak będziesz miał czas na robote zamiast wypełniać pierdylion raportów do pierdyliona urzędów....

Cena repliki wynika także z pazernej polityki rządu i stada różnych, modne teraz słowo,  "danin" . Zrób, daj minimum rok gwarancji, rozlicz to z tym pazernym państwem... Popłać wszystkie daniny, bo to nie tylko VAT i PIT ....

Samo zmontowanie sztuki, sprawdzenie, spakowanie, wysłanie,  to jakieś 2 dni robocze. Niech każdy narzekający sie zastanowi , ile sam ma dniówki....I dlaczego ja, robiąc rzeczy których nikt inny nie chce / nie potrafi mam mieć mniej ? Dla idei ,słąwy czy co ?

Dobra, wracam do robienia stacji do Orica, na rano muszą być gotowe ;)

https://images89.fotosik.pl/444/caa03569b80f016cmed.jpg

https://images91.fotosik.pl/419/15156e11a5141828med.jpg

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

123

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Zaxon, daj spokój, ja akurat nie napisałem, że złoty interes, ani że cena jest zbyt wysoka, więc nie wiem po co ten elaborat.
Tylko po raz kolejny mi brakuje wsłuchania w głos ewentualnych nabywców.

FujiNet czarny lub czerwony? Luz, sprzeda(ł) się...
Replika TOMSa mniej ładna niż mogłaby być i i mniej wierna oryginałowi? Też widać luz...
Szkoda, tempo masz nieziemskie, ale brakuje czasem takiego ostatniego szlifu. Zrobisz z tą wiedzą co zechcesz, tyle ;)

124

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

@zaxon, a tak poza wszystkim, to ta stacja będzie do kupienia czy nie? Bo na PW nie odpowiadasz, połowa już jest sprzedana i z tego co widze, to żadne zapisy u ciebie nie obowiązują. Nie zeby mi sie specjalnie spieszyło, ale swieta ida i można sobie inaczej zadysponować funduszami na prezenty.

125

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Nie luz tylko koszty i czas (czyli też koszty) .

No i to twoje przeświadczenie że ja sie mam wsłuchiwać w głos , podkreślam, "ewentualnych nabywców" . Wsłuchiwałem sie kiedyś ....   ten chce okrągłe, tamten kwadratowe, trzeci trójkątne, zielone, czerwone, szare,  niebieskie . I najlepej jeszcze z pozytywką... ;)

W pewnym momencie przestajesz słuchać i robisz tak żeby zrobić a nie "robić" i robić... Zawsze może być lepiej i ładniej. Nie jeden projekt przez to padł bo był dopieszczany do granic absurdu .

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993