Temat: Frontier i Falcon

Cześć
Próbowałem dzisiaj uruchomić Frontiera na Falconie i ciemność widzę, a w necie jest info że powinien działać.
Sprawdzałem ze 3 różne wersje. Ktoś to uruchomił  na Falconie? Jakieś wskazówki?

PIWA BYM SIĘ NAPIŁ...

2

Odp: Frontier i Falcon

A jakiego typu monitor masz podpięty? Może się przełącza na RGB z VGA lub odwrotnie.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

Odp: Frontier i Falcon

Powinien działać. Raczej na RGB niż VGA.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4

Odp: Frontier i Falcon

Oki, dzięki za podpowiedź, mam tylko przejściówkę na VGA i pewnie tu jest problem. Monitor multisync, ale trzeba by podać masę na inny pin- 19 zapewne aby w RGB wystartował ? Ew. gdzie kupię taką przejściówkę na RGB?

PIWA BYM SIĘ NAPIŁ...

5

Odp: Frontier i Falcon

Jeśli masz monitor multisync to komputer powinien się przestawić - zwarcie odpowiednich pinów to kwestia startu. Przynajmniej tak mi się wydaje, w przypadkach które sprawdzałem tak to działało. Ewentualnie program od razu twierdził, że wymaga innego trybu.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

Odp: Frontier i Falcon

To się powinno dać obejść programowo, ale nie jestem pewien czy istnieje gotowiec. Możliwe że Videlity ma opcję zmiany ustawień rozdzielcozści, nie pamiętam dokładnie. Trzeba by przemapować ST-LOW tak aby dawała sygnał typu RGB.

Wyjaśnienie: zwarcie pinu w porcie video Falcona to tylko informacja dla oprogramowania. I to oprogramowanie odczytując to ustawienie odpowiednio ustawia sygnał wyjściowy (RGB albo VGA). Frontier (o ile dobrze pamiętam) nie ma specjalnego kodu dla Falcona, i ustawia rozdzielczość na ST-LOW. Jeżeli więc przemapujesz ST-LOW na tryb RGB (za pomocą Videlity, które zastępuje kod TOSa od tego) to jest szansa że to zadziała.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Frontier i Falcon

na pewno dzialal na Falconie. spedzilem niezliczona ilosc godzin ogrywajac ta gierke. niestety nie pamietam czy gralem na monitorze  VGA czy na TV